Nejtemnější hodina

Nejtemnější hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208137/bmid_nejtemnejsi-hodina-4k6-208137.jpg 4 347 109

Láska je nejistá a nezkrotná jako válka ... V létě roku 1940, se většina očí upírá na nebe nad jižní Anglií. Bitva o Británii právě začala. Ale mladá Evie Lucasová má oči jen pro temperamentního mladého pilota jménem Tony. Evie má před sebou zářnou uměleckou kariéru, ale zdá se, že marní čas nekonečným skicováním portrétů Tonyho. Chce, aby jeho rodiče měli něco na památku v případě, že padne ve válce ... O sedmdesát let později, nedávno ovdovělá kunsthistorička Lucy se snaží dát kousky svého života zase dohromady. Aby to dokázala je třeba odhalit záhadu obklopující obraz v jejím domově. Ale když náhodou nedopatřením píchne do „vosího hnízda“ minulosti, které bylo úmyslně zahlazeno, Lucy se ocitá v nebezpečí jež jí hrozí od lidí z minulosti i současnosti, kteří nemají v úmyslu nechat nevyslovenou pravdu vyplavat na povrch.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Brána

The Darkest Hour , 2014

tess.de.veles
06.10.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila :-)

Laf
29.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po knize od této autorky a nelituji. Příběh se mi líbil, i jak na to navazovala druhá příběhová linie. Celou dobu jsem Tonymu fandila a přála jsem mu lepší konec. Kdo má rád knihy této autorky, tak ani s touto knihou nemůže šlápnout vedle :)

m_martina
25.07.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od autorky. I přes svou obsáhlost se hezky a svižně čte. A příběh je opravdu krásný a dojemný.

martinaandulka
07.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem,je plná emocí,plná lásky,přátelství,nenávisti a zrady,to vše je promíchané s duchy,které tam dodají tu pravou napínavou atmosféru.Konec jsem proplakala a hrdinové Tony a Ralph jsou praví džentlmeni a jsou v mém srdci.

Rodaw
27.06.2020 5 z 5

NEJTEMNĚJŠÍ HODINA
Hodnocení Knihánkova: 6 ⭐
♥ 2. čtení ♥
Po 5 letech a 5 měsících jsem se znovu pustila do Nejtemnější hodiny. Tak nějak jsem cítila, že je ten pravý čas :-). A byl! Už teď se těším, až se vrátím i k Na pokraji temnoty, tam to bude návrat ještě po více letech, hihi :-). Bylo jednoduše řečeno úžasné a kouzelné vrátit se k příběhu, který mě tehdy tolik oslovil a poznamenal (tuto knížku jsem četla v lednu 2015, v dubnu téhož roku jsme z útulku adoptovali stařičkého pejska, kterému jsme dali jméno Toníček - na počest Tonyho z této knihy, to asi mluví za vše :-)). Paní Erskinová je zkrátka výjimečná autorka a vynikající vypravěčka... I když jsem věděla, co se stane (protože v tomto případě nelze zapomenout), příběh mě zcela pohltil a já prožívala každou stránku... a potkat znovu Tonyho a Ralpha, to bylo dokonalé. Oba dva citliví, gentlemani... Tony optimistické a usměvavé sluníčko; Ralph vážnější, svědomitý, čestný... ♥ ... Především díky nim tuto knížku tolik miluji. Ano, je pravda, že linka ze současnosti je občas "dlouhá" - ta z minulosti, z války, mě bavila více + mi přišlo, že některé ty dialogy ze současnosti byly krapet naivní, ale.. jakmile se člověk jednou do toho (především válečného) příběhu zamiluje, nejde se odmilovat:). Poprvé mě ta knížka dostala asi víc, druhé čtení bylo trošku jiné, méně uslzené:), ale zase prožité "jinak". A mám v tom naprosto jasno, jak jsem v životě mnohdy hodně nerozhodná, toto vím úplně přesně :D : Tonyho bych brala jako nejlepšího kamaráda a Ralpha bych chtěla za bráchu! A jak... to by bylo neskutečné... ♥
Více na mém YouTube :)

LenkaKa
30.04.2020 5 z 5

Za mě krásná kniha, skvělý příběh, hltala jsem to téměř bez přestávky. Jenom ta duchařina na mě moc není, ale naštěstí to tam bylo jen okrajově. Určitě si přečtu od autorky něco dalšího.

Amitiel76
19.04.2020 5 z 5

Po delší době jsem znovu sáhla po knize od paní Erskinové... Musím říct, že s většinou jejich knih jsem se v minulosti prala. Její díla jsou obsáhlá, mnoha-stránková, rozvláčná a často s pomalým rozjezdem. Někdy se musím do čtení nutit, a po pár stránkách četbu odkládám. Ale když se zakousnete a nepustíte, ve finále vás čeká krásný a emotivní román, plný duchů a nadpřirozena, což miluji....
"Nejtemnější hodina" byla naprosté překvapení. Snad nejlepší kniha, kterou jsem od autorky prozatím četla. Hltala jsem stránku za stránkou, a měla problém ji odložit z ruky. Příběh mě chytil za srdce.... Obě dvě dějové linky byly stejně zajímavé. Nevím, která víc. Kniha byla nabitá dějem, a nikde to nedrhlo. Kolotoč emocí... lásky, smutku, bolesti. Z nenávisti a zášti zničené životy. A osudová láska, kterou ani čas nedokázal umlčet....
Román řadím mezi jedna z nejlepších děl této autorky.

certik003
03.04.2020 3 z 5

Knížka mi byla doporučena jako krásný příběh z 2. světové války. A musím říct, že byl úžasný. Děj byl o obětavosti letců RAF, nechyběla romantická linka, dávné tajemství. Ale proč tam autorka musela dávat ty duchy? Na konci se s nimi doslova vyřádila. Závěrečná scéna z ateliéru byla doslova fraška. Je to strašná škoda a působilo to na mě, že knížku píšou dvě autorky, z toho jedna nepříčetná. A přitom to mohla být tak nádherná knížka…

Surikata369
12.03.2020 3 z 5

Teda takovej potenciál, co má tahle kniha, se jen tak nevidí a paní autorka to tak zkazí (alespoň pro mě) těmi duchy, podle mě úplně zbytečnými... Nechápu proč je vměšovala zrovna do takového příběhu. Jinak oceňuju spoustu věcí na této knize, ale myslím, že dlouhodobě si zapamatuji akorát tu duchařinu a to je velká škoda. Za mě -2* (kdyby vynechala to duchovno, kneží atd, dám s radostí 5*!)

hana.hanigerova
22.01.2020 4 z 5

Další úžasná kniha od Barbary Erskinové. Tato autorka mě prostě dostala! Tentokrát se vracíme do období druhé světové války. Což není u autorky až tak časté, protože se většinou věnuje době nám vzdálenější. I přesto to bylo ohromující dílo, které mě neustále drželo v napětí a musela jsem číst dál a dál. Ačkoliv jsem od začátku tušila, co přinese závěr příběhu, takže se žádné velké překvapení nekonalo.

JakubKošut
08.12.2019

Dobrý den neznáte někdo někoho kdo píše podobné romány jako Erskinová.Předem děkuji za odpověd zatím nashle.

zdenaR
21.11.2019 4 z 5

Po delší době jsem opět dala knihu od B.E. a nebyla jsem zklamaná.
Krásný příběh, city, emoce, napětí, střídání historie se současností a nezbytní duchové.
Velmi čtivá kniha :-)))

Arsi
07.09.2019 5 z 5

Mám ráda knihy od Erskinové. Líbí se mi, když s prolíná minulost a současností a tady je to ještě okořeněno duchy. Krásná kniha od které jsem se zase nemohla odtrhnout.

VČJKR
05.06.2019 1 z 5

Miluju historické romány, rodinné ságy. Četla jsem pár fakt kvalitních a díky nim jsem se dozvěděla spoustu věcí o reálných lidech, o kterých jsem ani netušila. Ale tenhle román? Ne. Skoro až do konce jsem myslela, že alespoň ta historická linka bude fajn, ale nakonec se zkazila. Do strany 100 mě to bavilo. Pak se tam začaly objevovat duchové a kněží, co "horkou linkou k Bohu umí s duchy bojovat". Prosím vás, tahle na dalších 300 stránkách se rozvíjející pitomina byla jako co?

Theresa28
09.05.2019 3 z 5

Dnes jsem knihu dočetla, ale už pár dní vím jaké jí dám hodnocení. Příběh, postavy i prostředí se mi moc líbily. Válka je tu popisována z jiného úhlu pohledu a to leteckého. I duchové se mi v knize líbily. Dodávaly tu správnou strašidelnou atmosféru. Občas mi šel až mráz po zádech. Oblíbila jsem si postavu Lucy i Evii, Ralpha i Tonyho. Nesnášela jsem ze srdce Edieho, snad už od prvních stránek. Příběh je to krásný, ale smutný. Nicméně bohužel mi autorcin styl psaní úplně nesedl a proto musím dát jen tři hvězdičky. Nelíbilo se mi, jak v knize byla použita slova, kterým jsem nerozuměla. Nevím jestli to bylo jen špatným překladem, ale občas mi přišly i věty nesmyslně napsané a dost mě to odrazovalo od čtení. Musela jsem se vyloženě nutit, abych knihu neodkladala. Je to škoda, potencionál kniha měla. Od autorky určitě už nic číst nebudu.

lara25
05.05.2019 5 z 5

Velice ráda čtu knihy této autorky. Silný a dojemný příběh. Četla jsem skoro v kuse. Moc hezké. :-)

Angelicca
03.05.2019 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od této spisovatelky a opět nezklamala! V knize se prolíná minulost se současností, což se mi moc líbí. Nádherná kniha, doporučuji vřele k přečtení!!

Olikola
28.01.2019 5 z 5

Dlouho jsem téhle knížce odolávala a nechtělo se mi do ní. Ale když jsem se k ní nakonec dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Nádherný příběh, dokonale vykreslené postavy. Mám velmi ráda, když knížka přeskakuje v časových rovinách a tady to bylo podáno tak napínavě, že jsem knížku přelouskala za dva dny. Trochu jsem se bála, zda se ta duchařina nezvrtne v něco hororového, ale bylo toho tak akorát, aby se člověk jen příjemně bál, ale přitom dokázal jít ještě v noci po tmě na záchod. :) Hlavní postavy jsou tak krásné, že je prostě nejde nemilovat. Byla to moje první knížka od B.E. a rozhodně né poslední. :)

Sumatrae
12.01.2019 5 z 5

Luxusni cteni, Barbara nikdy nezklame a tato kniha se mi obzvlast libila

Jirinamac
25.12.2018 5 z 5

Moc pěkné čtení. Na duchy nevěřím, ale po přečtení této knížky je možné, že uvěřím. Někdy se mi knížky ve dvou časech špatně čtou, ale tady mi to vůbec nevadilo a zvědavost mě nutila,že jsem knížku četla v každé volné chvilce.