Aokigahara - Les sebevrahů

Aokigahara - Les sebevrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341677/mid_les-sebevrahu-aokigahara-tcH-341677.png 4 375 137

Strhující hororový román, ve kterém se jednoduchá exkurze do míst kde „údajně“ straší, promění v noční můru, když lidé začnou umírat nápadně nepřirozeným způsobem. I když se jedná o horor, je autorův přístup k příběhu velmi promyšlený, postupně vytváří napětí a zneklidňující prostředí. Nikdo si není jistý tím, zda neviditelný padouch je člověk, nebo zjevení, či zda jsou prostě oběťmi nešťastných okolností.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Suicide Forest , 2014

Nikkaa
14.04.2018 4 z 5

no stanovat do lesa už jen tak nepůjdu!!! Kniha perfektní i když jsem viděla film není totožný s knihou díky bohu...

trudoš
13.04.2018 3 z 5

Čtivý, přesto dost tuctový horor, jehož název vypovídá o obsahu vše podstatné. Jeremy Bates se vlastně ani nesnaží překvapit a zápletku vede tou nejvíc očekávanou cestou. Parta výletníků ve strašidelném lese tak brzy vezme za své, což ovšem zaskočí pouze a jedině je. Naneštěstí je složena z poměrně nesympatických osobností, takže jejich postupné vybíjení berete spíš jako bonus, při vší té nudě. Což je druhá stránka věci. Čtyři sta padesát stran je na podobnou vyvražďovačku moc, o to víc, že prakticky tři čtvrtě vyprávění nepřekvapí absolutně ničím, máte-li alespoň základní ponětí o filmech Záhada Blair Witch a Hory mají oči.
Finále ovšem vynahradilo všechnu předchozí nespokojenost. Jak jsem se bál, že to autor uhraje do roviny nevysvětlitelného tajemství, tak z toho vybruslil docela se ctí, kdy hrdinové přejdou do ofenzívy a příběh začne konečně směřovat někam jinam, než do masokombinátu. Za což si u mě román vysloužil lepší průměr, i když je to hodně na hraně a zavírám při tom obě oči.

knihovníček0707
04.04.2018 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film (ano vím takhle by to být nemělo, o knize jsem se dozvěděla později).
Kniha se mi velmi líbila, skvěle propracované charaktery postav, v jednu chvíli mi až některé postavy vadili, ale pak jsem už na ně zvykla. Tohle kdyby se zfilmovalo, tak by to mělo mnohem větší zhlédnutí než thriller The Forest který se do češtiny přeložil jako Les Sebevrahů (který myslím že získal nějakých 46%).
Kniha mi přijde mnohem víc děsivější než již zmiňovaný film.
Pokud se chcete opravdu bát tak vřela doporučuji.

Nazli
06.03.2018 3 z 5

Hodně zajímavá kniha a jsem dost na vážkách zda dát tři hvězdičky nebo čtyři. Jednu chvíli jsem se až nudila, ale pak se v ději semlelo něco, co mě chytilo a nepustilo. Takový hodně lepší průměr.

Calix
17.02.2018 4 z 5

Kniha ma bavila, od zaciatku mala naozaj super atmosferu ale koniec bohuzial nevysiel podla mojich predstav.

Blaufik
16.02.2018 3 z 5

Les sebevrahů je knihou, která vás absolutně pohltí a vy nebudete chtít přestat číst. Přesto se však autorovi jedna, celkem zásadní věc, hodně nepovedla. Mluvím tady o konci. Ten byl totiž hodně přitažený za vlasy a působil tak jako nedotažený konec béčkového filmu, což je, vhledem k úrovni celé knihy, opravdu velká škoda.

jiri77
15.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělé a napínavé čtení, které mě ani chvíli nenudilo. Postupné odkrývaní příběhu a skvělý konec ,který nebývá u tohohle žánru vždy to povedené ,co se naštěstí autorovy povedlo a navnadil mě na své další knihy.

Marekh
05.02.2018 4 z 5

Námět knihy je výborný a ještě když se jedná o les sebevrahů, který existuje reálně. Rád se procházím lesem, takže knihu s tímto námětem jsem uvítal.

Kniha se mi celkově líbila. Líbilo se mi, že se v knize nevyskytovaly jedna mrtvola za druhou, v knize se vyskytovaly i myšlenky a také pohledy do minulosti, které by mohly třeba některého čtenáře vyrušovat z aktuálního líčení situace, ale mě nikoliv, nebyly příliš obsáhlé.

Závěr knihy nebyl špatný.

Mony99
05.02.2018 5 z 5

Velmi čtivá knížka, konec je sice přetažený za vlasy, ale i tak to byl příběh napínavý a vskutku děsivý. Co mě na knížce bavilo, byla postava Ethna, kterou jsem si ihned oblíbila a příjemně mě překvapily jeho filozofické myšlenky, které se mu přemítaly v hlavě.
Oceňuji i informace o Japonsku, jež spisovatel zakomponoval do příběhu.
Určitě stojí za přečtení.

gordon13
28.01.2018 4 z 5

Téma knihy mě velmi zaujalo, ráda si schroustnu čas od času podobný příběh. Velice poutavě psáno, líbilo se mi i drobné filozofické přemítání hlavního hrdiny, konec to ovšem zabil... málokterý autor dokáže z podobných příběhů vybruslit se smysluplným a přijatelným závěrem, bohužel...

Markéta:)
20.01.2018 3 z 5

Posledních sto stran bylo dobrých. Ty předtím se postavy hádaly o kravinách. Ani jednu z nich jsem si neoblíbila. Kdyby měla třetinový počet stran, děj by měl spád. Takhle jsem měla pocit, jako bych četla některé scény pořád dokola...

Suou
10.01.2018 4 z 5

Čítal som to vďaka čitateľskej výzve z Knihankova z YT
Moja prvá kniha z oblasti hororu... ale už sa od nej neodtrhem :D dej bol super až na pár veci ale knižky som prečítal za dva dni.
Jedna vtipná príhoda: knihu som bral do školy a strašne pršalo... No kniha zmokla a musel som ju zlepiť páskou:D šťastie že papierový obal ostal doma.

Izu
05.01.2018 3 z 5

Kdy už někomu dojde, že psát bez upozornění spoilery ostatním se nedělá !!!

BariEli
19.12.2017 3 z 5

Dávám lepší trojku. Na víc to dle mého názoru nemá.
Několikrát během čtení jsem si řekla "Typický američani" a ten závěr se mi taky nelíbil. Byl absolutně nevěrohodný a to mě zklamalo. Přitom prostředí mělo obrovský potenciál a psáno bylo poutavě.

Pumpkin
06.12.2017 4 z 5

Atmosféra lesa byla perfektní. Konec mohl být lepší. Ale fajn kniha, napínavá a to mám ráda.

p.pavlina
03.12.2017 3 z 5

Kniha má opravdu zajímavý příběh. O tomto lese jsem v životě neslyšela a teď jsem si o něm mohla přečíst. Něco málo jsem si zjistila a byla to zajímavá zkušenost. Jen mi vadily ty postavy v knize. Nějak mi nesedl ani jeden z těch lidí.

Raymi
29.11.2017 5 z 5

Já do lesa nepojedu, já do lesa nepůjdu-kdyby na mě júrei přišel...
aneb výprava do lesa smrti a deprese.To vše pod rouškou tmy,mimo vyhrazené cesty s minimem vody a potravin.Opravdu chytrý tah.Jak to asi mohlo dopadnout...Mě by do Aokigahary nebo také lesa sebevrahů nikdo nedostal ani ve dne.I když mě smrt do jisté míry fascinuje, neumím si představit, že bych se šla dobrovolně "podívat" na rozkládající se oběšence.Nicméně to byla jízda a já si na knize smsla. Po celou dobu příběhu jsem byla napnutá jak kšandy a vydrželo mi to až do konce epilogu.

Beky
27.11.2017 3 z 5

Čtivý a zajímavý, překvapivý příběh. I přesto, že není nikterak strhující, čtete dál, abyste se dozvěděli konec. Ale něco mi tam chybělo...

rarášek
23.11.2017 4 z 5

Byla to velice zajímavá knížka s pomalým rozjezdem. Během čtení knížky jsem si o Aokigahaře zjišťovala různé informace a koukala na videa, kde se někteří lidé v tomto lese rozhodli strávit noc. Bylo zajímavé rozkrývat minulost postav a záhady, co se jim začala v lese dít. Zajímavý byl konec, kde se všechno nakonec logicky vyřešilo. Rozhodně si přečtu i další knížku, Paříž-Katakomby. :)

Jane417
06.11.2017 4 z 5

Mně se knížka líbila. Děj odehrávající se v lese Aokigahara má výbornou atmosféru... strašidelnou, děsivou, tísnivou a když si čtenář uvědomí, že jde o reálné místo, je příběh o to mrazivější. Skupinka mladých lidí se vydává do lesa sebevrahů jen tak ze zvědavosti, za účelem zažít nějaké dobrodružství. To zažijí, ale jinak, než mysleli. Začíná všem boj o přežití. S čím ale bojují? To skupinka dobrodruhů netuší. Kazdopádně s něčím děsivým! Vypravěčem je hlavní hrdina Ethan, který dost často vzpomíná na minulost. Vzpomínání mi vyprávění nijak nenarušovalo. Bylo vždy krátké, dělalo děj napínavější a v poslední třetině se už nevyskytovalo. Hvězdičku ubírám za pár nelogičností, pomalejší začatek a možná už přepálený epilog.

sebevražda Japonsko japonská literatura lesy horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978