Aokigahara - Les sebevrahů

Aokigahara - Les sebevrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341677/mid_les-sebevrahu-aokigahara-tcH-341677.png 4 377 377

Strhující hororový román, ve kterém se jednoduchá exkurze do míst kde „údajně“ straší, promění v noční můru, když lidé začnou umírat nápadně nepřirozeným způsobem. I když se jedná o horor, je autorův přístup k příběhu velmi promyšlený, postupně vytváří napětí a zneklidňující prostředí. Nikdo si není jistý tím, zda neviditelný padouch je člověk, nebo zjevení, či zda jsou prostě oběťmi nešťastných okolností.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Suicide Forest , 2014

AndreaT.
01.11.2017 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé až do konce, zhltla jsem to za tři večery, ale ten konec.. :D rozhodně už se nemůžu dočkat Paříž - katakomby!

simona5843
01.11.2017 3 z 5

Tak toto je asi, a dúfam v to, jedine knižne sklamanie tohto roku.Začiatok bol super,dej bol napínavý až mrazivý a boli momenty keď som sa bála no záver ma totálne sklamal a zkazil všetko to nadšenie ktoré som s knihy mala. Čakala som niečo iné a nie to ako to nakoniec skončilo.Autor píše super,pútavo a kniha sa mi naozaj ťažko odkladala no neviem či sa chcem pustiť do druhého dielu aj keď to vyzerá super,Parížske katakomby a tretí diel Ostrov bábík. Neviem, tato kniha ma sklamala. :(

ArwenAragorn
31.10.2017 4 z 5

Zpočátku se mně příběh docela líbil, ale asi posledních 100 stran je totálně ujetých a nepravděpodobných. Je to asi tak 3 a půl *.

Ďumbierka
20.10.2017 3 z 5

Od knihy som nemala žiadne očakávania. Musím povedať, že keby nejaké mám, asi sa mi tak nepáči. Brala som ju spočiatku ako nejakú tú “hororovú” literatúru.
Musím povedať , že mala určité mušky, ktoré ma tam rušili, no kniha mala ako jedna z mála, tam skvelú atmosféru!!! Mrazili ma pri čítaní a mala som taký ťaživý pocit. Nebála som sa, ale som rada, keď má na mňa kniha taký vplyv. Prišlo mi ti miestami ako nasilu posplietaný príbeh, kde miesto teeneagerov, sú o niečo dospelejší, ktorí , ale aj napriek veku, sú emocionálne niekde inde... No tu v knihe ma to tak nerušilo, ako vy to bolo asi vo filme.
Ooo a keď sme pri filme, tak Les Samovrahov FILM, to bol totálny prepadák a oproti tomu, táto KNIHA, to bol veru skvost

minimonisek
18.10.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, příběh i děj byl dobře vymyšlený, navíc se odehrává na reálném místě. Nechybí tu napětí a člověk se od knihy až do konce neodtrhne. Konec mě přišel trochu divočejší, ale přesto dobrý. Rozhodně si knihu ještě někdy přečtu.

Nixa
17.10.2017 4 z 5

Od samého začátku byla kniha velmi čtivá a napínavá. Bohužel mě moc nezaujaly pohledy do minulosti hlavního hrdiny. Občas přišly ve chvíli, kdy se to opravdu nehodilo a odvádělo mě to od samotného děje. I přesto se mi ale kniha moc líbila a přiznám se, že jsem se při čtení chvílemi opravdu bála :)

HanaZa
16.10.2017 4 z 5

no co rict,cetla se lehce a v poho,ale ten konec za me dost sci-fi,vymysleny az moc...

RSR
12.10.2017 4 z 5

Za čtivost bych dala 5*, četla se opravdu lehce. Délky kapitol tak akorát, vzpomínkové části mi vůbec nevadily, dokázala jsem si představit místa a osoby. Ale že by mi běhal mráz po zádech, to zrovna ne. Závěr mě taky trochu zklamal. Takže za děj a atmosféru 3*. Dohromady tedy 4*.

hledaseniki
10.10.2017 3 z 5

Les sebevrahů je dost velká bichle, kterou nemůžete přehlédnout a je pravda, že jsem na ní narazila právě kvůli tomu. Dost mě zaujalo, že autor se rozhodl napsat celou sérii, která na sebe nijak nenavazuje snad kromě toho, že s každou jeho knihou se dostaneme do míst, která jsou známá a která jsou obestřena záhadami a tou první knihou byl právě Les sebevrahů. Les v Japonsku, do kterého se chodí místní lidé zabít. Příběhem nás provází Ethan, který se v Lese sebevrahů octne s partou lidí díky nepřízni počasí.
Kniha má skoro 470 stránek a co jí nemohu upřít je její čtivost a to v případě kdy se tam nic neděje. Styl vyprávění je pomalejší a čtenář se díky tomu dozví hodně o hlavním hrdinovi a jeho minulosti, což mi vůbec nevadí. Postavy jsou víceméně sympatické a nenašla jsem tam nikoho, kdo by nějak zvlášť vybočoval a byl otravný. To jsou asi dva největší plusy knihy, jenže pak se musím dostat k těm mínusům a tou je především to, že se tam dobrou půlku nic neděje, občasné zapraskání větviček nepovažuji za úplně strašidelné a přiznám se, že jsem čekala trochu víc, alespoň pokud mám mluvit o té atmosféře. Když už se tam začíná něco dít, tak příběh má tu tendenci Vás konečně vtáhnout, i když ta kniha byla vážně čtivá, možná díky té hlavní postavě, která dokázala vyprávět poutavě. Když se dostanete hluboko do lesa, čekáte, co z toho vzejde, kdo to dělá? Dělá to člověk? Nebo někdo z výpravy? Jenže pak nastává chvíle odhalení a s ní přichází zklamání, alespoň já jsem zklamaná. Les sebevrahů je jednoznačně čtivá kniha a jak říkám i přes ta hluchá místa, ale možná jsem si vysnila, že autor to pojme trošku jinak, že bude víc tlačit na pilu a ono se tak nestalo. Přesto finální zklamání jsem se rozhodla, že dám autorovi další šanci, protože věřím, že může být lepší a navíc ta tajemná místa si nemůžu nechat ujít, obzvlášť když druhá kniha ze série Nejzajímavější místa světa bude Katakomby v Paříži.

Sobotikova
10.10.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, ale příběh se mohl pojmout daleko lépe. Nad koncem jsem jen kroutila hlavou. Když jsem ale šla na procházku do lesa, byla mlha a šero, tak sbírání hub dostalo díky této knížce úplně jinou atmosféru :) To by si zasloužilo půl hvězdičky navíc.

hana2111
07.10.2017 4 z 5

Nemůžu říct, že by to byla nejstrašidelnější kniha, kterou jsem četla, ale úplně klidné spaní jsem teda neměla. :)
Komentář obsahuje spoilery:
Každopádně autor pro mě skvěle navodil atmosféru, prostě jsem jen četla a četla a nějak nešlo přestat, byla jsem zvědavá, co bude dál... Je teda pravda, že konec byl kapku přestřelený, rodina podivných vlčích dětí. Na druhou stranu autorovi budiž aspoň ke cti, že zápletka není totálně blábol (i když jak pro koho, že...), že to při přivřených očích všechno tak nějak dává smysl, jak se tam útočníci ocitli, jak se narodili atd., že to není jen duchařský výplod fantazie. Teda je pravda, že konec jsem vzhledem k napětí uržovaném v knize čekala jiný, ale asi nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Knihu bych nejspíše doporučila.

jaruva
02.10.2017 4 z 5

Než jsem začala tuto knihu číst, četla jsem si tu komentáře a byla jsem trochu ve střehu - byla tu dost kritika na "vzpomínací" pasáže Ethana... Podle mě to je rovnocenná součást knihy. Děj knihy jako takový se zpočátku rozbíhal dost pomalu, ale pak nabral spád. Kniha mě celkem bavila, atmosféru navodila tak opravdově...

asoko
25.09.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, děj se odvíjel svižně, bohužel závěr mě zklamal.

sgjoli
22.09.2017 4 z 5

Trochu mne mrzí zakončení, protože některé pasáže podle mého názoru úplně zazdily vyznění celé knihy (přehnanost a nepravděpodobnost některých událostí). Ale jinak jsem si čtení knihy užila a bavila jsem se u toho. Jako horor mi to úplně nepřišlo (asi jsem už příliš otrlá), ale napínavé, tajemné a dobrodružné to jistě bylo a ta atmosféra byla skvělá. :-)

nakavusterezou
19.09.2017 4 z 5

Nejprve začnu tím pozitivním.

Kniha se mi opravdu četla jedna báseň, autor umí psát čtivě, poutavě a hlavně tak, že vás to prostě nepustí od knihy, což oceňuji. Dlouho jsem u knihy neseděla do půl 12 do večera (u mě je to opravdu strop, vždy po pár minutách u knihy usnu).

Dále bych také chtěla vyzvihnout to, že byly i místa, ač jich nebylo tolik, u kterých jsem se bála, až mi jezdil mráz po zádech.

Co se mi na knize nelíbilo bylo to, jak autor neustále zmiňoval historii všech vystupujících postav. ALE! Zas asi díku tomu jsem se dokázala pořádně seznámit s hlavními hrdiny a asi také proto jsem s nimi tolik příběh prožívala.

Teď ještě něco ke konci knihy. Z toho jsem byla zklamaná. Čekala jsem, že se kniha bude odvíjet jiným směrem, a i když jsem se v tomto mýlela, čekala jsem aspoň, že to bude trochu jinačí konec a především průběh konce.

Rodaw
19.09.2017 4 z 5

LES SEBEVRAHŮ
Ano, ano, ano!! Prosím, vydávejte v Česku knížky od tohoto pana autora.. za mě tu je málo survival příběhů a Les sebevrahů je jedním z nich. Jeremy napsal už hodně knížek a všechny vypadají podle anotace hodně lákavě a tak doufám, že se v Česku setkáme i s jeho dalšími výtvory, moc bych si to přála:)
Ale zpátky k Lesu sebevrahů. Nehledejte souvislosti se stejně pojmenovaným filmem- jedná se o něco úplně jiného, o zcela odlišný příběh (naštěstí, mně se totiž ten film příliš nelíbil, spíš průměr..).
Na knížku jsem se moc těšila. Bála jsem se zklamání, ale to naštěstí (klep klep) nepřišlo. Neříkám, že je to vynikající horor a survival záležitost (ty bych hledala spíš vážně v těch filmech -bohužel knih je nedostatek), ale bavilo mě to. Reálné a smrtí prolezlé místo Aokigahara knížce dávalo ještě větší rozměry - je to děsivé, znepokojivé a zvláštně fascinující.. a hodně hodně frustrující a depresivní...Příběh z tohoto tichého, ale těžce negativního místa jsem si maximálně užila. Ano, je to místy trošku nelogické, začíná se to plně rozjíždět až v druhé polovině, občas se to tváří spíš jako teenagerovská záležitost, ale jsem spokojená. Pokud hledáte nervy-drásající knihu, šáhněte po Dívce od vedle od Jacka Ketchuma, to je jiná liga samozřejmě.. ale pokud hledáte zábavnou, lehkou a ke konci dost napínavou záležitost ze strašidelného místa, které opravdu existuje- nezbývá mi, než doporučit Les sebevrahů. Sice mi to úplně jako horor nepřišlo, ale dejme tomu, že konec to celkem zachránil. Náročného čtenáře v tomto žánru, který hledá vážně napětí a teror uhrane spíš třeba ta Dívka od vedle (i když ta je spíš pro okrajové čtenáře), ale já jsem s Lesem sebevrahů moc spokojená - jak jsem psala-doufám, že se u nás dočkáme i dalších knížek od pana autora a strašně moc se těším na Katakomby z Paříže :o)
Jeremy je super!!!

buldozer5
17.09.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale pěti hvězdičkami ji ohodnotit nemůžu, a to hned z několika důvodů:
1. Většina postav, které v knize vystupovaly, mi byly hrozně nesympatické (Tomo, Nina, Ben atd.)
2. U některých pasáží jsem se doslova nudil, zvlášť u těch, kde autor rozebíral minulost postav. V tomhle mi styl psaní připomněl Kingovu tvorbu, kde se King dokázal o jedné věci rozepstat na X stran
3. Na začátku se děj hrozně vlekl, nejnapínavěšjí část přišla až na konec.
Jinak mě ale kniha docela oslovila a rozhodně si přečtu i další autorovy knihy, až u nás vyjdou.

jakafe
12.09.2017 3 z 5

Na začátku měl autor dobře našlápnuto, ale když velkou část knihy tvoří Eathanovy flashbacky, napětí postupně mizí. Sice jsem četla poctivě vše, ale pocit otrávenosti, když víte, že už ZASE začíná návrat do minulosti, to asi není to, co bych od hororu očekávala. Škoda, protože rozuzlení bylo zajímavé a sled šíleností posledních sto stran možná přehnaný, ale v rámci žánru proč ne. Kdyby byla celá kniha napsaná v duchu poslední čtvrtiny příběhu, dala bych o hvězdičku víc. Takto dávám průměrné hodnocení. Neurazí, nenadchne.

TheRaven
12.09.2017 3 z 5

Autor v navozování atmosféry bohužel není tak přesvědčivý, jak by si možná přál, a první polovina knihy se proto kapátko vleče. Druhá půle se však již docela pěkně rozjíždí a směřuje k docela nečekanému konci (nechci prozrazovat proč nečekanému, abych zase úplně nespoileroval), který leckoho možná nepotěší, ale mně přišel docela zábavný. Každopádně nějaké zajímavé aspekty kniha má, třeba hezky naturalistické vykreslení rozkládajících se těl apod., takže jsem zvědavý na Batesovi další svazky z cyklu Nejděsivější místa světa.

Izu
09.09.2017 3 z 5

Komentář obsahuje spoilery !!!
Musím udělit pouze tři hvězdy.Přitom téma je víc než atraktivní, les Aokigahara mě zajímá díky své bizarnosti delší dobu.První polovina mě moc bavila, úzkost a pocit neviditelného nepřítele je moc dobře napsaná.Pak se to zvrhlo na béčkový námět Texaský masakr motorovou pilou po Japonsku.Hodně nelogické bylo pro mě několik věcí.Že by taková skupina operovala bez povšimnutí-ale dejme tomu.Dále se nevysvětlila nevolnost Neila.Kde přišel k otravě ? Scéna s mobilním telefonem z blokovaného čísla mě spíš rozesmála. Navíc vraždy se mi zdály zbytečně komplikované,když stačilo počkat na první noc a všechny/nebo alespoň některé/povraždit.A pak ten konec, ten to úplně zabil. Zkusím dát šanci ještě autorovým Paříž katakomby.