Aokigahara - Les sebevrahů

Aokigahara - Les sebevrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341677/mid_les-sebevrahu-aokigahara-tcH-341677.png 4 375 137

Strhující hororový román, ve kterém se jednoduchá exkurze do míst kde „údajně“ straší, promění v noční můru, když lidé začnou umírat nápadně nepřirozeným způsobem. I když se jedná o horor, je autorův přístup k příběhu velmi promyšlený, postupně vytváří napětí a zneklidňující prostředí. Nikdo si není jistý tím, zda neviditelný padouch je člověk, nebo zjevení, či zda jsou prostě oběťmi nešťastných okolností.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Suicide Forest , 2014

Pafka643
24.08.2020 3 z 5

První půlka knihy celkem zdařile buduje atmosféru tajemna. Druhá část už je trochu slabší. Překvapivě mi nevadilo rozuzlení, se kterým autor přišel. Co mi však do příběhu nepasovalo, byl epilog. Nedokážu přesně vysvětlit proč, ale prostě mi to tam nesedělo.

petra5167
16.08.2020 1 z 5

Z tématu by šlo vytěžit víc. Po celou dobu čtení mi připadalo, že čtu scénář velmi béčkového hororu, kdy si člověk vlastně přeje, aby se těm otravným postavám něco stálo. Škoda času stráveného nad touto knížkou. Film by byl aspoň za hodinu a půl skončil.

jprst
12.07.2020 3 z 5

Strhující hororový román je hodně nadsazené hodnocení. Po celkem parádním začátku přišla hluchá místa se zbytečnými odbočkami a závěr byl pro mě docela zklamáním. Zkrátka žádný trhák to není, spíše jen takový průměr, který mé očekávání nenaplnil.

Kacafir
06.07.2020 5 z 5

Asi bych se do toho lesa nevydal nocovat....

hynopes
17.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Tak mě pravděpodobně ovlivnil překlad a tisk knihy..
Jsem jediná, komu v první třetině chybělo asi 30 stránek? :D SPOILER a zrovna toho jak našli pohřebiště a Mel skoro spadla do jámy.
Další co bylo hrozný byl překlad. Bylo tam spoustu chyb a přišlo mi to takové dost odfláknuté.
Co se týče příběhu, tak řeknu akorát ... meh.
Čekala jsem od toho víc a těšila se na pořádnou duchařinu. Té se mi bohužel nedopřálo.,
A ti Američani jsou prostě tak blbí už od narození?....

kofina
05.06.2020 3 z 5

Na rovinu, žádný literární skvost to není, ale kvůli tomu se takovýhle knihy stejně asi nečtou, ne? Tohle je prostě čistá zábava a oddechovka bez přidaný hodnoty. Každopádně je to poměrně napínavý a má to takovej spád, že se tím dá prosvištět bez skrupulí za 2-3 večery.

Jak mrkám do komentářů, nejsem jediná, komu všechny postavy přišly jako hrozně hloupý a nepřemýšlející jedinci, ale to už se tak občas stane.. :D Co mi ale vadí víc je, jak se to z tajemný první půlky přehoupne do tý kovbojky na konci....

Inouš
05.05.2020 2 z 5

Škoda, že se autor nedrží toho “záhadného”, co se v Lese sebevrahů děje. Jistě by to bylo lepší, než se snažit to odůvodnit tímto způsobem - míjí se to účinkem a Aokigahara jako taková umírá, jelikož tohle se mohlo stát v kterémkoliv lese.
Nicméně čte se velmi dobře, nechybí napětí a děj má spád, ale také dost hluchých míst.
Dobrá oddechovka, neurazí, nenadchne.

karol.cadex
30.04.2020 4 z 5

Asi úplně jsem nedostala, co jsem chtěla, ale i tak jsem spoko.
Něco málo se čtenář dozví o Japonsku, reáliích a pověrách, něco málo se čtenář dozví o hlavních hrdinech, kteří se na svůj věk všichni chovají nevyzrále a zastydle, něco málo se čtenář dozví sám o sobě - jak by ve které situaci chtěl zareagovat on. Já bych se sice do takovéhle situace nikdy nedostala, ale budiž, s klidným srdcem mohu říci, že nejsem úplný labil.
Měla jsem ze čtení i trošku mrazeníčko, dialogy mi úplně nevadily, konec jsem nečekala a líbil se mi, kniha mě ani trochu neurazila. I když bych si ji radši přečetla v trochu jiné formě.

richard7959
14.04.2020 2 z 5

Banda vypatlanců (bohužel to nejde napsat slušněji) se vydává do strašidelného Lesa sebevrahů v Japonsku, aby všem ukázala svoji stupiditu (těžko říct, jestli autor chtěl účelně napsat tyto postavy takto stupidně nebo se marně snažil o nějaký sympatický popis, kdoví?). Přednosti románu jsou bezpochyby reálie spojené se samotným lesem a japonskou kulturou (legendy, pověsti, mýty, jazyk, kodexy, střet kultur atd.). To vše je skvělé a troufám si tvrdit, že autor nevynechal ani to nejmenší z děsivé aury Aokigahary Jukai. Některé pasáže knihy jsou napínavé i přes jejich bezbarvý popis (někdy děj přeskakuje jako špatně sestříhaný film s nízkým rozpočtem). Popisy lesa, tajemných představ či naturalismů spojené s nepříjemnostmi přirozenými i nadpřirozenými ujdou. Tím ale pozitiva končí a dostáváme se k negativům, které zahrnují již zmíněné stupidní postavy bez charakteru (přesně tak si asi představujete tuctové Američany na dobrodružné výpravě), kde si ani hlavní postava nezískala moje sympatie, tudíž mi bylo úplně jedno, co se s ní stane (docela důležitý aspekt literatury, která má udržet Vaši pozornost), zapletené dialogy stejně stupidního charakteru, nesmyslné výplně příběhu ve formě vzpomínek na tragédie z minulosti, které ve výsledku nijak nesouvisí s rozuzlením děje, jednoduchý autorův jazyk a slovní zásoba. Knihu hodnotím jako čistý průměr 60 %. Kdyby alespoň byly do příběhu zakomponovány alespoň trochu sympatické postavy s uvěřitelným pohnutým osudem nebo aspoň racionálním uvažováním, určitě by se dalo diskutovat o nadprůměru. Ale bohužel. Veliká škoda a promarněný potenciál. A ten konec? Krásný příklad, jak se horor může zvrhnout v komedii.

Mišeec
30.03.2020 4 z 5

I přesto, že se do poloviny nic nedělo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Něco mě nutilo číst stále dál. Autorův vypavěčský styl mě zaujal tak, že mi bylo pomalu jedno, o čem je děj. Každopádně, byla jsem spokojená a konec mě překvapil. Horor to sice nebyl, ale považovala bych to za svižné oddechové čtení. :)

Bar16
23.03.2020 3 z 5

Nevím, asi jsem od knihy čekala něco jiného. Ne, že by nebyla čtivá, to docela jo, ale příběh obsahoval několik typických klišé béčkových filmů, takže víc jak 2,5 hvězdy si asi nezaslouží. A protože se pětka zaokrouhluje nahoru, dávám tři hvězdy.
P.S.: Autor má malé plus, občas tam měl i vtipné pasáže. Dám mu rozhodně další šanci.

Mirin1349
04.02.2020 2 z 5

Jedna hvězda za odkaz na Final Fantasy a Metal Gear Solid a druhá za první půlku. Víc si tato kniha bohužel nezaslouží. Ke konci jsem se bála, aby tam ještě nevyskočily jezinky nebo ježibaba z perníkové chaloupky. Přišlo mi to jako dvě půlky různých knih a různých přístupů autora. Velká škoda, začátek byl fajn.

TerezaRůža
21.01.2020 4 z 5

Mně se to líbilo, první půlka sice s hororem neměla moc společnýho, ale ta drůha byla napínavá a atmosferická, určitě to stojí za přečtení.

Cleo De Nile
14.12.2019 2 z 5

Neskutečné zklamání. Autor by zřejmě nedokázal navodit strašidelnou atsmoféru, ani kdyby na tom závisel jeho život. Nebála jsem se ani na chvíli, a to mě z Aokigahary normálně běhá mráz po zádech. Nesnesitelné postavy tomu taky moc nepřidaly, oblíbila jsem si akorát Neila. U Mel jsem si celou dobu přála, aby už konečně někdo zabil ji. Konečné rozuzlení mě nenadchlo, ale docela se ke knize hodilo. Ale abych jen nekritizovala, poměrně dobře se to četlo, a záblesky z minulosti hlavního hrdiny byly sice zbytečné, leč docela poutavé,
Po další knize od tohoto autora však sahat nebudu.

Mergirus
04.10.2019 4 z 5

Kniha byla velmi napínavá, posledních sto stránek jsem přečetla téměř na jeden zátah. Skvělé vysvětlení.

lucka202
01.10.2019 4 z 5

Knížka mě lapla a nepustila. To byla jízda... Až přišel konec.... Boha, to byla slátanina, úplně mi to zkazilo dojem z celé knížky.

Veronika33
15.08.2019 4 z 5

Zo začiatku som mala problém sa začítať do knihy, ale potom ako sa celá skupina ocitla v lese, sa dej rozbehol. Postavy boli zaujímavé, niektoré sympatické, iné menej. Vyvrcholenie knihy ma prekvapilo. Knihu som si užila a určite skúsim aj autorovu druhú knihu.

twiggynka
15.06.2019 5 z 5

kniha se mi líbila, nechybělo napětí ani vzrušení, příběh měl spád … myslím že za přečtení stojí... a když si uvědomím, že tohle místo opravdu existuje, tak mi z toho jde mráz po zádech! :-)

Arev122
13.05.2019 4 z 5

Námět se mi líbil, mám ráda skutečná místa a události, děj měl spád a napětí- trochu hororu, ale k 5* něco chybí -asi ten závěr.

Jack Bauer
23.03.2019 4 z 5

Od samého začátku se kniha čte velice hezky a mě jako vášnivého cestovatele nesmírně zaujala, ale po delším neustálém rozmělňování děje flashbacky mě začínala trochu nudit, až konec to trochu napravil. Autor knihu potřeboval trochu natáhnout, aby měla více stránek, co jinak psát o ztracených lidech v lese, kteří se neustále bojí a za vším hledají duchy. Kdyby se tam nějaký objevil, tak bych s knihou okamžitě praštil, ale ať je to sebezáhadnější sebevíc, tak jsem rád za racionální vysvětlení byť trochu přitažené za vlasy. Les nádherně popsaný, jakobych tam byl, japonská odlišná kultura, zvyky, jinak naprosto stejný model jako Katakomby jen jiný příběh v jiném prostředí. Ale tato série ze skutečných děsivých míst světa mě nesmírně baví.

sebevražda Japonsko japonská literatura lesy horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978