Aokigahara - Les sebevrahů

Aokigahara - Les sebevrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341677/mid_les-sebevrahu-aokigahara-tcH-341677.png 4 375 137

Strhující hororový román, ve kterém se jednoduchá exkurze do míst kde „údajně“ straší, promění v noční můru, když lidé začnou umírat nápadně nepřirozeným způsobem. I když se jedná o horor, je autorův přístup k příběhu velmi promyšlený, postupně vytváří napětí a zneklidňující prostředí. Nikdo si není jistý tím, zda neviditelný padouch je člověk, nebo zjevení, či zda jsou prostě oběťmi nešťastných okolností.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Suicide Forest , 2014

ivana02
08.03.2019 4 z 5

To byla jízda! Perfektní horor. Skupina lidí zabloudí v Lese sebevrahů (který autor popisuje velmi působivě). Nejen, že nemohou najít cestu ven, ale začnou se dít zvláštní věci, lidé se ztrácejí a umírají. Les vypadá nepřirozeně, děsivě a kdo ví, co to všechno působí...
Kolegyně chtěla doporučit knížku, u které by se bála, leč nedočetla jí, protože se prý šíleně bála :-)

Sarhem
11.02.2019 4 z 5

Kniha je napsaná fakt dobře a čtivě a musím uznat, že mě úplně pohltila, třebaže se většinou ich formě vyhýbám. Vzpomínky hlavního hrdiny na minulost, které se prolínaly do hlavního děje, byly příjemným zpestřením a bavily mě. Autor zvládl na jedničku popisy jak okolí, tak postav, to se musí uznat, a napětí během čtení bylo téměř hmatatelné.

Jenže konec knihy mě totálně, ale totálně zklamal. Přišlo mi to už hodně nereálné a přitažené za vlasy.

SPOILER!

Vlastně jsem tenhle pocit měla už někdy před koncem, kdy Ethan, Mel a Nina byli obklíčeni. Jakoby... Čekala jsem snad všechno, ale tohle asi ne. Kupa "vlčích dětí"? No nevím, ale nějak mi to tady nesedělo, ráda bych, kdyby tam bylo víc tajemna, než tohle. Taky jsem nějak nepobrala, jak mohla ta slepá zombie žena Akirovi ukázat k lesu, odkud podle Ethana, on sám předtím vyšel. Jako... Jak, sakra? Nebo jak mohla Ethanovi ukázat k té podzemní jeskyni?

To jsou ale detaily, na kterých v závěru nezáleží. Pravdou ale zůstává, že mě závěrečná čtvrtina knihy fakt zklamala a tak nějak mi to zkazilo celkový dojem. Myslím, že autor trochu promarnil příležitost. Každopádně, díky skvělému vypravěčskému stylu se určitě pustím i do dalších autorových knih.

LenulKne
04.02.2019 5 z 5

Stoupající napětí v knize mne úplně pohltilo a nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Líbí se mi, že autor zvolil skutečné prostředí, v člověku to o to víc probouzí fantazii. Skvělá kniha.

-markéta-
21.01.2019 4 z 5

Upřímně jsem myslela, že knize dám 5 hvězdiček. Doopravdy to byla skvělá kniha, která se přečetla jedním dechem, i když je to pomněrně tlustá kniha.
Každopádně 4 hvězdičky jsou proto, protože konec knihy mi přišel až moc vymyšlený a úplně knihu zkazil. Kdyby bylo vynecháno, bylo by uděláno lépe.
Doopravdy mě konec zklamal, ale stále jsem z knihy moc nadšená.
Určitě stojí za přečtení.

O Aokigahaře mám načteno docela dost článků, film jsem také viděla a upřímně mě celá záhada tohoto lesu moc zajímá. Třeba se tam jednou podívám, kdo ví.

radka8970
18.01.2019 4 z 5

Kniha Les sebevrahů určitě stojí za přečtení. Kniha se čte jedním dechem, knihu nejde odložit. Hlavní hrdina často vzpomíná na minulost. Vzpomínání mi nijak nevadilo, bylo krátké a v poslední třetině se už vůbec nevyskytuje. Pozvolný začátek knihy přechází v něco skutečně děsivého. Velice se mi líbil styl vyprávění, vykreslení charakterů, atmosféry. Prostředí umí autor popsat tak, jako by jste s hlavními hrdiny v lese byly s nimi. Na knize mě baví, že alespoň místo nebo místní pověry se zakládají na skutečných událostech.
Konec knihy se mi zdál trochu přestřelený a bylo tam pár nelogických věcí.
Rozhodně si přečtu i další knížku.

Misute603
06.01.2019 5 z 5

Přečteno za jeden den,nemohla jsem se od knihy odtrhnout..mně se kniha moc líbila,konec mi překvapil..hodně jsem se i u knihy bála...za mě mohu jen doporučit...

Patapuf
05.01.2019 3 z 5

Plusy...... zajímavý nápad a kniha je samý dialog, tak to budete mít rychle za sebou...
Mínusy.... chování hlavních členů a ten konec... epilog byl úplně zbytečná snaha o protažení napětí....

Markysek45
30.10.2018 3 z 5

Jediné, co můžu říct je promarněná příležitost. Výborný začátek se skvělým námětem a velmi děsivou atmosférou by byl na 5 hvězdiček. Ale co ten konec, proboha? Ten pro mě zabil celou knihu. Je to škoda :( Do dalších knih autora se rozhodně hnát nebudu.

Akimus
28.10.2018 4 z 5

Kniha je dobře napsaná, stěžejní je právě popis prostředí, vlastní příběh mi přijde nepodstatný, samotné místo si zaslouží vlastní knihu. Když jsem si našla fotky Aokigahary, tak musím říct, že si nejsem jistá, že bych tam chtěla být ve dne(-: No a co se týká závěru... tak nějak to asi skončit muselo...

kanitsuj
23.10.2018 3 z 5

Nejraději bych hodnotila 2,5, protože výsledný čtenářský zážitek je takový polovičatý. Námět je velmi zajímavý a přitažlivý a ani zpracování není špatné. Autorovi se daří udržovat napětí /i přes neustálé flashbacky, které jsou trochu zdržující a kniha jimi podstatně nabobtnala/ a co je velmi zdařilé je i originální a smysluplné zakončení, kdyby ovšem nebylo dalších sto stran, které všechno poslaly takříkajíc do háje. Jakýkoli jiný závěr by snad byl lepší než to, co si autor připravil. Akční souboje super hrdinů navzdory všemu a všem posunulo předchozí dění do béčkové a dost možná i céčkové kategorie docela jiného žánru. A posledních několik stránek...čtenář už není vůbec na nic zvědavý a oproštěn od všech pocitů se jen modlí, aby již byl konec tomuto čtenářskému utrpení. Je mi to moc líto, ale Aokigahara promarnila vše, co se jí nabízelo.

kysely2759
20.10.2018 2 z 5

Od knihy sem čekala víc, protože téma je skvělé. Nakonec sem byla spíš zklamaná. V knize snad nebyla jediná postava kterou bych si oblíbila. Místy byla kniha zajímavá a četla se dobře, ale některé části byly zdlouhavé a nudné. Celkově spíš průměr. Jednohubka na víkend když není ke čtení nic lepšího.

hellena1523
16.09.2018 3 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila! Před časem jsem totiž viděla dokument/reportáž o japonském lese, kam chodí lidé páchat sebevraždu, a běhal mi mráz po zádech.
Bohužel jsem nakonec byla zklamaná. Asi jsem očekávala příliš. Příběh docela hezky plynul, četlo se téměř samo, ale něco mi přece scházelo a šablonovité postavy mi příliš nesedly.
Asi jsem měla přílišné očekávání, ale přečtení nelituji - sympatický průměr na víkend.

_Joker_
05.09.2018 5 z 5

Do téhle knihy jsem se po přečtení několika stran ihned zamilovala. Doporučuju :)

Dela111
05.09.2018 4 z 5

Parta mladých lidí se vydá do tajemného japonského lesa Aokigahara, nazývaného také "Les sebevrahů". Každý rok tam spáchá sebevraždu mnoho lidí. Z výletu se brzy stane boj o přežití...

Autor výborně vykreslil tísnivou a depresivní atmosféru místa - v lese není zvěř ani ptáci, nefouká tam vítr, sluneční paprsky tam nedosáhnou, z lesa se místy ozývají děsivé zvuky...

Kniha je napínavá, velmi čtivá.
Jediné co mi úplně nesedlo, byl závěr. Ale bála jsem se, že autor zvolí ještě horší variantu zakončení, naštěstí ne.
Nebýt této knihy, nevěděla bych, že takový les v Japonsku skutečně existuje.
Stojí za přečtení.
4,5*.

eva3695
19.08.2018 4 z 5

Příběh, který je sice smyšlený, ale odehrává se na skutečném místě. To, že na světě existuje takové místo mi nahání hrůzu. A během čtení mi běhal mráz po zádech v jednom kuse. Je to však kniha, kterou neodložíte, dokud ji nedočtete. I když má přes 450 stran, měla jsem ji za pár dnů přečtenou a rozhodně nelituji. Je to horor, který Vás dostane. Rozhodně neuděláte chybu, když si ho přečtete

Frederick
15.08.2018 3 z 5

Kniha je napínavá tak napůl, to, co se odehrává v lese, člověk hltá, ale ty odskoky do minulosti jsou celkem nudné a jenom rozmělňují děj. Je to jen taková vata a nekonečné vysvětlování a opakování již napsaného, aby kniha měla více stránek. Les Aokigahara skutečně existuje, takže autor dostal příběh na stříbrném podnosu. Co se týče fiktivního vyřešení příběhu, tak autorova invence je mizivá, nakonec se z toho vyvine slaboduchá storka bez překvapení.

TessaJean
12.08.2018 5 z 5

Upřímně jsem od této knihy nečekala že mě bude až tak moc bavit. Chytla jsem se od prvních stránek a i když je kniha vcelku tlustá, měla jsem ji přečtenou během několika málo dní. Napínavá od začátku do konce :)

HankaPll
14.07.2018 4 z 5

Popravdě nevím moc co si myslet. Knížku jsem přečetla prakticky jedním dechem, všechno pěkně plynulo. Konec byl překvapující, ale nemůžu se zbavit dojmu, že byl jak z hodně béčkového hororu, hlavně co nejvíc nechutností. To ale nemění nic na tom, že knížku doporučuji k přečtení. Děj mě nutil číst stále dál a neodtrhnout se.

TakumiMisaki
16.05.2018 4 z 5

Ze začátku mi dělalo velký problém se tím přelouskat. Přišlo mi, že tam řešili stále vztahy a další věci. Ale až od +200 stránek mě to chytlo a přečetla jsem to jedním dechem. Rozuzlení toho všeho jsem opravdu nečekala. Ale závěr jsem čekala trochu lepší, jinak je to opravdu skvělá kniha.

Calinda
30.04.2018 3 z 5

Dočteno. V několika místech opravdu velmi napínavá kniha, nemůžete se odtrhnout. Prostředí lesa, tak jak je vykresleno, snadno představitelné a opravdu by mě na to místo nedostala ani zvědavost. Na druhou stranu se nemůžu zbavit dojmu, že kdybych knihu četla před dvaceti lety, byla bych mnohem nadšenější, takové lehce teenagerovské čtení. Závěr mě zklamal.

sebevražda Japonsko japonská literatura lesy horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978