Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty

Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397680/bmid_nedostatocny-pocit-vlastnej-hodnoty-gH7-397680.jpg 4 217 48

Odhaľte skryté programy svojej duše. Mohli by sme byť šťastní, lenže často nám staré modely myslenia podkopávajú pocit vlastnej hodnoty. Nie som dosť dobrý. Nezvládnem to. Som smoliar. Tieto skryté programy nám otravujú dušu a spôsobujú rozličné poruchy. Heinz- Peter Röhr pomáha čitateľom vypracovať nové programy, ktoré posilňujú pocit vlastnej hodnoty. Vďaka jeho radám si každý z nás môže odstrániť všetky prekážky z cesty za šťastím a spokojnosťou.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Citadella (SK)

Wegweiser zum Glück – Die geheimen Programme der Seele entschlüsseln , 2011

Ewusha
16.11.2016 5 z 5

Výborná kniha! Pomohla mi ledasco pochopit. Doporučuji ji naprosto všem. Myslím, že každý máme nějaký ten skrytý program. Chcanechca

jenny888
17.09.2016 5 z 5

Velice dobrá kniha pro ty, kteří se zajímají o psychologii a zabudované programy v lidské mysli. Kniha je velmi dobrá pro každého i pro ty největší lajky.. můžu jen doporučit

masielko27
17.08.2016 5 z 5

Narozdiel od ostatných "súrodencov" tejto knihy sa táto neopiera o rozprávku, ale o jasné prehľadné systematizovanie toho, ako vzniká nedostatočný pocit vlastnej hodnoty, ako sa falošne "lieči" a aké sú cesty k skutočnému vyliečeniu sa - napraveniu svojho vnútra.
Nič to však neuberá na typickej Rohrovskej jednoduchosti aj k bežnému laikovi, človeku v trápeniach, ktorý im (či sebe?) túži porozumieť.

Mercatino
10.08.2016 4 z 5

Po přečtení knihy jsem jako ten s trámem v oku :) Chce to na sobě opravdu hodně zapracovat.

Vlastní hodnota je pocit (ze sebe), není to něco, co bychom mohli změřit nebo dokazovat.

Stálá kultivace pocitu spokojenosti – schopnost vůbec připustit si spokojenost znamená zaměřit pohled na to, co člověk má (tady a teď), rovněž bez ohledu na to, co mají ostatní, a být v souladu se sebou. („Nejsem-li spokojen s tím, co mám dnes, nebudu spokojen ani s tím, co budu mít zítra.“)

Kniha stojí určitě za přečtení, je to investice do Vašeho života :)

šebory
27.07.2016 5 z 5

Ano, mnozí si neseme negativní vzorce z dětství. Snažíme se pak vykoupit tím, že se předháníme, tlačíme si do hlavy kdeco, jen abychom se sebou byli spokojení. Jenže ono to stejně nepomáhá. Opojení.

Reny25
04.12.2015 4 z 5

Mnozí máme v sobě nějaké nepříjemné vzorce chování a často nevíme odkud pochází, přehlížíme je a neumíme je rozpoznat. Díky této knize si můžeme spoustu chyb a nepřiměřeného chování uvědomit. Proč býváme nespokojeni sami se sebou, děláme stále stejné chyby - na tyto a další otázky najdeme v knize odpovědi. Příčiny často vznikají už v raném dětství. Kniha je velice čtivá a to pro každého, kdo se i jen trochu zajímá o psychologii.

Šarulin
05.08.2015 5 z 5

Tuto knihu bych zhodnotila jako vysoce kvalitní svého žánru. Röhr píše velice čtivě a srozumitelně, a to je také jeden z faktorů, který přispívá k významu této knihy - totiž že vlastně pomáhá. Myslím, že se v této knize najde každý, kdo zažívá byť ''jen'' vnitřní nespokojenost či vnitřní neklid (tím chci říci, že lidé, v nichž se rozpoutají některé extrémně škodlivé programy, mohou trpět těžkými depresemi, úzkostnými poruchami,..). Rozhodně doporučuji k přečtení, výborná kniha!

lidunka1
16.07.2015 5 z 5

Tato knížka z pera zkušeného psychoterapeuta je výborná a doporučovala bych ji vlastně každému člověku. Nejprve rozebírá, co způsobuje, že člověk nemá dostatečný pocit vlastní hodnoty. V druhé části knihy píše o antiprogramech a ve třetí nabízí řešení. Mám ráda knihy, díky kterým můžu změnit svůj život k lepšímu a tato k nim patří.