Nebezpečná hra

Nebezpečná hra https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477556/bmid_nebezpecna-hra-hlK-477556.jpg 3 209 73

Nejvyšší sázkou je život a prohrát můžou všichni Je silvestr a na souostroví nedaleko Stockholmu se snáší noc. Čtyři dospívající kamarádi Max, Liv, Anton a Martina slaví v domě Maxova otce, zatímco jejich rodiče odešli na party do vedlejšího domu. Alkohol teče proudem a teenageři z legrace začnou hrát monopoly. A aby to nebyla nuda, trochu vylepší pravidla. Začíná to nevinně, ale brzy přituhuje. Na povrch se derou potlačované city i nejtemnější tajemství a za každý tah ve hře někdo zaplatí.... celý text

Literatura světová Novely Thrillery
Vydáno: , Motto

Gå i fängelse , 2021

klaraj093
15.10.2021 4 z 5

Fajn jednohubka na pár hodin. Kratké kapitoly a díky nim to pěkně ubíhalo. Příběh zajímavý.

Hope80
14.10.2021 3 z 5

Rychlý průměrný příběh přečtený za jeden den. Čekala jsem trochu víc, dle popisu jsem si myslela, že to bude thriller....

magnolia
06.10.2021 2 z 5

Tak jsem zkusila tuto, zejména čtenářkami, oblíbenou autorku detektivek skrz její zatím poslední knížku. Přečtená byla během odpoledne, není to detektivka ani čistý thriller, spíš bych ji nazvala psychologickou novelou. Zklamal mě konec, přece jen jsem čekala ... něco víc. Raději si někdy dám tu její detektivní řadu.

SilvieSisinka
06.10.2021 4 z 5

Mám ráda tuhle spisovatelku.Kniha byla slabší vývarem od ní.Ale i tak mě bavila.

JustWomen
05.10.2021 4 z 5

Sonda do života boháčů, ukázka toho, že šťastný život za peníze nekoupíš. Hodně lidské a trochu šokující. Krátké, ale výstižné.

Ajina76
03.10.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala svým tématem. A tak to v životě opravdu chodí. Navenek bohatství, luxus, a uvnitř jsou skryté smutné příběhy. Závěr mě ani nepřekvapil. Stojí za přečtení.

Martiiiik
30.09.2021 5 z 5

Takový minipříběh, i když velmi silný... Nikdy věci nejsou tak, jak se zvenku zdají.. Každý má nějakého kostlivce ve skříni.. trápení, o kterém nikdo neví.. A občas to má i tragický konec.. Zde jsem ho rozhodně nečekala.. Jediná drobná výtka je, že bych si klidně knihu dala alespoň čtyřnásobně delší :-) Určitě do poručuji.. :-) Ostatně autorka nikdy nezklame :-)

Knižní střípky
29.09.2021 3 z 5

Je to útlounká záležitost čítající 110 stránek textu, námět je velice dobrý, a když se oprostím od toho, že by klidně mohl být více rozpracován, tak jsem spokojená. Jelikož jsem četla i předchozí autorčinu obsahem krátkou knihu ŽENY BEZ SLITOVÁNÍ, tak jsem tušila, že to bude taková rychlá záležitost, ale Camila je prostě Camilla a i na těch pár stránkách mě dokázala potěšit a zaujmout. Ano, autorka mohla jít více do hloubky, ano, kniha mohla být delší, ale na druhou stranu proč? Já jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a tuto jednohubku mohu s čistým svědomím doporučit k přečtení.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

JajaPaja
29.09.2021 1 z 5

Trošku krátké na mně

ddkk
28.09.2021 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Příběh by klidně snesl delší a hlubší zpracování, ale i v této podobě stojí zato. Kdyby nebyl tak tragický, napsala bych, že je zábavný, ale to se asi opravdu moc nehodí...

Dvě dvojice nešťastných teenagerů, kterým zdánlivě nic nechybí. Kromě lásky a péče vlastních rodičů. A kteří skrývají svá vlastní tajemství...

Doporučuji.

Petronela16
27.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak teda šup šup na hodnotenie:povedala by som - take minimalistické dielko od známej spisovateľky.Nebolo to ani že najhoršie, ale ani najlepšie.Nudit to nenudilo, dej vcelku fajn odsypa a graduje, čitateľ môže tušiť blížiacu sa katastrofu.Trosku drsný koniec, keď ani jeden z hlavných hrdinov nezaplace za svojím mŕtvym rodičom, ba čo viac, stáva sa vykonávateľom ich smrti.Nechcela by som tak dopadnúť, ani ako rodič, ani ako dieťa.Celkom zaujímavý námet, mohla to však Kamilka trošku vyšperkovať a viac rozvinúť aj psychológiu hlavných postáv a aj dej.Za mňa dnes , ako už bolo spomenuté nižšie v hodnoteniach, šedý jednohubkovy horší priemer.

Dela111
25.09.2021 2 z 5

Čtyři mladí lidé, alkohol a k tomu postupné vytahování kostlivců ze skříní pořádně rozjitří emoce. Ze silvestrovské oslavy se stává obrovské drama. Podle názvu a díky anotaci je jasné, že tady musí dojít k nějakému velkému vyhrocení situace a to se stane.

Tento příběh a hlavně jeho výborná pointa jsou vymyšlené dobře. Byl tu velký potenciál, ale zůstal nevyužitý. Začínala jsem číst natěšená na další knihu od této autorky, pak mě to pomalu přestávalo bavit až jsem se u toho téměř nudila. Naštěstí ne dlouho, protože toto je jednohubka. Můj zájem vzbudilo teprve drama na konci, ale to bohužel trvá chvíli a rychle přijde konec.
V hodnocení dávám 2*, protože to vidím jako lehce podprůměrné.

ankaras
23.09.2021 5 z 5

Super, takových jednohubek bych si dala klidně více. Nezklamalo.

tajemství

Camilla Läckberg