Nebe nad Perninkem

Nebe nad Perninkem
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534542/bmid_nebe-nad-perninkem-65f83ed861771.jpg 4 456 456

Petr je mladý nadaný chlapec, který díky svému talentu lehce proplouvá studiem medicíny a záhy se stává úspěšným lékařem na prestižní pražské klinice. Jeho úspěch je ale vykoupen permanentním bojem s alkoholem, kterému podléhá čím dál tím více. Postupně ztrácí práci, rodinu i přátele. Rozhodne se tedy pro razantní životní změnu. Stane se obvodním lékařem v Perninku, malém městečku v Krušných horách. Zde, uprostřed přírody, v místech, kde lidé musí žít ve vzájemné pospolitosti, konečně nalezne nejen domov, ale i lásku... celý text

sporran
15.01.2023 3 z 5

Román o tom, že platí, každý svého štěstí strůjcem. Bylo mu přáno a hlavní hrdina to promrhal. Takový zpovykaný. Trochu promrhané téma Krušné hory. Spíš román, jak se propít až na dno a dostat ještě zázrakem šanci.

Mayaotzin
15.01.2023 4 z 5

Příjemné čtení, ale Petr mi lezl pořádně na nervy :-D
Prostě takový klasický doktor alkoholik.

Bylo to fajn. Rozhodně někdy sáhnu po dalších knihách od Š.J.

DuncanIdaho
14.01.2023 4 z 5

Rozhodně zde jde o zajímavý pohled do života jednoho alkoholika. K zajímavosti knihy přispělo i to, že každá kapitola je vždy hlavně o jednom z hrdinů a kapitoly časově nejdou za sebou, ale skačou z jedné doby do druhé.

Eva398
12.01.2023 4 z 5

Kniha se pěkně četla. Doporučuji.

uzivatel1190
05.01.2023 5 z 5

Čte se to velmi dobře, v knize se prolínají různé časové linky, to celou knížku oživí, výborný popis postav i děje samotného. Nenudila jsem se.

iveta3689
05.01.2023 4 z 5

Dobře napsané, čte se samo. Vše, co se odehrává v hlavě hlavního hrdiny je uvěřitelné. Postavy mě nebavily, ale proto, že byla tak dobře napsané. Byli to lidé, které opravdu potkat nechcete a pokud, tak je s chutí proplesknete. Autor je vykreslil skvěle.

katerina6763
29.12.2022 5 z 5

Je to první dílo tohoto autora, které jsem četla. A velmi příjemně mě překvapilo. I když je příběh místy velmi depresivní a popisuje pád člověka na samé dno, obsahuje i naději, že ze dna se dá zvednout a žít dále. Dílo se velmi lehce četlo, i když jsem se občas trochu ztrácela v časovém horizontu, kdy přítomnost přeskakovala do různých období v minulosti. Ale přesto dávám plný počet hvězdiček a pustím se do dalšího autorova díla.

kalinka99
28.12.2022 5 z 5

Jako bych se ocitla v Krušných horách. Kniha vypráví o bohužel smutném osudu, kdy hlavní hrdina padne až na samé dno, ale hory ho dají do pořádku a snad už jen se šťastným koncem.

Nika.
26.12.2022 5 z 5

Další knížka od pana Javůrka, kterou jsem přečetla za tři dny.
Další poutavý příběh, který mě moc bavil.
Nezbývá, než doporučit :)).

Simona99
24.12.2022 3 z 5

Příjemná, oddechová knížka...
Krásné byly popisy přírody Krušných hor!

5holek
14.12.2022 3 z 5

Docela milá oddechovka. Ne příliš uvěřitelné charaktery, na natolik šťastné konce moc nevěřím. I když je jako každý někdy potřebuji. Hodně jednoduchý styl vyprávění, ale spád knížka má a nakonec, proč ne?

jiri77
06.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak jsem dočetl ,,Román z Krušných hor'' a musím říci ,že jsem si představoval, že se tam bude o horách a prostředí psát více. Děj knihy se odvíjí pomocí časových rovin a odehrává se více na jiných místech, než v Krušných horách. Celkově je kniha velmi čtivá a příběh dobře ubíhá ,ale na druhou stranu mi to přišlo chvílemi ,až moc přeslazené a neuvěřitelné.
Když to napíši trochu hruběji ,tak mi to připadalo ,jako příběh pijana a coury, kteří k sobě našli cestu.
Na druhou stranu dobré varování před alkoholismem a náznak naděje, že má člověk v životě ještě další šanci.
Dlouho jsem nečetl knihu, které bych dal ,jak pět hvězd, tak i jen jednu. Tahle kniha mě uvedla do stavu, že na jednu stranu si říkám super a na druhou nic moc.
Kniha se určitě bude hodit čtenářům , co budou plnit ,,Čtenářskou výzvu 2023'', téma : kniha, jejíž hlavní postava je alkoholik.

podko_lenka
04.12.2022 5 z 5

Za mě kniha povedenější než Sudetský dům. Nejspíš je to popisem míst, která mám tak ráda a ráda je navštěvuju. Jen si přeju, aby autor začal používat rozvinutější věty... Přesto si ode mě kniha zasluhuje plný počet hvězd.

BarboraSalome
03.12.2022 2 z 5

Červená knihovna odehrávající se v mých milovaných Krušných horách. Předešlá kniha pana Javůrka, Chaloupky, měla smysluplnější příběh. A styl, jakým je to napsáno, se bohužel nezměnil. Škoda.

katynka78
23.11.2022 3 z 5

Měly jsme v naší skupince společné čtení a vybraly jsme pana Javůrka. Každá si zvolila od něj knížku, na kterou měla náladu. Vzhledem k tomu, že tematicky je mi bližší lékařský příběh, zvolila jsem i tolik vychvalované Nebe nad Perninkem.
Musím říct, že jsem opravdu velmi příjemně překvapená celkovou úrovní nových českých autorů a jsem na to jako čtenářka hrdá.
Příběh velmi ubíhal a i když by se dalo říct, že je to příběh o jednom "ožralovi", tak ten příběh byl velmi poutavě napsaný.
Autor střídá časové roviny, chvíli jsme v současnosti, kdy vidíme, co s hlavním hrdinou udělaly jeho minulé excesy a on jen sklízí, co zasel. Pak se najednou ocitáme ve chvílích jeho největší "slávy", kdy ještě netuší, co vše se stane a tudíž se chová jako pán tvorstva, kterému všechno projde.
A s tímto střídáním si utváříte k hlavnímu hrdinovi, Petrovi, určitý vztah. Chvilku mu závidíte, pak ale tušíte průšvih a nepřejete mu to. Jenomže pak zase něco vyvede, udělá křivárnu a začne vám lézt na nervy, takže pak mu ten průšvih přejete jako trest za to, co způsobil a jak jiným ublížil a hleděl při tom jen na sebe.
A když už na tom dně je, tak čekáte, co bude. Až potud jsem všemu věřila, protože to tak opravdu bývá. Autor byl však shovívavý a příběh nenechal skončit zle. Takže Petr dostal několikátou šanci a naštěstí si to uvědomil a už ji nepromarnil.
Věřím, že je dost lidí, co si to dovedou uvědomit, ale často z toho "pekla" není rovná a snadná cesta a ne každý ji zvládne.
Musím podotknout ještě jednu věc, kterou jsem si při čtení uvědomila a to tu, že autor až tak moc nerozumí ženskému myšlení, protože jednání a slovní obraty ženských postav v knize mi občas přišly "mimo". Ale to jsem odpustila.

Za mě - doporučuju, je to moc pěkný román ze současnosti.

ivet1
21.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem....
Krásná kniha s krásným koncem.

Gweny
26.09.2022 5 z 5

Milý a oddechový román z českého prostředí, z jedněch z našich nejkrásnějších hor. V Perninku jsem loni strávila krásný den se svou kamarádkou, takže pro mě kniha byla milou vzpomínkou. Kousek od Ledče zase bydlím.
Příběh se četl dobře, nebylo těžké vidět kolem sebe takové Petry, Mirky, Niny i Kamily. Škoda, že víc prostoru nebylo věnováno sestře, její styl komunikace byl vážně skvělý. :-D
Nicméně ani tak nejsem zklamaná. Kniha splnila svůj účel. Chvíli mě dostala z reality do svého děje, abych mohla jen nevěřícně kroutit hlavou nad tím, čeho všeho jsou lidé schopní.
Nicméně příběh končí...
Ale to už si přečtěte sami. Nemějte od knihy vysoká očekávání a budete překvapeni. :-)

brabofka
18.09.2022 4 z 5

Klidná oddychovka na 2 večery. Nevím proč, ale opět téma alkoholismu. Ale bylo to fajn. Taková milá promo na Krušné hory.

Lucie311
07.09.2022 5 z 5

Moc krásná kniha ze života. Plná bolesti ale radostí. Krásně se čte.

skalek
03.09.2022 5 z 5