Nebe nad Perninkem

Nebe nad Perninkem
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534542/bmid_nebe-nad-perninkem-65f83ed861771.jpg 4 456 456

Petr je mladý nadaný chlapec, který díky svému talentu lehce proplouvá studiem medicíny a záhy se stává úspěšným lékařem na prestižní pražské klinice. Jeho úspěch je ale vykoupen permanentním bojem s alkoholem, kterému podléhá čím dál tím více. Postupně ztrácí práci, rodinu i přátele. Rozhodne se tedy pro razantní životní změnu. Stane se obvodním lékařem v Perninku, malém městečku v Krušných horách. Zde, uprostřed přírody, v místech, kde lidé musí žít ve vzájemné pospolitosti, konečně nalezne nejen domov, ale i lásku... celý text

douchova11
11.03.2023 3 z 5

Velmi čtivá kniha a zajímavý příběh o tom, jak si člověk může zpackat život. Aspoň, že všechno nakonec dobře dopadne .

7Clary7
09.03.2023 2 z 5

Pardon, pane Javůrku, ale to jste nepsal vy. Po Chaloupkách a Sudetském domě tomu nemohu uvěřit.

dagmar5477
07.03.2023 5 z 5

Velmi čtivá kniha, hezký příběh zasazený do ještě hezčího prostředí.

veverka@ořech
06.03.2023 3 z 5

Po celou dobu jsem si říkala, jak je možné, aby alkoholik, student, který pije první ligu, mohl být zároveň vynikající medik...nějak mi to moc nejde dohromady. Když se opil, nic si nepamatoval, ale studijní výsledky měl excelentní. Postava medika mi připadala hodně přitažená za vlasy, málo uvěřitelná.

Danisa
03.03.2023 2 z 5

Po knize Chaloupky jsem sáhla po této...dočetla jsem,ale spíš proto,že nerada odkládám knihy. Forma mi vůbec nesedla,celkově to bylo těžko uvěřitelné. Chování postav mi přišlo buď bílé nebo černé,nic mezi...v minulosti všechno špatně,v současnosti červená knihovna,ovšem těžko uvěřitelná. Ještě mám nepřečtenou knihu Sudetský dům...historické Chaloupky se mi moc líbily,tak snad to tak bude i s třetí knihou...

KatarínaK.
02.03.2023 3 z 5

Nemůžu hodnotit více než jako průměrnou knihu, která ničím nepřekvapí. Vše je víceméně jasné už od začátku příběhu. A bohužel, pro mě postavy i děj samotný byl jen velmi málo uvěřitelný. Ještě bych uměla přijmout, že člověk, který se potýká se závislostí více než 20 let se z toho nakonec nějak sám vyhrabe. Ale prostě nemůžu uvěřit, že se z jednoho arogantního,egoistického floutka, který nemá respekt před ničím a nikým, neváží si ničeho a vůbec má odpudivou povahu, v závěru stane téměř ideální prototyp muže.
Stylistika textu mi také velmi neseděla.
Na druhou stranu chápu, že jako román pro ženy, si kniha najde své příznivce.
Je to první dílo pana Javůrka, které jsem četla. Autor jistě v sobě potenciál má, a ráda ještě zkusím jiný příběh z jeho pera.

Katerina015
26.02.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, střídání dějových linek mi vůbec nevadilo - snadno jsem se zorientovala. Doporučuji k přečtení

Lenoulinka
21.02.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh doktora Petra, který se odehrával v Krušných horách. Ve městě už to tak veselé nebylo. Za mě velice čtivá kniha plná alkoholové opojení, která měla po tvrdém pádu šťastný konec.

JankaV80
19.02.2023 4 z 5

Mně osobně se kniha moc líbila, střídání časových linek mi nevadilo, protože u téměř každé kapitoly byl (naštěstí) časový údaj, kam děj knihy zapadá. Kniha je o Petrovi - nejdřív studentu medicíny, později lékaři - který propadne alkoholu. Bohužel, člověk, který mu má být nejblíž a měl by mu umět pomoci - přítelkyně a později jeho manželka Nina - díky své povaze se střídajícími se náladami, neumí být v životě šťastná a tak Petrovi nejen, že nepomáhá, ale do "náručí" alkoholu ho přímo vhání. Všechno má nakonec dobrý konec, Petr jako alkoholik se sám od sebe rozhodne s pitím přestat a napravit sám sebe.
Asi bych měla ke šťastnému (až velmi šťastnému) konci knihy taky výhrady, nebýt toho, že znám hned 2 alkoholiky, kteří se rozhodli, že už pít nechtějí a jejich předsevzetí jim vydrželo. Možné to je, ale musí chtít ten člověk sám od sebe a hlavně kvůli sobě.

heczek
12.02.2023 3 z 5

Příběh o notorickém alkoholikovi, odehrávajíc se hned v několika rovinách. Část alkoholická a kariérní mi přišla docela věrohodná, drsná, postavy jsem neměla ráda. Část v Krušnohoří byla zase klidnější, vyrovnanější, ale na můj vkus až moc přeslazená. Petrovu změnu jsem jednoduše nedokázala uvěřit, jakobych četla o dvou různých postavách.

ještěrka38
02.02.2023 4 z 5

Nejdřív jsem byla zmatená ze střídání časových linek, ale nakonec to bylo příjemném čtení.

Pet13
01.02.2023 4 z 5

Kniha mě dost bavila, na začátku byla trochu těžkopádná. Pak se děj rozběhl a ani mi nevadily různé časové úseky. Na konci mi bylo líto, že to skončilo.

lilly1
30.01.2023 4 z 5

Kniha vypráví příběh Petra- lékaře z okresní nemocnice v krušných horách-který propadne alkoholu a díky tomu přijde téměř o vše: pracovní místo,životní nadstandart,manželství s Ninou...Díky starostce v Perninku,která nedbá na pomluvy(za nimiž stojí Nina),dostane šanci a přijme místo obvodního lékaře.Náhodné setkání s Kamilou,s níž se postupně sblíží,je dalším krůčkem ke znovunabytému štěstí.

Kaja1
27.01.2023 4 z 5

Není mnoho lidí, kteří se z lásky k alkoholu dostanou sami bez léčby. Petrův život byl plný kotrmelců a bylo pro něho štěstí, že mu někdo věřil a potkal osudovou ženu. I když nevím, jestli se to ve skutečném životě někomu povedlo. Kniha se četla dobře a popis krásné přírody Krušných hor byl bonus.

LeHor
26.01.2023 4 z 5

Kniha ze života, kniha o závislostech i o druhých šancích a taky zajímavý příběh z hezkého prostředí.

bosorka78
25.01.2023 5 z 5

Moc hezká kniha. Úplně si dokážu vybavit Petra jako arogantního proutníka,spíše bohéma, který jenom bral a nehleděl na ostatní. Nina byla šílená a tím se asi dovršilo Petrovo pití. Ale nakonec se s Petra stal velmi milý chlapík,díky pevné vůli a život v Perninku mu může leckdo závidět

Ivana11
22.01.2023 5 z 5

Do knihy se mi dlouho nechtělo, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila. Trochu mi dělalo problém v orientaci časových rovin při odvíjení příběhu, ale pak jsem si na to zvykla a bylo to super. Tak rychle přečtenou knihu jsem dlouho neměla.

Crozz
22.01.2023 3 z 5

Tohle už nebylo tak dobré jako Sudety, ale i tak se dalo číst, místy celkem srandovní.

Jurfinka
19.01.2023 3 z 5

Příběh Petra, Niny, Kamily a dalších mě moc nebavil....

Jana512
16.01.2023 3 z 5

Příběh úspěšného studenta, který celkem snadno pro své nadání vystudoval medicínu a který už během svého studentského života se často "zapomínal" v alkoholu a v sexu. To mu zkomplikovalo úspěšný život na poli vědeckém i osobním. Až na úplném dnu lidské existence nabral sílu a překonal obtíže a za cenu i méně atraktivní služby zakotvil jako obvodní lékař v městečku Pernink, kde našel i konečný vztah s ženou, podobné minulosti.
Povzbuzující bylo snad jen to, že sebral sílu a našel smysl života.
"I ten, kdo upadl ve svém životě až na úplné dno může být jednoho dne šťastný. Pokud dokáže milovat a být milován. Pokud dokàže odpustit druhým, ale i sám sobě. Každý, kdo v sobě má něco dobrého, může být v životě šťastný a spokojený. Všemu navzdory. Ale zlí lidé to nedokážou nikdy. Ti jsou odsouzeni k životu bez lásky. K životu ve věčné nespokojenosti."