Navždycky

Navždycky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449843/bmid_navzdycky-XIc-449843.jpg 3 783 256

Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?... celý text

eliska2126
17.12.2020 2 z 5

I já jsem se teda nechala strhnout vlnou a přečetla Navždycky. Těšila jsem, páč miluju když jsou v knihách narážky na filmy, seriály a samozřejmě je to plné čokolády.
Abych teda začala tím, co se mi opravdu líbí, tak je to zpracování knihy. Opravdu se mi líbily chaty, které prokládaly normální text. Kniha je psána velmi VELMI čtivě, takže jsem ji měla přečtenou opravdu rychle. Postavy se mi líbily, oblíbila jsem si hlavně Avu a Liama, které vlastně ani nejsou úplně hlavní postavy.
Abych ale nebyla jen pozitivní, tak mám dva problémy s touto knihou. Jedna se tu řešila už dost a to je vazba, nebudu to rozvádět, myslím, že už toho bylo dost a za druhé, měla jsem opravdu problém s hlavní hrdinkou v třetí třetině knihy! Kriste, no to, co předváděla, tak jsem měla chuť ji fláknout.
Takže ano, knížka je super, sice nejsem cílovka, ale vypnula jsem u toho a občas se i zasmála. Nic moc mi nedala a pak už mě hlavní hrdinka dost štvala, takže proto jsem strhla ty dvě hvězdičky, ale jinak doporučuju (nečekejte od toho ale, že vás to nějak obohatí).

janyska13
13.12.2020 2 z 5

Všemi vychvalovaná kniha, která je YA a původem ze Storki od Humbooku. Já už jsem asi na tohle stará, sakra, já to řekla nahlas. Pod YA většinou hledám nějaký přesah, něco nového, i když už to moc nejde, co mě opravdu zaujme. Tohle jsem si přečetla, jen abych si na to udělala svůj názor. A já nevím hold už tohle není můj šálek kávy. Přišlo mi to takové nemastné neslané, občas se to až moc snažilo být americké, ale ne vždy to bylo věrohodné.

Acourtofbook
13.12.2020 4 z 5

Chcete pohodovou knihu, u které se zasmějete, odpočinete si a hezky se odreagujete? Tak to je Navždycky pro vás to pravé. Tohle je přesně ta kniha, kterou jsem potřebovala na zlepšení nálady. Je zde spoustu klišé, často se některé situace můžou zdát až naivní, ale takhle nějak si představuji tu pravou feel good knihu, takže mi to vůbec nevadilo. Navíc oceňuji, že se tam autorce sem tam povedlo dostat i pár vážnějších témat a myšlenek, které vás donutí k zamyšlení. Nejvíce mě na celé knize však bavily všechny ty narážky na filmy a seriály, to bylo prostě top. Taky mi přišlo originální kombinace s těmi zprávami přes messenger a fotky byly taktéž příjemným ozvláštněním knihy. Vím, že hodně lidí Navždycky zkritizivalo, ale musíte k tomu přistupovat s tím, že je to určeno především pro mladší věkovou kategorii a podle toho se tam ty postavy taky chovají. Jako jo, Mei se často chovala vážně příšerně, chování Liama a Travise mi přišlo hodně podobné, a kdyby tam nebyla jejich jména, asi je od sebe nerozeznám, ale musíte uznat, že Ava to zachraňovala, protože byla vážně skvělá. Největší výtku mám však asi k samotnému provedení knihy - vím, že tohle není autorčina chyba, ale ta vazba je vážně příšerná, a kniha mi díky ní vůbec nešla otevírat a pak mě z ní bolely ruce.

4⭐/5⭐ Nic převratného, ale jako oddechovka skvělý.

heliiinka
10.12.2020 4 z 5

Bavily mě konverzace z messengeru. Bavila mě nenapadá a šílená Ava. Nehledejte hloubku, hledejte romantiku a líbačky středoškoláků a budete spokojení. Easy čtení na večer.

petusska01
09.12.2020 3 z 5

Príjemná ľahučká oddychovka pre nižšie vekové kategórie. Aj keď mňa to bavilo, samozrejme správanie hlavnej hrdinky nebudem komentovať, lebo to niekedy bolo mimo môjho chápania. Odhliadnuc od toho sa tam našli supee iné postavy (Ava) a Liam bol ozaj topka. Štýl písania je iný, osviežujúci so všetkými tými obrázkami a smskami. Moze byť.

julythreemosen
04.12.2020 3 z 5

Na knížku od Oly (kterou velmi ráda sleduji na instagramu, sestavování veškerého jejího lega a sbírka funko pop mě opravdu fascinuje, nehledě na nádherné fotky knížek a boží knihovnu) jsem se dost těšila a dostala jsem vše, co jsem od knihy četla. Budu to říkat jako další člověk v pořadí, ale tohle je prostě taková ta super feel-good contemporary, která vám dá všechno, co by vám dát měla - a ještě spoustu čokolády a Harryho Pottera navrch (což mně osobně vůbec nevadí...). V rámci žánru se tedy jedná o uspokojivé dílko, nemohu si jen odpustit, že se mi zkrátka a dobře nelíbilo chování Mei na konci - obecně cítím, že v těchto contemporary ňuňu příbězích už často vidím mouchy hlavně proto, že jsem z nich už docela vyrostla, a jednání hlavních postav (jakkoliv je možná úměrné věku) už mě docela vytáčí. Taky si s každou další říkám, že tento žánr už prostě není pro mě, a měla bych se přesunout k "dospěláckým" knihám - ale jaksi tady zase vždycky skončím. :D Mou poslední výtkou je, bohužel, formát knihy, konkrétně papír, na kterém je kniha vytištěná, to bylo něco neskutečně nervydrásajícího, je sice super, že byl použitý tvrdý vysokogramážní (nebo jak se tomu říká) papír, ale pro čtenáře to prostě nebylo vůbec pohodlné, často jsem knihu odkládala, protože už jsem ji dál nedokázala dál držet. Vyzdvihnout naopak musím obálku, ta je "velký dobrý". Jo a miluju Avu, Liz a ty ňuňaté jednorožce všude v knize...

Lindsay.u.knih
02.12.2020 4 z 5

Byla to přesně feel-good contemporary, která zahřála u srdce, rozesmála a při čtení jsem měla pořád úsměv na tváři. Styl psaní je neskutečně čtivý, taky díky těm chatovým konverzacím a fotkám, které celý příběh oživily.
Děj hezky plynul a romantická linka se pomalu rozvíjela. Plynula tak, jak měla, a to se mi líbilo.
Mei, Travis, Liam a Ava jsou skvělí! Hodně jsem si je oblíbila. Taky se mi líbily hlášky a narážky na různé filmy/seriály, knížky a krásné grafické zpracování jak obálky, tak i vnitřku.
Jediný co vytknout, tak pro mě tam bylo málo popisů. Byla bych ráda za víc popisů míst, prostředí, postav a tak.
Jinak jsem si knížku moc užila. Bylo to milé, roztomilé a zábavné. Těším se až Ola vydá další knížku.

Sarah11
01.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Nečekala jsem žádný zázrak, protože ani sama autorka knihu tak neprezentuje, ale tohle bylo prostě málo. Na tomhle typu knih/filmů si tak trochu ujíždím, i když jsem už věkově trošku jinde, takže asi chápeme, že není úplně těžké mě ohromit, ale musí to mít nějakou zápletku. No, tahle kniha ji bohužel nemá. Hlavní hrdinka je roky zamilovaná do nejlepšího kamaráda, potom se s ním políbí, zjistí, že už zamilovaná vlastně není, on to přejde téměř bez mrknutí a jede se dál? To samé vztah s Avou. Jsou nejlepší kamarádky, ale Mei netuší, jaké má zájmy nebo kolik má sourozenců? Narážky na seriály/filmy a podobně by mi až tak nevadily, i když nejsem fanoušek ani jednoho ze zmiňovaných, ale tady toho bylo prostě AŽ MOC. Tak nějak všeho bylo až moc. Čokolády bylo až moc.
Nápad s útržky z chatových konverzací, ač není úplně revoluční, je fajn, kniha má vymazlenou obálku i zpracování, ale co bylo totální peklo, byla ta vazba. Možná proto jsem ji četla tak dlouho, protože držet tohle víc jak hodinu je zkrátka nemožné, nebo minimálně extrémně nekomfortní. :-D Samozřejmě v tomhle směru neviním autorku, ale přišlo mi vhodné to zmínit.
Je mi líto takového hodnocení, protože Olu ráda sleduju, sedí mi její humor a všechno, ale tohle tohle mi prostě nestačilo. Určitě doporučuji pro jinou věkovou kategorii - tak 13-15, my 20+ už si z toho na zadek asi nesedneme.

katasokolov
30.11.2020 3 z 5

Tak jsem konečně dočetla tuhle celkem dost propíranou knihu, tady v tom našem českém rybníčku. Na začátku chci upozornit, že už tedy nějaký ten pátek nejsem cílovka, ale víte Vy co, náhodou mě to celkem bavilo. Největším kladem a plusem celé knihy jsou odkazy na různé filmy a seriály (nejvíc potěšil HP, 10 důvodů, proč tě nenávidím a Zaklínač). Jako druhé pozitivum vyzdvihuju grafické zpracování knihy - chatové konverzace jsou perfektní. Co je ale děs běs je vazba knihy - řeknu to takhle, do posilovny, co se týká vrchní části mého těla, už nikdy jít nemusím :D . Příběh je hodně jednoduchý - je to prostě klasická high school vztahovka, ale jak už jsem zmiňovala výš, vůbec mi to nevadilo. Je to hodně nenáročné čtení, pokud byste si chtěli odpočinout od nějakých vážnějších témat a námětů, tak klidně sáhněte po téhle oddechovce. Hodně recenzí zatracuje hlavní postavu Mei, ale recenzenti si asi možná neuvědomují, že se jedná o puberťačku, která tápe a sama ještě asi moc neví, co chce .., No všichni jsme si tím prošli ;) (jo a chválím outfit Mei v kombinaci s přívěskem obraceč času). Severus&Lily❤️. Skvělá poslední věta knihy . Jo a děkovačky na konci, tak ty já čtu vždycky..

Lullaby
30.11.2020 odpad!

Fúha, to čo je za blbosť? :D Pardón za výraz, ale to som ešte mierna. No keďže to autorka písala 2 mesiace, asi by sa to mohlo odpustiť..autorke... ALE!Nakladateľstvo??? To vážne? Pretože tam niekto pracuje, tak mu vydáte hocičo??? Tomu sa vraví fakt knižná kultúra. Som dosť sklamaná.
Ale k ,,dielu,, neviem koľko majú rokov dievčatá, ktoré to čítali a dali tomu 5* a pokiaľ čítajú ešte leporelo a sú to kamošky, tak je to jasné :D Ale k veci-veci. Dej plytký, neviem kde sa to vlastne odohráva, koľko majú rokov som nepostrehla, chýbajú mi opisy, hlavná hrdinka mi liezla dosť na nervy, bola pažravá a rozmaznaná - ale keďže zrazu bola najkrajšia a všetci ju chceli- tak asi jej sláva stúpla do hlavy. Bola násilne vtipná a stále sa ohadzovala hláškami (všetkého veľa škodí!!!) Travis nemastný neslaný, Liam ju od detstva ľúbi ale robí jej stále zle...a zrazu všetci po prvej puse vedia, či sa milujú alebo nemilujú. Nechápem vzťah Avy a Mei, zrazu je jej dobrá keď má problém, no 2r. spolu sedia a AŽ TERAZ sú kamošky. V reálnom živote by sa jej Ava vy****a na hlavu. Nápad s chatmi bol zaujimavý, no tá konverzácia bola tak pre 10r. Ak by sa na tom pracovalo oveľa, oveľa dlhšie mohlo to byť kvalitnejšie...a to porovnávanie sa s KW -ha-ha--haaaaaaaaaa.......
Za mňa to bola veľmi veľká strata času, ako len ľutujem že som sa dala oklamať propagáciou tejto knihy ... Ak by autorka nebola spojená s daným vydavateľstvom, tak by rukopis išiel do koša už vo vestibule...

anet.myblog
24.11.2020 3 z 5

Kniha, která byla a je všude na bookstagramech a sociálních sítích. Hype okolo téhle knížky mě nejdřív odradil, ale nakonec jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.
Příběh se četl dobře a musím říct, že Ola umí psát tak, aby vás to bavilo. Knížka je prokládaná chaty z messengeru, což se mi moc líbilo a klidně by jich tam mohlo být víc.
Hlavní hrdinka Mei mi během příběhu začala hrozně lézt na nervy. Mei má být podle knížky sedmnáct, ale její chování na mě působilo tak max. na 13 let. Mnohem sympatičtěji na mně působila její kamáradka Ava a je mi líto, že jsme se o ní nedozvěděli něco víc. Travis a Liam mi byli oba sympatičtí, ale taky mi přijde, že jsme o nich zjistili hrozně málo. Chybělo mi tam celkově víc popisů prostředí, míst a postav.
Jak už všichni víte, v knížce jsou taky často zmínky o Harry Potterovi nebo narážky na jiné filmy. U některých takových narážek mi přišlo, že jsou tam už trochu nacpané na sílu, ale jinak mi to přišlo jako fajn ozvláštnění příběhu.
Čtení jsem si ale přes všechny tyhle věci užila a kdybych knížku četla ve dvanácti líbila by se mi asi ještě mnohem víc :D
Knížku bych doporučila pokud se vám líbilo Všem klukům a celkově knížky Jenny Han, Kasie West a nebo máte rádi takové ty romantické filmy ze střední na Netflixu :)

Lea_41
23.11.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem právě teď potřebovala. Po asi 60 stránkách jsem myslela že asi dostanu cukrovku????. To bylo tak krásné a rostomilé, že si ji určitě přečtu znova. A ty narážky na HP? Sakra nechce Nofreeusernames napsat něco dalšího podobně sladkého? Jinak Děkuji.

Knihetty
23.11.2020 4 z 5

Miloučká contemporary, která zahřeje u srdce ♥

barbb8k
22.11.2020 3 z 5

Čistě romantické příběhy normálně nečtu, ale čas od času si chci vychutnat i něco jiného než fantasy, takže jsem šla do této knihy.
Olu sleduji na instagramu už nějaký čas a její humor je podobný tomu mému, takže jsem si říkala, že by mě její kniha mohla bavit. Jako částečně jsem se trefila, ale o tom později...

Začnu pozitivy.
Moc se mi líbily narážky na filmy a seriály, kterých se teda v tomto příběhu vyskytovalo fakt hodně.
Během čtení jsem se skoro celou dobu musela pousmívat a často za mnou do pokoje chodila sestra, jestli jsem se náhodou nezbláznila, když jsem se začala smát nahlas. Takže pokud chcete knížku, která vám zaručeně zvedne náladu, tak je to právě tato...

No a teď k romantické lince...
Mně osobně se teda víc zamlouvalo to, když byla Mei s Travisem kamarádka. Přišlo mi, že romantická linka s (ASI SPOILER?) Liamem byla taková... Moc umělá? Nebo jako... Nevím jak to popsat, ale prostě se mi úplně nelíbila a v tom byl největší problém, protože skoro celá kniha byla vlastně jen o vztahu těchto dvou...

Musím souhlasit se všemi, že ta vazba je příšerná. Držení knížky bylo strašný... Naštěstí nemám doma žádnou jinou knihu, která by měla podobnou vazbu a jsem za to hrozně ráda.

Celkově: jako je to fajn knížka, ale...
Už se k ní asi nevrátím... Možná jen když budu potřebovat zvednout náladu.

Kirtans
22.11.2020 3 z 5

Holcici jízda. Vratila jsem se roky zpět. Vazba knihy byla šílená, tou knihou se musíte skoro prolamat.

anetka.repova
19.11.2020 4 z 5

Netrpělivě jsem vyhlížela vydání této knihy. Nemohla jsem se dočkat až knihu budu číst.
No a toto bylo tak krásné, milé, sladké po čokoládě a naprosto boží. I když příběh byl strašně předvídatelný, což mi trochu vadilo, ve výsledku tyto příběhy miluju. Zamilovala jsem se i do hlavních hrdinů tohoto příběhu.

Ještě jedna věc mi vadila a to vazba knihy. Ta tvrdá vazba paperbacku mi nedovolovala číst knihu vic jak hodinu v kuse.

Jinak vřele doporučuji i když nejste cílová skupina.

AnnaPanulis
15.11.2020 4 z 5

Do knížky jsem se pustila, protože mám ráda Oly humor a nelitovala jsem. Sice tento žánr běžně nečtu, ale ráda zkouším nové věci. Knížka byla vtipná, příběh rychle utíkal a děj se v první třetině tak rozjel, že jsem ji nakonec musela přečíst na jeden zátah.

Hlavní hrdinové se mi líbili, a i když se Mei občas chovala jako blbec, tak se mi o to víc líbili Liam, Ava a Travis. Příběh jsem prožívala s nimi a celkově jsem byla z příběhu nadšená. Prostě jednoduché, ale miloučké počteníčko, které mi zpříjemnilo nedělní odpoledne.

lapetitedeny
14.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Pokud si budete chtít o Navždycky něco zjistit, nejčastěji pravděpodobně uslyšíte slovní spojení jako „feel-good contemporary“, „romantika ze střední“ nebo „láska přes messenger“. A přesně tohle je prakticky to jediné, co o knize potřebujete vědět, než se do ní pustíte – přesně taková ta kniha totiž je.

Navždycky přináší poměrně jednoduchý příběh, který si klade za cíl jedinou věc – pobavit vás. Kniha navazuje na populární chat fiction, která původně vyšla v aplikaci Storki. Pokud si ale myslíte, že díky přečtení původního příběhu přesně víte, co vás čeká, jste na omylu. Autorka se totiž rozhodla příběh vzít a dát mu pokračování, jaké jste si po přečtení původních chat fiction nejspíš nepředstavovali.

Kniha je napsaná čtivě, není dlouhá a čte se rychle. Nofreeusernames hodně mluví o tom, že do knihy dala všechno, co má ráda a je to vidět. Příběh je plný vtipných hlášek, odkazů na lamy a jednorožce, známé filmy, seriály i knihy. Nicméně s jednou věcí jsem měla trochu problém – chvílemi mi přišlo, že autorka až moc tlačí na pilu a občas tam toho všeho bylo už trošku moc.

I přesto jsem si ale čtení nesmírně užívala. Navždycky je totiž zábavné a roztomilé. Culila jsem se od ucha k uchu, netrpělivě vyčkávala, jak to bude dál, občas jsem se dokonce musela nahlas zasmát – a to se mi u knih stává jen velmi výjimečně. Příběh ve vás dokáže vyvolat emoce a krátké kapitoly způsobují, že ho vážně není snadné odložit. Chemie mezi postavami funguje skvěle, romantiky je tam tak akorát a občas tu knihu možná budete chtít ze vší té lásky obejmout.

Celá kniha stojí na hlavní hrdince, a pokud si nesednete s ní, pravděpodobně si příběh nebudete užívat tolik, kolik byste mohli. Mei není perfektní, má tendenci věci hodně analyzovat, nemá ráda změny a nečekané věci. Na druhou stranu to není ten typ hloupé hrdinky, kterou byste automaticky museli nesnášet od začátku do konce a netrpí ani syndromem Mary Sue. Mně nijak zvlášť nevadila, i když se občas chovala trochu hloupě a nelogicky.

Problém jsem s ní nicméně měla v jedné věci. Mei se celou dobu prezentuje hodně geekovsky, to přitom vůbec nejde dohromady s jejím přístupem k Zaklínači nebo Star Wars, které neviděla, ale očividně je automaticky považovala za hloupost.

Co se týče ostatních postav, ať už jde o Travise, Liama nebo Avu, všechny stály za to. Travis byl okouzlující a ochranitelský, Liam byl roztomilý a jeho láska k Harrymu Potterovi a znalost Frozen způsobila, že se rychle stal mým favoritem. Ava byla zase jedinečná, plná těch nejšílenějších nápadů a já nechápu, že si jí Mei už od začátku víc nevážila.

S postavami jsem měla jen jeden větší problém, a to naštěstí pouze v první polovině knihy, kdy se zdálo, že jich až moc umí číst myšlenky. Věta „jako by mi četl/a myšlenky“ a její obdoba se totiž objevovala častěji, než mi přišlo přirozené.

Na závěr musím zmínit to, jak moc je kniha vymazlená po grafické stránce. Začátek každé kapitoly doplňuje jednoduchá ilustrace, v knize najdete barevné chaty, smajlíky, a dokonce i fotky. Navíc je kniha natištěná na křídovém papíru s vysokou gramáží. Z toho jsem byla zpočátku naprosto nadšená, nicméně později jsem si všimla jedné věci – kniha se kvůli tomu špatně otevírá a budete se muset smířit s tím, že to občas bude vyžadovat trochu síly, abyste ji otevřeli pořádně „dokořán“ (ale zase se vám pravděpodobně nepovede zlomit hřbet, takže bude v knihovně vypadat jako nová).

Navždycky vás moc neobohatí na duši a nerozšíří vám obzory, ale dá vám přesně to, co slibuje – pohodové čtení plné romantiky, humoru a popkultury. Jasně, je to teenagerská romance, občas je to trochu naivní, občas se objeví nějaká ta nelogičnost, ale pokud máte tento typ knih rádi, pravděpodobně vás to nebude moc trápit. Navždycky nezmění svět a nejspíš nezmění ani vás, ale to nic nemění na tom, že je ve svém žánru prostě skvělá a neřekla bych, že by nějak výrazně zaostávala ani za zahraniční konkurencí (a že je konkurence v této kategorii vážně velká).

3,5 / 5
----
Kniha mi byla poskytnuta společností Albatros Media.

Kuki007
10.11.2020 3 z 5

Od téhle knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Sladkou teen romanci, culení se, narážky na Harryho Pottera, Zaklínače, StarWars... s tímhle jsem nadmíru spokojená. Proč tedy jen 3, vlastně 3,5 hvězdičky? Protože i když mě to bavilo, bylo to čtivé a odpočinula jsem si tak, jak jsem to přesně potřebovala, druhá část knihy, asi posledních 100 stran, mě hlavní hrdinka (a vlastně i Travis) začali štvát. Mei se občas chovala dětinsky a Travis je takový ten vysněný kámoš, kterého jsme každá v 15, 16, 17 chtěli, ale když vyrostete, zjistíte, že občas je to slušná přeháňka. A za to jsem té půlhvězdičky dala dolů.
I přesto je celkový dojem pozitivní a jsem vlastně zvědavá, kam se autorka posune příští knihou, protože v sobě skrývá velký potenciál. :)

JessieEx
09.11.2020 5 z 5

Nejsem žádným velkým fanouškem autorky alias Nofreeusernames, Harryho Pottera ani young adult literatury, ale myslím, že si tahle knížka tolik negativních názorů nezaslouží. Na poli té sladké a nenáčné YA romantiky patří určitě k tomu nejlepšímu, co u nás vzniklo - ačkoliv je svým způsobem i ojedinělá zařazením do amerického prostředí. Nechybí jí humor, aktuální i nadčasové trendy v podobě odkazů na knihy a filmy (jako je třeba HP) a neskutečně milá romantická linka.
Kdybych chtěla hledat na této knize negativa, našla bych jich určitě spoustu. To ale na každé knize.
Hodně jsem se o ní rozpovídala v recenzi u sebe na blogu, můžete mrknout, pokud vás to zajímá :)