Navždycky

Navždycky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449843/bmid_navzdycky-XIc-449843.jpg 3 785 256

Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?... celý text

DejSemTuKnihu
15.02.2021 3 z 5

I přesto že byla tato knížka velmi předvídatelná, což u feel-good knih bývá zvykem, jsem si ji užila. Myslím, že když hledáte knihu, u které nemusíte moc přemýšlet a chcete si odpočinout, je tohle správná volba. U Mei (hlavní postava) jsem nepochopila, proč se svému nejlepšímu kamarádovi bála říct, s kým chodí, protože mu do toho prakticky vůbec nic nebylo. Jinak byly snad všechny postavy super, ale víc než Mei mi asi sedla její kamarádka Ava, o které má být druhá kniha (Miluju tě. Já vím).

houdkic
04.02.2021 2 z 5

Kdyz jsem tuhle knizku poprvy uvidela, tak jsem vedela, ze ji potrebuju, protoze se mi hrozne libil styl, jakym je udelana a vlastne jsem tehdy ani nevedela, o cem ma byt.

Nejdriv zacnu tim, co se mi libilo:

- bylo to fakt ctivy
- nadherny graficky provedeni, at obalky, tak obsahu (chaty, kapitoly)
- Ava a Liam (jediny dve prijatelny postavy)

Jenze tim tak nejak moje nadseni konci.

Mei je jeste otravnejsi postava nez Feyre (a to uz je co rict), Travis me taky stval, nechapu, jak do nej mohla byt Mei zamilovana. Pribeh nejak okej, sice to nemelo zadnou zapletku, ale budiz. Styl psani mi prisel hrozne jednoduchy, jako od pubertaka.

Pak jeste nechapu jednu vec a to je ta, proc tam jsou cizi jmena? Znamkovani jako v Americkych skolach?? Nevim, ale cekaka bych, ze kdyz pise CESKA autorka knihu (ktera se stejne nebude prekladat do ostatnich jazyku), tak pouzije ceska jmena.

Knizce davam dve hvezdicky, pricemz je jedna hvezdicka za to, jak je oku lahodici. Kdybych si ted mela vybrat, jestli bych si Navzdycky koupila a precetla, tak bych uz rekla ne.

AshleySimmer
01.02.2021 5 z 5

Nádherná, HODNĚ vtipná, odpočinková contemporary kniha ❤️. Nic víc není co dodat :D.

gabca5316
31.01.2021 2 z 5

Je to vtipné, trochu naivní, ale hezké..Při čtení jsem však měla pocit, že čtu nějakou knihu podruhé...

Anet09
25.01.2021 2 z 5

Spíš než feel-good to bylo feel-cringe. Kdybych si tohle přečetla na wattpadu od 13leté slečny, tak bych si řekla "no, třeba zní něco vyroste", ale tohle napsala dospělá žena, což nechápu. Postavy se chovaly spíš, jakoby by byly na základce, ne na střední, hlavní hrdinka byla sobecký spratek (jak můžete sedět s někým v lavici 2 roky a nic o něm nevědět? Samozřejmě, když to Mei potřebovala, tak najednou byly kamarádky), její nejlepší kamarádka asi byla snaha o takovou tu "crazy kámošku", ale ta byla spíš cringe a kluci byli jak přes kopírák.

SPOILER
Jak můžete být do někoho roky zamilovaný, obdivovat ho, žárlit na ně, očichávat jeho hadry, a pak po jednom polibku zjistit, že to není ten pravý a být s tím úplně v pohodě? Líbala se autorka vůbec s někým?

Marbla2004
25.01.2021 4 z 5

Začátek jsem četla už na Storki, takže to bylo takové pěkné opakování. Líbily se mi messenger chaty a vtipné hlášky. Jinak to bylo klišé a někdy hrozně zdlouhavé. Kapitoly byly krátké, takže se to pěkně četlo. Všechny postavy byly takový průměrný, nevím. Autorka má zajímavý způsob psaní, který se mi občas líbí hodně a někdy mám chuť s tím fláknout. 3,5 hvězdičky

Ocásek
22.01.2021 3 z 5

Od této knížky jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Feel-good romantiku plnou klišé, kde sice už podle anotace tušíte, jak příběh skončí. Ale vůbec mi to nevadilo a čtení jsem si maximálně užila.
Hlavní hrdinka Mei mi úplně nesedla, protože byla neskutečně naivní, děsně dětinská a zahleděná jen do sebe. Travis byl za mě takový nijaký. Mnohem sympatičtější mi byl Liam, ale ze všeho nejvíc jsem si zamilovala Avu, protože ta byla skvělá - úplně jak přes kopírák s moji nejlepší kamarádkou.
Navždycky vám zlepší náladu snad o tisíc procent a dostanete z něj cukrovku! Doslova, protože já u čtení téhle knížky snědla hned dvě čokolády.
Grafické zpracování bylo skvělé. Musím zmínit i děkovačku, protože já poděkování normálně nečtu, ale tady jsem neodolala a bylo to super! Ale co rozhodně nebylo super, byla ta příšerně tvrdá vazba.

3,5/5⭐️

Lejčís
10.01.2021 2 z 5

Navždycky je učebnicový feel-good příběh ze střední plný klišé, ale zaručuju Vám, že u téhle knížky Vám to nebude vadit, protože přesně z toho důvodu po ní sáhnete. Kromě vtipného jazyka v ní najdete také nádherné grafické zpracování messengerových textových zpráv. Tyto konverzace jsou prosím pěkně barevné a doplněné o skutečné barevné fotky, takže to vypadá opravdu reálně! No a jestli máte rádi filmy (speciálně Harryho Pottera) a čokoládu, pak knížku s vlastní čokoládovou tabulkou zhltnete během jednoho odpoledne, a po dočtení dojdete toho blaženého stavu, kdy jste dostatečně nasyceni jak cukrem, tak pořádnou dávkou puberťácké romantiky. No zkrátka výraz feel-good je naprosto přesný!
Jedinou výtku bych měla k vazbě, která je skutečně velmi pevná, takže se kniha špatně otevírá.. to však není faktická vada příběhu a člověk si i během toho čtení tak trošku zaposiluje :)

Sabča3010
10.01.2021 3 z 5

Prvně jsem četla storku „Jsem tu a mám čokoládu" , která se mi celkem líbila. Rozhodně se dala považovat za kvalitnější dílo, než ty, na které tam normálně narazíte.
Autorku jistě všichni znáte - autorka dnes už známá jako pro náctileté, která spolupracuje s nakladatelstvím Cooboo.

Příběh je naprosto jednoduchý, zároveň milý, nenáročný a velmi vtipný. Kniha se čte celkem rychle a velmi dobře. Během čtení jsem měla nejednou úsměv na tváři. Opravdu je to velmi pěkné čtení, které zahřeje na srdci. Taková typická kniha pro náctileté dívky.

Velmi oceňuji zpracování knihy - vložené chaty, fotografie, ilustrace, díky kterým se kniha četla o to rychleji.

Co ale musím zmínit, je naprosto příšerná vazba knihy. Číst jsem vydržela vždy jen chvíli, protože mě z toho začala bolet ruka. Samozřejmě, tyhle věci jsou naprosto primitivní, ale během čtení je to nepříjemné a mně osobně to velmi vadilo.

aquaver
09.01.2021 3 z 5

Bylo to předvídatelné, ale za to milé čtení. Postavy jsem si dost oblíbila a asi nejvíc mě zaujal Liam a Ava (Určitě si přečtu i její příběh). Myslela jsem si, že já sama dost zbožňuju čokoládu, ale na Mei rozhodně nemám :D Ta obálka je úžasná.

Roscata
07.01.2021 5 z 5

Máte pocit, že by vám teď bodla koňská dávka dopaminu a nejste si jistí jaká kniha vám to poskytne? Tak za mě je to jednoznačně Navždycky. Nejen že je ke knize doporučováno množství čokolády jaké jen zvládnete, zároveň je i celá kniha naprostým pohlazením po duši.
Netuším jak to Nofreeusernames dělá, ale dokáže svým psaním chytit a nepustit. A to dokonce tak moc, že jsem si koupí knihy byla jistá už po prvním přečtení její storki. Prostě jsem věděla že kniha bude stejně dobrá, neli lepší. Bavilo mě to množství popkulturních odkazů, hlášky ve kterých se odrážel autorčin humor a prosté to bylo celý úplně ňuňu feel good contemporary.
Neříkám že nebylo co vylepšovat ale na první knihu vážně hodně dobrý počin.

IG: zrzi_cte

tittanie
07.01.2021

Hezká knížka pro puberťáky :). Čekala jsem svižnější tempo. Ale četlo se to docela hezky. Hezká obálka. A dostaly mě odkazy na Harryho Pottera. A ještě mě teda překvapilo, že česká autorka píše o asi amerických teenagerech.

luzajickova
07.01.2021 4 z 5

(SPOILER) MOŽNÁ MENŠÍ SPOILER!
Ehmm no co napsat tak asi začnu s tím že toto je první kniha od České autorky co sem se kdy odhodlala přečíst.. a celkem mě děsí psát recenze když mi to ani nejde ale co už zkusit to můžu :D... Mei mě chvílemi štvala hlavně byla trochu i sobecká..
Ava si mě získala v podstatě hned moc se těším na 2 díl a doufám že bude také tak zábavný jako byl tento... Travis no tomu sem fandila s Mei a pak byla chvíli naštvaná že spolu nebudou Jinak sem to tušila! Ale pak si mě Liam získal a byla sem ráda za Liama... Bonusovka za mě byla stejně nejlepší! kniha byla také skvělá zabavná oddechová ale na Bonusovku to prostě nemá! U té jsem opravdu nemohla.. D

ester188
05.01.2021

super odpočinková kniha :)

Knihomolka97
03.01.2021 4 z 5

Na tuhle knížku jsem byla strašně zvědavá. Jednu dobu bylo kolem ní velké haloo, někomu se líbila, někomu se nelíbila vůbec. Chtěla jsem si názor udělat sama. A víte co? Mně se to líbilo. :) Rozhodně si nemyslím, že si zaslouží hodnocení odpad (a že jsem těch odpadů viděla). Kniha splnila to, co jsem čekala a co jsem i chtěla. Bylo to milé, vtipné (hodně vtipné), romantické, i když plné klišé (já mám ale klišé ráda). Bavily mě narážky na filmy, hlášky z filmů a části psané v messengeru. Určitě mám pár výhrad - největší k hlavní hrdince Mei. Ta mě teda někdy pěkně štvala svým chováním. Jako kdyby se všechno točilo jen kolem ní. :/ A upřímně jsem nechápala, kolik může sníst čokolády. :D
Oblíbila jsem si Liama, Avu i Travise.
Trochu je škoda, že.. pozor spoiler...že to s Travisem skončilo tak rychle... :/ I když bylo jasné, jakým směrem se bude romantická linka vyvíjet, mohlo to být o trochu zajímavější.

blanka5960
02.01.2021 5 z 5

Když jsem poprvé viděla obálku této knížky, tak jsem si řekla tohle je moc hezký, to si chci přečíst. Věděla jsem, že je to knížka pro náctileté (což já už dávno nejsem) možná plná klišé, možná příliš sladká, předvídatelná, pohádkový příběh...těžko říct co všechno mě napadalo. Ale přesto všechno jsem si ji chtěla přečíst, protože co si budem myslím, že každá holka snila o nějaké té školní romanci a možná ji i některá prožila.
Knížku jsem přečetla během jednoho dne, autorka píše čtivě, její humor je mně blízký. Spousta narážek z HP a jiných filmů (některé jsem si tedy musela googlit, takže pro mne rozšiřující znalosti). čokoláda ve všech možných podobách :-)
Naprosto nechápu proč se kolem knížky vyrojilo tolik negativ ( že by projevila typická závistivá povaha Čechů), přeci bylo jasné, že ta klišé k tomuto žánru patří. Je to jako s hororem nebo nějakým drsným trillerem, víme že se u něj budeme bát a nebudeme vytýkat, přece že se bojíme moc, zkrátka každý žánr si nese své.
Za mne jsem dostala přesně to co jsem očekávala romanci ze střední, narážky, vtípky, hlášky, které mě bavily.
Jedinou výtku, kterou ke knize mám je velmi pevná brožovaná vazba knihy, ale to na mém hodnocení nic nemění. Plný počet hvězdiček si zaslouží, moc ráda si od autorky opět něco dalšího přečtu.

Takyumímčíst
27.12.2020 4 z 5

Culila jsem se a culila. Je to sladký tak jak se slibovalo. Ta kniha celkově je přesně to co slibuje. Nikdo nečeká nic převratného, prostě se ví, že je to jednoduchý a hodně sladký a takový prostě ňuňu. Já už když viděla obálku věděla, že chci knížku domů, natož když jsem viděla ty chaty a obrázky a jak je to prostě všechno hezky barevný a krásný. Obálku a celkový design by byl bez pochyby za 5/5. Jak jsem už zmiňovala, děj je jednoduchý a na nic si nehraje, což je fajn. Někoho sice může štvát, jaký boom kolem téhle knížky, především na ig byl, pokud ji ale kvůli tomuhle někdo strhává hodnocení, není to vůči knížce fér. Musím přiznat, že jsem taky všechny hlášky neznala, ale nijak mě to neobtěžovalo, trošku mi přišlo, že to těm postavám trvá, než se něco teda stane. Nakonec to všechno vypadalo slibně a kouzelně a blížil se konec knihy. A já se s ubývajícími stránkami začala bát, jestli vůbec přijde nějakej zvrat. Dost by mě mrzelo kdyby to prostě skončilo jen tak prostě sladce. Díkybohu i na zvrat došlo (za mě mohl být klidně trošku dřív a trošku větší, ale byl). Celkově tuhle knížku doporučím, pro zlepšení nálady je naprosto vhodná. Moc jsem si oblíbila charaktery Avy (těším se na další knihu a další krásnou obálku!)a Liama.

PerfectionistKa
26.12.2020 4 z 5

Na úvod si myslím, že se hodí říct (je to smutné, ale rozmohl se nám tady ve spojení s Navždycky takový nešvar), že Storku, na základě které je kniha založena, jsem nečetla, Ola vím kdo je, protože Humbook, Zaklínače jsem neviděla a čokoládu nejim, takže číst o ní na každé druhé straně mě tím pádem spíš štvalo, ale aspoň jsem neměla nutkání se u čtení cpát :D Taky jsem si vědoma, že jelikož mi už nějaký ten pátek není náct, nejsem zrovna cílovka této knihy, a proto se to ani neprojeví v mém hodnocení - uvědomila jsem si při čtení totiž, že jsem někde mezi tím, že mi vadí povrchnost a náctiletost postav, a mezi tím, že z toho cítím dospělost Oly. Jako jo, ty fotky v chatu jsou super, ale až moc fancy, a který puberťák použije třeba slovo obskurní nebo mrkající emoji aniž by to myslel ironicky? Asi poprvé bych byla raději, kdyby autor byl pro mě jen jméno.

Při pročítání hodnocení tady na Databázi jsem ale snad poprvé zůstala v šoku, jak lidi umějí být nepřející a útoční. A jak zbytečně. Když vím, že jdu číst knihu, která všude hlásí, že je to naivní kniha plná klišé pro puberťáky, asi nebudu čekat něco převratného. Fakt jsem ještě nečetla recenzi, kde by někdo psal, že se jedná o revoluční a nejlepší dílo na světě. Všichni jsme se shodli, že je to akorát milý zlepšovák nálady a toť vše, tak proč se tady potuluje tolik překvapených lidí? :D Snížit hodnocení kvůli tomu, že je dílo psáno pro mladší a všeobecně se ví, že obsahuje plno klišé, nehodlám. To by bylo jako kdybych šla koukat na horor, a pak mu dala “odpad”, protože byl moc strašidelný.

No nic, scéna “první pusa” mi připomněla případ s Nemravnou dýní v HIMYM (kdo viděl a nečetl, tak asi spoiler, pardon :D), ale Tedovi jsem všechno sežrala i s navijákem. Mei ne. Přesto mě (podobně jako letos u Zaslíbené) na rozdíl od většiny nejvíc neštvala hlavní hrdinka (Mei x Hollis), ale někdo jiný - Travis. On basically nic neudělal, ale to je právě to. Jasně, Mei byla těžko stravitelná, ale aspoň jste věděli, na čem jste. Občas byla vtipná a občas jsem se v ní viděla (protože organizování a plánování!), takže za mě okay. Vedle toho Travis byl plochý jak přistávací dráha. K většině se naopak přidávám s tím, že nejlepší charakter měl Liam, takže se stal i mým oblíbencem, a na Avu v pokračování se moc těším.

Mám smíšené pocity... prvních 50 stran bylo fajn, taková milá oddechovka. Dalších 50 stran bylo až nezáživných (aspoň, že stále čtivých! Ola psát fakt umí), vyděsila mě tam nálož všelijakých insta-vztahů. Po 100. straně se to opět začalo obracet k lepšímu (Liam) a fakt mě to bavilo. Konečná klišé zápletka se stát musela, kdyby si všichni puberťáci všechno hned vyříkali, o čem by ty filmy a knihy byly, žejo? I tak mě to ale vytočilo. Tam byla Mei úplně nejhorší.

Grafika a koncept knihy je na čistých 5. Ale strany cca 50-100 bych úplně vyhodila nebo aspoň přepsala. Naprosto zbytečný pasáže (se zbytečnou postavou #sorrynotsorry) - nebýt to tam, či být to tam jinak, určitě by bylo mé celkové hodnocení ještě vyšší. Ale bavila jsem se, Ola píše strašně čtivě, chápu její humor, narážky, a díky těm messengerovým konverzacím to byla fakt jednohubka. Ale potom ta vazba, to byl oříšek. Na oko kniha fakt geniální, ale totálně nepřizpůsobivá a těžká jako kráva. Div mi ruce neupadly. Ale zase Navždycky kdyby Netflix natočil třeba místo tragické wattpadovské The Kissing Booth, svět by byl hezčím místem ...vidíte mé pomíchané myšlenky jo? :D Nakonec jsem se rozhodla pro 4/5, protože ve finále mám z knihy dobrý pocit. A nalákat na pokračování nalákalo :-)

Readerlady
26.12.2020 5 z 5

Tohle je naprosto boží dívčí román! ????????♥️ Já se culila, smála se, zlobila se ( na Mei), ale i za to jsem ráda. Myslím že by to nebyla jízda kdyby se Mei chovala rozumně ????. Mei, Travis, Liam i Ava, byli úžasní hrdinové. Zkrátka naprosto boží román, se super postavami, dávkou čokolády, humoru a narážek na filmy, jak pro armádu. Vsadím se že i vy se po téhle knize, nebudete schopni vyjadřovat jinak než slovem boží. Jo a přečtěte si bonusovou kapitolu ta je nej.

betule3
20.12.2020 3 z 5

Od knížky jsem nečekala žádné šílené zvraty, hromadu akce a zápletek, chtěla jsem si jen odpočinout s milou knížkou a hrnkem čaje. A přesně to jsem dostala. Moc se mi líbilo grafické zpracování, chaty z messengeru příběh skvěle oživily a ozvláštnily. Ráda bych také vyzdvihla názvy kapitol. Miluju, když jsou v knížkách pojmenované, místo jen obyčejného číselného označení, a tady jsem se několikrát opravdu pobavila. Moc mi nesedla Mei, ze začátku jsem si ji docela oblíbila, ale později mi už vyloženě začala lézt na nervy a za její rozhodování jsem jí měla chuť vrazit pár facek. Naopak Liam a Ava byli úplně skvělí!
Na vánoční odpočinek je Navždycky určitě super volbou. :)