Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2712 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

Tánička11
22.06.2020 2 z 5

Některé části mi přišly jak kdyby to psala 13 holka. Ne celá kniha byla brak, ale některé části mi přišli nedomyšlené, dialogy by mohly být i zajímavější a ne stejná a okatá odpověď "aha" kdykoli autorka neví kam vlastně chce podstatu rozhovoru směřovat. Kladu si jen otázku může za to překlad, že to tak blbě zní, nebo to tak debilně napsala autorka? Jinak krom dialogů kniha nebyla špatná, popisové části mě docela uchvátili to docela chválím.

SknihouVrukách
21.06.2020 5 z 5

Prečo som sa tejto sérii/ságe tak dlho vyhýbala ? Shadowhunters som začala čítať v apríli a dnes už mám dočítanú piatu knihu z tejto ságy. Bolo lepšie ako Mesto kostí ! Ale to by som nebola ja, kedy som na knihy nenašla niečo, čo sa mi nepáčilo. Prišlo mi, že sme v tomto diely spoznali viac Dolnosvetaňov ako Meste kostí a za mňa má toto veľké plus. Začiatok nebol taký pomaly, keďže sme sa nezoznamovali so svetom, ale prvých 100 strán som sa nemohla opäť začítať. Potom však začala akcia, ktorá bola aj na začiatku, do knihy som sa dostala a celkom rýchlo som ju aj prečítala. Prišlo mi, že postavy sa správala dosť čudné a boli mi menej sympatické ako Meste kostí. Viac som si obľúbila Simona a strašné ho shipujem s Clary. Tá zápletka s ním ma neprekvapila, keďže som o nej vedela z anotácie poviedok Simon Lewis. Inak sa mi dosť páčili zvraty a celkovo akcia. Ale nechápem prečo musí Cassandra zakončovať epilógy tak napínavo. Štýl písania ma autorka veľmi dobrý, ale viac mi vyhovuje jej štýl písania v Pekelných strojoch. Už mi ani nevadili dlhé kapitoly a kniha sa mi čítala o dosť rýchlejšie ako Mesto kostí. K svetu sa už nemusím vyjadrovať, keďže som ho tu vychvaľovala veľakrát. Knihu vám odporúčam, ale dávam jej 4,5/5✨, kvôli správaniu postáv a kvôli tomu, že som sa nemohla začítať.

Jája92
29.05.2020 4 z 5

První díl se mi líbil, proto jsem se rozhodla začíst se do dalšího dílu. Celkově se mi kniha líbila, i když jsem místy přeskakovala některé pasáže, protože mi občas přišlo, že autorka děj zbytečně natahuje. Přesto jsem zvědavá na další pokračování.

Pitbullka
14.05.2020 5 z 5

Tuhle sérii miluju. Ten svět, zvraty, neuvěřitelně moc mě to baví a těším se na další díl. V tomto dílu bylo hodně politiky, ale i přesto si to udrželo svižné tempo a čtivost.

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Stále lepší psané děje.

midone
03.05.2020 2 z 5

Utahané, dlouhé a místy nudné.
Tady máme psaný děj z pohledu asi těch nejnezajímavějších a nejtuctovějších postav vůbec. Vlastně se tam neřešilo, myslím nic, kromě toho, jak má Clary bolavou duši, a jaká je chudinka. Bože proč?

annasglamour034
28.03.2020

Druhý díl nástrojů smrti se mi líbila o trochu více. Oproti seriálu už tam jsou části, které jsou jiné a tudíž jsem byla schopná se více začíst. Líbila se mi pasáž královny víl a jejich intrik. Určitě je to kniha i pro dospělé, kteří mají rádi fantasy a trochu té zakázané lásky. Těším se na další díl.

Ďumbierka
03.03.2020 5 z 5

Mám tento rok šťastie na výborné knihy. Je síce pravda, že som knihu odložila pred dvoma týždňami a čítala som iné veci. Ale bolo to najlepšie rozhodnutie. Potrebovala som na ňu inú náladu a tá sa dostavila. Kniha sa čítala sama. Všetko, čo by som o nej však napísala, by sa dalo považovať za spoiler. Takže pomlčím, keďže ide o druhý diel zo série.
Zbožňujem ten svet, ktorý vytvorila Cassandra Clare, aj keď, už som naň ho možno stará. No a čo. Tieňolovci, upíri, vlkolaci, démoni, mágovia a obyčajní.... všetci.
Je to prekvapivé, strhujúce a končí to tak, že ja sama budem mať problém siahnuť po inej knihe, ako rovno po pokračovaní. Jajaaaj :D

marianna7090
19.02.2020 5 z 5

Každou knihou lepšie a lepšie. Jedna z najlepších fantasy sérii aké som kedy čítala.

Zuzka12627
13.02.2020 4 z 5

Druhý díl přečten.Prvních zhruba sto stránek mě moc nebavilo, ale potom už to bylo lepší. Je to zbytečné protahování, ale jinak je knížka skoro jako první díl. Takže jdeme na třetí.

SelenaDemi428
12.02.2020 5 z 5

Druhý díl je za mnou a já jsem z něj nadšená téměř stejně jako z prvního dílu. Druhý se mi líbil trochu méně, dějová linka s Valentýnem mi připadala místy podobná, některé části až moc okecávané a protahované. I tak za mě ale skvělá fantasy a už se těším na třetí díl!

coppacabana
27.01.2020 4 z 5

Knihy, které jsou součástí nějaké delší série, mají často tendenci být až přehnaně natahované. Takový pocit jsem měla i u „Města z popela“. Děj, který byl v anglickém vydání vyprávěn na celkovém počtu tří set stránek, by byl v obvyklé jednodílovce vyjádřen třeba jen padesáti stránkami. Některé scény mi tam připadaly zbytečné, dějová linka s Valentýnem se dost podobala té v prvním dílu a celkově jsem měla z celé knížky pocit, jako by byla - což také patří mezi rysy sériových knížek - mostem mezi prvním a třetím dějem.
Na druhou stranu jsme se seznámili s novými postavami. Konečně se objevili Lightwoodovi, kteří celý první díl strávili v Alicante, a byla nám představena postava konzulky Imogen Herondaleové, která mi sice svou tvrdohlavostí vůči Jaceovi neskutečně lezla na nervy, ale ze které jsem byla vzhledem k jejímu příjmení dojatá, kdykoliv se v knize objevila. S její postavou jsme se také ponořili do nebezpečných hlubin tragické minulosti Kruhu a já se nachytala toužit po celé sérii, která by o této éře vyprávěla.
No, občas jsem se musela přemáhat, abych otočila na další stránku, na četbu jsem se tolik netěšila, ale originalita světa lovců stínu a také zajímavé zvraty v osobních životech některých postav (o kterých bych se chtěla rozbásnit, ale nerada spoileruji) to docela šikovně vyvážily.

Kulivlad
07.01.2020 4 z 5

Druhý díl byl stejně tak úžasný jako první. I když se ve většině knihy moc nedělo, i tak mě to moc bavilo.

Mitchie_95
04.01.2020 5 z 5

Po prvním díle jsem se na ten druhý hrozně těšila. Baví mě to vážně hodně, a i přesto o jaký jde styl příběhu - tedy young adult fantasy, tak nemám jedinou výtku. Zkrátka a dobře i ve svých 24 letech hltám příběh jako je tenhle jedním dechem. Někdy nemám moc čas a náladu na čtení, a tak pár dní nečtu, ale pak když knihu otevřu, tak to je 100 stránek, jak když lusknete prsty. Neskutečně mi ty čísla stránek utíkají před očima a z ničeho nic jsem o 20 stránek a půl hodiny dál, aniž bych věděla jak. Možná je to tou mojí představivostí a schopností prožívat příběhy stylem, jako kdybych to prožívala já sama, ale prostě nemám fakt za co bych strhla byť jedinou hvězdičku. Prostě je to za plný počet! Těším se na třetí díl.

monika011
31.12.2019 4 z 5

Já mám s touto sérií (celkově tedy asi i s paní Clare) jen jeden malý problém. Na začátku mám potíže se do knihy začíst. Bylo to tak u prvního dílu, i u druhého. Ovšem když potom vydržím tu první stovku stránek, začíná to být teprve jízda.
Bavilo mě to. Mělo to chyby, občas to působilo příliš naivně, ale tak to nejspíš má působit, když je to fantasy pro mládež.
Dovolila bych si menší srovnání seriálu a knihy. Oceňuji, že se knihy liší od seriálu, který vznikl podle knih. Jako v tomto případě. Je tam více scén, jinak dějově poskládaných, taky docela důležité scény navíc. Přijde mi, že seriál pouze nastínil příběh, ale ten pravý nefalšovaný neostrouhaný příběh schovávají knihy. A za to jsem ráda.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

enhle díl mě docela překvapil. Bála jsem se, že by kvalita knihy mohla jít dolů s přibývajícími díly, ale nestalo se tomu tak. Dokonce se mi líbil víc než první, i když jsem se musela smířit s nepříjemnými skutečnostmi. Jediné, co mi vadilo bylo to, že se mi zdálo, že se vše moc rychle a najednou vyřešilo. Nakonec ale stejně dávám plný počet hvězdiček. Původně jsem sice měla v úmyslu dát jen 4 a půl hvězdičky, ale musím připočítat českou obálku, která je stejná jako originální a několik úžasných scén.

DracoMalfoy
29.09.2019 3 z 5

Řekla bych, že se mi to líbilo asi tak stejně, jako první díl. Některé věci jsou nechutný a cringe, jiné jsou zase dost vtipné a roztomilé, tak bych řekla že se to docela vyrovnává :DD. Uvidíme u další knihy.

DancerAnnBooks
28.09.2019 4 z 5

Konečně jsem sehnala druhý díl a jsem za to vážně ráda. Tuto sérii miluju už teď . Je napínavá , zajímavá a také zábavná . (SPOILERY) Sice mně vážně štve že Clary s Jacem jsou sourozenci , ale i tak je to jedna z mých oblíbených knih . Tuto knihu hodnotím 5/5 body a těším se na pokračování .

katallinka
01.09.2019 3 z 5

Bohužel, tato série asi není úplně pro mě. Svět mě příliš nezaujal a děj mi připadá dost jednoduchý a pomalý. Hodně zvážím jestli se pustit do dalšího dílu.

FreddieS
23.07.2019 3 z 5

Potom, co se dozvíme, jak vypadá krev ve tmě (je černá, kdybyste náhodou nevěděli), tak se opět roztáčí kolo osudu Clary a Jace. Ale počkat! To ještě není vše! Do toho všeho se připlétá Simon se svou úžasně rozkošnou žárlivostí. Co víc si přát?

Tak třeba děj, který je hrozně předvídatelný i do dalších dílu, a který se v podstatě vůbec neliší od toho v prvním díle (začátek, kde se Clary od všeho distancuje, Jace, neuvěřitelně dlouhý bláboly před samotným závěrečným fightem a pak.... velký kulový, protože to není duologie, že jo)

Clary, která vlastně umí jen uvařit kávu, nikdo se ji neobtěžuje trénovat, ale tak ona je ta velká lovkyně stínů. Všechno má na háku, hlavně, když jí Jace nakreslí znamení, aby se jí v boji nic nestalo... Vždyť nic neumí! Proč do nějaký bitvy vůbec leze?!

Další věcí, která mi ke konci knihy doslova pila krev, bylo neustále se opakující věty, ve kterých: Jace vypadá jako zlatý lev, oči se lesknou, jako kdyby v nich bylo tekuté zlato, Jace má zlatavé vlasy, něco hází zlaté odlesky apod. A že jich tam bylo požehnaně. A ještě "vlasy barvy soli".

Nejhorší na tom je, že mě to ze začátku docela bavilo, ale poslední stránky - to bylo koncentrovaný utrpení.

Abych jenom nehatila, tak začátek mě - jak už jsem psala - bavil, některý situace mě vážně pobavily, že jsem se i smála nahlas a oceňuji autorčin vymyšlený svět, který je do jisté míry originální.

Nakonec 60 - 70%