Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3141 3141

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

ElikaS
08.12.2022 5 z 5

Knížky Colleen Hoover miluji, takže i když jsem tuto knížku četla už v minulosti, moc ráda jsem si poslechla i její audioknižní zpracování.
Knížka Námi to končí má velmi silný příběh a byla to jedna z mála knížek, kdy jsem si nebyla jistá, jak si vlastně přeji, aby to skončilo. Ryle byl neskutečně charismatický a už v první scéně na střeše jsem si ho zamilovala, bohužel se však ukázalo, že nejde dát jen na první dojem a jak těžké je se změnit. Atlas byl sympaťák zase úplně jiným způsobem. Oba vzbuzovaly neskutečné množství emocí.
No a když k tomuto silnému příběhu přidáte epilog autorky, tak to celé nemá chybu. Rozhodně doporučuji!

Lucinka6
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Když jsem četla knihu a na scénu přišel Ryle, skákala jsem radostí a strašně moc si přála, aby nakonec skončili spolu. V průběhu jsem názor na něj změnila (myslím, že to tak má většina z nás) a začala fandit Atlasovi.
Knihu strašně moc doporučuji, rozhodně se k ní vrátím.

LenkaMacak
20.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha byla jednoduše emocionální horská dráha. Ryle byl charismatický a jeho postavu jsem si okamžitě zamilovala. Lily opravdu miloval, ale zároveň v něm bylo tolik násilí a hněvu. Přála jsem si, ať se změní, i když bylo jasné, že tak to nefunguje. O to více jsem obdivovala Lily, za to, že našla sílu odejít. A ten epilog… moc se těším na druhý díl, hned se do něj pustím v originále.
Byla to moje první kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední, dávám 5/5 a zítra mířím do knihkupectví.

miskaseverliska
19.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Nesnáším ji, miluju ji... Tohle vystihuje moje pocity po dočtení knihy, čekala jsem na její přečtení měsíce, čekání se ale vyplatilo. Měla jsem opravdu strach knihu číst, měla jsem strach jak to dopadne mezi hrdiny, co udělá Lily, jak se zachová, jestli se rozhodne správně a jak moc daleko Ryle zajde. Opravdu jsem si ji zezačátku musela dávkovat ale četlo se to tak rychle.. Tak moc jsem jim to přála, modlila jsem se aby se změnil. Jsem ráda za rozhodnutí Lily. Za epilog jsem vděčná. Vyvolalo to ve mně všechny emoce, občas (často) jsem měla chuť hodit knihou přes celý pokoj, to chování bylo neomluvitelné.. Ale s koncem jsme vlastně spokojená. Dávám 5/5 a všem ji moc doporučuju. Jen tady Colleen rozebírá opravdu důležité a citlivé téma, takže si myslím, že to pro někoho může být opravdu obtížné.

Sss708
18.11.2022 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o domácím nasílí,díky ní si člověk více uvědomí, že vše není jen černobílé a ten epilog...

Zanda96
17.11.2022 5 z 5

Četla jsem tuto knihu v angličtině. Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za týden.
Hodnotím ji strašně kladně, během čtení jsem se usmívala, zlobila, ale i brečela, vyvolala ve mně všechny druhy pocitů.
Ze začátku jsem si zamilovala postavu Ryla tak moc, že bylo opravdu těžké smířit se s tím, co dělá Lily a dokázala jsem se vcítit do situace, kdy Lily nevěděla, jestli mu odpustit nebo ne.
Velmi důležité téma domácího násilí, doporučuju :)

NiolaYY
17.11.2022 odpad!

(SPOILER) Musím uznat že knihou jsem tak trochu byla zklamaná, čekala jsem od toho více ale zamilovala jsem si hlavní hrdinku Lily . Hodně lidí tuto knihu chválí, to ano ale každý musel vědět co se na konci stane . Ani nevíte jak moc jsem to Lily a Rylovi přála, ale nakonec to bylo jinak . Knihu bych si asi nejspíš už nepřečetla a mám v plánu si od Colleen Hoover kupovat další knihu tak snad mě ta další kniha tak trochu nezklame tak jako tahle . Dávám 6/10 za hlavní hrdinku a popisování domácího násilí v rodině !

Hani_cerna
17.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Bohužel děj knihy mě moc nezaujal, nerozumím tak vysokému hodnocení. Jedná se o těžké téma, ale je zpracováno tak nějak zvláštně, pohádkově, moc mi to nesedělo. Jsem jen ráda, že se hlavní hrdinka k manželovi nakonec opravdu nevrátila!
Knížka má zajímavý epilog.

Jessica007
15.11.2022 5 z 5

Dočítala jsem dnes v noci - i včetně epilogu. Závažné téma domácího násilí. Přečtěte si...

evakundelova
14.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha, která mě donutila číst dokud nebyl konec. Do Ryla jsem se na začátku zamilovala stejně jako Lili. To byl i autorky záměr. Dokázala jsem se vžít do situace hlavní hrdinky. Odpustit/neodpustit. Za mě skvělý děj, který má spád. Atlas je už jen třešničkou na dortu. Mám za sebou už i It starty with us a musím říct, že vy co jste ke konci začali tíhnout k Atlasovi, tak Vám CoHo udělá velikou radost.

sgjoli
13.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Knihu Námi to končí jsem vyposlechla v audio verzi v podání Dany Černé. A musím říct, že možná asi právě to pomohlo tomu, že jsem se dostala na závěr. Nejsem si jistá, jestli bych tohle v tištěné podobě dočetla nebo zda bych nepřeskakovala. S příběhem jsem měla totiž určité potíže.
Autorka tu vykresluje příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Zabývá se dost bolestným tématem, které je však bohužel dost realistické a bohužel pro některé lidi představuje vlastní životní zkušenosti. A tím je domácí násilí. Jedná se o dost citlivé téma, a proto si myslím, že by si čtenář měl dobře rozmyslet, zda se do knihy pustí, pokud je to pro někoho náročné o něčem takovém číst. Musím nicméně autorce přiznat k vrubu to, že uměla tohle téma podat dost autenticky a přesvědčivě. Nebylo mi v některých místech úplně dobře, přiznám se. Hlavní hrdince se díváme do hlavy, poznáváme její pocity, myšlenky. Z tohoto hlediska mi kniha přišla podaná velmi solidně.
Bavily mne postavy, k většině z nich jsem si uměla najít cestu. Měla jsem pocit, že jsem měla možnost je dobře poznat. Autorka tu v této souvislosti nabízí možnost zamyslet se nad tím, že i když někoho milujeme pro jeho dobré vlastnosti, neznamená to, že je za všech okolností vždy správné s tím člověkem zůstávat - důvody mohou být různé.
S čím jsem měla ale problém, byl fakt, že jsem nevěřila té údajné lásce mezi Lily a Rylem. Ano, bylo mezi nimi docela silné sexuální napětí, to z té knihy bylo patrné hodně, to je pravda. I když teda u čeho jsem si ťukala na čelo, byl jejich první sex, který byl na můj vkus až příliš dokonalý. Tohle mne v romanticky orientované literatuře prostě rozčiluje. Vím, je to "jen" román, ale... Nicméně, že by byli zamilovaní? Ne, to mi nepřišlo přesvědčivě zobrazené. Na druhou stranu - to, jak jejich vztah eskaloval a co se jim dělo v druhé polovině knihy, bylo dost silné čtení, to zas ano. Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka byla silná a zvládla udělat to, co udělala.
Co mi teda připadalo zbytečné, bylo tak moc časté (a pro mne bezdůvodné) zmiňování toho, jak některé postavy žijí v bohatství, přepychu, luxusu, pozlátku. Nemám problém s tím, když si některé postavy v příběhu žijí nad poměry, ale vypichovat to tam často bez toho, že by to na příběh nějaký značný vliv, to mne nijak neoslňuje a obešla bych se bez toho.
Nakonec je tedy mé hodnocení průměrné

101evca
07.11.2022 2 z 5

Tato kniha je rozhodně velmi čtivá. Ale přesto mi přišla poněkud prvoplánová. Nenastal jediný okamžik, kdy jsem nevěděla, co bude následovat. Jediný moment (až na jednu výjimku), který by mě nějak dostal.
Nejvíc mi ale vadila povrchnost postav a jejich velká nereálnost. Plus hloupost hlavní postavy byla tak do nebe volající, že jsem se musela chytat za hlavu.
Přese všechno mi ale přišlo, že autorka velmi dobře popsala vývoj domácího násilí a bylo vidět, že má s tímto tématem vlastní zkušenost.

Anitram22
06.11.2022 4 z 5

Na dotisk knihy jsem čekala celkem dlouho a vyplatilo se. Měla jsem sice strach z převelké chvály a hodnocení knihy, ale musím přiznat, že po přečtení jsem rozhodně zklamaná nebyla. Jediné co mi vadilo byla ta neskutečná shoda náhod a adaptace na 50 odstínů vášně a neskutečné přitažlovosti mezi Lily a Rylim. Konec naprosto překvapil. Oddechové odpolední čtení, které vás přinutí knihu neodložit a dočíst.

ElizPetrova
04.11.2022 3 z 5

Co se Colleen Hoover musí nechat, je fakt, že její knihy jsou nesmírně čtivé. Celý příběh jsem měla přelouskaný během pár hodin. Knihu jsem si vybrala na základě nesmírného množství chvály, která se s ní na internetu spojovala. Za mě docela předvídatelný příběh. Hlavní postavy pro mě byly všechny povrchní. Příběh byl šíleně uspěchaný, lásce mezi Rylem a Lily jsem nevěřila ani náhodou. Kniha by si vzhledem ke svému hlavnímu tématu zasloužila mnohem větší hloubku.

marie.kolarova
01.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc hezka, ctiva a citlive napsana kniha. Nekolikrat jsem u cteni plakala, mnohokrat jsem se usmivala, parkrat jsem se zasmala i nahlas. Knizka mi dokonce stala za to, abych se rano vzbudila drive a cetla ji i pred praci :)
Puvodne jsem chtela udelit o jednu hvezdicku mene. V knize se mi nelibilo napr. to, ze Lily po napadeni Rilym najde utociste u Atlase, a pote, co od neho odejde zpet domu, mu dalsich celych 9 mesicu ani nenapise ci mu nezavola. Zaroven mi prislo zvlastni, ze Lily o rozhodnuti o rozvodu rekne Rilymu ihned pote, co porodi dcerku.
Pak jsem si ale precetla velmi dojemny epilog a zaverecny komentar autorky a bylo jasno, ze chci dat plny pocet hvezdicek :)

Books_by_Dee
29.10.2022 5 z 5

INSTAGRAM: books_by_dee

Námi to končí je druhou knížkou, co jsem od CoHo četla a naprosto chápu ten hype kolem. Byla to naprostá TOPKA. Přečteno doslova jedním dechem. Milion zvratů, krásná romantická linka a parádní rozvoj postav. Jsem ráda, že jsme se dočkali pokračování příběhu ve formě It Starts With Us.

Pavčule
27.10.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorkou . Trochu jsem se bála toho,že je to pro dospívající , ale nakonec to bylo hodně dobré . Nejvíc se mi líbila ta proměna z puberťačky Lily k velmi rozumné ženě . Konec dobrý, všechno dobré .

Klaton
26.10.2022 5 z 5

Tato knížka byla dlouho nesehnatelna a pokud ji nekdo prodaval chtěl za ni hodně, proto když ted mela vyjit udělala jsem si hned předobjednávku, protoze me zajimalo jestli je skuzecne tak dobra. A ano je. Celou dobu si clovek muze myslet ze vi co se stane a nakonec je vse jinak. Moje druha kniha od Collen a opet jsem ji přečetla jednim dechem a vim, že teď budu shánět i další knihy, protože píše čtivě, nikdy nema jen obyčejná temata, clovek se musi zamyslet

Ocásek
09.10.2022 5 z 5

,,Musíš plavat dál.’’
,,Už nemusíš plavat dál, Lily, už jsme u břehu.’’

U které knížky jste doplatili na příliš vysoká očekávání?

U mě to bude právě Námi to končí, kde jsem pocítila mírné zklamání, ačkoliv samotné knížce chybí k dokonalosti jen velmi málo!
V první řadě jsem byla absolutně nadšená z postav, které v knížce jsou! Hlavní postavu Lily jsem si zamilovala - stoprocentně jsem chápala její pocity, její uvažování a rozhodování. Ryle je také skvěle vykreslená postava, ačkoliv mně svým chováním moc sympatický nebyl. Naopak Atlas je asi moje nejoblíbenější mužská postava ever ze všech knih od CoHo!
Celý příběh začíná jako milá oddechová romantika, ale to by nebyla Colleen, aby do své knížky nezasadila nějaké to vážné téma, která vás emočně vyždímá. To, o které konkrétní téma jde vám říkat nechci, protože to není ani v anotaci a myslím si, že nejlepší je, když se to dozvíte až ze samotné knížky.
Lhala bych, kdybych řekla, že mě to nezasáhlo, zasáhlo a hodně, ale jiné knížky od autorky (hlavně To nejlepší v nás) mě prostě emočně zničily a poznamenaly ještě mnohem víc! A odsud právě pramení to moje mírné zklamání…, ale musím říct, že doslov autorky mě opravdu dostal!
Říkám to u každé recenze na knížku od Colleen, ale klidně to ještě jednou zopakuju… knížky od Colleen prostě chcete číst!

4,5/5⭐️

Silvisek
05.10.2022 5 z 5

Moc pekna kniha, ktera se dobre cetla. Nejhorsi je ze clovek si mysli ze se osoba zmeni. Ale nezmeni.