Nadaný žák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Todd Bowden zjistí, že v jeho sousedství žije jakýsi Arthur Denker, hledaný nacistický zločinec Kurt Dussander. Chlapec muže pozná a nabídne mu dohodu: za mlčení o jeho pravé totožnosti mu bude podrobně vyprávět, co se ve skutečnosti dělo v koncentračních táborech za II. světové války. Starý muž souhlasí a Todd jej začne pravidelně navštěvovat. Množství informací o hrůzách páchaných na lidech však pomalu začne měnit chlapcovu osobnost......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24256/nadany-zak-Xsg-24256.jpg 4.41255
Žánr
Literatura světová, Horory
Vydáno, Svoboda
Orig. název

Apt Pupil - Body, 1982

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (154)

Kniha Nadaný žák

Přidat komentář
CharlotteD
13. dubna

Mám i oblíbenější knihy od krále hororu a tak nemohu dát plný počet. První polovinou jsem byla úplně nadšená a myslela jsem si, že snad dám všechny hvězdy. Jako člověk co se zajímá o historii jsem si od nadaného žáka slibovala výborný horor se zajímavou (ale hroznou) tématikou. Jenomže mi nepřipadá, že rozhovory starého (příšerného) člověka a chlapce, ze kterého se postupně stává sociopat dostačující a od toho bych prostě očekávala více. V poslední třetině už jsem pomalu ani nevnímala co čtu a začala jsem se v tom ztrácet, což je škoda, protože jinak to bylo bravurní. Film se mi líbil kupodivu snad i víc a to se běžně nestává. I přes mou špatně znějící kritiku bych knihu doporučila.

Cojavim
28. února

Líbilo


Disease
11. února

Slabší King.
Nadaný žák je tak nějak bezzubý, týrání válečného veterána rozmazleným frackem samo o sobě nestačí, i když je tu sporadicky i celkem jízlivý humor.
Tělo je zkrátka takové roztomilé, zejména Čuňasova pomsta :-) ale tak nějak mám pocit, že tentokrát je film lepší než předloha.

Kontryhelka
26. ledna

Drsné a zároveň pěkné čtení. Prostě King..........

Usire
26. ledna

Mistrovské dílo Kinga, kvůli takovýmto knihám stojí ho číst.

klarkys
10. ledna

Možný SPOILER!
Ani po několikátém přečtení nemůžu říct, kdo byl odpornější, jestli Dussander, nebo “chlapec”.

A Tělo? Když tak vzpomínám na sebe v jejich věku, stoprocentně bych šla taky...;-)

Nazli
09. ledna

Netroufám si soudit umění krále Kinga, ale tohle je podle mě jedna z top.

Sategi
06. ledna

Výborne, oba príbehy ma zaujali. Snáď len druhému to troška dlhšie trvalo :).

1 ...