Na smrť I.

Na smrť I. https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139347/bmid_na-smrt-i-s7S-139347.jpg 4 182 36

Na smrť série

Mrazivý triler o priateľstve a láske, ktoré sa zmenili na smrteľnú nenávisť. Dvaja nerozluční priatelia vyrastajú koncom dvadsiatych rokov minulého storočia v malom slovenskom meste. Po tragickej udalosti sú nútení utiecť do zahraničia a opustiť dievča, o ktoré súperia. Jeden emigruje do New Yorku. Stane sa pešiakom obávaného židovského gangu, zažije krvavú vojnu najmocnejších mafiánskych rodín a stúpa v hierarchii podsvetia. Druhý sa ocitne v Mníchove, kde ho zverbujú do nacistickej tajnej služby. Zúčastní sa na mnohých vražedných akciách a postupne sa mení na beštiálneho dôstojníka SS. Po vypuknutí vojny sa opäť stretávajú. Vydrží ich priateľstvo ťažkú skúšku – alebo sa z nich stanú nepriatelia na život a na smrť?... celý text

Reacher
21.02.2018 5 z 5

Třetí kniha od tohoto výjimečného slovenského autora a opět nadšení. Trochu jsem se obával toho,že se JK bude opakovat, jako třeba Martina Cole, ale naštěstí se této pasti obratně vyhnul nejen tím, že hlavní hrdiny zasadil do první poloviny dvacátého století. Předložil nám navíc skvěle vygradované paralelní příběhy dvou, jak jinak, záporných hrdinů, kteří se na cestě za svými sny nezastaví téměř před ničím. Je vidět, že Karika musel kvůli knize nastudovat hodně materiálů z historie zločinu v Americe a Německu. Co dodat? Snad jen to, že se těším na další díl.

PML
15.01.2018 5 z 5

Úžasne pútavo napísaná kniha, ktorej dej je doplnený veľmi realistickým opisom postáv a prostredia.

Sotek18
06.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha a bezproblémů čtená ve slovenštině, ikdyž jsem se ze začátku trochu obávala, ale po pár stránkách si to člověk vůbec neuvědomí a čte jedním dechem!!!

astroweb
06.04.2017 5 z 5

První kniha od tohoto autora, velice působivé, dávám za pravdu předchozím čtenářům, že násilných scén je v ní hodně, ale nikoli bezúčelné. Historicky věrohodné, připomíná Folletta. Před druhým dílem, si asi přečtu něco méně drastické, nicméně určitě si ho přečtu. Nikde jsem nezaregistroval, že by autor byl přeložený do češtiny, což mě udivuje. Po D. Dánovi je další autor, kterého jsem přečetl s velkým zájmem a bez potíží v originále.

Pampalini
30.09.2016 5 z 5

Od JK asi najlepšia kniha, premyslené udalosti a súvislosti. Určite je za tým dlhá príprava. Stojí za prečítanie. Pre mnohých priam povinnosť. Škoda, že tí s vymytými hlavami po niečom takom nesiahnu… Drsné, kruté - v súčasnosti, v teple a bezpečí až nepochopiteľné a neuveriteľné. Každý národ má vo svojich dejinách obdobia, na ktoré nemôže byť hrdý. Ale o to viac by sa mal poučiť.

Macek58
20.05.2016 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Je to první knížka tohoto autora, kterou jsem četl a jisté není poslední. Chvílemi trošku drsná / k období, v kterém děj probíhá, se to hodí/, ale poutavá.

kannibal28
03.05.2016 5 z 5

je to prvá kniha od kariku čo som čítal a určite neni ani psledná. Dej knihy ma trošku prekvapil nečakal som že aj táto kniha bude o mafii ale to nevadi malo to grády a hlavne je plná vulgarizmov a zverstiev. Idem si zohnať druhú časť mala by byť ešte zajimavejšá

sackettboy
26.06.2015 5 z 5

Myslel som, že po sérii V tieni mafie už nič tak kvalitné Karika nevyprodukuje, ale znovu som sa mýlil. Síce táto kniha tu prvú neprekonala ( V tieni mafie), ale istotne ju minimálne dohnala. Zaiste tato kniha nie je pre slabšie povahy, pretože v knihe nechýba kopec násilia. Bravo pán autor. Teraz sa síce uberáte trochu iným smerom (narážam na Strach a Tmu), ale dúfam, že sa k historicko-mafiánskym témam ešte vrátite. Tak a môžem sa pustiť do dvojky....

pobijecmuch
20.06.2015 5 z 5

Já vím, že někteří čtenáři tomuto dvoudílnému románu vyčtou přílišnou krutost a agresivitu. Ale násilí a agresivita je běžnou součástí našeho života a my ho už přestáváme vnímat. Přesto je potřeba neustále připomínat hrůznosti fašismu a holokaustu.
Kniha je dobře napsaná i když i já řeknu - moc a moc drsná. Kárika je dobrý vypravěč a tato "epická sága" se mu povedla.

adulik23
21.04.2015 3 z 5

Prečítané za dva dni, bavila ma Amerika, pri nemeckých pasážach sa mi miestami robilo blbo, idem rovno na druhý diel, nech viem ako sa to skončí...

Knizne maniacky
05.04.2014

Táto kniha mala naozaj všetko, čo má mať dobrá a hlavne kvalitná kniha. Áno, je to drsné, krvavé, kruté, ale zato pútavé a strhujúce čítanie.
Pre mňa to bolo trošku ťažšie čítanie, kde bola na jednej strane príliš veľa informácií, čo spôsobovalo, že knihu som čítala niečo cez dva týždne (inú knihu by som mala prečítanú asi tak za 3-4 dni). Ale dej bol tak napínavý a pútavý, že som sa ku knihe vždy vrátila keď som si našla čas, pretože skombinovať čítanie zo školou nie je bohvie čo.
Ako som spomínala trošku ťažšia téma ale zato veľmi zaujímavá (2. sv. vojna a gangsterské prostredie).No veľmi mi pomohlo, že tejto téme sme sa v škole veľmi podrobne venovali a tak tam pre mňa nebolo veľa neznámych pojmov, mien či udalostí, ale aj tak som musela nad jednotlivými časťami rozmýšľať, vstrebávať a usporadúvať si všetko.

Prečitajte si celú recenziu na: http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

adelinka
08.02.2014 4 z 5

dej sa začína odohrávať v meste Ruomberok v roku 1928. Partia školákov je tesne pred maturitou a samozrejme ich už začínajú zaujímať aj lásky...Hlavnou postavou je Viktor Hiler - žid a Karol Schmidt, ktorý mal nemecké korene....v ich partii sa odohrá jedna tragická nepríjemnosť a Viktor v deň maturít utečie do Ameriky.....neskôr na to odchádza aj Karol do Nemecka, kde jeho otec inžinier dostáva pracovnú ponuku a Karol možnosť študovať medicínu na vysokej škole....roky o sebe nevedia Karol študuje medicínu a Viktor pracuje pre mafiu....stretnú sa po rokoch.....(nebudem prezrádzať čo budú po tých rokoch cítiť, ale prekvapila ma premena ich pováh, ako ich život a životné okolnosti menili...čítalo sa mi dobre a rýchlo až na pár pasáží, kde som sa tak trochu strácala, alebo boli pre mňa nezáživné)

Hannibal29
07.01.2014 2 z 5

Take prazdno z knihy. Dejovo o nicom, za celu knihu minimalny posun.
Viac orientovane na Sado-Maso perverziu a detailny popis krvavych scen.
Nie je to sice top v krvakoch, iste, mame za sebou hektolitre krvi z inych knih(nie len cervenej) ale tu mi to pride na obtiaz. Ako posledne 3dni pred vyplatu, sa to vlecie a vlecie. Ani tisic dalsich mrtvol s opisom rozkose, onanie, zlyhavajucich organov a mrtvych deti tomu nepomoze.

JitkaJak
30.11.2013 2 z 5

To se nedá číst. Hrůzné popisy působí až úchylně.

lucifuk
21.10.2013 4 z 5

Výborná kniha z pera slovenského autora. Príbeh vtiahne a nepustí.

Trachea
22.06.2013 5 z 5

Začiatok ma nejako extra nebavil, ale potom to už Karika "roztočil". Pri opisoch istých situácií mi bolo skoro aj zle. Už sa teším na pokračovanie...

druhá světová válka (1939–1945)

Jozef Karika
slovenská, 1978