Na pokraji temnoty

Na pokraji temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/617/bmid_na-pokraji-temnoty-u7Q-617.jpg 4 347 57

Keltská minulost a kouzla převtělování jsou námětem dalšího z románů Barbary Erskinové. Hlavní postava knihy, tajemná Brid, druidská kněžka ze skotského starověku, se dokáže přenášet do současnosti jako fyzické stvoření z masa a krve. Žije mezi lidmi, miluje jednoho ze smrtelníků a jiné vraždí. Jejím lidským protějškem je Adam Craig, na počátku příběhu v roce 1935 teprve patnáctiletý. Cestování v čase a napínavý děj s ne čekaným rozuzlením patří i tentokrát k hlavním trumfům spisovatelčina umění.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

On the edge of darkness , 2006

Terry11
14.07.2014 3 z 5

"A-dame, počkej, kde jsi? Prosím. Počkej na mě. Miluji tě!"

Byly chvíle, kdy jsem chtěla knihu odložit a vrátit se k ní, až budu mít víc trpělivosti. A pak stránky, kdy jsem napětím ani nedýchala. Celkově se mi ale kniha jevila jako zdlouhavá, pořád se opakoval stejný motiv, děj byl na mne překombinovaný, plný nereálných náhod. Vlastně jsem ráda, že ji mám za sebou, což se mi u seriózních knih nestává tak často.

kacaaba
26.05.2014 4 z 5

No, myslela jsem, že to bude historický román a přitom to byl psycho thriller. Na mě hrozně moc mrtvých. Ale jinak se to četlo moc hezky, strhující příběh.

moonchild
27.02.2014 4 z 5

Jedna ze slabších knih,ale nakonec jsem se do děje dostala a zalíbila se mi.

Marika Vanova
20.07.2013

Byla jsem moc zvědavá na tuto spisovatelku, ale nemohla jsem se začíst a proto knihu odkládám. Hodnotit ji nebudu, to by nebylo fér.

Michaela91
24.06.2013

Ze začátku jsem se nudila, čekala jsem nějakou akci, pak se kniha rozjela a četlo se dobře. Byla jsem zvědavá na konec. Nicméně autorka má i lepší knížky.

veronica 01
03.04.2013 5 z 5

Pomalejší rozjezd, kterým když se člověk prokouše tak rozhodně nebude litovat. I když nejsem unešená keltskou minulostí, tak jsem pak nemohla knihu odložit a nakonec mi bylo líto, že jsem knihu dočetla tak rychle.

Doriana.M
27.03.2013 3 z 5

Kniha mne nijak nenadchla. 3* dávám za propracovanost a dobrou stavbu příběhu. Bohužel mne nevábila, abych si četla další stranu a žádná z hlavních postav mne nezaujala tolik, abych skutečně "procítila" její osud.

Blekí
13.02.2013 3 z 5

U téhle knihy jsem chvíli nevěděla jestli se mi vlastně líbí nebo ne a dlouho jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 *
Co se mi na knize nelíbilo. Jednoduše, nemám ráda když děj ubíhá tak neskutečně rychle. V téhle poměrně tenké knize se stihl odehrát celý dlouhý Adamův život a já prostě nestíhala. Normálně bych takhle tlustou knihu četla 2-3 dny, ale tuhle jsem četla snad týden, protože bylo strašně náročné za den "prožít" třeba 30 let. Taky jsem netušila že lze tak nenávidět knižní postavu. Já tu Brid opravdu nesnášela. Ale rozhodně bych to nepřidala k mínusům knihy
Proč jsem nakonec dala vyšší hodnocení? Jednoduše proto, že si to autorka zaslouží. Až po přečtení knihy jsem si uvědomila, jak skvělá a hlavně propracovaná byla. A autorčin spisovatelský um rozhodně nelze popřít, dokázala totiž do tříset stránkové knihy dát jeden dlouhý život a několik generací.

stanza
07.09.2012 5 z 5

Moc pěkné čtení od začátku až do konce.

doktorking
11.08.2012 5 z 5

absolutně nejlepší autorčino dílo,na tuhle knížku nedám dopustit,skvělé dějově tak i skvěle zvládnuté postavy hlavně Brit to je moje favoritka,je vidět že ERSKINEOVÁ rozumí skvéle i keltské magii tady není co dodat vrchol její tvorby

mariva
26.06.2012 5 z 5

Četla jsem od autorky už skoro vše, co u nás vyšlo a stejně jako její ostatní knihy nezklamala ani tato. Čte se jedním dechem a před koncem nebylo možné se od knihy odtrhnout.

Dixinka
17.06.2012 5 z 5

První kniha, a první setkání s autorkou. Už vím, že pokud nezhltnu všechny její knihy nebudu spokojená. Kniha se čte jedním dechem, moc se mi líbila a těším se na další.

Moňula7
14.05.2012 5 z 5

První knížka kterou sem od této autorky přečetla a ne poslední. Knihu sem přečetla jedním dechem sem se od ní nemohla odtrhnout .

bookcase
25.08.2011 5 z 5

Ponurá, ale přesto nádherná Anglie, čarodějky, magie...výborně zpracované téma. Paní historička umí :).

ugisha
14.08.2011 4 z 5

Moje první knížka, která mě k B.E. přivedla. A úžasná :)

brumka2010
07.07.2011 5 z 5

No to máš pravdu, ale romány Erskinovej sú osobité a jej znalosť histórie a prelínanie s prítomnosťou je majstrovské. má svoje čaro, ktoré ma chytilo a drží. Je pravda, že nie každému to vyhovuje ale našťastie máme množstvo spisovateľov a každý si môže vybrať svojho miláčika.

zubejda
30.11.-0001 3 z 5

zklamal mě konec, jakoby se autorka lekla že už má napsáno 300 stran, a rychle knihu ukončila