Na jedné vlně

Na jedné vlně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474441/bmid_na-jedne-vlne-5RJ-474441.jpeg 4 475 109

Bailey Rydellová zbožňuje filmy a už celé měsíce je zaláskovaná do vtipného filmového geeka, kterého zná jen přes internet pod jménem Alex. Dva dospívající nemohou bydlet dál od sebe - Bailey na východním a Alex na západním pobřeží USA. Ale pak se Bailey nastěhuje k tátovi, který náhodou bydlí ve stejném kalifornském městě jako její online princ. Bailey se ale bojí, že se z Alexe vyklube úchyl nebo podivín, a tak mu neřekne, že se do "jeho" města nastěhovala. Nebo že sehnala brigádu v místním turisty vyhledávaném muzeu. Nebo že ji každý den dovádí k šílenství muzejní sekuriťák Porter Roth, který je sice k sežrání, ale taky jejím novým nepřítelem na život a na smrt. Časem je navíc všechno komplikovanější a Bailey začíná objevovat tu tenkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoli, co zrovna začíná cítit k Porterovi. Bailey si tak musí vybrat, jestli se držet své online fantazie, Alexe, nebo zariskovat a přijmout nedokonalou realitu, Portera. Volba je to zároveň jednodušší i komplikovanější, než si uvědomuje - Porter Roth má totiž tajemství: to on je Alex... víceméně.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Alex, Approximately , 2018

makik111
20.06.2021 5 z 5

Naprosto dokonalé, přečteno skoro jedním dechem. Super letní čtení, hlavní hrdinové sympatičtí a zajímaví. Vřele doporučuji.

JanaDor
19.06.2021 4 z 5

Není to jenom romatnika. Téma knihy se dotýká i jiných problémů jako je závislost na lécích nebo vypořádání se s těžkými následky po nehodě. Vše má dvě strany a je dobré před unáhlenými názory vidět obě, abychom si udělali rozumný názor na danou věc. Je fajn, že Bailey přizná chybu a snaží se ji odčinit. Je to čtivá, milá romantika o poznávání dvou mladých lidí, odkrývání svých tajemství navzájem, a také o vystoupení ze své komfortní zóny. Bavila mě a věřím, že bude bavit i vás.

veverrka11
17.06.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která vás navnadí na léto. Porter jsem skvělý a pozorný kluk, Bailey není úplně typická postava z románků ale oba mají za sebou děsivý background story. A jedna nejmenovaná postava mě tam strašně štvala

2688
15.06.2021 4 z 5

Takový příběh na nudu .....
Porter byl vážně ,,Pán úžasňák''
Ikdyž už od samého začátku víte kdo je kdo tak i tak musíte knížku dočíst aby jste věděli jak to dopadne .

narisa
14.06.2021 5 z 5

Tak to byla pecka! Kniha se mi moc líbila, byla to fakt paráda a Porter byl neskutečně úžasný. Víc takových knih :).

Petriii
09.06.2021 5 z 5

Ježiš, to bylo tak krásný! Úplně jsem se přenesla zpět do pubertálního věku a užívala si každou stránku knížky. To poznávání,otukavani, uvědomění si,že se mi ten druhý líbí... Jsem nadšená že mi po dlouhé době sedla hlavní hrdinka a že Porter nebyl zase ten zlý potetovaný, všemi chtěný kluk. Opravdu vřele doporučuju,pro každou holku,slečnu,ženu v každém věku :)

Pedruska01
08.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Ty jo. Před necelým rokem jsem četla první příběh od autorky, kdy jsem pěla chválu a přála si, se s ní opět setkat a ono se to nejen splnilo, ale hlavně to přineslo opět úžasný příběh. Jo! V první řadě jsem se na to ohromně těšila, protože to znělo hrozně dobře a zajímavě i vzhledem k tomu, že již v anotaci vlastně člověk ví to rozuzlení. Četlo se to ale samo a rychle. Byl to příjemný, milý, vtipný - fakt že pořadně, romantický a nádherný příběh, který jsem si užívala. Styl i tempo mi hodně vyhovovalo, stejně jako u předchozí knihy.
Hlavní hrdinka Bailey mi dost sedla a měla jsem jí hodně ráda. Nebylo tu nic, co by se mi na ní nelíbilo. Nebyla dokonalá, uměla být "svá" (jakože mistr uhýbání a tak), ale to je každý z nás. Každý má něco. Byla to pro mě vážně príma holka, která měla zajímavý koníček - staré filmy, příjemnou internetovou komunikaci a dokonce skvělého tátu. Mrzela mě sice její máma, ale táta úlohu rodiče vynahradil víc než dobře, bavil mě. To, co si zatím zažila, čím prošla bylo celkem silný kafe. V takovémhle příběhu nic takového člověk ani nečeká, proto to pro mě bylo obrovské šokující překvapení.
Druhý hlavní hrdina Porter si mě získal a to bez debat. Zamilovala jsem se do něj hned, jak se objevil na scéně. Byl to úžasný a normální kluk ve všech rolích - syn, kamarád, zaměstnanec a i přítel. Byl vtipný, bavil mě, byl hravě drzý, chytrý, hodný a hrozně se mi líbil v různých situacích - neváhal se poprat, uměl se omluvit. Líbila se mi jeho rodina, včetně jeho věčně nabručenýho táty. I Porter si zažil něco, co není zrovna běžné a co je dost drsné. Jako, co si budem. A musím se přiznat, fakt jsem ho tý holce záviděla. :D Byl skvělý.
Oba hlavní hrdiny jsem svým způsobem obdivovala. Musím samozřejmě prohlásit, že si seděli dokonale. Od počátečních rozepří a hádek, až po přátelství a něco víc. Bavili mě spolu. Spolu byli vtipní a já se fakt smála nahlas. Ta náhoda - Lištička a Alex, která je potkala je hodně nepravděpodobná, ale v tomto případě, proč ne. Bylo to vlastně milé. Ten nápad se mi líbil. Je tedy pravda, že Porter na konci mohl přijít s konfrontací a ne s tichem a čekáním, když už to rozlousknul, ale rozhodně to není vada. Naopak, to, že si na to Bailey musela přijít sama vlastně není na škodu.
Příběh jako takový nebyl nijak složitý, i když se tam vyskytovala vážná témata a i celkem živý zvraty - příkladem byl Davy. Bylo to uvěřitelné, s nohama na zemi, obrázek reality, života, žádné sociální rozdíly. Bylo to milé, romantické, vtipné, hrozně mě to bavilo a dokázalo mě to k sobě strhnout. Úplně jsem z toho cítila to léto, Kalifornii, surfování, oceán, Jeskynní palác, Vespu s tím šíleným zvířecím vzorem, to městečko, promenádu i jídlo. Hrozně se mi tam líbilo a je škoda, že už je konec, ale když jsem to dočetla, ještě dlouho mi na tváři zůstával úsměv, jak dobře to dopadlo. Ti dva si to zasloužili, vlastně i ten zbytek.
Bylo to neskutečně pohodové čtení, skvěle napsané a vymyšlené. Už u předchozí knihy jsem se zmínila, že mi hodně autorka připomíná Westovku, a ono to tak prostě je, což je super, protože obě jsou skvělé. Líbí se mi tahle samostatné příběhy, tohohle typu a směru. Ať je čtenáři kolik chce, na tohle se nikdo starý cítit nebude, naopak to vykouzlí úsměv, zlepší náladu, rozesměje, zahřeje u srdce. Co víc si přát.
Jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost číst další Jennino dílo a fakt se těším na další knihu, když to tak sleduju, tak tohle bude jistotka. Líbí se mi i obálka, která křičí létem, sluncem a vodou - prvotně mi přijde zvláštní, ale pak se mi hrozně zalíbí, což jsem měla i u Kudy ke hvězdám. Jsem spokojená a rozhodně tohle doporučuju a rozhodně tohle hodnotím vším co mám. :)

ivousekk
07.06.2021 5 z 5

Výborná romantická oddechovka, kterou slupnete jak malinu, tak dobře se čte. Stylem hodně podobná knížkám od Kasie west.

Kudík
07.06.2021 5 z 5

Od autorky jsem četla knihu "Kudy ke hvězdám", která se mi velmi líbila. Tato je jiná.... v jistém ohledu trošku drsnější. Na jedné straně Lištička a Alex a na druhé Bailey a Porter. Na třetí Lištička "ani" Bailey nic netuší, i když znamení je víc než dost, která dojdou dřív dokonce i jejímu tátovi. Porter byl skvělý syn, bratr a asi i nejlepší kámoš. Jeho odvahu nemají leckdy dospělí, ale přesto mi jeho chování přišlo vůči Bailey v jisté situaci nefér a až hnusné, protože ona se neprovinila o nic víc než on sám. Kniha je čtivá, a i když čekáte očekávané, tak nebudete zklamaní.