Na jedné vlně

Na jedné vlně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474441/bmid_na-jedne-vlne-5RJ-474441.jpeg 4 475 109

Bailey Rydellová zbožňuje filmy a už celé měsíce je zaláskovaná do vtipného filmového geeka, kterého zná jen přes internet pod jménem Alex. Dva dospívající nemohou bydlet dál od sebe - Bailey na východním a Alex na západním pobřeží USA. Ale pak se Bailey nastěhuje k tátovi, který náhodou bydlí ve stejném kalifornském městě jako její online princ. Bailey se ale bojí, že se z Alexe vyklube úchyl nebo podivín, a tak mu neřekne, že se do "jeho" města nastěhovala. Nebo že sehnala brigádu v místním turisty vyhledávaném muzeu. Nebo že ji každý den dovádí k šílenství muzejní sekuriťák Porter Roth, který je sice k sežrání, ale taky jejím novým nepřítelem na život a na smrt. Časem je navíc všechno komplikovanější a Bailey začíná objevovat tu tenkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoli, co zrovna začíná cítit k Porterovi. Bailey si tak musí vybrat, jestli se držet své online fantazie, Alexe, nebo zariskovat a přijmout nedokonalou realitu, Portera. Volba je to zároveň jednodušší i komplikovanější, než si uvědomuje - Porter Roth má totiž tajemství: to on je Alex... víceméně.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Alex, Approximately , 2018

Knihom_olka_
19.11.2022 4 z 5

Jelikož nejsme úplně na romantické knihy, tak mě mile překvapilo, že se mi tahle kniha líbila.
Sice jsem z ní nebyla nějak odvařená, ale nějaké pouto jsem si k ní přece jen vybudovala. Moc se mi líbily postavy, které byly celkem reálné a skvěle se navzájem doplňovaly.
Byla to celkem knížka o ničem, a tak si myslím, že mohla být rozhodně kratší, přesto jsem si její čtení užila.
Mnoho scén jsem si představovala tak detailně, že si je dodnes pamatuji. Celkový námět se mi líbil.
S touto knihou jsem byla zkrátka spokojená.

BOOKgirl740
19.10.2022 5 z 5

Když jsem dočetla Kudy ke hvězdám, řekla jsem si, že musím mít další knihu od této autorky. Přečetla jsem a je to skvělá knížka o důvěře a trochu i té kuráže k životu. Prostředí na pláži a vůně CHURROS udělala skvělou atmosféru. Pohodová knížka co mi pomohla i když mi třeba nebylo nejlépe.

Ps: Kudy ke hvězdám pořád zůstává v mém srdíčku

Ocásek
26.09.2022 4 z 5

Pokud mě sledujete už delší dobu, tak pravděpodobně víte, jak moc miluju Kudy ke hvězdám, a proto pro vás asi nebude žádným překvapením, že jsem se do autorčiny další knížky pouštěla s velkým očekáváním.
Hned velké upozornění na začátek - pokud máte ve zvyku si před čtením knihy číst anotaci (což já nedělám, takže jsem save!), tak tady to doporučuju nedělat, protože si dopředu vyspoilerujete celou hlavní zápletku, která je jinak opravdu skvělá.
A teď už k samotné knížce. Začátek měl na můj vkus trochu pomalý rozjezd, ale o to víc jsem se kochala prostředím, do kterého je knížka zasazena a upřímně neznám jinou knížku, která by měla takový letní vibe - moře, slunce, písek, surfaři - ani jsem nemusela jet k moři, abych tohle všechno zažila.
Knížka má také sympatické hlavní hrdiny, které si ihned oblíbíte a budete jim od první chvíle držet palce. Zamilovala jsem si i tátu hlavní hrdinky, a nebo třeba Gracie, která by si určitě zasloužila svůj vlastní příběh.
Líbí se mi, že knížka není jen feel-good, ale je zde zmíněno hned několik těžších témat a mimo jiné i taky jeden z mých největších strachů.
Rozhodně můžu Na jedné vlně moc doporučit ačkoliv Kudy ke hvězdám si mě přece jen získalo o malinko víc.

Verunka926
24.09.2022 4 z 5

Bože, tahle knížka byla taaak moc skvělá! Od Jenn Bennett jsem četla již Kudy ke hvězdám, což byla mimochodem také naprosto úžasná knížka, takže jsem tak nějak očekávala, že i tento příběh se mi zalíbí. A opravdu, navíc to bylo ideální na léto a sluneční dny a jsem ráda, že jsem ji stihla přečíst ještě v těchto teplých dnech. Strašně moc se mi líbil vztah mezi Porterem a Bailey, ačkoli bych ho úplně nenazvala hate-love, protože tam té nenávisti moc nebylo, ovšem to mi vůbec nevadilo. Porter byl úžasný a já se do něj totálně zamilovala. Autorka opět vykreslila i velmi sympatické rodinné příslušníky obou hlavních postav, nejvíce mi sedla zejména Porterova mamka a táta Bailey. Na druhou stranu mě trochu mrzí, že se v knize neobjevilo více scén u moře a pláže, neboť ty bych opravdu ocenila.

Kristy.Seb
09.09.2022 4 z 5

Někdy musíš přetrpět nepříjemné věci, aby sis uvědomila, že jsi mnohem silnější, než si myslíš.

Pokud vám život znenadání nabídne množnost říct ano nové zkušenosti, měli byste toho využít.

Neštěstí lidi buď roztrhne, nebo semkne.

Život nekončí a nezačíná jenom podle tvých představ.

Milý příběh.

Petra-1
15.08.2022 4 z 5

Kniha byla velmi hezká a dobře se mi četla. Postavy byly sympatické. V první polovině jsem se usmívala a bavila, ale poslední třetina knihy už mi přišla trochu utahaná. Ale i tak. Moc doporučuji k přečtení.

Anet.b1
07.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla bomba
K dokonalosti chybělo jen málo.
Pravděpodobně jsem objevila novou královnu ya romanťáren
Příběh začal velmi pomalu, musím rict… docela dlouho jsem se do toho začítala, ale až ten čas přišel… kamo to je tak dokonalý! Ten letní vibe na tebe křičí každá strana, navic hlášky z filmů před každou kapitolou? To vynalezl jen génius a jelikož já mám staré filmy moc rada, tak to pro mě bylo fakt super, nějaké jsem i viděla, další připsala na seznam
I když je to fikce a v podstatě by se to v reálném svete fakt nestalo, moc mě bavilo sledovat vývoj těch postav, i když Tavi? (Idk zapomněla jsem to jmeno) on se zbraní… to už bylo trochu moc velký bizarek, ale i přes to jsem si to moc užila a rozhodně to není poslední přečtení této knihy.
Bailey a Porter jsou naprosto skvělí! Moc jsem si užívala budování jejich vztahu
Za mě obrovské doporučení!

Red-haired
18.07.2022 4 z 5

Hlavní hrdinka Bailey miluje klasické filmy, takže se celá kniha nese ve filmové atmosféře a před každou kapitolou objevíte hlášku z nějakého filmu, což mi bylo moc sympatické.

Taky tady najdete mou oblíbenou hate to love romantiku i lásku přes dopisování, takže se mi knížka trefila do vkusu ve více směrech. Popravdě jsem ale očekávala víc těch pláží a oceánu, ale jelikož se hlavní děj točí kolem letní brigády v muzeu, kde se Bailey seznamuje se svým úhlavním nepřítelem a později samozřejmě velkou láskou Porterem, tak si toho oceánu zase tolik neužijete, ale s letní atmoškou určitě i tak počítejte.

Jak už je u autorky zvykem, zakomponovává do příběhu i vážnější témata a my kromě letního románku sledujeme také to, jak se hrdinové vypořádávají se svými démony, což bylo taky moc pěkně napsáno.

Ke konci už příběh sklouzl trošku do stereotypu a nebavil mě tolik, jako v první polovině, za což nakonec ubírám jednu hvězdičku, ale celkově je to skvělé letní čtení, které hodnotím na 4*/5*.

Michelleee
16.07.2022 5 z 5

Velice hezký dívčí román. Od začátku víte, jak to dopadne a kdo je Alex, ale i tak jsem se těšila na odhalení. Přečtu si od autorky i další knihu.

DeniCod
16.07.2022 5 z 5

Páni, moc pěkná kniha, jsem rada že jsem si nečetla anotaci. Tak akorát na léto. Krásný děj, četla se rychle. Zdálo se mi to jako takové předvídatelné klišé, ale takové knížky mám rada. Bailey mi byla moc sympatická, ale ke konci se mi zdála už taková strašně tupá, ale jinak to byla chytrá a v pohodě holka. Porter byl úplné zlatíčko.

petkasable
14.07.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale přečetla jsem si nejdřív anotaci a to byla chyba. Děj mě pak vůbec nepřekvapil, celou dobu jsem věděla, že Porter je Alex. Proto jsem tomu ubrala jednu hvězdičku. Jinak skvělé!

Ralemo
13.07.2022 5 z 5

Velice hezky se kniha četla, jednoduchý příběh, žádné složitosti. Bailey si seděla na vedení, když nepoznala, kdo vlastně Alex je. Každopádně chápu, že by pak kniha neměla o čem být. Moc hezky napsané, stručně a jasně. Bylo zde vše, drama rodinných vztahů, zápletka, nějaké to tajemství a šťastný konec. Určitě doporučuji. :)

katee21
07.07.2022 5 z 5

Už delší dobu jsem nečetla knihu, kterou by mi bylo líto dočíst…
A ještě dýl trvalo než se zase objevila kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah (den a půl).

Krásně a lehce napsané, čte se to samo. Postavy jsou úžasné a okamžitě si je zamilujete. Na léto je to kniha jako dělaná a já ji doporučuji všem. Já se vydávám shánět další knihy autorky

SPOILER!!!!
To, že Porter je Alex, mi došlo téměř okamžitě a pak už jsem jen čekala a v duchu křičela holka proboha otevři oči!!! Miluju to a vím, že se ke knize jednou určitě vrátím.

Karola050716
24.05.2022 4 z 5

Skvělé, čtivé, sympatické...ta knížka se v podstatě nedá odložit. Dopisování si s tajemným neznámým se mi víc líbilo v P.S.Líbíš se mi od Kasie West, ale tady ani tak o samotné dopisování nešlo, jako spíš o navazování reálných vztahů. I když mě odkazy na staré filmy míjely,protože je prostě nemám nakoukané, je to super knížka, obě hlavní postavy neotřelé a opět u mě nastoupil feeling z Kudy ke hvězdám, i když se přiznám, ta se mi líbila o fous víc. Každopádně autorka putuje šupem na můj seznam oblíbených.

Liduka
16.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Vcelku příjemná YA kniha. Miluju knihy s dopisováním a kdy se hlavní hrdinové nemají zpočátku v lásce. Začátek se mi moc líbil - to jejich pošťuchování. Hlavní postavy se ale přestaly nenávidět nějak moc brzy a pak už mě to trochu přestalo bavit, navíc se ten jejich vztah vyvíjel nějak moc rychle. Odhalení identity se podle mě autorce moc nepovedlo - tedy myslím to jakým způsobem se Porter zachoval, když zjistil, že Bailey je jeho Lištička a pak to jejich handrkování na konci kdo je vlastně na koho naštvaný a zbytečné prodlužování knihy. No a ta scéna s brokovnicí mi přišla už přitažená za vlasy. Samotný konec mi taky zkazil celkový dojem z knihy. Bohužel dávám jenom 3 hvězdičky.

evineckY
10.05.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře. Řeší problémy mladých lidí a je hlavně pro mladé.
Vzpomíná se v ní na hodně známé, skvělé staré filmy.

Knihomollla
06.05.2022 4 z 5

Předchozí kniha autorky mě docela zklamala. Nesedli mi postavy a prostředí, ve kterém se děj odehrává. Proto jsem neměla nějakou velkou chuť pouštět se do dalšího autorčina díla. To se však před pár dny změnilo a když jsem si všimla, že je kniha Na jedné vlně dostupná v knihovně, po pár chvílích váhání jsem si ji vypůjčila. A jak to dopadlo? Docela dobře, řekla bych.

Kniha se, stejně jako předchozí kniha četla jedním dechem a doslova za den jsem jí měla přečtenou. Autorka prostě umí dobře psát, tak aby to čtenáře chytlo a nepustilo. Další skvělá věc na této knize, jsou postavy, které mně osobně sedli mnohem víc než V kudy ke hvězdám. Dále je zde skvělé prostředí a letní atmoška. Věc, kterou bych mohla je vytknout příběh, protože to nebylo nic světoborného, ale přiznejme si, kde bychom dnes našli originální, neohranou romantickou zápletku? Za mě je to skoro nemožné. A nakonec jako třešničku člověk dostane nádhernou obálku, takže se mu v jeho knihovničce bude moci skvít další umělecké dílo.

Když bych to tak vše měla shrnout, je to kniha která zaplní dlouhé odpoledne a zvedne náladu. Přesto to není nic z čeho by byl člověk doslova odvařený. Určitě tedy doporučuji.

Hatshepsut
27.02.2022 4 z 5

Asi to není úplně originální příběh a už z anotace znáte hlavní zápletku, ale kniha je velmi čtivá. Líbily se mi krátké filmové citace před každou novou kapitolou. Autorka rozhodně umí zaujmout čtenáře a těším se na její další tvorbu.

Ketfl
14.02.2022 5 z 5

I tento příběh se mi velice líbil. Měla jsem to přečtené jedna dvě. Ač je kniha předvídatelná od začátku do konce (byla by sama od sebe, ale tady to ještě celý vykecá i samotná anotace), ale stejně jsem si to maximálně užila. Pěkný, milý, odpočinkový příběh. Ráda bych si od autorky přečetla nějaké další knihy.

nofreeusernames
12.02.2022 4 z 5

Tohle mělo mega podobný vibe jako Instant Karma od Marissy Meyer – obě se odehrávají u moře, obě mají hate-love, hlavní hrdinové spolu pracují, jsou tam odkazy na hodně old pop kulturu (Karma Beatles, Alex filmy s Carym Grantem). Jen Marissa má silný eko apel a zachraňuje zvířátka, zatímco Jenn vytahuje stará dobrá traumata z minulosti. Je to těsně, ale myslím, že Jenn to u mě nakonec vyhrála. Bylo to prostě fajn.