Na jedné vlně

Na jedné vlně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474441/bmid_na-jedne-vlne-5RJ-474441.jpeg 4 475 109

Bailey Rydellová zbožňuje filmy a už celé měsíce je zaláskovaná do vtipného filmového geeka, kterého zná jen přes internet pod jménem Alex. Dva dospívající nemohou bydlet dál od sebe - Bailey na východním a Alex na západním pobřeží USA. Ale pak se Bailey nastěhuje k tátovi, který náhodou bydlí ve stejném kalifornském městě jako její online princ. Bailey se ale bojí, že se z Alexe vyklube úchyl nebo podivín, a tak mu neřekne, že se do "jeho" města nastěhovala. Nebo že sehnala brigádu v místním turisty vyhledávaném muzeu. Nebo že ji každý den dovádí k šílenství muzejní sekuriťák Porter Roth, který je sice k sežrání, ale taky jejím novým nepřítelem na život a na smrt. Časem je navíc všechno komplikovanější a Bailey začíná objevovat tu tenkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoli, co zrovna začíná cítit k Porterovi. Bailey si tak musí vybrat, jestli se držet své online fantazie, Alexe, nebo zariskovat a přijmout nedokonalou realitu, Portera. Volba je to zároveň jednodušší i komplikovanější, než si uvědomuje - Porter Roth má totiž tajemství: to on je Alex... víceméně.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Alex, Approximately , 2018

Luc.i
29.08.2021 4 z 5

I když je počasí už spíš podzimní, chtěla jsem si nakonec prázdnin dát nějakou příjemnou letní romantarnu a tahle knížka to splnila.

Na začátek bych se chtěla pozastavit nad názvem. Chápu, že ne vždy se dá originál přeložit doslovně ale tentokrát by to šlo (jak nám mimo jiné ukázala anotace). Sice je název knížky Alex- víceméně, trochu zvláštní ale naprosto to odpovídá původnímu Alex approximately. Každopádně oceňuji že na jedné vlně bylo alespoň použito v textu

Když už se zmiňuji o anotaci tak to je celkem Spoiler, jakože od tyhle knížky se asi nečekaly nějaký velký zvraty ale taky jsem nemusela vědět hlavní zápletku ještě než jsem to otevřela. (Tady trochu chápu,ty kteří nečtou anotace)

Další z věcí co se netýká vyloženě děje je , že mě ze začátku dost vytáčela nesoisovnost knížky (ruskÝ kolo atd). Jakože dalo se na to zvyknout ale bylo to zbytečně rušivé a nemám pocit že by to něčemu pomáhalo.

Samotný děj byl fajn. Líbilo se mi skloubení surfaření, filmů, vědy a minulosti hlavních hrdinů. Většinu filmů jsem sice neviděla ale nějak mě to neomezovalo. Bailey byla fajn hlavní hrdinka a chvílemi jsem se s ní i dokázala dost ztotožnit, někdy byla ale dost ubrecena. Porter samozřejmě miláček, klasickej hrdina takovýhle příběhů.

Líbila se mi zmínka o roller derby coz je podle mě boží sport který není moc známý.

Vedlejší postavy a děje byly taky fajn a celkově jsem si čtení fakt užila. Chystám se i na další knížku od autorky. Celkem 4/5* na oddychový čtení doporučuji.

Starlet
29.08.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělé, ani jsem nečekala, že se mi to tak zalíbí a já z toho budu nadšená.

Knihu doprovázelo hodně klišé a je to ten typ knihy, u kterého znáte začátek, prostředek a konec...prostě víte jak to skončí a co se tam stane...nebylo tam nic co bych nečekala.

Co se týče romantické linky, tak tam bylo pár mezer, ale jinak jsem se dokázala culit jak měsíček na hnoji. Jen mě vadilo, jak rychle se hlavní postavy dokázaly urazit a být na sebe hnusní.

A ten konec? To bylo slabší, doufala jsem, že se přesně tohle nestane, ale nakonec jsem spokojená.

Jako letní čtení určitě doporučuji, četlo se to opravdu lehce.

ardeas
26.08.2021 5 z 5

Prečítané jedným dychom... Skvelá YA, paradne som pri tom vypla. Toto je ten druh knihy, kde viete ako to skonci ale baví vas práve tá cesta, ktorá k tomu vedie :)
P.S. ako pise Jessie, docitane o 01:15 :DD

Jessie_
20.08.2021 5 z 5

Než se pustíte do čtení téhle knihy, předem upozorňuji, že se vám klidně může stát, že zapomenete vystoupit na správné zastávce, protože potřebujete dočíst kapitolu, nebo najednou zjistíte, že je vlastně jedna ráno a asi už byste to fakt měli zabalit.

Určitě při tomto kousku nesáhnete vedle, pokud hledáte oddechové čtení z krásného prostředí protkané skvělým smyslem pro humor! :-)

book_loverka_
20.08.2021 5 z 5

Tohle byla naprosto dokonalá knížka na léto! Prostředí slunné Kalifornie, pláže, surfování, mořské akvárium a spousta dalších úžasných míst. Když bych to srovnala s Kudy ke hvězdám, tak je hodně těžké rozhodnout se, která z těchto dvou knížek byla lepší. U Vln mi sedly víc hlavní postavy, ale i Kudy ke hvězdám je boží a já moc doporučuju obě! Jen si rozmyslete, zda si přečtěte anotaci Na jedné vlně, protože je spoilerová. Záleží, jak to uchopíte. Na jednu stranu to zas tolik nevadí, ale na druhou zkazí jedno velké překvapení.
Každopádně je to vtipná, pohodová oddechovka, která mě hrozně bavila a určitě jsem ji nečetla naposled.

aquaver
18.08.2021 5 z 5

Miloučká letní oddechovka. Přesně tak bych nazvala tuto knížku. V něčem mi to malinko připomnělo mojí oblíbenou knihu Cinder&Ella (i když ta stejně stále vede). Obě hlavní postavy jsem si hned oblíbila a v něčem jsem se s Bailey i shodovala. Je dost možný, že se ke knize někdy v budoucnu zase vrátím. Můžu jen doporučit :)

tereza7804
15.08.2021 5 z 5

Sice jsem všemi zmiňované ,,Kudy ke hvězám" zatím nečetla (určitě se co nejdříve chystám), ale po téhle knize můžu naprosto jednoznačně říct, že autorka má skvělý humor, který umí používat ( a to nemluvím o ironii hlavní zápletky :D). Bailey mě (ačkoliv jsem ji v knize jinak měla ráda) ke konci pěkně vytáčela a Porterovi, který asi taky potřeboval prohodit stěnou, aby se mu rozsvítilo, platí to stejné. Mohlo to být sice o pár stran kratší a hlavní rozuzlení mohlo být o chlup dříve, ale jinak super prázdninová jednohubka.
4,8/5

tessalovesbooks
11.08.2021 5 z 5

Když jsem někdy před rokem četla autorčino Kudy ke hvězdám, myslela jsem si, že to jen tak něco nepřekoná, ale stalo se, protože na Jedné vlně bylo za mě tak stokrát lepší. Tahle knížka se podle mě bude líbit všem fanouškům Kasie West, protože obě autorky mají podobný čtivý styl psaní a knížky se navíc nesou ve stejném duchu. Máme zde dvě skvělé hlavní postavy, které ale rozhodně nejsou dokonalé, a navíc za sebou nemají lehkou minulost, díky čemuž si knížka nese důležité poselství a nejedná se jenom o takovou tu povrchní young adult romanci. Hlavní hrdinka, Bailey, byla vtipná a sarkastická a jsem ráda, že Porter nakonec nebyl jenom takovým tím typickým "bad boyem", ale naopak klukem, kterého by si přála snad každá holka. V celém příběhu mají dost významnou roli staré filmy a mně se moc líbilo a přišlo mi originální, že na začátku každé kapitoly najdeme jeden z citát z nějakého filmu. No a na závěr ještě musím pochválit tu nádhernou atmosféru Kalifornie, moře, pláží... Prostě, nejenom na léto je tahle knížka ideální a zaručeně vám zlepší den.

5⭐/5⭐ Rozhodně jedna z nejlepších knížek za tenhle rok. Jsem si jistá, že si ji někdy přečtu znovu a už se nemůžu dočkat dalších knížek od autorky.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media

knihomolkaMist
11.08.2021 5 z 5

Já to prostě miluju!
Prázdninové čtení, které se prostě nejlíp čte u moře (nebo u vody obecně).
Postavy byly moc fajn a celé to bylo moc roztomilé.
Narozdíl od předchozí knížky Jenn mi tam chyběla nějaká ta mapka :D Kdyby tam byla třeba mapa té promenády a jeskynního paláce, bylo by to ještě lepší.
Můžu moc moc doporučit, protože Jenn to fakt umí!

kikikrat
10.08.2021 4 z 5

Další skvělá kniha autorky. Musím přiznat, že kudy ke hvězdám se mi líbila přeci jen o trochu víc. Kniha byla opět velice čtivá a znovu se nevyhla některým vážnějším tématům ale zároveň to bylo pohodové čtení na letní dny. Možná jsem čekala trochu víc toho surfování ale v Peci to taky nebylo špatné. Dejte autorce šanci, je skvělá.

Fallon443
05.08.2021 5 z 5

Kniha byla úžasná!!! Vlastně se mi líbila mnohem víc než Kudy ke hvězdám.
Je to super počtení na léto.
Ale trochu mě zklamalo, že se všechno už dozvíte z anotace, i když na druhou stranu i kdyby to tam nenapsali, myslím, že je na první pohled jasné kdo Alex vlastně je. :)
Hlavní hrdinku jsem si hrozně oblíbila už na začátku knihy a zamilovala jsem se do té nádherné romantické linky.
Určitě se ke knize budu ještě několikrát vracet, za mě obrovské doporučení.

Katerina589
04.08.2021 4 z 5

Na jedné vlně je taková ta knížka, kterou chcete číst v létě někde u bazénu a odpočinout si. Od autorky jsem již četla Kudy ke hvězdám, která se mi líbila o trochu víc, ale i tak můžu doporučit!

Dizzy3
04.08.2021 5 z 5

Tohle bylo vážně super! Nevím, která z knížek od autorky byla lepší! Sice by mne zajímalo jak bych příběh vnímala, kdybych netušila, že Porter je Alex (proč je to vůbec v anotaci prozrazený?), ale jinak jsem si knížku vážně užila! :) Doufam, že brzy napíše něco dalšího!

P.S. Vím, že je to překladem, ale Lištička??!!! To jako vážně ? :D zní to děsivě a ujetě zároveň :D

Acourtofbook
02.08.2021 5 z 5

Za poskytnutí knihy děkuji Albatros Media

petusska01
31.07.2021 3 z 5

Jednoduchá príjemná letná knižka, skôr pre mladšie ročníky. Obe hlavne postavy to veru nemali jednoduché, čím sa vysvetľuje ich správanie, niekedy nelogické a podobne. Príbeh mi prišiel perfektný a logický až do doby kedy si Porter uvedomil určite skutočnosti a vtedy to začalo u mňa trošku haprovať. Rovnako ma prekvapila Baylina reakcia na festivale. Inak veľmi sa mi páčia tieto hate to love začiatky, aj u Portera a Bailey to fungovalo, bolo to zábavné, milé, príjemné. Porter s a veľmi snažil bojovať proti svojmu strachu, ešte viac ako Bailey, čím mi bol o dosť sympatickejší.

akinomV
31.07.2021 5 z 5

Romantická jednohubka, která splnila mé očekávání.

Magdyla.8
29.07.2021 4 z 5

Co k tomu více dodat? Z anotace už vlastně víte příběh, ale i tak je to krásné a pomalu romantické, styl psaní je jednoduchý a ač se zde objevují i těžší pasáže - byli logicky a nenásilně vysvětleny. Ze začátku mi neseděl ten hate na Portera. Hlavní hrdinka ani neměla důvod. Také jsem doufala, že bude více psaní mezi Bailey a Alexem a bude to o to peprnější. Ale i tak jsem si čtení náramně užila a už se těším na další knihy od této spisovatelky :)

KateTheBlogger
28.07.2021 5 z 5

Ačkoliv od začátku víte, jak knížka skončí, nebrání vám to ve čtení. Ideální letní romantické čtení z prostředí slunné Kalifornie. A neuvěřitelně mi sedl styl psaní autorky. Za mě krásně čtivá knížka.

vinebitch
24.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Dobrý příběh, Bailey mi sedla, což je důležité. Zaujala mě hlavně atmosféra knížky - slunce, surf... to je perfektní :) Porter neměl chybu a jsem ráda, že se všechno nemotalo jenom kolem pubertálních lásek. Obálka se mi moc líbí, spolu se stylem psaní (jsou tam i nějaké peprnější scény, které jsem si užila :D) a já můžu jen doporučit.

daniela7398
23.07.2021 4 z 5

Předchozí kniha autorky byla lepší, protože byla v lepším prostředí a měla propracovanější pointu. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale od takové padesáté stránky se to rozjelo. Zaujalo mě, že jako v případě Kudy ke hvězdám i tady měla hlavní hrdinka problematický vztah s jedním z rodičů, asi možná signature prvek?
Chválím prostředí.. Kalifornie, muzea a filmy.