Proti proudu

Proti proudu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409332/bmid_proti-proudu-Qh3-409332.jpg 4 279 103

Gwen Proctorová vyhrála bitvu a vytrhla své děti ze spárů bývalého manžela, sériového vraha Melvina Royala, a party jeho psychopatických kompliců. Ale válka ještě neskončila. Ne když Melvin utekl z vězení. A Gwen dostala mrazivou zprávu… Z jejího útočiště u jezera Stillhouse se stala past. Gwen svěří svoje děti po zuby ozbrojenému sousedovi a s pomocí Sama Cadea, bratra jedné z Melvinových obětí, vyráží na lov. Ale to, proti čemu jde, je horší než cokoli, čeho se bála v nejhorších snech – důmyslná a krutá hra s jediným cílem: zničit ji. Gwen se přibližuje ke své kořisti, opřít se může jenom o svůj vztek a touhu po pomstě. A jedno je jasné. Jeden z nich zemře... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Killman Creek , 2017

ctenarkaEva
23.06.2020 5 z 5

Výborný thriller. Některé situace se mi zdály trochu přehnané, ale kniha je velmi čtivá, napínavá. Už se těším na 3. díl.

Pája699
18.06.2020 5 z 5

Strhující příběh, který mě dostal a předčil mé očekávání. Opravdu o stupínek lepší jako první díl Na dně. Taky se mi moc líbilo, že to bylo psáno ze všech pohledů hlavních představitelů. Gwen Proctorová se snaží dopadnou svého exmanžela, který ji a její děti pronásleduje a dělá ze života peklo. Zbaví se Gwen nálepky "malé pomocnice" Melvina Royala? Komu může věřit? Kde je pravda? No a konec? tak to byla neskutečná jízda u které jsem pomalu ani nedýchala.

martin3554
12.06.2020 4 z 5

Pokračování knihy Na dně, Gwen s dětmi úspěšně přežila atak několika lidí ze Stillhouse i bláznivého šerifa. V druhém díle znovu musí, odrážet útoky svého exmanžela. Do toho problémy se synem, který se za pomocí telefonu spojil s otcem, dcera zase prožívá první milostné vzplanutí ke své kamarádce. Gwen za pomocí bratra jedné z obětí se snaží zničit okruh exmanželových pomocníků.

Ajinka79
09.06.2020 5 z 5

Tak tohle mne chytlo a nepustilo, dokud jsem nedočetla. Řekla bych, že lepší než první díl.

Aghatte
08.06.2020 4 z 5

Na mě už to bylo moc drsný... Jak jde o děti.

intelektuálka
07.06.2020 4 z 5

Tyto knihy ke mně doputovaly necíleně - prostě jsem neodolala nabídce.

A myslím, že ve svém žánru obstojí - přeměna ženy z domácnosti v predátorku je pochopitelná - ona bojuje o svoje děti ....

Ovšem ten gradující závěr byl i na mne moc - takové bestie opravdu žijí mezi námi ?

Teď už snad na břehu jezera Stillhouse zavládne klid ....

LuCi_Lle
02.06.2020 5 z 5

Geniální!!

Kerberos
05.05.2020 5 z 5

Lepší než první díl.Hlavní hrdince jsem fandila,boj o děti a vlastní život proti manželovi uprchlému masovému vrahovi.
Určitě si přečtu i pokračování.

jirina4572
23.04.2020 4 z 5

Kniha se četla skvěle, člověk se neztrácí ani v příběhu, ani v postavách. Výborně rozepsány myšlenky postav, dá se říct, že jsem to prožívala s nimi. Jediné, co bych možná lehce vytkla, byl konec, zdál se mi takový nedotažený, možná by stálo za to, aby byl více rozvedený, ale to není nic proti tomu, co ta kniha nabízí a dává. :)
Rozhodně doporučuji, jakmile se člověk začte, nelze přestat.

Jiparis
22.04.2020 5 z 5

Skvělé čtení, které mě naprosto vtáhlo do děje. Bála jsem se o Gwen, soucítila jsem se Samem, litovala toho, co musí v takové situaci prožívat děti a upřímně nenáviděla Melvina.

Martinka99
16.04.2020 5 z 5

Výborné pokračování, napínavé, neotřelé téma, možná ještě lepší než předešlý díl. Děj vyprávěný z více pohledů, především dětí, tomu dodával tu správnou šťávu.

ladyka
12.04.2020 5 z 5

Tak tentokrát dávám plný počet, hlavně za propracované části z pohledu dětí, ty se autorce velmi povedly. Druhý díl má víc šťávy,místy teda pekelně ostré. Uvidíme, co nás čeká v dalších dílech...

petula22
12.04.2020 5 z 5

Skvělé pokračování, vyprávěné z pohledu hlavních postav, bylo to napínavé, mělo to spád... Vydařené napojení na první díl!

zuzana2599
20.03.2020 5 z 5

Vynikající druhý díl napínavé série s názvem Na dně. Čtení jsem si náležitě užila, bylo to dynamické a plné napětí, skvělé čtení. Ocenila jsem střídání kapitol vyprávěných z pohledu jednotlivých postav. To bylo moc fajn. Zejména kapitoly z pohledů Connora a Lanny, dětí hlavní hrdinky, byly bezvadné.
Těším se na pokračování s názvem Ve víru, snad ten prokletý sadista Melvin neožije ? No, uvidíme !

jasmína
10.03.2020 4 z 5

Tak zde jsem na rozpacích, prvním dílem jsem byla tolik nadšená, a tak moc jsem byla nadšená, že vyšel díl další, ale po přečtení si říkám, že pokračování být ani nemuselo, a pokud jsem správně pochopila konec, i dalšího dílu se možná dočkáme. A možná ne. Ale napínavě a čtivě tedy píše, to klobouk dolů......

SPOILER: Mně vadilo hlavně to, že najednou Gwen (Ginny) , nikdo nevěřil...... vždyť to bylo nepochopitelné, proto to velké zklamání......

Bonbonierka
10.03.2020 5 z 5

Skvely druhy dil, napsano z pohledu vsech hlavnich postav, strach nahanejici drama, dej postupne graduje az k velmi napinavemu konci, uz se tesim na treti dil.

pavlinka0250
06.03.2020 5 z 5

Proti proudu - druhý díl série Na dně, tentokrát vyprávěný z pohledu všech protagonistů.
Opět skvělé čtení, nervy drásající zápletka a jedna akce za druhou.
Bravo !!!!!
*****

Miretti
04.03.2020 5 z 5

Tak tohle bylo ještě lepší, než první díl . Osobně se mi moc líbilo, že kapitoly byly střídavě psány z pohledů více lidí. Dodalo to tu správnou atmosféru a přidalo na čtivosti. Autorka je opravdu třída tohoto žánru, a to jsem si myslela, že Ch. Cartera nikdo v brzké době u mě nepřekoná.. no , jsem na vážkách:) . Doporučuji a těším se na příště!

Knižní střípky
28.02.2020 5 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

První díl byl skvělý, tento druhý je naprostá bomba! Ke Gwen s dětmi se vracíme v okamžiku, kdy jsou vystaveni nové, naprosto nečekané situaci. Gwenin bývalý manžel Melvin Royal, usvědčený sériový vrah, utekl z vězení, kde čekal na popravu. A všem je nad slunce jasné, že jeho cílem je pomstít se hlavně bývalé ženě. V první chvíli chce Gwen sbalit děti a zase utéct, ale za posledních pár let již utíkali tolik, že se rozhodne postavit se Melvinovi čelem. Je rozhodnuta tuto kapitolu svého života ukončit a uzavřít jednou provždy. Už nechce utíkat. Chce, aby Lanna s Connorem mohli zůstat na jednom místě a žít aspoň trochu normální život. Odváží děti do bezpečí a s pomocí našeho starého známého z prvního dílu Sama Cadea se vydává na lov. Na lov svého bývalého muže. Moc dobře si uvědomuje, že na jeho konci zůstane naživu jen jeden z nich. Buď ona nebo Melvin.

Od první do poslední stránky jsem byla ke knize přikovaná. Byla jsem naštvaná, když jsem nemohla číst a hledala jsem každou volnou chvilku, abych mohla dát alespoň pár stránek. Kapitoly z pohledu dětí - Lanny a Connora byly perfektně zpracované, ten vnitřní boj dětí, které zažily to, co zažily, byl velmi smutný. Obzvláště malý Connor byl velmi rozpolcený a zmatený, bylo mi ho hrozně líto.

raty
23.02.2020 5 z 5

Čtení této knihy je opravdu zběsilá jízda. Nemůžete zastavit a čtete a čtete. Napětí se dá skoro krájet a prostě potřebujete vědět jak to dopadne.