Proti proudu

Proti proudu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409332/bmid_proti-proudu-Qh3-409332.jpg 4 279 103

Gwen Proctorová vyhrála bitvu a vytrhla své děti ze spárů bývalého manžela, sériového vraha Melvina Royala, a party jeho psychopatických kompliců. Ale válka ještě neskončila. Ne když Melvin utekl z vězení. A Gwen dostala mrazivou zprávu… Z jejího útočiště u jezera Stillhouse se stala past. Gwen svěří svoje děti po zuby ozbrojenému sousedovi a s pomocí Sama Cadea, bratra jedné z Melvinových obětí, vyráží na lov. Ale to, proti čemu jde, je horší než cokoli, čeho se bála v nejhorších snech – důmyslná a krutá hra s jediným cílem: zničit ji. Gwen se přibližuje ke své kořisti, opřít se může jenom o svůj vztek a touhu po pomstě. A jedno je jasné. Jeden z nich zemře... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Killman Creek , 2017

Evaho73
10.12.2020 3 z 5

Po čase som si prečítala aj druhý diel, ale moje rozpačité dojmy stále pretrvávajú.
Mám radšej také thrillery, ktoré sa viac inšpirujú realitou všedného života, možno sú chudobnejšie na prehnané zápletky, ale v konečnom dôsledku sú o to viac skutočnejšie a uveriteľnejšie.
Tento hodnotím ako bohatý výplod autorkinej fantázie a zapôsobil na mňa dosť vyumelkovane. Tretí diel už určite čítať nebudem.

vermiceli
05.12.2020 5 z 5

Skvělé pokračování, přečteno jedním dechem. Už se těším na další díl.

petulik330
23.11.2020

Napínavá kniha od první do poslední strany. Litovala jsem Gwan, ale také jsem ji musela obdivovat za její odvahu s jakou bránila své děti,
Bylo mi líto, jak se k ní zachovali její děti a ostatní když vyděl to vydeo. Myslím si, že si zasloužila více důvery.

michaelaaa5
17.11.2020 4 z 5

Pokračování knihy Na dně, ve kterém ale bylo na mě již dost brutality a proto ubírám jednu hvězdičku. Zatímco první díl byl pouze z pohledu manželky, druhý díl je psán z pohledu obou dětí i přítele, čímž je kniha čtivá až do konce. Jsem zvědavá, o čem bude další díl, když kniha měla takový konec..

magic11
12.11.2020 4 z 5

Už se na ni těším, jen co otevřou knihovnu. Právě jsem sfoukla první díl a nemůžu se dočkat pokračování

Olous1
14.10.2020 5 z 5

Opět perfektní čtenářský zážitek.Napětí,pár mrtvolek,no prostě dost dobrý thriller.Jdu do knihovny pro další díl.

ddkk
26.09.2020 5 z 5

Tak tohle bylo o dost drsnější, než předcházející díl. Ale také napínavější, vynalézavější a ostřejší. Gwen je neuvěřitelná hrdinka - z tiché ženušky v domácnosti se vypracovala v neohroženou bojovnici za bezpečí své i své rodiny. A našla pár lidí kolem, kteří ji uvěřili a pomohli...

Příběh má spád, propletenec událostí má logické vyústění a rozluštění je překvapivé. Knížka je napínavá do samotného konce a já ji doporučuji.

Janaves
18.09.2020 5 z 5

Napínavé, skvělé. Možná o kousek lepším,než předchozí díl Na dně.Nevim,jestli číst pokračování Ve víru. Tady se mi totiž konec hodně líbil.

ivzu77
13.09.2020 3 z 5

Druhá kniha série se mi četla dobře, bavilo mne prolévání vyprávějících osob.

hanzmb
27.08.2020 5 z 5

V 1. díle byla jediná vypravěčka Gwen, zde se k ní přidávají ještě obě děti a Sam. Ztrácí se tím trochu sepjetí s čtenářem. Autorka se dokáže perfektně vžít do pozice matky bojující o své dětí, ale s chlapem a puberťáky už ji to tak nejde. Ale na napětí a zajímavých zvratech autorka neubrala nic. Možná i přidala. Jen nevím, čím zaplní další 2 díly, když hlavního záporáka nechala zemřít už v tomto.

Hvězdinka
20.08.2020 3 z 5

Za mě tak nějak zbytečné, první byl o ochraně před manželem a druhý jakbysmet. A protože to dopadlo, jak to dopadlo, třetí díl mi přijde zbytečný úplně.

Česneksmedem
31.07.2020 5 z 5

Na Gwen toho bylo naloženo tolik, že to by leckdo z nás asi nezvládl.
Jinak ještě o level lepší než první díl. Bylo to fakt parádes!

Dandy1
30.07.2020 4 z 5

Druhý díl si udržel kvalitu.

Bubuš
28.07.2020 5 z 5

Lepší než 1.díl, příběh gradoval a musela jsem pořád číst, abych věděla jak to skončí. Ale nic pro slabší povahy, hlavně ten konec:)

RonnieDanko
26.07.2020 3 z 5

Druhá kniha ze série Jezero Stillhouse. Druhý thriller od Rachel Caine a pořád je to takové nemastné, neslané. Autorka se drží námětu z první knihy, kdy hlavní hrdinka a její děti musejí ustát nenávist okolí za to, že jsou krví spřízněni se sériovým vrahem. Začátek mě trochu nudil, připadala jsem si, že čtu úvod první knihy. Po prvním zvratu jsem se do knihy zakousla trochu hlouběji, ale to pravé ořechové to bylo opět až těsně před koncem. Autorka dobře zvládá dramatické konce. Nicméně po dočtení absolutně netuším, o čem chce autorka pokračovat ve třetí knize.

šipek
20.07.2020 5 z 5

Tak za mě tento druhý díl ještě předčil díl první. Tempo knihy bylo zběsilé a ještě s přibývajícíma stránkami gradovalo. Zajímavě psaná kniha, každá kapitola je napsaná z pohledu jednoho z hlavních hrdinů knihy.

DominaCZ
17.07.2020 1 z 5

Oproti prvnímu dílu až příliš akční, kapitoly očima děcek nepotřebné, fakt mě nezajmá jak uvažují nebo co cítí, byť chápu, že to je těžký.

Ona je teď hrozně namachrovaná a je mi vlastně jedno, že po ní manža furt jde, i když byl střežen a neměl by vlastně jak.
Protože ve finále: však proč po ní jde, když ona za nic nemůže?!

Evka27
13.07.2020 3 z 5

Oba díly Na dně i Proti proudu jsem přečetla během víkendu. Velice čtivé thrillery plné ujetých magorů. Některé části mi ale přišly, že spisovatelka trochu moc popustila uzdu fantazii a ujela.

a.k
03.07.2020 5 z 5

Exmanželka sériového vraha Gwen Proctorová udělá vše, aby ochránila sebe i své děti před stoupenci bývalého manžela Melvina. Hrozba je o to silnější, že se Melvinovi podařilo uprchnout z vězení a jde jí po krku.
Druhý díl série je lepší než ten předchozí. Teprve po přečtení dvojky jsou pro mě uvěřitelnější některé slabé dějové články z minula.
Příběh má rychlost, napětí, gradaci, výborně se čte.

Nepri
30.06.2020 5 z 5

Napínavá detektivka, stejně dobrá jako první díl. Doporučuji