Myší díra

Myší díra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483504/bmid_mysi-dira-HUZ-483504.jpg 5 306 119

Axelovi je osm. Koktá, nesmí slavit Vánoce a má starý mobil. Taky mu umřel táta a máma se utápí věčně v depresi. Dědek plesnivej je jeho soused, kterému bude nejspíš už sto. Nikdo ho nemá rád. Ztrácí se ve starých pomatených vzpomínkách, v osamělosti a stále miluje Štěpánku. Jolana bydlí pod ním, táhne jí na padesát, nesnáší děti a chystá se na post prezidentky firmy. Ve stejném domě žije i pětadvacetiletý Cyril posedlý čistotou a sexem na záchodcích v baru. A pak je tu ještě někdo, kdo o nich ví naprosto všechno. V jednu chvíli se životy všech protnou. Vyplují na povrch nečekané touhy, skrytá tajemství, někdy pěkně smradlavá, a také myšlenky zastrčené uvnitř každého z nich. A život může nabrat zase druhý dech.... celý text

Kerberos
15.03.2023 5 z 5

Kolik myšlenek se dá vložit do tak malé knížečky.Vytvořila komunitu ujetých lidí,žijících v jednom domě.Moc se neznají,každý má nějaký problém dokud je nepojí starost o malého chlapce.Začnou se na život dívat jinak.

ŠárkaStrnadová
15.03.2023 5 z 5

Skvělé, už i obálka mě nadchla.

Marekh
14.03.2023 5 z 5

Upřímně řečeno jsem o autorce vůbec nevěděl a na tuto knihu jsem se nechal zlákat. Kniha se mi líbila. Kapitoly se střídají z různých pohledů hlavních postav.

Kniha má menší formát.

Buchtičkajani
06.03.2023 5 z 5

Skvělá knížka.

janina66
01.03.2023 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Čekala jsem oddychovku a dostala jsem několik silných příběhů plných emocí, které se postupně propojí. Jeden dům, každý má své trápení, tajemství. Určitě si od autorky něco přečtu.

Danago
18.02.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Vůbec jsem nic takového nečekala. Příběh mi vzal dech.
Kdo má rád Fredericka Backmana ten nebude zklamaný, jedná se o velmi podobný styl a moc dobře napsaný. Tak nějak příjemné , laskavé čtení. Velmi doporučuji.

veriszv
27.01.2023 5 z 5

Myší díra je opravdu krásná knížka. Taková Backmanovská, a to já ráda.
Několik nahnutých osudů, které se navzájem hezky propletou.
Sem tam nějaké klišé, ale to k těm srdceryvným knihám patří a já jim to vždycky ráda odpustím, protože občas jsou klišé prostě fajn.
Jediné, co mě trochu zarazilo, byla opravdu až příliš vysoká koncentrace neštěstí, které sedělo na tak málo lidech… ale co už.
Pokud Simonu Votyovou ještě neznáte, doporučuji některou z jejích knih vyzkoušet!

Mandlevest
25.01.2023 5 z 5

Subtilní knížka na jeden večer se silným příběhem. Styl psaní se mi na začátku také zdál jednoduchý, ale vzhledem k tomu, že kniha nemá moc stránek, nevzdala jsem to a nakonec byla odměněna, příběh se mi líbil čím dál více. A musím říct, že něčím mně připomínal nedávno přečtenou knihu Knihonoš. Nemůžu jinak, než se poohlédnout po dalších knihách této autorky. A tak příběh několika lidí, které život nešetří, s překvapivým vypravěčem, určitě doporučím. Milé, nadějeplné čtení, které i přes šrámy, které život občas nadělí, potěší.

Vlašule
15.01.2023 5 z 5

Já myslela, že to bude kniha pro děti a ejhle! Toto je překvapení roku pro mě, krásná kniha, výborné příběhy, zvláštně, ale hezky napsáno.

JankaV80
02.01.2023 5 z 5

Mně se kniha líbila, byť byl příběh, teda spíš osudy jednotlivých lidí ze stejného domu, jednoduché. Jednoduché, ale velmi často i smutné. Kniha není ničím jiným než poukázáním na to, že jsou okolo nás lidi, kteří jsou buď sami nebo ze svého osudu často nemocní, a my si toho nevšímáme. No a v této knize osudy všech lidí překvapivě propojí jedna myška.

prestiggio
30.12.2022 5 z 5

Nádherná, smutno-krásná kniha. Niektoré veci mozno nedávají zmysel, ale nie je kniha miestom fantázie?
Mne sa to veľmi páčilo. A tým ako sa príbehy postupne prepajali, mi to výrazně připomínalo Babička pozdravuje a omlouvá sa.

Olous1
30.12.2022

Nebudu hodnotit hvězdičkami, neboť jsem nedočetla. Po dlouhé době nedočtena kniha. Jdu proti proudu, není to můj šálek kávy, připadalo mi to takové chaotické,nezačetla jsem se. Na mě asi moc jednoduchá kniha.

hannina
26.12.2022 5 z 5

Jedna malá myška sleduje osudy několika obyvatel bytového domu. A jsou to hodně smutné osudy. A ti, kteří se původně v lepším případě lhostejně míjeli a v tom druhém na sebe byli vysazení, jsou shodou okolností svedeni dohromady a začnou se o sebe vzájemně zajímat a starat. A tak jeden druhému pomáhají k uzdravení svých duší..... Dojemné, k zamyšlení, moc hezky napsané.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Myší díra byla milým překvapením.
Příběh několika odlišných lidí, kteří bydlí ve stejném domě a každý z nich se aktuálně s něčím v životě vyrovnává… Pak ale přijde něco, díky čemu se jejich osudy protnou…
Kniha se skvěle četla a moc mě bavily postavy, které byly skvěle popsány a působily neuvěřitelně reálně. Autorka se nebála ani těžších témat, které zvládla na jedničku a příběh se mě dotknul.
Jediná výtka - mohlo to být delší.

red_marionette
24.12.2022 5 z 5

Krásná knížka, která vypráví opravdové příběhy dnešní doby.

MirkaProk
18.12.2022 5 z 5

Jedním slovem, nádhera. Je tam vše. Něha, smutek, láska, radost, směs všech emocí. Strašně moc se mi kniha líbila. Doporučuji k přečtení.

L.Helena
06.12.2022 5 z 5

"Debil může bejt asi každej."
"Znáš nějakýho debila?"
"Máme jich ve škole plno."
"Ve školce máme taky plno debilů. Možná je na světě víc debilů, než nedebilů."
Axel nad tím chvilku přemýšlel.
"Asi jo, ale oni nevědí, že jsou debilové. To vědí jenom ostatní. Oni si myslí, že jsou normální. A někdy si o někom myslíš, že je debil, ale on má třeba důvod chovat se debilně. Nebo si aspoň myslí, že důvod má. A taky ostatním může někdo připadat jako debil, ale tobě ne, protože ho máš rád. A možná je taky někdo radši debil než normální," rozumoval Axel. Holčička zaklonila hlavu a zavýskala smíchem.
"A nebo je někdo jenom srandovní."

Podobných životních mouder je v knize ukryto daleko víc. Tento úryvek však dokonale vystihuje podstatu celého vyprávění. Všichni obyvatelé tohoto domu vám můžou připadat hodně divní, postupně se ale dozvídáte, že každý z těch lidiček má svůj důvod divně se chovat.
Po Provařené a Chci tě mít ve skříni další pětihvězdičková kniha od této autorky. Tentokrát trochu jiný styl vyprávění, ale přesto opět výborně vykreslený příběh lidí, kteří mohou bydlet nedaleko nás, jen o nich zatím nevíme.

lucakuca
04.12.2022 5 z 5

Prostě láska.

Maky78
04.12.2022 4 z 5

Tenká knížka plná emocí. Oceňuji nápad autorky propojit osudy z pohledu malé myšky. A to že to nebyla úplná tragédie ,ale místy i komedie.

NymphMaeve
30.11.2022 4 z 5

Vůbec jsem netušila, co mám čekat. Autorku neznám, ale zaujal mne popis a anotace. Chvilku mi trvalo si na autorčin styl zvyknout, ale když jsem pochopila, že to má více rovin pochopení, otevřelo se mi obrovské okno. Příběh je tragikomický, moc smutný a čtenář má možnost se seznámit s různými druhy psychických poruch. A jedna věta, která mi při čtení vytanula na mysl, mi jen tak z hlavy nezmizí - Nikdy není pozdě na to, napravit své chyby. Brzy se asi poohlédnu i po dalších knihách autorky, když jsem její styl vyjadřování už poznala, třeba budou další knihy zajímavější.