My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8159 8159

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

sarekaslukova
14.06.2012 5 z 5

Vau!!! Knížka to je dobrá boužel podle skutečnosti což jsem si pořád musela připomínat. Když to bylo o odvykání tak se to pořád opakovalo odvyk vpich pořád dokola. Když si chtěla dát zlatou ránu tak jsem mislela že se jí to povede ale nakonec to mělo konec který jsme vůbec nečekala. Moc čtivá knížka.

kellishova
14.06.2012 5 z 5

drsná knížka, ale tak to tenkrát opravdu bylo a v mnoha případech je tomu i dnes - bohužel.

Kikušák
11.06.2012 5 z 5

Když jsem tuto knihu četla, s pravdou vám mohu říct, že si nikdy nechci začít s drogami. Po zažítku s Christianou, mě všechno co s drogou souvisí odradilo. Tato knížka mi byla světkem, když se mi chtělo jít opravdu zvracet. Ale zároveň tuto knihu miluji.

princesse
11.06.2012 4 z 5

Četla jsem již před lety, ale mám ji stále v živé paměti! Výborná kniha.

doktorking
08.06.2012 5 z 5

kniha je super o to víc je hrozná realita že takhle to v západním berlině prostě bylo a bohužel i dnes by bylo dost podobných příběhu jako je ten Christiany F. A NEMUSÍME VUBEC DO NĚMECKA.

pipuska73
08.06.2012 5 z 5

Souhlasím, kniha patří mezi mojí Top 10 .. Napínavé, chytlavé a donutí vás o jistých věcech přemýšlet.

ivankaax
05.06.2012 5 z 5

Na příběhu Christiany F. jsem dospívala a i po X letech My děti ze stanice ZOO patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Myslím, že by si ji každý měl přečíst. Drsné, poučné, smutné, ale zároveň bohužel reálné.

ribejzka
05.06.2012 5 z 5

Také jsem měla jako povinnou četbu. Ale je to vpodstatě jediná kniha nebo jedna z mála kterou jsem četla vícekrát =)

VanovaL
01.06.2012 5 z 5

Měla jsem ji na seznamu povinné četby. Byla to první kniha, po které jsem sáhla. Doslova mě pohltila. Musela jsem číst a číst. V budoucnu bych si ji chtěla ještě jednou přečíst. Film mě naopak zklamal. Kniha je mnohem lepší. :-)

Verousek
31.05.2012 5 z 5

Tato kniha mě opravdu dostala. Úplně mě pohltila (v tom správném slova smyslu). Musela jsem číst a číst, protože dané téma je sice mému srdci vzdálené, ale dílo je velice poutavé.

seredomi
27.05.2012 5 z 5

Přečti, Přečti, Přečti !!!

motycek
22.05.2012

Viděl jsem pouze film a kdybych ho měl shrnout jedním slovem, řekl bych... poučný. SPOILER Knihu bych si rád přečetl. Bylo smutné vidět v titulcích věnování lidem se shodným rokem úmrtí. Vyvolalo to ve mně smutné představy.

pauele
03.05.2012 5 z 5

Najprv som čítal knihu a tá ma nenechala chladným, naopak zaryla sa mi do hlavy tak, ako sa podarí máloktorej. Jej filmové spracovanie za sebou necháva všetky trainspottingy, requiemy a podobné zlátaniny tváriace sa ako filmy o drogách. Film, ale obzvlášť táto kniha Vám ukážu závislosť na tvrdých drogách a všetko čo s tým súvisí veľmi priamo a bez servítky.

Mišulenka
03.05.2012 5 z 5

Naturalismus bez příkras. Tuto knihu a například i film Requiem for a dream by měly děti znát už ze základních škol...

maryzka
02.05.2012 5 z 5

nemám ji v moji knihotece nebot ji nemám ale před rokem 89 jsme ji četli pod školní lavicí byla to první kniha, která nám dorazila o drogách i když si myslím že dnešní generace by to pojala jinak za nás byla velice děsivá.

zito.andy
02.05.2012 5 z 5

knížku bych zařadila do povinné četby pro základní školy. Tento syrový příběh by si měl přečíst každý, aby si braní drog rozmyslel. Knížka je skvělá, poučná, děsivá.

Alca007
22.04.2012 5 z 5

mám tuhle tématiku ráda.
Knížka se mi líbila - je to drsné čtení, ale poučné.

Dobby
17.04.2012 4 z 5

tuhle knížku jsem četla ještě v pubertě a můžu říct, že jsem se díky ní bála drog a do dnes bojím. bylo to tak surově kruté. děsivá knížka. také bych ji doporučila jako povinnou četbu.

Antena
16.04.2012 2 z 5

Knihu jsem četla hodně dávno. Příběh je zajímavý a čtivý, člověk se doví jak takový lidé žijí co musí všechno udělat, aby měli na fet.. Tato kniha určitě nepatří k těm, že bych si jí s radostí znova přečetla. Jednou mi to stačilo a vím, že na tento příběh jen tak nezapomenu.

Aniikki
06.04.2012 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Velmi poutavá, na druhou stranu velmi děsivá.