My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8179 8179

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Adulina12
19.09.2012 5 z 5

I když jsem věděla, že je to kniha nevymyšlená a podle skutečnosti, pořád jsem podvědomě čekala na ten totální happy end. Četla jsem o této problematice asi jen holky na vodítku, o tomhle zrovna Alici, ale pořád je to jen vymyšlený příběh. Při každým odvykání Ch. jsem si řikala že to přece zvládne a nemohla pochopit, že byla pořád tak naivní a řikala si že bude jen "víkendová" heračka. Ale je jasný že já to vidím z jinýho pohledu, ale čím dál víc jsem se do ní vžívala. I když to pochopitelně nejde. Vždycky jsem si řikala že po jendom šlehnutí se přece nic nestane, ale tady to bylo úžasně napsaný, takže mě ani nehne. Opravdu příběh bez cenzury a myslím, že by to měla bejt povinná četba stejně jako Jiráskovi Staré pověsti české. (Ty bych sice ne vynechala, ale rozhodně si myslim, že to dá dospívajícímu člověku mnohem mín, než tohle. Dala bych je spíš až pozdějc, přece jen je to česká klasika ;) )

benyben
17.09.2012

Super kniha.Někdy mě zaráží co až může Christiana udělat jen kvůli droze !!!

Vernika
15.09.2012 4 z 5

Tato kniha se čte sama. Vyprávění je velmi zajímavé. Přijde mi brutální, že již 13ti letá mládež si píchá, prodává se. Je to až nereálné. A to je to před téměř 40ti lety! Hrůza. Je vidět, jak se na mladých lidech podepisuje chování rodičů.

renatza21
09.09.2012

skvělá kniha , myslím že jedna z nejlepších co jsem četla

hojchna
08.09.2012 5 z 5

Tato kniha by se měla povinně číst ve školách..

ondreej
05.09.2012 5 z 5

kniha o mě...teď už to číst nemůžu, ovšem pro "normální lidi" je to určitě velmi záživné. a jak je to s christiane teďˇ?no celkem na hovno, opět v padesáti kolem metra...

Lea
27.08.2012 5 z 5

Kniha, kterou jsem teď přesně potřebovala. Příběh, který mě od první chvíle zaujme tak, že vůbec nezáleží na tom, jak je napsaný, kde se co dalo napsat líp, kde je co špatně popsané. Během čtení jsem se neubránila husí kůži a to je dobře, protože kniha o drogové závislosti musí přesně takový dojem vyvolat. Já věděla o drogách dost. Potkávala jsem dost lidí, co s nimi přišli do styku nebo na nich stále byli závislí. Není to legrace a tato kniha mě na prvních stranách svou otevřeností a popisy slasti při jejich užívání poněkud šokovala. Následky byly ale dostatečné, aby člověk pochopil, kam až může mladické experimentování zajít. Odrovnaná játra, prostituce, krádeže - ve čtrnácti! A chvilkový svět dokonalosti, který splaskává jako duhová bublina a člověk zase klečí v šedi a ve sra*kách. Síla vůle už nepomůže, protože tělo si žádá přídavek a mozek s tím nic nenadělá. Příkladem toho byla už Christianina nutkání přepočíst každou utrženou minci na počet dávek. Neustále. Do roztrhání. I když překonala absťák. A přitom byl celý její drogový život jen sprostá iluze. Bez lásky, bez přátel, prázdno. Nejstrašlivější ale není samotný ten příběh, jak ho pánové Hermann a Rieck sepsali, protože konec nabízí čtenáři jistou malou naději. Zkuste si ale dát tu práci a hledejte, jak to s Christianne bylo dál, v jednadvacátém století.

Dera
22.08.2012 5 z 5

Knihy o drogách jsou skoro vždy čtivé, protože šokují a čtenář se prostě nemůže nudit... Tato kniha to potvrzuje.

Kirtans
21.08.2012 5 z 5

Když mi bylo zhruba deset tak jsem jí dostala ke čtení od rodičů, mělo to působit jako něco co mi znechutí drogy... Stalo se a dokonale.. Od té doby jsem jí přečetla nesčetněkrát.. Pro svou autenticitu, pro syrovost, pro Bowieho (kterýho mi tím přiřadili do tak špatných chvílí, že jsem nikdy nic od něj nechtěla slyšet) pro to, že tak a hůř to vážně chodí...

Lady_Ef
20.08.2012 5 z 5

Rodičům otevře oči a snad jim dojde, že dětský svět není tak nevinný, jak se zdá.
Děti snad pochopí, že nebudou drsní, když do sebe hodí pár tablet.
Kniha, která se hodí pro všechny generace, je čtivá a dojemná. A rozhodně nad ní budete přemýšlet ještě dlouho po přečtení..

polarni.kun
18.08.2012 5 z 5

Kniha je velmi dobrá. Snad to bude tím, že je to podle skutečné události. Škoda jen, že ten film zbabrali.

VerčaP
17.08.2012 4 z 5

velmi silný příběh

Mišulka331996
15.08.2012 5 z 5

Díky této knize jsem si uvědomila co s člověkem můžou udělat drogy....tato kniha je jedna z nejlepších co jsem četla...příběh okamžitě zaujme a hned se do nej dotyčný vžije...můžu jen a jen doporučit

Jajulle
14.08.2012 5 z 5

Velmi čtivé, zaujala mně na tolik, že jsem ji četla už dvakrát a myslím, že ne naposledy. Doporučuji všem rodičům i dětem.

Anilka13
07.08.2012 4 z 5

kniha mě hodně bavila, ale konec mě zklamal.. po knize Milion malých střípků jsem čekala něco dramatického..

Courtney
02.08.2012 5 z 5

Nemám slov. Tahle knížka mě zaujala na nejcitlivějším místě. Doporučuju.

Livien
28.07.2012 5 z 5

Jsem další z těch "maniaků", kteří tuto knihu dokázali přečíst za jediný den. Jde o svědectví jednoho života, který nebyl zrovna snadný a myslím, že je dobře, aby se s ním (zvláště pak v dnešní době) seznámilo co nejvíce lidí.

martina9219
22.07.2012 5 z 5

Myslela jsem si, že to bude kniha pro žaludek, ale začala jsem jí číst v pátek až do půlnoci a dočetla jí dnes. Opravdu dobrá knížka. Zavedla bych jí jako povinnou četbu do škol, aby děti věděli, že drogy jsou největší svinstvo na světě.

petrak
19.07.2012 4 z 5

Jak už bylo napsáno drsná kniha... měla jsem ji přečtenou prakticky jedním dechem.

Iworri
08.07.2012 3 z 5

Ukázkový příklad toho, kdy knížka je lepší než film ..