My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8159 8159

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Petunnka
05.04.2012 5 z 5

V pubertě jsem četla několikrát. Byla oblíbená, teď je jen založená.

analyticka
02.04.2012 5 z 5

Jedna z mála knih co mě zaujala. Jistě po ní někdy ještě sáhnu.....až budu dobře naladěna na tento příběh.

Avrilka2112
02.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih! :-) Je jak zajímavá, tak poučující!

Joudinka
15.03.2012 5 z 5

Na tuto knihu stále vzpomínám. Jedna z mých nejoblíbenějších.

rihapa
14.03.2012 4 z 5

Velmi dobrá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem: Určitě si jí ještě někdy přečtu.

BookWarm-V
04.03.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Drsné, přesto nesmírně poutavé. Občas to chtělo silný žaludek, pro člověka s bujnou fantazií jako jsem já, jsou obrázky toho, co se tu píše v hlavě jako živé. Podle mě by se klidně i mohla zařadit na povinnou četbu. Dokáže člověka perfektním způsobem odradit od všeho s drogami spojené, počínaje alkoholem, konče "Zlatou žílou".

Snow
03.03.2012 5 z 5

Moc jsem od knihy nečekal, ale rázem jsem zjistil, že jsem klidně mohl.
Příběh je to opravdu zajímavej a při čtení sem si vždycky říkal, to snad není možný, odvyká a hned zase automaticky si při první příležitosti vezme fet. Člověk co tohle nezažil, nemůže pochopit. Ono je tam víc věcí k nepochopení. Tak mladá a zažila toho tolik. Tak mladá a nikdo jí nedokáže pomoci, rodiče bezradní, ostatním je to jedno. Šel mi mráz po zádech, viděl jsem sice kdysi dokument Katka a člověk by řekl, že film spíš v téhle tématice ohromí, bylo tomu ale naopak. Kniha by se měla povinně předčítat ve školách, místo přiblblejch jednoročních besed, kde ani nejsou feťáci a jen dobrovolníci, kteří jim pomáhají.
Po dočtení knihy jsem se zajímal, jak na tom autorka je dnes, nevěřil jsem, že procitla a taky že ne. Z toho kolotoče asi není pomoci, když má člověk k závislostem předpoklady, tak se prostě z toho nevymotá.
Kniha ve mě vyvolala spoustu myšlenek a utvrdila mě v tom, co chápu dlouho, život může bejt krásnej i bez drog a rozhodně lepší.
A na závěr dodám, že jestli jsem dřív nesnášel výraz "cool" po přečtení ho nesnáším tak pětkrát tolik. Christiane chtěla bejt přeci taky cool a jak dopadla.

Sue363
01.03.2012 5 z 5

Už je to dávno, co jsem ji četla, zanechala však hluboký dojem a teším se jak se k ní jednou zase vrátím

lue
29.02.2012 5 z 5

Dobrá, velmi dobrá kniha. Taková bible puberťáků. Určitě se k ní zase někdy vrátím.

Mrs.Domis
26.02.2012 5 z 5

Strašně luxusní příběh. Asi nejlepší knížka co jsem kdy četla. !!

DarkFireflies
23.02.2012 5 z 5

Dost dlouho jsem váhala, než jsem se do knihy pustila, protože toho přece jen bylo o drogové problematice sepsáno dost a dost. Naprosto ale předčila veškeré mé očekávání.
Zezačátku jsem se nedokázala sžít se stylem, jakým byla kniha napsaná, příběh mě ale brzy pohltil natolik, že jsem to úplně přestala vnímat. Kniha nebyla přibarvená, vyprávěla o realitě, která je sice tvrdá, ale která v tomto případě vypráví příběh nejednoho člověka na tomhle světě.
Hlavní hrdinka knihy u drog sice neskončila tak z úplně vlastní viny (přece jen, rodinná situace, která u nich panovala, nebyla zrovna ideální), chytla se zlé party a kvůli vlastní nevědomosti a možná i hlouposti se nechala svrhnout do života, kde něco jako přátelství nemá vůbec žádnou cenu a, jak bylo v knize mnohokrát zdůrazněno, kde jde člověku především jen o sebe samotného.
Christiana ale zezačátku neztrácela naději, věřila, že si dokáže odvyknout. Kdyby tenkrát měla jen o trochu silnější vůli, její život by nebyl natolik poznamenaný, kdyby dokázala po úspěšném odvykání vydržet a okamžitě by se nevydala zpět na stanici ZOO, vše by nejspíše bylo jinak. Ale možná také ne.
Příběh mě nejen velmi zaujal, ale myslím, že mi i svým způsobem změnil pohled na lidi závislé na drogách… A i na drogy samotné. Nahlédnout do myšlenek člověka, který si drogami poznamenal a změnil celý život, je rozhodně zajímavější a řekne to člověku více, než články v novinách.
Čas u knihy rozhodně nebyl ztracený, věřím, že se jednou k této knize ještě vrátím, protože opravdu stojí za to. ;)

Gahanka
21.02.2012 3 z 5

Skvělý příběh, podle mne sice občas trochu přeceňovaný, ale jako reálné svědectví podle mě nemá konkurence.

Kituna
18.02.2012 5 z 5

snad nejlip napsana kniha co sem kdy cetla .. dokaze to dost upoutat .. napinavy zajimavy a chvilema nechutny pribeh

nervy
16.02.2012 5 z 5

Knihu jsem četla ještě za komančů a v té době opravdu působila jako zjevení, vždyť v té době se malinko přiznávalo, že někteří lidi něco čuchají, co jim možná způsobí divoké sny a jistojistě smrt. A teď naprosto naturalistický příběh o dívce, o její strmé cestě dolů, se všemi hnusy, co k fetu patří. Možná díky téhle knížce jsem nikdy nezkusila ani trávu.

raisen
13.02.2012

Je to už hodně dlouho, kdy jsem tu knihu četla. Syrový zážitek ve mně asi zůstane už napořád. A je to dobře.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Moje 1ní kniha o poučení o drogách:o)

marvitekar
08.02.2012 5 z 5

Četla jsem ji před třiceti lety, zrovna tak, jako Memento. A mám ten pocit, že tehdy, to byly knížky z Povinné četby. Dcera je teď ve stejném věku jako já tehdy. V Povinné četbě mají Gnosciniho, Aškenazyho, Olbrachta, Tomečka. Doporučila jsem jí toto. Přečtla, zhodnotila, že tohle je víc poučné, než veškeré přednášky o drogách, které proběhly na škole. Vrátit do Povinné četby...

Emily Rosse
31.01.2012

bohuzel jsem se s ustredni postavou knihy rychle ztotoznila ,prave kvuli svym dosti podobnym zkusenostem ale i pres podobnou zivotni zkusenost bych se nikdy nedokazala donutit k prostituci.Kniha se mi libila ale dost mi pripominala minulost takze se k ni jiste uz nevratim :)

sidonie kermack
28.01.2012

Četla jsem to, ale jelikož mi je toto bytostně vzdálené, tak nevím. Nikdy jsem k drogám netíhla, ani jako náctiletá. Ještě tak si něco přečíst, spíš ale odborného.

Jiitush
27.01.2012 5 z 5

Proč nejsou v povinné četbě TAKOVÉ knížky?