Muž a žena

Muž a žena https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374672/mid_muz-a-zena-jlF-374672.jpg 3 477 141

Nejznámější český spisovatel se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. Svůj humorně ironický pohled na vztahy mezi muži a ženami propůjčuje v novele Family Frost zkrachovalému restauratérovi, který si z nutnosti a trochu i na truc pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič. Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne vpravdě nečekaným způsobem. Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíš za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy to ale vypadá, že i to druhé je spíš na obtíž – dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?... celý text

MichaelaBublina
27.02.2019 4 z 5

U knihy jsem se pobavila, je to nenáročné čtení do MHD. Pan spisovatel je trochu jadrnější nátura, ale to mi nevadí, neruší mě to... prostě jeho pohled na svět. Čím jsem starší, tím víc ho chápu.

booklaboratory
07.02.2019 2 z 5

Tak ako by som to zhrnul. Ako oddychove lahke citanie s humornym podtonom niekde na dovolenke celkom fajn. Inak sklamanie pre mna.

AdélkaÁďa
06.02.2019 3 z 5

První povídka se mi líbila moc!
Druhá už byla slabší a obsahovala zbytečně moc vulgarismů.

Laviedete
03.02.2019 3 z 5

Dvě nenáročné povídky na dva večery. Odpočinkové čtení, které posílám dál.

jannik
19.01.2019 3 z 5

Celkem ctive, zajimave pribehy, ale nic strhujiciho

bery11
06.01.2019 3 z 5

Po přečtení některých recenzí jsem měla z knížky strach,ale překvapila mě, hlavně kvůli výbornému a poutavému stylu psaní

marketa0224
04.01.2019

Nenadchne, neurazí.

DominaCZ
31.12.2018 odpad!

První povídka neměla ani za mák smyslu.
Ty vulgarity byly zcela přebytečné a nelogické. Měly zaujmout či šokovat? ...spíš otravovaly.
To o ultráči v šedesátkách nebo umění vaření v pěti letech, kdy zvládal polévky a celé chody, ani nemluvě.

Povídka číslo dvě byla ... silně hrána mužskou rukou na postavu sexice.
Autor se snažil vžít do postavy krásky, kterou VŠICHNI A VŠUDE A VŽDYCKY (na svatbě..na ulici,,,ve vlaku...při jednání v práci..prostě všude... "nezažila jsem, aby se kvůli mně nějaký rozhodčí cestou na stadion nezastavil". Tak určitě), chtějí, ale vzniklo z toho cosi jako... naříkání stydlivky a zároveň nabubřelé sebevědomé ujišťování se o vlastní dokonalosti, jež se místy rozchází ( str.221- " v jeho hlavě si přečtu, že jsem trochu BUCLATÁ, ale hezká..." Vážně je člověk s mírami 92-60-90 buclatý?-.-.-.takže to nevím co si z toho vzít).
Neustále upozorňuje na to, že má "kulatou prdelku a prsa trojky" a že by ji chtěly osahávat statisíce chlapů napříč celým světem. To je skromné tak až se úží dech, to ženy potěší. ♥

Povídka o tom malém pánovi mne nezaujala a fakt, že se autor sám popsal jako tlusté macho ve vytahaných hadrech, jež je promiskuitním alkoholikem, asi mělo vyznít vtipně anebo že si sype popel na hlavu za předchozí činy, nevím, ale ... hlavní je, že se stal v ději celebritou. (protože víme že tím myslí sebe žeano).
To on zde zdůraznil mockrát a já jsem za to ráda, protože ten, kdo píše tyhle věci, bezesporu celebrita je.

(dodatek: pane V., kdybyste u vysloveného počtu sex. partnerek, jež zní 40, přidal nulu, pak by to šokující bylo..ale takhle vážně ne.)

lipi
02.12.2018 3 z 5

Docela dost jsem se touto knihou prokousávala. Některé povídky silně o ničem, jedině jedna byla ak nějak za dobrou známku.

Silwinka87
23.11.2018 1 z 5

Já jsem teda zklamaná..Jedna povídka horší než druhá..To jsem teda nečekala.Jednu hvězdičku dávám za pěknou obálku..

kika 13
21.11.2018 1 z 5

Já jí tedy dočetla,ale je to hrůza.Více nemám slov.

Petra17
19.11.2018 3 z 5

Celkem milá oddychovka...

Daenerys.Tar
11.11.2018 1 z 5

Kniha se skládá ze dvou na sebe dějově ani žánrově nenavazujících povídek. A bohužel mi připadá jedna horší než druhá. Všichni muži jsou hozeni do jednoho pytle, ani chování žen si myslím není dobře vystiženo.

Dixinka
08.11.2018 5 z 5

Hrozný! Horší než knižní odpad.

Denisa153
08.11.2018 odpad!

Naprostá KRAVINA...

KateTheBlogger
04.11.2018 4 z 5

Knížka je čtivá, dá se přečíst za odpoledne. Pro mě příjemná oddechovka u které jsem se i zasmála.

anavik
21.10.2018 odpad!

Opravdu nevím, jestli si ze čtenářů někdo dělá legraci nebo je to míněno vážně, přece něco tak primitivního nemůže nikdo považovat za literaturu??? Připomíná mi to Císařovy nové šaty.

Andrea x
18.10.2018 odpad!

Ne, Viewegha už ne. Přečetla jsem ji ze setrvačnosti, protože většinu předešlých knih jsem četla. Štěstí, že mi ji půjčila kamarádka, jinak by to byly vyhozené peníze.

Prey
12.10.2018 1 z 5

Proč já to pořád čtu? No protože je to snadné čtení do metra, o maličko lepší než předvolební letáky. Jinak těžká slabomyslnost, obsahující bezúčelné opakovaní už napsaného (ztrátou krátkodobé paměti trpí i redaktorka?), celou povídku zařazenou z jedné z minulých knih, stejné citáty používané už roky. A neskutečně plochý pohled na lidi a vztahy, bez přesahu od tělesných pochodů k čemukoliv většímu. Kde je ta smutná vlídnost, kterou pod macho maskou v některých starších knihách měl?!

Mothermoth
11.10.2018 1 z 5

Dvě hvězdičky z nostalgie ...