Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1557 1557

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

Terill
10.04.2018 5 z 5

Krásná, jemná romantická kniha o ze světa BL. Svým nevtíravým způsobem si mě příběh ihned získal. Držela jsem palce oběma hrdinům, na jejich cestě k poznání sebe sama i při hledání cesty životem. A možná nejvíc ze všeho mě těší, že kniha je od českého autora a navíc jeho prvotina Ten kdo neholduje LGBT by rozhodně knihu číst neměl, jelikož hlavně a především o tom je, ale jinak si myslím, že v ní kouzlo najde každý. Doporučuji!

MaDia
10.04.2018 5 z 5

Nehovorím, že je to najdokonalejšia kniha pod slnkom, lebo nie je. Malo to svoje muchy, ako každá iná kniha. Bolo to však krásne napísané, niekedy som sa v tom doslova strácala. Čítalo sa to veľmi rýchlo, len to tak odsýpalo a chalanov som sa nemohla nabažiť. Trochu mi vadilo ako sa niektoré úseky opakovali, aj keď chápem, že to bolo prínosné poznať z oboch pohľadov, ale mňa to proste otravovalo. Aj keď to bolo na môj vkus až príliš presladené, nemôžem inak, než dať plný počet hviezdičiek. Chalani boli proste skvelý. Občas mi trochu unikal čas v knihe, všetko plynulo tak hrozne rýchlo, no dalo sa to zvládnuť, nebolo to nič hrozné. Ocenila by som ďalších 200 strán o nich (minimálne). Vývoj ich vzťahu, to čo medzi sebou mali, všetko to okolo bolo tak krásne, jednoducho a úprimne opísané. Veľmi ťažko sa mi s nimi lúčilo, vlastne som to ešte ani neurobila. Akonáhle som ju dočítala, tak som mala chuť na rereading a to sa mi veru ešte nestalo. Z knihy si odnášam množstvo pekných myšlienok a dobrý pocit zo šťastného konca. Toto zohrialo moje srdiečko a mám pocit, ako keby som aj ja cítila trochu z ich lásky, ktorú si vlastne ani nikdy nevyznali, no niekedy to nie je treba. Niekedy sú činy viac než slová. Dúfam, že Muffin a čaj rozhodne nebude posledná kniha, ktorú pán Addair napíše. Túto knihu vrelo doporučujem všetkým, ktorým nevadí LGBT tematika a vlastne aj tým, ktorým vadí, pretože táto kniha je výnimočná. Nie je tu nič, čo by vás mohlo znechutiť. Pekne sa tu vykreslilo ako veľmi môže bolieť šikana kvôli sexuálnej orientácií a myslím si, že by si to mali prečítať všetci, ktorí majú niečo proti homosexuálom, po tomto nemôže jednoducho váš názor zostať rovnaký :)

Pei8
05.04.2018 5 z 5

Božíčku .. může to být ještě roztomilejší?!!! .. Abych byla upřímná kniha ( už jen svým názvem ) Muffin a Čaj přilákala mou pozornost, jako hurikan. Byla jsem nadšená z obálky a z obsahu a už jen čekala na den vydání. Knihu jsem si běžela koupit pár dní po té hned ze školy a pak nastal zlom, když se mě kamarádka zeptala ,, To je od českého autora?" V ten moment jsem knihu měla chuť odlozit zpět do regálu.. ale díky bohu neudělala jsem to!!
A nelituju toho ... naopak!! Jsem neskutecně ráda, že jsem si mohla přečíst, tak kouzelnou knihu. Daniel a Kit mi přirostli k srdci hned!! Jsou to neskutečné postavy.. hned máte pocit, že by jste taky takového člověka chtěli potkat ...
Takže za mě 100% doporučuji.. Kniha nezklame naopak okouzlí .. A myslím, že místy se každý přistihne, jak se culí a hihňá nad tí, jak je to sladký!!
Navíc je to LGBT .. která holka na to není ujetá ! XD

Marekh
04.04.2018 5 z 5

Tato kniha byla vynikající, moc se mi líbila a co do kvality byla na podobné úrovni jako knihy s tématikou LGBT literatury od zahraničních autorů. Pokud porovnám třeba knihu Probuzení Simona Spiera s touto knihou, mohu říci, že kniha Muffin a čaj ji ještě předčí. Obě knihy byly debuty. Knihu určitě doporučuji. Ačkoliv je kniha určená pro mladší čtenáře, může si knihu přečíst naprosto kdokoliv v jakémkoliv věku. Po přečtení knihy jsem se ještě na druhý den vrátil k některým částem, což běžně nedělám. Je to znakem, že kniha byla kvalitní. Na tuto knihu budu dlouho vzpomínat. Knihu jsem přečetl za jeden den, na jeden zátah. :)

Jsem přesvědčen o tom, že pokud by byla tato kniha přeložena do cizího jazyka (angličtiny), nepochybně by měla potenciál uspět na zahraničním trhu. Směle může konkurovat jiným knihám s tímto žánrem.

V některých povahových rysech Daniela jsem se poznával, některé věty, které byly napsány, jako bych je sám někomu rád sdělil. Samozřejmě v knize nalezneme plno romantiky, pěkných myšlenek, autor nesklouzává k popisu sexuálních scén, což oceňuji. Je to kniha o přátelství, o vzájemném naslouchání, o tom, když člověk potřebuje pomoc, ať už v jakémkoliv slova smyslu, ten druhý mu za každých okolností podá pomocnou ruku.

Kniha je čtivá, rozdělena do krátkých kapitol.

Citát z knihy, který mne oslovil:

D: Co bys změnil ve světě, kdybys mohl?

C: Donutil bych lidi, aby k sobě byli upřímní. I ti, co mají ty nejlepší úmysly, řeknou sotva polovinu toho, co by bylo potřeba. A pak jsou tu ti, co na rovinu lžou. Nikdy nepoznáš, kteří jsou kteří, dokud není dávno pozdě. Kdyby každý říkal to, co si myslí, odhalil bys ty zlé hned ze začátku. Nikdy by se ti nestalo, že bys naletěl na jejich řeči. To je taky efekt motýlích křídel. Někdo ti řekne malou lež a nakonec to může zničit život tobě i dalším lidem. No... a pak bych je taky donutil, aby se navzájem poslouchali.

essidaven
02.04.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla jako po odlehčení mezi "náročnější" četbou a oddych jsem také dostala, opravdu nejde o nic náročného, ale je to čtivé a milounké. Nakonec jsem se přistihla, i přestože již nejsem ve věku YA, jak se nad knihou přiblble culím a v duchu si říkám "Ách, to je tak sladký!" No takže asi tak:-) Česká národnost autora mě překvapila, ale v podstatě pro mě není zásadní, akorát mi v knize moc nesedělo britské prostředí školy zasazené do českých reálií. Číst YA literaturu na prahu třicítky je vlastně fajn, protože si nostalgicky vzpomene na vlastní zážitky z puberty:)

Mojepočteníčko
31.03.2018 5 z 5

Dívala jsem se na video a ohrnovala nos do závratných výšek. Zároveň jsem se ale neubránila mírnému postesknutí. Zas jedna, kterou si nekoupím, protože bude všude. Jako knížka českého autora vydaná nakladatelstvím Yoli, které běžně knihy našich autorů nevydává (vlastně asi vůbec), ji tenhle osud určitě nemůže minout.
Navíc jsem příběh s LGBT tematikou už jednou četla a příliš příjemný setkání to teda fakt nebylo. O pár dní později jsem se podívala ještě na rozhovor se samotným autorem, abych aspoň věděla, co je to za člověka. O tři hodiny později, už jsem stoupala po eskalátoru do knihkupectví v obchodním domě. Kniha putovala z mých rukou na pokladnu a tenhle víkend jsem ji přečetla. Vítejte u recenze na knihu Muffin a čaj…

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí kluci, kteří navštěvují stejnou střední školu. Zatímco Daniel působí navenek chladným a upjatým dojmem, který navíc podtrhuje fakt, že navenek neprojevuje jakékoli emoce, Kit je poměrně impulzivní, upovídaný a veselý, ačkoli i on sám řeší spoustu svých vlastních problémů a starostí.
Pak přijde prvotní impuls, který dá tyhle dva kluky prostě a jednoduše dohromady. Mezi Danielem a Kitem tak začne vznikat přátelství, vztah, který se v průběhu školního roku nejen vyvíjí, ale prochází také mnoha zatěžkávacími zkouškami. Otázkou zůstává, zda spolu všechna tato úskalí hlavní oba hrdinové zvládnou či nikoli a kam se jejich vztah bude ubírat dál…

Po dočtení knihy jsem prostě jenom seděla a vstřebávala dojmy. Autorovi určitě musím přiznat kladné body za čtivost, přirozenost, která na mě po celou dobu čtení z příběhu dýchala, práci s emocemi – nejen hlavních postav, ale i těch mých. Taky se mi líbilo, že ačkoli byli kluci pro společnost v jistém ohledu odlišní stejně, Kit se navíc pyšnil i jinou národností. Věřím, že díky tomu nebudu jediným člověkem, který se zamyslí nad tím, co všechno je pro soudobou společnost běžné a co naopak daný rámec běžnosti přesahuje.

Co dodat závěrem. Ještě teď mám problém najít ta správná slova proto, abych svoje dojmy z knihy popsala tak, jak je uvnitř sebe samotné skutečně cítím. Knihu Muffin a čaj vám zkrátka a dobře k přečtení jen a jen doporučuji!

Selekcaje
30.03.2018 5 z 5

Prostě bomba. U knihy jsem se zasmála, brečela a spolu s postavami cítila tu nesmírnou naléhavost se usmířit. Bála jsem se, že to dopadne špatně a už tak od půlky mě chytala depresivní melancholie, protože Daniel se zdál být nepoučitelný.
Psychologie postav na jedničku, slovní obraty a přirovnání parádní, příběh bez logických děr. Trochu jsem se bála, když jsem zjistila, že je kniha od českého autora, naštěstí autor mé obavy zcela vyvrátil a já bych si hned dala další příběh v jeho podání. :)

RemiBlack
30.03.2018 5 z 5

2018/15
Kolem téhle knihy se strhl docela rozruch. A můžu říct, že oprávněně. :)
I když jste takový anti-romantik, jako já... Hrdiny si zamilujete. Příběh vás pohltí.
Teresa. Slohovky. Ta hrozně milá filozofická rovina. Idylkov. Epilog.
Geniální. :)

katchamccall
29.03.2018 5 z 5

Prostě a jednodušše, v příštím životě chci být kluk a chci být gay :-). Víc k tomu nemám co dodat.

Hania932
29.03.2018 5 z 5

Tak můj první a ještě k tomu český LGBT román za mnou. A já musím říct že jsem nadšená! Bylo to romantické, smutné, dramatické..Bylo tam plno slov, citů. Knížka se mi strašně líbila, a doufám že si od autora přečtu další knížku. Vřele doporučuji! ♥

ulikarol
28.03.2018 5 z 5

Krásný debut, kniha se čte jedna báseň. Duhovou knihovnu zbožňuji a tuto knihu jsem nemohla vynechat. Nenáročné, čtivé. Našla jsem si spoustu částí, které jsem si vypsala/podtrhala/zapamatovala.
Moc se mi líbil způsob, kterým je kniha napsána - kapitoly jsou střídavě z pohledů obou chlapců. Hezky se vše prolínalo. Některé úseky byly protkány pěkným humorem, který celkový dojem knihy ještě zpříjemnil. Za mě plný počet hvězd!!

Ivuska.09
27.03.2018

Pořád jsem si říkala, co na téhle knize teď všichni mají. Už to chápu. Je to milé, optimistické a opravdu procítěné. Pokud máte tuto tématiku rádi, budete spokojeni.

maky11
27.03.2018 5 z 5

Muffin a čaj byla krásná kniha, která se mi ze začátku zdála trochu moc hrr, ale pak jsem si tenhle přirozený běh věcí osvojila a příběh mě naprosto vcucnu, nakonec bylo zřejmé, že to nemohlo jít celé pomaleji. Takovéhle knihy prostě miluju.

LucieŠubrtová
27.03.2018 5 z 5

Slovo,které tenhle (a ještě k tomu náš!) malý poklad vystihuje,je - kouzelný.
Znáte takové to prohlášení,že se od knihy nelze odtrhnout? Jestli jste hltač tohoto žánru stejně jako já,a nikdy jste nezažili,že byste se nemohli odthrnout od knihy,přečtěte si (ne tak úplně) pohádkový příběh Kittyho a Danielita.
Zamilujete si je ♥

Efeméra
26.03.2018 4 z 5

Muffin a čaj je natolik čtivá knížka, že jsem se přistihla, jak ji dočtenou zavírám o půl čtvrté ráno. Přiznám se, že na začátku jsem byla poměrně nedůvěřivá. Oba hlavní hrdinové na mě působili příliš stereotypně a tak trochu jsem se bála, aby se z celé knížky nevyklubal jen laciný románek. Bylo však jen potřeba číst dál. Jakmile totiž hrdiny poznáte blíž, seznámíte se s jejich problémy, uvědomíte si, že je každý opravdu jiný a že oba mají svoji hloubku. Muffin a čaj je krásné, milé, citlivé, místy melancholické čtení. Myslím, že nejvíc se mi na celé knížce líbily velmi autentické myšlenky, se kterými se člověk dokáže ztotožnit. Stejně tak musím vyzdvihnout nevinnost celého textu, která na mě společně s nenásilným odkrýváním Danielovy krušné minulosti opravdu udělala dojem. Je sice pravda, že zvrat těsně před koncem byl trošičku klišoidní a zakončení na můj vkus až moc přeslazené. A že knížka byla možná občas přespříliš uplakaná. Na prvotinu se však Muffin a čaj Addairovi povedl víc než dost. Za mě 4 hvězdičky.

Hiroko
26.03.2018 3 z 5

Pěkná první vlaštovka z řad českých autorů. Přece jen dávám ale pouze 3 hvězdy a dál budu čekat, až někdo trumfne Aristotela s Dantem.

Veronicess
25.03.2018 5 z 5

To vám bolo tak krásne :) Som nesmierne šťastná za môj neplánovaný impulz kúpiť si túto milú knižôčku. Bola ako objatie a pohladenie, ktoré som veľmi potrebovala.

Veľmi sa mi páčilo ako bol každý chlapec iný a každá kapitola odrážala ich unikátne charaktery. Tiež sa mi páčila mierne filozofická rovina v ktorej sa občas bavili. Priala by som si, aby sa ľudia takto medzi sebou rozprávali viac. Kniha je napísaná s veľkým citom a porozumením. Zároveň som sa behom čítania aj veľa nasmiala.

Po dočítaní som sa nevedela prestať usmievať :) Už dlho som v rukách nedržala niečo také milé. Ok, a ten epilóg sa mi moc páčil ;)

coppacabana
25.03.2018 5 z 5

Uvidíte tuhle knížku v knihkupectví a je to láska na první pohled. Protože, buďme upřímní, ta obálka je naprostá bomba. Naprostá dokonalost. A ten obsah je ještě krásnější a dokonalejší. A bombovější. Zamilujete si Daniela i Kita. Zamilujete si, jak se ti dva vlastně dali dohromady. Ztotožníte se s nimi. Protože mluví o běžných věcech, o běžných problémech jednadvacátého století, se kterými se potýkáte i vy. Je to upřímné, je to pravdivé. A vy tu knížku nemůžete zavřít. A já to miluju.

maca5449
24.03.2018 5 z 5

Domnívám se, že aby se kniha mohla stát něčí srdeční záležitostí, musí ji mít přečtenou asi tak milionkrát, zepředu, zezadu, zprostřed. Vracet se k oblíbeným pasážím. Občas si tak zastesknout a jen ji otevřít na nejoblíbenější kapitole, aby si připomněl jak boží ta knížka je a mohl smutně vzdychat, že nežije ve světě svých hrdinů... Nechápu, jak je tedy možné, že Muffin se stal mou srdcovkou už po prvním přečtení. V podstatě jsem se tou knížkou stala posedlá. Říkala jsem si, že když už jsem ji přečetla 3x (fakt, mám ji doma asi týden), tak ji přece nemůžu číst po čtvrtý, to už bych byla fakt divná. Tak jsem si řekla, že si přečtu jen ty oblíbený části a zbytek budu přeskakovat. Jenže já nemohla. Nemohla jsem přeskočit ani jeden pitomej řádek. Mám chuť vyběhnout s tou knížkou na ulici a mávat s ní před lidma jako nějaká fanatička a vykřikovat "To si musíte přečíst!!"

Aires
22.03.2018 3 z 5

Muffin a čaj je sladká chuťovka, kterou slupnete na posezení. Přetéká dojmy, láskou a přeslazeností. Podle hodnocení a komentářů jsem asi první, komu tahle dobrůtka nesedla. Tahle kniha je na mě až moc roztomilá. V normálním světě těžko pohledáte dvojici chlapců, kteří mluví vznešeně jako profesorové filozofie a myšlenkami se ve svých 16 vyrovnají dospělým. Zvláštně na mě působila jejich mluva, jako kdyby si hráli na něco, co nejsou i prostředí. Najdete tu anglické gymnázium v české kotlině a vedle sebe v lavici sedí Cristian Arroyo a Novák.
Přesto ale obdiv autorovi, který je v reálu velice milý a určitě nás ještě nějakými příběhy překvapí :) Pro mě je to jednoduše výlet do až moc sluníčkové krajiny. Raději se vrátím mezi draky, princezny a fantastické světy, kde občas to slunce zajde za mrak a kromě snění o polibcích přijde na řadu i nějaké to máchání mečem a boj se zloduchy :D