Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1556 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

lenkaabooks
09.05.2018 4 z 5

Kniha je nazvána jako český LGBT román pro mládež. Na to, že jde o prvotinu, pomyslný klobouk dolů. Příběh dvou kluků byl tak milý, smutný a láskyplný zároveň. Nešlo, než si přát šťastný konec :-)

Lenas2412
08.05.2018 5 z 5

Myslím, že není nic co bych téhle knize mohla vytknout, je prostě skvělá! :) Od knihy jsem měla již ze začátku vysoká očekávání a bála jsem se, že by je snad kniha nemohla naplnit, ovšem to jsem se spletla, jelikož kniha všechno co jsem čekala předčila! Příběh mě pohltil hned ze začátku a nepustil mě do samotného konce... Při čtení jsem se usmívala, smála a jiné momenty mě zas doslova chytly za srdce... Postavy jsem si zamilovala a s hrdostí mohu tuto knihu zařadit mezi své oblíbence. Doufám že se od autora dočkáme dalších, podobně skvělých knih. :)

wildXchos
07.05.2018 5 z 5

Tahle kniha je naprosto dokonalá. Měl jsem vysoká očekávání a tenhle dokonalý příběh je víc než splnil. Děj je reálný, možná je to tím, že je to autorova první kniha. Doufám, že si od něj přečtu další knihy i v budoucnu. Postavy jsou dokonale procítěné a líbí se mi povaha Kita i Daniela. Je to jedna z nejlepších knih, co jsem četl.

Ažula
02.05.2018 5 z 5

Knížku jsem měla vyhlédlou dlouho. Jakmile přišla do knihkupectví, ještě ten den jsem si pro ni letěla. Pak mě nějak přešla chuť a dostala jsem se k ní až před pár dny.
Zajímalo by mě, kde bral pan spisovatel inspiraci, protože tohle si z prstu málokdo vycucne. Jen tak.
Moc se mi líbilo, jak to bylo napsané a mělo to pro mě "ducha".
Ještě teď nemám slov. Okamžitě jsem knížku půjčovala dál a jěště dál budu!
Postavy jsem si hned zamilovala a naprosto jsem s Danielem soucítila. Naopak za tu šikanu jsem malém pukla vzteky...
Také jsem kvitovala, že se vše nestalo najednou. Třeba během pár týdnů. Celý děj se hezky táhl po celém školním roce.
Ach jo... Tohle prostě bude, tedy vlastně už je, jedna z těch mých pěti knížek, které znám nazpaměť do toho nejmenšího detailu. Po dlouhé době jsem z knížky fakt takhle upřímně nadšená! Za mě naprostá pecka! ♥️
(Ano, tento komentář může být ovlivňován prvními dojmy z knížky, ale já se snažila... nemůžu za to, že její účinky se táhnou tak dlouho. Aspoň je to první a upřímný názor, který ještě mozek nestihl sesumírovat do inteligentnější podoby...

Veveruška1992
30.04.2018 5 z 5

Moc děkuji autorovi za tuhle knížku, která má najisto trvalé místo v mé knihovně, a kterou jsem přečetla na nádechy dva, protože na jeden se to nedalo udýchat a taky jsem se zoufale snažila se mírnit v rychlosti čtení, jak moc jsem si chtěla některé pasáže otisknout do paměti, protože mi daly víc, než kdejaká filozofická rozvaha.....vítanou nucenou pauzu mi poskytla práce, kde jsem se ale stejně celý den přistihovala při myšlenkách na knihu a vztahy obecně, jak málo se posloucháme, jak rychlí a povrchní jsme ve svých úsudcích týkajících se druhých, jak málo se je snažíme skutečně poznat, jak málo se sami umíme otevřít, aby nás někdo mohl najít nebo abychom našli sami sebe...
Abych se vrátila, doufám, že kniha bude mít úspěch (zasloužila by vyjít i v jiných zemích) a nemůžu se dočkat dalšího knižního počinu autora. Spolu s Mauricem se řadí mezi moje top knihy s tematikou lgbt a dost možná i vůbec...
Mimochodem, musím se udiveně pozastavit nad tím, jak se někteří, ačkoliv se jim kniha líbí, uberou hvězdičku, protože už nejsou ta správná "cílovka"...no, za prvé mám pocit, že to není chyba knihy a taky jsem přesvědčená, že právě z takových výprav mimo rámec mantinelů a představ, co se pro koho ještě hodí číst atp. (které vychází spíš ze společenských dogmat než z nás samých, i když je pak přijímáme za své) můžeme vyjít víc poučení, empatičtější, otevřenější...

Tesinka_Laufey
30.04.2018 5 z 5

Jedna z mála knížek, kterou jsem kupovala vyloženě na slepo a musím říct, že ani trochu nelituju. V určitých chvílích jsem měla pocit, že čtu dobrou fanfikci na Harryho Pottera bez kouzel. Určitě se ke knížce budu znovu vracet, protože mě dokáže pohladit po duši.

Katte192
28.04.2018 5 z 5

Přečteno na jeden nádech za jeden den, je třeba dodat něco víc? Kniha si rozhodně zaslouží pozornost. Milá, něžná, hřejivá. Každá stránka obejme a vznikne v nás ten pocit, že jsme doma, ve světě ve kterém chceme žít. Potápime se do stránek a vůbec nám nevadí tikot hodin. Mizí stejně jako svět kolem nás. Neexistuje nic důležitější než další stránka. A další a další až... Nezbývá ani jedna. Druhý nádech. Dočteno. Důkazem je pak jen ten potutelně spokojený úsměv na tváři, který tam zůstane ještě dlouho po té. 150*/5*

Ditules
27.04.2018 3 z 5

Jedna z nejsledovanějších knih poslední doby... Pro české prostředí jedna z vlaštovek s LGBT tematikou. Příběh čtivý, což o to... ale vadily mi ty opakující se pasáže. Jinak nemám výtek.

Tofinka
27.04.2018 5 z 5

Už dlouho mi nějaká postava z knihy nepřirostla k srdci tak, jako Daniel a Kit...❤

Od knihy jsem měla velká očekávání, a i tak je Muffin a čaj překonal. Příběh o lásce a předsudcích některých lidí byl vskutku kouzelný a sladký (Muffin... :D) a ne úplně nevinný...

"A co na tom, že to vůbec nebylo nevinné. Byl přece první den prázdnin."❤

Jedním slovem NÁDHERA...

maca1245
24.04.2018 5 z 5

Tato kniha mi stále lítá v hlavě a pořád a pořád se mě vrací do popředí. Stále o í musím přemýšlet. A dokonce jsem se přistihl jak jdu po městě a zrovna si na něco vzpomenu z knihy a culím se jako pako. Toto se mi dlouho nestalo. Zasloužených 5*

SarahRoyalAss
23.04.2018 5 z 5

Tahle knížka mi dala tak moc.
Usmívala se, smála se a brečela jsem u ní skoro každou chvíli (nebo jsem měla alespoň na krajíčku).
Byly tu krásné a dojemné momenty, ale také velmi smutné. Hlavně co se šikany týče, je smutné, že takto to opravdu někde je.
Každopádně, Daniel a Kit mi hrozně moc přirostli k srdci i celý tento příběh.

rarášek
21.04.2018 5 z 5

Když jsem si tuto knihu kupovala, věděla jsem, že to bude dobré, ale ono to bylo ještě mnohem lepší. Bylo to milé, krásné, nádherné a hřejivé.
Daniela a Kita (Cristiana/Kittyho) jsem si zamilovala, po celou dobu příběhu mi na nich záleželo, prožívala jsem s nimi všechno, co prožívali oni a to, co se dělo ke konci mě bolelo, brečela jsem a chtěla jsem, aby se to zlepšilo. Konec knihy mě velmi potěšil.
Kniha mě zaujala už když jsem viděla, že ji Yoli vydá a vůbec mě nezklamala. Četla se mi velmi dobře a jsem ráda, když vidím, jak je úspěšná. Přeji autorovi, ať se mu dále daří a doporučuji. :)

terkabed
21.04.2018 5 z 5

Skvělé, dokonalé, nepopsatelné.

l0st-g1rl
19.04.2018 4 z 5

Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Což je možná i tím, že jsem od knihy moc neočekávala. Trochu jsem se totiž bála, když jsem zjistila, že je od českého autora. (Přiznávám, mám vůči českým autorům menší předsudky.) Navíc mi z anotace přišlo, že půjde jen o průměrnou YA knihu s LGBT tématikou. Ale jak už jsem říkala, kniha mě nakonec příjemně překvapila.
Byla čtivá, hlavní postavy byly sympatické a bavilo mě sledovat, jak se postupně vztah mezi nimi vyvíjí a postupně rozkvétá. A stačil jen jeden muffin a čaj! Nápad s literární soutěží se mi líbil. A myslím celkově, že děj knihy byl opravdu dobrý. Možná nic převratného, ale příjemná oddechovka určitě.

P.S. Ta obálka je skvělá! (Ale upřímně, úplně jsem v tom viděla SnowBaz z Carry On. :D)

Denisa_a
16.04.2018 3 z 5

Asi budu jedna z mála, co si z této knížky nesedla na zadek :-) Jako příběh hezký ale... S hlavními hrdiny mám věkový rozdíl 8 let, takže asi proto mě moc nezaujala.
SPOILER:
Nejvíce se mi líbila poslední kapitola, bylo to takové dojemné a přála jsem jim to.

Dragell
16.04.2018 5 z 5

Co všechno dokáže změnit jeden muffin a čaj? Tak přesně o tomhle vypráví tato výborná svěží knížka od českého autora. Dočkáme se hromady romantiky a postupně se budující vztah mezi dvěma chlapci. V každé kapitole se něco děje, kdy v první polovině knihy sledujeme spíše vznikající vztah, v druhé polovině pak reakce okolí.

Kniha je psána střídáním dvou pohledů, takže můžeme nakouknout do hlavy jak Danielovi, tak Kitovi, protože oba kluci jsou jak nebe a dudy a hlavně jeden hledá kamaráda a ten druhý tak trochu něco více.

maca1245
15.04.2018 5 z 5

Příjemné počtení na jedno odpoledne při čaji s muffinem :D :D

sgjoli
15.04.2018 4 z 5

Tato kniha byla pro mne velmi příjemným překvapením. Čekala jsem průměrný román o dvou zamilovaných klucích a ono to bylo ještě daleko lepší! Je pravda, že některé momenty knihy jsme mohli vidět už jinde, ale autor to okořenil několika zajímavými filozofickými úvahami a napsal to velmi příjemným, vyzrálým jazykem.
Ubírám jednu hvězdu, protože už nějakou dobu nepatřím mezi náctileté a nejsem tudíž cílovka - zamilované příběhy o dvou mladých lidech už tak neprožívám - avšak to není problém knihy, ale můj. Každopádně knihu doporučuju.

lumiluvi
13.04.2018 5 z 5

Za mne tedy jedna z nejlepších knih- skvěle se četla, vtáhla mne do děje a zamilovala jsem si ji :)

TomTomis
12.04.2018 5 z 5

Není mi už náct, ale příběh mě chytil od první stránky. Neříkám, že kniha neobsahje sem tam klišé v podobě chování žáků na střední škole atd. - ale je to napsáno zajímavým jazykem. Nenudil jsem se a četl až do konce. Kniha, ke které je třeba si uvařit dobrý čaj a dát si muffin:)