Mrtvý na Pekelném vrchu

Mrtvý na Pekelném vrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487948/bmid_mrtvy-na-pekelnem-vrchu-HCv-487948.png 4 994 257

Historická detektivka s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu, mysteriózního či dobrodružného románu od hvězdy české a slovenské fantasy. Napínavý děj se odehrává v Horních Uhrách v době tureckých nájezdů. Svéráznými hrdiny jsou ostřílený kapitán Joachim Stein - drsný, přímočarý a prostořeký válečný veterán a notář Matěj Barbarič - vzdělanec, diplomat a cestovatel se slabostí pro ženy a víno. Ti musí vyřešit případ vraždy šlechtice i pokus o velezradu.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Argo

Mŕtvy na Pekelnom vrchu , 2013

ivoiro
14.02.2018 5 z 5

Dávám knize plný počet bodů a vřele knihu doporučuji.

TomoCZ
13.02.2018 5 z 5

Po posledním Bohatýrovi a Bivojovi je tohle taková úleva od tý roztahanosti. Autor tady jde přímo k věci, nikde se nezadrhává a i přes složitost a zdánlivě slepý uličky v případu to nenudí a nutí číst dál. Samozřejmostí je i nějaký to gore, znásilňování a zkrátka taková ta Červenákovská klasika. Jediný, co zamrzí, je lehký opomíjení postavy Jaroše.

Iki1
06.02.2018 5 z 5

Při čtení knihy se nabízí srovnání s českým Vlastimilem Vondruškou. U něj mám pocit, že v knihách opakuje stejný dějový mustr. Juraj Červenák stvořil děj bohatší, rozvětvený, obohacený o prvky iracionálna. Přitom se několikrát láme, aby v závěru přinesl to nejméně očekávané vyvrcholení. Také použitý autorský jazyk podporuje dějové napětí, takže tato kniha je v mém případě daleko čtivější.

Lolila
02.02.2018 5 z 5

Skvelá detektívka zo slovenského prostredia. Zaujímavé prostredie, postavy, zápletka - stále sa niečo deje. A samozrejme prekvapujúci koniec. Určite stojí za prečítanie.

toni-az
28.01.2018 4 z 5

Pro mě úplně nový žánr, resp. popisovaná doba. Kniha má nesporně velmi specifickou atmosféru, o to silnější, když ji čtete v originále. Nicméně to je pro otrlé povahy, protože se tam vyskytuje velké množství naprosto neznámých slovenských slov.

V jednom z předchozích komentářů se píše, že nevíte kdo je hajzl. Můžete si být jistí, že ať tipnete kohokoli, určitě se neminete, hajzlové jsou tam prostě všichni.

Bohužel na můj vkus byla zápletka příliš překombinovaná a také mi tam chyběla nějaká sympatická postava, se kterou bych se mohl ztotožnit, jinak bych dal i plný počet.

KAREL6725
24.01.2018 5 z 5

Moje první setkaní s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem. Středověká krimi od slovenského mistra pera. Když někdo umí , tak umí a Červenák umí psát zatraceně dobře. Nový příběh, nový svět , nové postavy, co si víc přát. Prostě jedním slovem nádhera. Já mám pro autorovy knihy ,jen slova chvály. Deset hvězd z pěti možných.

Michalkotea
22.01.2018 5 z 5

Velmi dobra kniha.Tesim sa na navstevu Banskej Stiavnice.Bez tejto knihy sa tam nepohnem.

avalonek
05.01.2018 4 z 5

Není to můj šálek kávy,ale Juraj prostě opravdu umí,a i když mě detektivky neberou,tak mě příběh Steina a Barbariče fakt bavil.Je to chytlavé a člověk od začátku netuší,co se bude dít a kdo je hajzl..Takže za mě dobrý..

Etule
24.12.2017 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu příjemné překvapení! :) Rovnou přiznávám, že příliš neholduji českým a slovenským autorům, ale tohle dílko si mě získalo. Postavy se mi zamlouvaly, každý z nich měl něco do sebe a dohromady tvořili opravdu skvělou trojici. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nedokázala se odtrhnout.
Rozhodně se těším na jejich další případy.

Sauerkraut
17.11.2017 5 z 5

No, to je tedy povedená trojka: lehce zhýralý, ale dobrosrdečný protestantský měšťan Barbarič, jehož helvítská víra je všelijaká, jen ne pevná. Pak katolický důstojník, pro kterého je celoživotní poslání zabíjet nepřátele. Ten je pro změnu hluboce věřící, ale tvrdý jak kámen a zároveň spravedlivý, a jako skála pevný ve svých zásadách (pán von Stein). No a jeho deviantní pobočník Jaroš, jenž disponuje hlubokými znalostmi lidského těla i bolesti, a který bez řečí splní všechny pánovy rozkazy. Určitě se na svých misích skvěle doplňují a společně rozluští nechutné korupční a politické machinace. První díl z hornického města Banské Štiavnice se mi líbil a už jsem si koupila dlší dvě pokračování. Tyhle hochy můžu, nejvíc z nich je mi sympatický asi Joachim, pán ze Steinu

shimice
08.11.2017 4 z 5

Četla jsem až po Krvi prvorozených, ta se mi líbila o něco víc, ale tohle se taky četlo dobře, už jsem pořídila celý zbytek série :-)

ewi
18.10.2017 4 z 5

zaujimava historicka detektivka, dej mal spad, najskor mi pripadala trochu brutalna... hlavne postavy mi prisli zaujimave, dobre sa doplnali, pacil sa mi Barbaricov suchy humor v nehumornych situaciach ...urcite siahnem i po dalsich castiach

smazenaryba
26.09.2017 3 z 5

Keď Stein vchádzal do Rábu a pozrel sa na ešte trasúce sa, práve na kôl napichnuté telo turka, pomyslel som si - toto bude jazda. Nie že by som si potrpel na brutalitu, ale tie prvé strany mali skutočnú dobovú atmosféru a ja som sa tešil, čo si na mňa autor prichystal. Bohužiaľ, atmosféra trochu poľavila a príbeh skĺzol do štandardného detektívneho prepletenca so zbytočným množstvom postáv. Dobovej detektívke by podľa môjho gusta viac sedelo pozvoľnejšie tempo, väčší priestor na opis prostredia a väčší príklon k hororovému žánru. Ale nenudil som sa a záver ma celkom navnadil na pokračovanie, takže sérii ešte šancu dám. V období presýtenom modernými kriminálkami, ktoré sa snažia za každú cenu šokovať, predsa len pôsobí Stein & spol sviežo.

mpb1913
22.08.2017 5 z 5

Můžu historické romány zasazené do tuzemského prostředí. Knihu neberte jako detektivku žádná extra zápletka v tom není, ale postavy obou "vyšetřovatelů" a jejich pomocníka velmi baví a slibují výbornou zábavu i v dalších dílech.

jan0504
06.08.2017 5 z 5

Moja prvá kniha od Červeňáka po doporučení tohto autora od kamoša...Výsledok - výborné :-) Teším sa na ďalšie jeho knihy. Vie to pekne namiešať: napätie skvelé hlášky, akcia, historické udalosti, miesta...

Boby17
21.06.2017 5 z 5

Výborný deteknivní příběh z Banské Štiavnice a okolí, zasazený do doby neutuchajících bojů s Osmanskou říší. Odkazy v knize podnítily můj zájem o protiturecké vojny, např. zlehka zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Moh%C3%A1%C4%8De a také o kapitána Steina, jako hrdinu od Dotisu. Toto město ležící cca 15 km na jihovýchod od Komárna se dnes jmenuje Tata a vedutu s jeho vyobrazením lze najít zde: https://sebak.blog.sme.sk/c/162356/Veduty-miest-hradov-pevnosti-a-kastielov-Karpatskej-kotliny.html . Za sebe vyjadřuji s přečteným historickým příběhem plnou spokojenost a tomu i odpovídá plný počet hvězd.

Bargud
05.06.2017 5 z 5

Jedním slovem paráda! Historie s kombinací detektivky? Prostě paráda! Není vůbec nic co by mi na knize vadilo, vrhám se do dalšího dílu ze série, a v budoucnu rozhodně doplním knihovnu o další díly. Skvělé prostředí, výborné postavy (jejich počínání), zkrátka povedené čtení. Kdo má rád historii protkanou detektivkou, ten rozhodně neudělá chybu. Ostatní se holt musí poohlédnout po něčem jiném. K té době patří tamní brutalita, chování a tehdejší zvyky. Autor se s tím rozhodně nemaže, nemusí to tak vyhovovat každému, ale já si přišel na své.
Další autor od kterého si někdy zase rád něco přečtu.

Ahmose
07.05.2017 3 z 5

Aby som bol úprimný kniha ma veľmi nenadchla, čakal som od nej viac. Podľa rôznych odporúčaní som čakal niečo trochu iné. Čo mi najviac vadilo , že hlavné postavy sú príliš "ufrflané" a Kapiatán Stein mi je veľmi nesympatická postava, ktorá by najradšej dávala mučiť každého, aj ked to vôbec nebolo nutné ! Opisy mučenia pre mňa nestráviteľné a preto si ďalšie pokračovanie nekúpim. Autor napísal podľa mňa aj lepšie knihy ako je táto. Za mňa priemer.

Miriam-věštkyně
03.05.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a na další pokračování této zajímavé trojky se už moc těším :-)

lisc
15.04.2017 2 z 5

Úplně mě nenadchla, čekala jsem víc - detektivní zápletka spíše průměrná, na mě občas příliš brutality. Tohoto autora asi nebudu příliš vyhledávat.