Mrtvý na Pekelném vrchu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historická detektivka s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu, mysteriózního či dobrodružného románu od hvězdy české a slovenské fantasy. Napínavý děj se odehrává v Horních Uhrách v době tureckých nájezdů. Svéráznými hrdiny jsou ostřílený kapitán Joachim Stein - drsný, přímočarý a prostořeký válečný veterán a notář Matěj Barbarič - vzdělanec, diplomat a cestovatel se slabostí pro ženy a víno. Ti musí vyřešit případ vraždy šlechtice i pokus o velezradu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487948/big_mrtvy-na-pekelnem-vrchu-HCv-487948.png 4.3729
Série:

Kapitán Stein a notár Barbarič 1.


Žánr:
Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Mŕtvy na Pekelnom vrchu, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (198)

Kniha Mrtvý na Pekelném vrchu

netopýrek1985
07. června

No neuvěřitelný. Takže další série na spadnutí. Ty jo ta doba jako Katova dcera. Uchvátlili mě všichni tři společníci. Hltala jsem jako divá. Nejvíce mi přirostli kaprál Jaroš nevím proč. Ale vrhnu se na druhý díl

Witch2017
30. května

Hned po prvním dílu mám jasno - tahle série mě bude bavit.
Jako ostatně doposud všechno ostatní, co jsem od pana Červenáka četla.
Věrohodné reálie, uvěřitelné postavy i jejich jednání. A pro jednou bez všudypřítomných cákanců krve a vyhřezlých střev. Skvělá práce na tak velkou změnu od autorova obvyklého žánru. Určitě se vrhnu i na pokračování.


Petrasuvicka
16. března

Můj první Červenák, kapitán Stein, Jaroš a spol.
Jejich charaktery a propojení mě opravdu baví, funguje mezi nimi knížní chemie a místy jsem se musela při jejich dialozích i zasmát.
Teď ke knize...
Slušná řezničina od první stránky. Ale navzdory dobře vystavěné zápletce jsem ze začátku měla problém se začíst. Spousta pro mě neznámých pojmů a mohamedánských titulů, dost slov jsem si musela dohledávat, protože je autor v textu nijak nevysvětlil. Rozhodně to chce soustředění, člověk se zamyslí nad něčím jiným, minou dva řádky a okamžitě se ztratí :D.

Ladys
27. února

Pro mě první ze série se Steinem a spol.
Čekal jsem větší pecku po vší té chvále tady. Na druhou stranu musím uznat, že ani žádné zklamání se nekonalo.
Stein je skálopevně vojensky tvrdý, notář Barbarič je mírně zhýčkaný měšťan, co funguje jako Steinův protipól, který je ale nakonec ochotný zabrat ve jménu věci.
No a mlčenlivý kaprál Jaroš to je úkaz. Absolutně věrný. Zbraň. Stroj ve službách Steina.
Tahle nesourodá trojka se dá do vyšetřování a stojí zato sledovat, co se jim podaří dát do pohybu.
Intriky, mordy, nějaká ta vlastizradička, jedy, oddanost, služba vlasti a velký majetek.
A osudové ženy.
To jsou atributy se kterými dost umě autor rozjel první příběh série.
Bavilo a už mám doma koupené další díly.
Tenhle si u mě pro začátek vysloužil čtyři hvězdy.

chomic_pisek
23. ledna

Ačkoli první v sérii, pro mně už čtvrté setkání se Steinem a spol. Knihy se ke mně dostávaly napřeskáčku, protože si je půjčuju od kolegyně a beru ty, které jsou náhodou k dispozici nehledě na chronologii. Důkazem toho, jak tahle Červenákovo série baví čtenáře, budiž to, že ačkoli sama majitelka knihu ještě nečetla, ke mně se výtisk dostal už viditelně ohmataný a hned za mnou se po něm natahují další nedočkavé ruce.
Konečně jsem se dozvěděl, jak to v tom Schemnitzu bylo a jak se tihle tři dali dohromady. Jako vždy to bavilo od začátku do popravy.

ErikaKej
08. ledna

Červenáka som sa už dávnejšie chystala prečítať ale nakoniec bola mojou prvotinou séria Notár Barbarič a kapitán Stein. Zvolila som audiopodobu prednesenú Marekom Geišbergom, synom famózmeho Mariána Geišberga, a od prvého dielu som si tieto príbehy zamilovala.
Prvý diel nás zavedie do Štiavnice a autor tu vysvetluje historický kontext i pozadie vzniku vyšetrovacieho tria. Vzťahy správne iskria a postavy sa skvelo doplňujú. Do toho vynikajúca a napínavá zápletka. Podla mňa sa každým dielom kvalita ešte stupňuje a ja odporúčam celú sériu. Vynikajúce!

Jenny055
07. ledna

Až teraz, vo vyššom veku som sa začala viac zaujímať o históriu a preto som siahla po tejto historickej detektívke. Prečítala som veľa severských ale aj iných detektívok a z roka na rok sú vraždy nechutnejšie a brutálnejšie. V tejto historickej detektívke boli aj tie surovejšie scény napísané tak, že som ich nemusela preskočiť. Dej bežal veľmi rýchlo, dialógy boli priame , (bez zbytočných rečí), bez zdĺhavých opisov, až som mala podozrenie, že počúvam skrátenú verziu. (Mala som neskrátenú) Marek Geišberg ma na začiatku trochu zaskočil, ale časom som si na jeho prednes zvykla (alebo on sa zlepšil :)), v každom prípade som sa už na večerné počúvanie v posteli tešila. Určite dám šancu pokračovaniu, len si predtým chcem niečo pozrieť v našich dejinách z toho obdobia, aby som sa lepšie orientovala.

oli2001
05. ledna

Kniha mne neoslovila, i když jsem se ji poctivě snažila dočíst. Nedočetla jsem, proto nehodnotím hvězdičkami.

1 ...