Mráz přichází z Hradu

Mráz přichází z Hradu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135919/mraz-prichazi-z-hrad-135919.jpg 3 332 75

Krásná makléřka Diana (v nové roli televizní redaktorky) a novinář Marek Konwicki objeví šokující videonahrávku z tajného setkání Václava Klause s Vladimirem Putinem, pražský primátor Bohuslav Svoboda veřejně vyzve na šermířský souboj kmotra Romana Janouška, na pochod homosexuálů a lesbiček Prague Pride se do Prahy s bombou v batohu chystají dva celostátně hledaní neonacisté a transsexuálka Kristýna přináší do redakce MF DNES Supertajnou knihu neboli deník prezidentova záhadně utonuvšího milence — tak začíná nová kniha Michala Viewegha Mráz přichází z Hradu. K dalším postavám tohoto nemilosrdně sarkastického společensko-politického panoptika patří premiér Petr Nečas, ředitelka jeho kabinetu Jana Nagyová, Livia Klausová, ministr dopravy Vít Bárta, ministr vnitra Radek John, arcibiskup Dominik Duka či ruský velvyslanec Sergej Kiseljov. V epizodních rolích se objeví například prezidentovi muži Hájek a Jakl, kmotři Palounek, Dlouhý, Oulický a Rittig, zpěvák Landa, ředitel BIS Lang, Martin Roman, Jana Bobošíková, Miloš Zeman a mnozí další. Autor se odvážně pohybuje na nejzazší hranici svobody slova a před očima čtenáře vytváří napínavou a zábavnou koláž, která je navzdory vší nadsázce nebezpečně pravdivým obrazem současného Česka. Byl-li Vieweghův bestseller Mafie v Praze označen za třaskavou knihu o politickém bahně, pak volné pokračování Mráz přichází z Hradu je výbušnou směsí schopnou podstatně rozsáhlejší exploze.... celý text

makacek
15.05.2018 3 z 5

Takové letní dovolenkové čtení, ale na poněkud znepokojující téma. Nepochybuji, že tak nějak to ve skutečnosti funguje. Ale kniha mě celkově neuchvátila.

Tarik
24.02.2018 2 z 5

Žádná hitparáda.

karolina0346
07.12.2017 2 z 5

Dočetla jsem do konce... ale že by mě to nějak zvlášť vtáhlo, se říct nedá. První kniha, kterou jsem od Viewegha zkusila - vybrala jsem podle toho, jaká zrovna stála v knihovně. Asi jsem měla smůlu...

Karborund
23.11.2017 1 z 5

Slaboduché ,hloupé, trapné.BLESK v knižní podobě.Pár vtipných glos tenhle brak nezachrání.

hroneczek
30.10.2017 2 z 5

Stejně jako Mafie v Praze, dobře se četlo, ale nějaký odkaz do budoucna to ve mě nezanechalo.

ecila13
09.09.2017 3 z 5

Zajímalo by mě, jaká je realita.
Líbila se mi parodie na deník Obermannové o vztahu s Havlem.

m_friedlova
25.08.2017 3 z 5

Knihy Michala Viewegha mám ráda i díky jejich lehkému a rychlému čtení. U této to nebylo jinak. Tím, že zde používá reálná jména, člověk nad některými částmi přemýšlí, jak daleko/blízko je příběh od pravdy.

ondrej1239
25.06.2017

Kniha se mi libila , dobře se cetla. Z poslední stranky trosku mrazi.

Peleus
21.06.2017 1 z 5

Není divu, že autor má hned šest zástupců v žebříčku 50 nejhůře hodnocených knih na této Databázi, kde je po právu ve vybrané společnosti Vaříme s Láďou Hruškou, Deníků šílené manželky a fejsbukové matky, Padesáti odstínů šedi nebo Lady Fuckingham.

novina
14.03.2017 3 z 5

Kniha byla čtivá, i když jsem se bála politického tématu.

Alaglesia
14.12.2016 4 z 5

I když bylo v knize mnoho postav a střídaly se ve vyprávění, k mému překvapení jsem se v nich lehce zorientovala. nemám politická témata ráda, ale kniha byla čtivá, námět zajímavý, z velké části podložený realitou. Jenom si myslím, že autor je zaujatý vůči Klausovi. Tahle kniha patří k těm lepším z autorovy dílny, proto čtyři hvězdy.

nervy
21.01.2016 1 z 5

bulvár. četla jsem od autora lepší :)))

jprst
18.01.2016 odpad!

V porovnání s Mafií v Praze padá tato kniha o několik pater níže, a to až na úroveň bulváru, který autor, jak sám tvrdí, rád nemá. Ale tato slátanina byla zřejmě psaná s vědomím, že ji autorovo jméno prodá i přes její nevalnou hodnotu.

nervy
08.01.2016 1 z 5

hm.. knihu se chystám číst a po dočtení komentů si nejsem moc jistá, že chci :)
Líbí se mi koment Eidalona, vypadá dost objektivně; no, měla jsem si komenty přečíst předtím, než jsem knihu koupila - obvykle to dělám :) ... takže ještě napíšu, tenhle koment vyvěrá jen z tý momentální potřeby ventilovat užitečnost tohodle webu :))))

Lucina88
24.08.2015

Větší brak jsem snad ani nečetla. Viewegh by se měl držet svých laciných románků a nevtírat se do politiky. Tak hanící knihu bych zvládla napsat taky.

Legie
22.06.2015 4 z 5

Musím říci, že se mi kniha líbila. Mnoha věcem z knihy věřím a pokud by se jednalo o vyloženou fabulaci, tak už byl autor zavalen hromadou žalob.

Endy17
13.04.2015 3 z 5

Po Mafii v Praze úroveň jejího pokračování klesla minimálně o jednu příčku. Veřejně známé osobnosti už nejsou skryty za přezdívkami a přitom se jedná o fabulaci, čímž se dílo dostává do určité vulgární schizofrenie. Přesto zasévá semínko pochybností (to, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mě skutečně nejdou).
Nicméně autor psát umí a tak je kniha navzdory plytkému obsahu dobře čtivá.

Anceroh
21.02.2015 4 z 5

Za mě dobrý. Přiznám se, že se o politiku moc nezajímám, ale na knížku jsem byla zvědavá. Líbilo se mi, jak se v ní odehrává víc příběhů, který se různě prolínají. A krátké kapitoly byly plus.

MP17
15.02.2015 odpad!

Václava Klause považuji za někoho, kdo neuvěřitelným způsobem uškodil naší zemi na dlouhá léta dopředu. To ovšem nemění nic na faktu, že tato kniha je naprostá tragédie.

CeP
25.11.2014 odpad!

Absolutní dno, kam může spisovatel klesnout.