Možná jednou

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337291/mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4.5402

Maybe Someday (1.)

Maybe Someday (2014)

Vydáno:, Yoli
Počet stran:392
Překlad:Jana Jašová
Vazba knihy:brožovaná (paperback)
ISBN:978-80-7549-328-6

Matulka66

Jedním slovem nádhera, smála jsem se i plakala, prostě není co vytknout této autorce. :)

Lokina

Možná jednou je příjemnou oddychovkou a mě bavila. Příběh obsahově není zrovna jeden z nejsilnějších, který jsem četla, ale něco dobrého na něm je.
Sydney mě chvílemi vytáčela, pořád fňukala, že Ridge chce a za chvíli zase, že s ním nemůže být.
Ridge byl milý a veselý a i když byl handicapovaný, nebránilo mu to, dělat to, co ho baví, tedy skládat písně (s tím jsem měla problém, tomu uvěřit). Než poznal Sydney, ani by ho nenapadlo, že by mohl cítit něco víc k další osobě. A když už se to stalo, srdce měl rozpolcené a musel se rozhodnout správně. Chtěl jednat podle zdravého úsudku, ale srdce ho volalo jinam. A jak už to bývá, happyend nastal.
Konec byl ale trochu utahaný a rozvleklý, klidně by neuškodilo pár stránek ubrat. Jinak ale kniha byla líbivá a fajnová. Plusem byly písně, které doprovázely příběh, více umocnily romantickou atmosféru.

Maggie168

Nádherný, silný a strhující příběh lásky! To si musíte přečíst a prožít s nimi!

sarka4699

Absolutně nádherná romantická kniha! Nabízí pohled na romantický příběh zase z jiné stránky, nechci nic prozrazovat proto jen rozhodně doporučuji. Nádherný pocit po přečtení této knihy zůstává dlouho :).

Allka

Colleen mám ráda. Její knihy sice nepatří úplně mezi moje nej, ale na druhou stranu jsou pro mě sázkou na jistotu, když chci nějakou knížku, která mě vtáhne, bude mě bavit a slupnu ji za pár dní. Navíc musím ocenit autorčinu nápaditost, protože vždycky stvoří velmi zajímavé postavy, které vrhá do originálních, a přitom stále uvěřitelných, životních situací.
Čtivé a s netuctovými hrdiny je i Možná jednou, v téhle oblasti se opravdu nedá nic vytknout. Příběh rozhodně zabaví a dokáže chytit za srdce, a to především díky neslyšícímu muzikantovi Ridgovi, který je prostě super a zabouchla by se do něj každá holka - včetně mě. :) Vedlejší postavy byly taky výrazné a skvělé (Warren :*) a, bohužel, kolikrát zastínily i samotnou Sydney, která byla na můj vkus trošku nemastná-neslaná. Jenže to nebyla tak úplně její chyba. Ta holka totiž v podstatě nedostala šanci ukázat nám, jaká - sama za sebe - vlastně je. Což je jedna ze dvou věcí, jež chci knize vytknout. U Sydney jsem měla pocit, jako kdyby žila ve vzduchoprázdnu. Jako kdyby v podstatě neexistovalo nic vně jejího vztahu s Ridgem, jako kdyby její život netvořilo, nedefinovalo, nic víc než milostné trápení. Sydney se v knize ani jednou nevyskytuje ve škole nebo na brigádě, není v kontaktu s rodinou, nemá kamarády a její zorné pole se zužuje pouze a jenom na Ridgův byt, kde se odehrává drtivá většina příběhu. Je to rozhodně škoda, věřím, že kdybychom se dozvěděli např. něco více o jejím studiu, její charakter by byl zajímavější a snáz uchopitelný. Mimochodem - naprosto stejný problém jsem měla už u Odvrácené tváře lásky a jsem zvědavá, jak to bude v dalších knihách.
Druhá moje výtka bude patřit zbytečně rozvleklé a rozpitvané poslední části knihy. Nemusím přílišné rýpání se v pocitech a tady jsem se ho přímo přejedla.
Jinak ale hodnotím veskrze pozitivně. Možná jednou rozhodně není špatná kniha a já od ní dostala přesně to, co jsem očekávala. Doporučuju ji k oddechu, relaxaci a trošce toho fantazírování, pokud nebudete vyžadovat o moc víc, určitě nebudete zklamaní.
P. S.: Mám ráda, když autor dodá knize nějaký další rozměr. Možná jednou má speciální playlist s písněmi vytvořenými pouze pro tento příběh. Všechny jsou nádherné a krásně dokreslí děj, určitě si je poslechněte. :)

silvinka12
31.12.2017

Zklamání. Po tom co jsem kdysi četla Život jedna báseň, která se mi šíleně líbila, jsem si knihu koupila s velkým očekáváním. Anotace mě ani moc nezaujala, ale jelikož v obchodě kde jsem ji koupila byla jediná kterou jsem asi znala tak jsem si ji koupila jenom kvůli tomu, že to napsala Coollen Hooverová a její styl psaní mi sedl a tak jsem si ji koupila. Prvních sto stran jsem měla přečteno za chvilku a nechtěla jsem knihu odložit, ale postupně mě příběh omrzel. Hlavně za tím stojí, že Sydney hlavní hrdinka neustále brečí. Že začátku, že ztratila přítele Huntera a kamarádku Tori a pak vzlyká zase že Miluje Ridge ale že to není spravne. Ke konci se to točí pořád do kola.

Knize dávám čtyři hvězdy, protože byla čtivá a rychle ubíhala, ale mínus je ten příběh, který by mohl být nějak jinak upraven a nemorální se děj pořád dokola.

Denisa153
31.12.2017

Knížka je pro mě obrovské zklamání. Autorku mám ráda, ale hluchý kluk co skládá písně a hraje? A ještě ke všemu může poslouchá jak se zpívají? Ne že by se to nedalo přečíst, ale děj je předvídatelný a nějak celkově mě toto téma moc neoslovilo. Asi ji znovu číst nebudu a nebo možná jednou...

PetraBery
31.12.2017

Další podařený počin oblíbené autorky. Příběh mě vtáhl ihned a četla jsem každou volnou chvíli. Vyprávění dvou hlavních hrdinů - neslyšící Ridge a zklamaná Sydney, ústřední dvojice, která se vznikající lásce mezi nimi brání za každou cenu. Nesedělo mi, jak Syd opravdu hodně brečela, co se mi zase hodně líbilo, bylo propojení knihy a hudby. Pro mě krásné zakončení roku co se týče knih.

MichaelaLucie
28.12.2017

Nemůžu si pomoct, ale mě na téhle knížce nesedla hlavní hrdinka - Sydney, která celou knížku neustále brečí. Jinak příběh je zvláštní tím, že hlavní hrdnina neslyší a i to spojení s hudbou se mi líbí, ale to nestálé brečení Sydney jsem ke konci už nemohla snést.

Red-haired
28.12.2017

Kniha od Colleen Hoover je jako vždy čtivá a přečtená za jeden den. Do příběhu jsem se dostala téměř okamžitě, pár výhrad bych ale měla, a takovou hlavní je fakt, že hlavní hrdinka neustále brečí, ale opravdu neustále! Ke konci už se děj opravdu točil dokolečka a kromě dalších padesáti způsobů pláče tam nic nového nevznikalo, ale nemůžu popřít, že ta první polovina za to stála, a byla to moc pěkná oddechovka.

Brunnetka
26.12.2017

Páni. Knížka se čte sama, po poslední stránce jsem jen hledala zbytek :-D Naprosto super, nikdy jsem nepřemýšlela, jak moc to mají neslyšící komplikovaný...jako je podle mě lepší být hluchá než slepá, ale stejně je to handicap, je úžasný, že i přes tuto překážku hlavní hrdina skládá hudbu, že si našel způsob jak ji "slyšet".
Můžu jenom doporučit :-)

Adi.h
20.12.2017

Asi jsem od knihy čekala trochu víc. Ze začátku mě bavila, ale asi po sto stránkách se to pořád opakovalo a zdálo se mi, že se neodehrává nic zajímavého. Dalo by se to napsat na pár stránek. Za pár dnů nebudu vědět, že jsem nějakou knihu četla. Takže docela zklamání.

Terka18
10.12.2017

Autorka umí moc krásně psát. Knížka nádherná, postavy byly super, úplně všichni, jen bych byla trošku ráda, kdyby tam byl Brennan více, ale to je pouze maličkost. Knížka se čte sama, nemám žádnou výtku, další moje oblíbená knížka, ke které se budu strašně ráda vracet. Neváhejte čtěte.

Beky
09.12.2017

Colleen mne nikdy svými díly nezklamala ani tentokrát. Úžasný příběh, dokonalá myšlenka, hlavní postavy sympaťaci ... Super!!!

Suza
08.12.2017

Vůbec nevím, jak hodnotit. Kniha mi nesedla, kdyby nebyla moje a nepotřebovala jsem ji do výzvy, asi bych ji nedočítala. Musela jsem se do čtení občas vyloženě nutit. Nedá se říct, že by byla špatně napsaná, ale tak nějak příliš užvaněná - vše až příliš obšírně popisované, nelíbila se mi ani hlavní zápletka. Podruhé ji číst nebudu.

Nessa
05.12.2017

Skvělé! Nic podobného sem ještě nečetla. Proto to bylo tak.. osvěžující. Prostě nečekané a překvapivé.. :D Jediné co vytknu, autorka mohla trochu víc rozvést tu situaci s rozchodem mezi Sydney a jejím přítelem. Ale to je asi to jediné. Taky oceňuji střídání kapitol mezi hlavními hrdiny...
P.S.: Když sem poprvé četla anotace knihy, upřímně moc se mi do čtení nechtělo, ale nakonec jsem ráda že jsem to riskla. Stojí za to. :(

MonaKusa
05.12.2017

Páni! Já brečela.. Ale já brečím u všeho. :) Krásně popsané a ten děj. Krása! Úplný opak mé předchozí čtené knihy Osm. Tahle je tak optimistická!

nomarket
03.12.2017

Přečteno za jeden den.. :)

xindl007
30.11.2017

K této knize se budu ráda vracet. Má v sobě krásné kouzlo. Kluk, který neslyší a dívka po rozchodu s přítelem, oba spojuje láska k hudbě. I tu hudbu si můžete přehrát a více vás to vtáhne do děje. Doporučuji.

Dandy1
26.11.2017

*Lidi si nevybírají do koho se zamilují. Vybírají si jen to, s kým v životě budou.*

Tuhle knihu jsem si opravdu užila. Colleen Hoover umí dokonale popsat co člověk cítí. Ať je to muž či žena.

Peace
20.11.2017

"Život v průměrnosti je promarněným životem."

Další z řady oddechových a sladkých příběhů. Velké plus vidím v propojení hudby s knihou, to je moc milé oživení. Také se mi líbilo věrohodné popsání sluchového postižení.

xSimaix
14.11.2017

Nádhera. Nemám slov.
Nemohu uvěřit, že jsem došla na konec cesty Ridge a Sydney. Cítím se rozpolceně, jelikož jsem si přála dojít k jejich šťastnému konci, no zároveň jsem tam dojít nechtěla, abych se s nimi nemusela loučit.
Všechny postavy v knize mi přirostly k srdci za nesmírně krátkou dobu. Zbožňuji je, do jednoho, hlavní dva hrdiny obzvlášť.
Příběh, který vypadá tak "tuctově", tak jednoduše a přece jen je nádherný a osvěžující. Něco, co je mnoha lidmi bráno jako špatné (milovat dvě osoby) je zde prezentováno jako krásné. Místo toho, aby se člověk na Ridge zlobil, miluje ho. Ve knize je ukázáno tolik oddanosti, tolik boje se sebou samým, tolik boje s city, které hlavní postavy prožívají...Coleen to vše napsala krásně, živě, emocionálně a za to se jí klaním.
Ke knize patří i vlastní "playlist" a mohu říci, že to nasadilo celému emocionálnímu zážitku z knihy korunu. Číst si texty poskládané hlavními hrdiny a poslouchat do toho tu píseň doopravdy zážitek neuvěřitelně posílilo. Sama jsem si připadala, jako bych vedle nich seděla a prožívala jejich emoce a pocity vkládané do hudby spolu s nimi (samotné písně jsou také vážně krásné a rozhodně se k nim budu vracet i mimo knihy).
Po přečtení knihy se má člověk chuť zamyslet a opět začít o trochu více věřit na šťastné konce v tomto prohnilém světě...
DOPORUČUJI! ♥

MMacicekk
06.11.2017

Úžasně silná kniha plná krásných myšlenek a nádherných hudebních textů. Jelikož se jedná o romantickou knihu, je každému čtenáři hned na začátku jasné, kterým směrem se kniha bude ubírat a k jakému spěje konci. Hrdinové tady budou muset překonat hned několik překážek a cesta přes ně nebude vůbec jednoduchá. Kladně hodnotím střídání vypravěčů, čímž nám kniha ukazuje zápletku z více rozměrů. Sydney byla holka od rány (a to doslova), i když na můj vkus i dost ubrečená a celkově se v knize prolijí potoky slz. Mě tedy neukápla ani jedna, ač situace k tomu kolikrát směřovaly. Čím to bylo, netuším :-) Na druhou stranu jsem si v knize užila i dost srandy a bavily mě vtípky, které si spolubydlící na sebe vymýšleli. Knize dávám plný počet hvězdiček a doporučuji všem romantickým duším.

bajinecka
03.11.2017

Mam rada, kdyz jde knizka rovnou k veci a hlavnimu deji, zadne okecavacky okolo. Spisovatelka takto pise, takze parada. Jenze pak ji vetsinou v pulce "dochazi dech" a knizka se uz jen tahne. Coz je bohuzel tento pripad. Ocenuji originalni napad (pozor SPOILERy) propojeni hlucheho kluka, city vyjadrovane pisnickami a k tomu soundtrack-spolupraci s pisnickarem. Prvni pulka byla vazne dobra, ani mi neprisla preslazena jako od young adult, ale druha cast byla uz jen o tom, co, proc a jak si rekli a jak si vylivali sva srdicka... Konec se dal cekat, ale posledni kapitolu si spisovatelka mohla odpustit (popis prvniho spolecneho sexu). Za me slabsi 3,5*, presto jako potrebnou romantiku doporucuji (patri to k te lepsi urovni).

Tejezka
01.11.2017

Opět skvělý, silný příběh od mé oblíbené spisovatelky. Sice si myslím, že, knížku Bez naděje už ničím nepřekoná. To je prostě TOP č.1.
Je neskutečné, jak jsou její příběhy čtivé. Pokaždé mám problémy odtrhnout se od čtení. Prostě to nejde. Doporučuji.

Luucie
01.11.2017

Když jsem začínala číst tuhle knížku, říkala jsem si, proč ty knížky od Hoover tak rychle plynou? Proč jsou tak skvěle čtivé a mám je za chvíli přečtené?
Téma mě opět chytlo, bavilo, ale s blížícím se koncem mi to najednou přišlo strašně táhlé a vleklé.
Co bylo opravdu příjemným zpestřením byly odkazy na písničky, člověk si ihned mohl představit tu atmosféru. To bylo fajn.

Ale určitě se to nevyrovnalo knížkám Hopeless...

Culie
30.10.2017

Už je to pár dní, co jsem tuto knížku dočetla a pořád se k ní v mysli vracím. Písničky se mi tak moc zalíbily, že je pořád poslouchám a i příběh mě velmi zaujal. I když bylo od začátku předvídatelné jak knížka dopadne, tak ta cesta k tomu očekávanému konci se mi velmi líbila a chvilkami dost překvapovala. U knížky jsem se dost nasmála, poučila, byla jsem v šoku a i má ženská duše se dočkala romantických vyznání. Určitě si ráda knížku jednou zase přečtu.

Schu
27.10.2017

Nečekala jsem, že mě knížka takhle chytne, ale nakonec jsem ji nemohla přestat číst. Nádherný příběh, úžasný konec. Doporučuji. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

sonča94
22.10.2017

Od autorky Collen Hooverové jsem četla už několik knih. A jako ty přechozí, i tuhle hodnotím kladně. Kniha mě moc bavila, byla napínavá a nejvíce se mi líbily ty písničky k tomu. Hodně dobrý nápad.

Nixa
18.10.2017

Rozhodně jsem nečekala, že se mi tahle kniha bude tak líbit. Opravdu nádherný příběh o lásce. A to spojení s hudbou? Skvělý nápad, protože tak se mi příběh zaryl ještě více do paměti. Tohle bylo první setkání s autorkou, ale určitě ne poslední. Pokud hledáte nenáročnou, ale přesto krásnou oddechovku, určitě po téhle knize sáhněte.