Možná jednou

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337291/mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4.5496

Maybe Someday (1.)

Maybe Someday (2014)

Vydáno:, Yoli

Eleanor-ka
včera

Já vám nevím, Colleen má rozhodně skvělé nápady na náměty na tyhle romantické zápletky, ale při této knize si nepřipadáte jako někdo, kdo prožívá srdceryvný příběh, který by vás dostal do kolen. Ve srovnání s Odvrácenou tváří lásky, tohle bylo více teenage, na odreagování a běžné. Situace, která knihu doprovázela se stává dnes a denně, kdežto příběh v již zmiňované, dle mého úspěšnější knize od autorky, byl o dost vyjímečnější záležitostí. Ale lhala bych, kdybych řekla, že mě kniha nebavila. Četla se moc hezky a vzhledem k zápletce, ke které se stavím v běžném životě trošku frustrovaně, mi to ani nepřišlo nijak zvlášť nepříjemné. Naopak, autorka přesně věděla co dělá a jak čtenáře přimět, aby se vžil do kůže všech postav. Ovšem, co si budeme povídat, muži jako je Ridge už opravdu nejsou...:D

Evka3814
předevčírem

No páni,nevim co dodat... jedna z mála dalších povedených knih. Ani k tomu neni co vytknout,čtivej děj. Nechala ve mně spoustu pocitů,určitě se k ní zase někdy ráda vrátím

sabina8042

Dovolenkove cteni. Nic sloziteho, miloucky pribeh a uzasne pisnicky!

dreamertyna

Ačkoliv už nejsem žádná teenagerka, tak mě příběh dostal i když byl celkem jednoduchý. Možná to bylo také tím, že milostných příběhů, kde je nějaké postižení, je opravdu málo nebo alespoň já mám zkušenost jen se dvěma knížkama, kde je hrdina hluchý a nebo nemluví a jen znakuje. Většinou je hrdina pohledný a bohatý štramák, co párkrát zamrká a už se na něj lepí kupa ženských včetně hlavní hrdinky. Takže jsem opravdu ráda, že tahle knížka je trochu z jiného soudku než jsem zvyklá.

wildXchos

Tenhle příběh mě moc neuchvátil. Byla to jen obyčejná love story, příběh se posouval pomalu. Nejvíc se mi líbily písně.

Abnička

Jedna z nejdnudnějších knih co jsem za poslední dobu četla. Asi jsem knihu moc předcenila.
Miluji knížky od Colleen,ale ta to mne vůbec nezaujala.
Děj se prvních 330 stránek strašně táhl.. Těch posledních 50 už bylo v poohodě, ale to nedokáže ovlivnit celé hodnocení..

A po této zkušenosti nechci žádné romány alespoň tak na 2-3měsíce vidět..(Tedy, ne že by mi to vyrželo..)

Za mne moc nedoporučuji, zkuste raději „Život jedna báseň” nebo „Bez naděje”

lu13cie

Miluju tu knihu.

Petra.M

Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Velmi se mi líbil jednoduchý a výstižný autorčin styl psaní, žádná zbytečná slova a kudrlinky. A hlavně její schopnost přenést pocity postav na čtenáře. Příběh byl navíc opravdu takový, že by se mohl ve skutečnosti stát komukoliv z nás, nic nelogického nebo nereálného. "Možná jednou" se někomu stane :)

vendy6619

Nádherná knížka!
Tahle kniha mi ukázala, že vlastně jsem pořád někde hluboko naivní holka, která věří, že existuje láska silná takovým způsobem, že překoná všechny nástrahy! I to, když jeden z páru má určitý handicap...
Hrozně mě překvapila tím jak lehce se četla a jak moc jsem byla zklamaná, že jsem ji dočetla. Moc se mi líbila! Hrozně moc!
4*/5*

Luca94

Po přečtení "Bez naděje" jsem Colleen dala ještě šanci a děkuji za to! Tahle kniha ... Tenhle příběh - nedokážu ani slovy popsat jak moc se mi líbil děj ... Odpírat si city i když oba cítí totéž, ale chci být věrný .. i já se při těch textech co tvořili zamilovala do Ridge :)
P.S. doporučuji si poslechnout skládané písně - jsou úžasné a s Ridgem jsem se zamilovala i do Griffina Petersona, který zrealizoval písně

Terr_y

Autorčin styl psaní mě prostě baví! Není to žádné náročné čtení ani převrat v literatuře ale věřím, že spoustu lidí právě toto uvítá, nenáročnost knihy. Já jí přečetla jedním dechem. V některých pasážích mi to srdce rvalo v jiných zase srdce plesalo. Rozhodně tuto knihu doporučuji a řadím mezi své nejoblíbenější.

Litocha

Knížka mi rozečtená ležela doma tak dlouho, až jsem ji musela vrátit do knihovny. Ne že by mě to mrzelo. Tolik faktických hloupostí a zároveň až nesnesitelné hlavní postavy jsem snad v jedné knize ještě nenašla. To si autorka nemohla zjistit alespoň základní fakta o neslyšících a přizpůsobit jim Ridgeovu anamnézu? Od narození neslyšící, který umí odezírat, který skládá hudbu, kterému funguje mozek i jazykové myšlení úplně normálně s bohatou slovní zásobou (zahrnující i abstraktní pojmy), bezchybným skloňováním, pravopisem i stavbou věty...? Netušila jsem, že Hooverová píše sci-fi.
A pokrytečtí, sobečtí "hrdinové" s klapkami na očích? Děkuji, nechci. Holt už nejsem ta -náctka, která se bude rozněžňovat nad citečky a fandit dvěma krásným mladým lidem, i když měli tu svoji romanci utnout ještě dřív, než vůbec začala.
Nápad se soundtrackem se mi líbí, provedení bohužel pokulhává. Zatímco v knížce je Ridgeova hudba líčena jako magická a úžasná, nahrané písničky jsou tak tuctové, že splývají jedna s druhou. To bych raději zůstala jen u představ.
Tahle knížka byla pořádný krok vedle. Buď jsem už/konečně na tohle moc stará, nebo kouzlo Coleen nějak vyprchává...

Šíla

Kupodivu jsem se nemohla do čtení této knížky dokopat, ale pak mě to tak vtáhlo, až jsem měla pocit, že cítím tu jejich bolest.... Potřebovala jsem knížku rychle dočíst, abych věděla, jak to dopadne a na druhou stranu jsem nechtěla, aby byl konec. Tuhle si přečtu určitě ještě několikrát

michal9242

Krásná YA kniha. Myslím, že tahle se prostě liší od ostatních určitým přesahem.

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

beruzzka

Pravdou je, ze takovy pribeh jsem jeste necetla, ze se mi libilo, ze je to ze zivota, ze to ma skutecny dej, neco, co se muze stat, a libilo se mi, ze ke knize byly na youtubu pisnicky, ale to je tak vse.
Strasne se to vleklo, ta zaverecna scena byla hrozne dlouha a blba, za me bylo Beznadeje mnohem lepsi a ctivejsi.

Katty167

Jako je u Colleen znamo, opet poutavy pribeh plny prekazek a strasti kazdodenniho zivota. Moc se mi libil ten vyvoj vztahu mezi hlavnimi postavami, jejich povahy a celkove i jejich vzajemna pritazlivost. Doporucuji vsem, kteri maji radi trochu toho romantickeho dramatu

klarinka9974

Příjemná romantická kniha o lásce na první pohled a o tom, jak si lidé dokážou rozumět i bez mluvení.

Fanagirjo

Přečtena jedním dechem. Miluju všechny knížky od této autorky.

JaneH

Na knížku jsem se hodně těšila. Teď jsem ji přečetla a nevím, co si mám myslet. Nechci říkat, že by mě úplně zklamala. Bavila mě, ale rozhodně jsem u její četby nezažila takový ten wow efekt. Jedná se o takovou oddechovku, která neurazí, ale ani vás nijak nenadchne.

mysterygirl

Hodne jsem se na ni diky recenzim tesila...ale docela zklamani...srdceryvnej sladacek pro mlady..me tyhle knihy z YOLi prijdou tak trochu na jedno kopyto..zasmala jsem se obcas..proste zamilovana knizka bez hlubsi myslenky..

Nikoll2

Knížku jsem přečetla jedním dechem!
Sice jsem byla zpočátku zaražena počtem stran, protože klasické milostné příběhy nebývají takto dlouhé. Dva mladí lidé se zamilují, potká je nějaký problém, pobrečí si a nakonec skončí opět spolu.
Tento příběh nabídl však mnohem více. Ukázal lásku mladých lidí opět z jiného pohledu a poukázal na krásy, které se v ní (i v té nejisté) ukrývají. Dokonce jsem se u knihy několikrát upřímně zasmála.
Určitě knihu doporučuji.:)

amanek

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Knižku jsem viděla v knihovně a věděla jsem, že tady ma vysokė hodnoceni. Číst ji před 20 lety, tak by se mi utcitě líbila víc. Prostě červená knihovna.

Mikako

Ze začátku se mi kniha líbila moc, nemohla jsem se odtrhnout. Ale postupně jsem si říkala, že je to vlastně hrozná blbost.

Menší spoilery
Neslyšící, co hraje na kytaru? No dobře, je pár takových, kteří hrají na nějaký nástroj..
Neslyšící, co skládá sám hudbu? No to teda nevím...
Od narození neslyšící, který bezchybně čte a píše, včetně čárek ve větách? Jako fakt?
Během knihy se několikrát stalo, že autorka zapomněla na to, že je Ridge neslyšící a nemluví. Ridge potom něco řekl a samotného ho šokoval důraz v jeho hlase? Aha...
A hlavně! Hlavně se tam pořád koulejí slzy po tvářích! Tohle spojení, spolu s tlačením se slz z očí, je tam tak často, že vás to začne opravdu prudit. Přemýšlela jsem, že si to věčné bulení začnu čárkovat.

Kdyby Ridge byl reálnější postava, kdyby Sydney pořád nebulela a kdyby ten konec nebyl taaak dlouhý a sladký, tak by se mi kniha líbila moc.

Jo! A já měla radši Meggie ;-)

HoneyBunny

Už jsem se lekla, že stárnu (popisy "milostných scén" jsem znuděně přeskakovala) ale pak jsem si vzpomněla, jak jsem hltala Ugly love a došlo mi, že mi zkrátka hlavní hrdinové této knihy tolik nepřirostli k srdci. Příběh byl jinak zajímavej ale zbytečně taaaaaaak zdlouhavej.....

Sophie22

Knihu jsem přečetla skoro za den. Příběh je docela originální a také se mi líbilo, že je doprovázený písničkami. Děj byl emočně náročnější, ale propracovaný. Už mám koupenou další knihu od spisovatelky a ráda si jí přečtu.

Danca196

Asi zatím nejslabší kniha od této autorky. Sice nejsem cílovou skupinou, pro kterou je kniha určená, ale tak protahovaný závěr nemůže bavit ani puberťáky.

nelaargi

Krásné čtení, vřele doporučuji.

Jass

Knížku jsem četla už podruhé (poprvé ještě před vydáním v amatérském překladu....) a musím říct, že v mojí momentální mizérii to bylo přesně to, co jsem potřebovala. Navíc jsem si tentokrát zážitek posílila o to, že jsem připojené album poslouchala přímo při četbě a musím říct... to bylo vážně moc. Samozřejmě, že to bylo předvídatelné, ale to k tomuhle žánru prostě patří a popravdě, kvůli tomu ty knížky čtu...
Kdo neposlouchal album, tak ať si pustí alespoň tuhle písničku, protože ta je dokonalá...
P.S. Tohle je jedna z knížek, u které si myslím, že by film mohl být naprosto dokonalý...

evelýny

Tak tato knika mě zklamala.
Příběh z mého pohledu naivní, předvídatelný.
Nemám nic proti jakémukoli fyzickému i psychickému handicapu, ale v tomto příběhu jsem nevěřila nic. Možná proto, že jsem již dávno překročila věkovou katergoii čtenářů YA literatury, kam tento příběh bezesporu patří a možná proto, že jsem právě dočetla ,,Hanu" a ,,Sůl moře", takže mé žebříčky hodnot jsou momentálně někde jinde.
Respektuji 90% v hodnocení a knihu s díky vracím.

P.S: Ke knize se nevrátím ani možná jednou ...