Možná jednou

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337291/mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4.4602

Maybe Someday (1.)

Maybe Someday (2014)

Vydáno:, Yoli

Christine1611
dnes

Krásný příběh, poutavý styl psaní a určitě to není poslední kniha, kterou jsem od této autorky přečetla.

Narissa

Jako obvykle, když jde o knihu Colleen Hoover, tak ji miluji i nenávidím zároveň.
Naštěstí jsem ji četla anglicky, prootže se mi do ruky dostal i český překlad a rovnou vám říkám, že vám sebere tak 50% požitku, protože si překladatel vůbec neporadil dobře s texty písní, které tady mají zásadní roli.
Jinak je to kniha nádherná. Opět se tu řeší nejrůznější citlivá témata a vy nemůžete jinak, než trpět s postavami.

AnnaNešporová

Moc pěkný příběh, ale kniha Bez naděje u mě stále vyhrává.

elik-play5518

hezká kniha

Denčaa

Tituly od Colleen Hooverové vždy hrají na jistou notu. V každém příběhu se nachází nějaké ALE. Tato kniha mě zaujala hned od začátku. Nejen stylistickým zpracováním, ale také dějovou linkou. Ano, že kluk podvádí svou holku a přijde ji zachránit princ na bílém koni, to je trochu klišé. Ale skutečnost, že ten princ je neslyšící a navíc má přítelkyni, to už knihu hezky ozvláštní a zamotá. A čtenář se lépe vžije do pocitů obou hrdinů, jelikož každá kapitola je z pohledu Ridge nebo Sydney. Také musím říct, že ještě před tím, než jsem začala knihu číst, jsem si pustila soundtrack "Možná jednou", který mi hezky navodil atmosféru knihy. Písnička je opravdu nádherná. Co musím knize vytknout, byl závěr. Byla jsem hodně zvědavá, jak to autorka vyřeší s Maggií, přítelkyní Ridge. Vyřešit to vyřešila dobře, jen mi přišlo, že to tam bylo tak na sílu dané. Také mi už celkem lezlo krkem, jak hlavní hrdinka pořád a kvůli všemu brečela. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

LenRan

Četla jsem už před časem a pořád na ni vzpomínám. Je to krásná kniha, určitě stojí za přečtení.

tereza..23

Vůbec jsem nevěděla co od knihy čekat. Zatím jsem od téhle autorky četla 3 knihy ale už teď můžu určitě říct, že jsem si našla další oblíbenou autorku! Já sama bych to přiřadila k Hvězdy nám nepřály...u téhle knihy jsem měla stejné pocity akorát s tím rozdílem, že tenhle příběh končí šťastně. Přečetla jsem ji za jeden den a určitě tuhle knihu můžu zařadit mezi knihy u kterých si pobrečím ;) :)

LusSyNDA

Moc se mi do této knihy nechtělo, ale teď musím říct, že nic krásnějšího jsem v životě nečetla. To, jak autorka dokáže popsat samotný polibek, tlukot srdce. To je proste něco nádherného. Navíc jsem ještě nikdy nečetla knihu,která má své vlastní písně. Jsou nádherné stejně jako texty uvnitř knihy. Je to prostě kniha, plná lásky, propracovaná do nejmenšího detailu. Dávám 100 % !!!

Janika_

Nejlepší kniha! :) Je jedno, kolik mi je nebo bude, pořád ji budu číst dokolečka, protože je prostě TOP.

Jossie

Celou dobu jsem byla zvědavá, jak to vyřeší s Maggie, nakonec to bylo velmi šalamounské, pochválím ty vášnivé scény, to je popsáno citlivě a hezky, ale jinak celkem nuda - takový románek pro teenagerky - určitě by mě to v tom věku bavilo víc. Soundtrack jsem si poslechla, začátek nevypadal tak špatně, ale pak byla jedna písnička jako druhá.

Dominika_a

První kniha od této autorky, a jsem ohromená. Ten styl psaní .. knihu jsem prostě nemohla odložit. Nádherný příběh, ty emoce, ta láska .. Ridge jsem si oblíbila hned, a to samé Sydney. Určitě si knihu přečtu znova, a už se těším na další knihu od této autorky. :)

marta14

Od Colleen už mám přečtené vše, co od ní u nás vyšlo. A tato kniha je snad nejlepší! Tato kniha ve mně vyvolala mnoho emocí. A mně stačí už jen říct, že to MILUJU! Doporučuji. Miluju Ridge, miluju Warrena... Miluju všechny! Úžasná kniha.

Petra17

Rozhodně nejlepší kniha pro mě za tento rok. Tolik děje napětí lásky emocí..... Hooverová prostě vede. A Ridge. Bylo těžké ho nemilovat...

katinthebox

Četla jsem jí ještě v době, kdy to bolo fanfiction k Twilightu a již tehdy to byla pecka:D Jsem moc ráda, že se autorce pak podařilo jí vydat a i další díly v téhle sérií jsou skvělé. Takže mohu jen doporučit.

janyska13

Silný příběh, skvěle popsaná hluchota člověka. Nějak nemám slov, knihu jse začala číst ze zvědavosti a skoro celou jsem ji přečetla za 2 dny. :)

Terez67

Dlouho jsem o ní přemýšlela a nemůžu na ní jen tak zapomenout , protože Páni :O pohltilo mě to. Cítila jsem všechny emoce - brečela jsem, se smála jsem se, pak mě to štvalo a pak mě to zas potěšilo :) Collen Hoover mám ráda a po této ji mám ještě radši :) To jak zpracovala Ridgiho to bylo něco nádherného a do toho ty písničky jako za mě fakt hezká knížka :).... Jako na venek to vypadalo, že to bude klišé romantika a možná pro někoho je ale tuhle knížku řadím mezi mé oblíbené :) mooc doporučuji :)
PS. taky si myslím že to bylo obdobím, kdy jsem ji četla. Četla jsem ji asi ve správný čas :)

clariana

Příběh této knihy není nijak uchvacující a dech beroucí, za to je to krásně napsané. Mám hrozně ráda, jak Colleen píše. Četla jsem všechny její knihy, ani u jedné mě nějak nezaujal příběh, ale od žádné jsem se nemohla odtrhnout. Ona prostě umí nic popsat tak, že vám to přijde jako něco velkého. Také se mi hrozně líbilo, že ke knize jsou písničky. Popravdě z toho sem při čtení byla úplně nadšená. Celkově je to takové lehčí čtení a pokud ještě nemáte knihu na léto, tak tuhle určitě můžu doporučit. :)

Terezaa

Já nevím. První polovina knihy mě akorát rozčilovala, potom se to docela dalo, ale už jsem ji chtěla mít konečně přečtenou a mít to za sebou. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, celou dobu jsem fandila Maggie. Věřila jsem vztahu, který byl mezi Maggie a Ridgem, ale nevěřila jsem vztahu mezi Sydney a Ridgem. Pro mě zklamání a poslední stránky jsem jenom v rychlosti prolétla, protože jsem jim to asi nepřála a nevěřila tomu, nevím.

anishta

Asi jsem na tohle moc málo citlivá duše... Hlavní postavy si to moc komplikovali... Na mě moc citů.. Ale bylo to čtivé, Warren byl nejlepší postava.. :D

AjinQa

Ačkoliv miluju Colleen Hoover, tahle kniha pro mě byla celkem zklamáním, což mě hodně mrzí. Podle recenzí tady jsem asi měla hodně velké očekávání, které se ale nevyplnilo. Jelikož se sama věnuju hraní na kytaru, hodně jsem se na to těšila. Neříkám že je to nějak velká blbost, ale Sydney pro mě nebyla moc sympatická, a asi jsem zjistila že romantika není nic pro mě. Připadalo mi to moc nereálné, a Ridge mě jeho chováním ke konci docela dost naštval.
I když byla kniha fajn napsaná, mě prostě neoslovila. To ale neznamená že by jste si ji neměli přečíst.

Etule

Nádherná kniha. Ridge byl tak sympatická postava, že nebylo možné si ho neoblíbit. Často se mi pro ně svíralo srdce, hlavně pro Ridge, který měl pohnutý život, ale i přesto se nikdy nevzdal.
Moc se mi líbil nápad s vlastním soundtrackem písni, které spolu Ridge a Sydney skládali. Jen si myslím, že si ho více vychutná člověk, který si knihu přečte v originále. Když čtete píseň česky a posloucháte anglicky je z toho takový gulášek. :) Ale to není nic proti autorce, spíš je mi líto, že anglicky číst neumím.
Celkově se mi kniha moc líbila a rozhodně doporučuji. :)

Meluzínka

Opet autorka nezklamala.Moc pekny poutavy pribeh

Kyta

"Možná jednou" – další krásná romantická kniha od Colleen, ze které jsem úplně nadšená. Její knihy miluju – i přesto, že jsou to "jen" romantické knihy, autorka je umí udělat tak neobyčejné, že si je všechny čtenářky prostě zamilují. Nejde v nich jen o nějaký románek, na který všichni po čase zapomenou. "Možná jednou" je pro mě už čtvrtá přečtená kniha a stejně jako ty předchozí se mi i tato vryla do srdce.

Kniha je čtivá už od první stránky. Děj ubíhá tak rychle, že jsem to jen těžko zaznamenávala – to je další věc, kterou u této autorky mám ráda – děj vás chytne a dlouho nepustí.
Opět jsem se dokázala vcítit do pocitů obou hlavních postav, Sydney a Ridge; napomáhal tomu hlavně fakt, že příběh byl vyprávěn z pohledu jich obou. Sydney i Ridge jsem si zamilovala. Litovala jsem Sydney za to, jak se k ní její přítel zachoval – tohle by nechtěl zažít nikdo. Naprosto jsem chápala její pocity – obavy o to, jaký stereotypní život by ji s Hunterem čekal. V tomhle jsem s ní hodně sympatizovala. Ridge byl úplný opak Huntera, hlavně ve svém přístupu. Jeho nejlepší vlastnost byla loajalita. Balancoval mezi láskou k Maggie a láskou k Sydney. Ani jedné z nich nechtěl ublížit a chtěl udělat, co bylo správné, jenže co to vlastně bylo? Nejdůležitější pro něj bylo uvědomit si, proč je s Maggie. Byl to takový začarovaný trojúhelník; neměla jsem tušení, jak to nakonec dopadne. A závěr mě mile překvapil.
Líbilo se mi, jak autorka nepovažovala sluchové postižení jako nějakou překážku ve vztahu, ale ukazovala, že se vším se dá nějak bojovat.
Tato kniha je o síle svědomí, loajalitě, touze žít lepší život, o uvědomění si, co je pro vás v životě to nejlepší. A také o tom, že si nelze vybrat, koho milujete – srdce si zkrátka vybírá samo.
V neposlední řadě oceňuji krásné písně nazpívané pro tuto knihu. Když jsem si je pustila při čtení, celá kniha získala úplně jiný rozměr. Úžasný zážitek.

Váhala jsem mezi 4 a 5*. Nakonec dávám 5, protože když se nad tím zamyslím, je to skutečně krásná kniha, která v člověku zanechá nějaké pocity. Nelíbíla se mi ale tolik jako třeba "Bez naděje" nebo "Odvrácená tvář lásky", na které nejspíš žádná další kniha nedosáhne. Určitě ale i tato stojí za přečtení!

Pamima

Nádhera. Miluju písničky, miluju knížky a k tomu mám ráda tuhle autorku. Z toho plyne jen jediné... po dočtení nemám slov :D. Úžasná knížka, která mě bavila od začátku do konce, vehnala mi slzy do očí a hned několikrát mě rozesmála. Texty písní, které mají hloubku, a bez nichž si knížku nedokážu představit. Touto knížkou jsem také zakončila můj cíl - přečíst veškerá díla od Colleen. A když udělám takový souhrn: nebylo žádné, které by mi nesedlo, nebo se četlo špatně. Každá knížka má své kouzlo. Určitě doporučuji nejen tuto, ale i veškerou tvorbu této autorky. Nádherné romantické romány pro všechny, kteří mají rádi happyendy :D

KnihomolkD

Tak jo..
Možná Jednou mi tolik nesedlo jako třeba OTL nebo Bez Naděje.Hlavní hrdinka mi nesedla,ale spíš jsem si oblíbila Warrena,Riche nebo Maggie.
Děj ubíhal rychle.
Hodnocení: 3/5*,ale je to těžký průměr.
Pro mě bude nejlepší OTL a Bez Naděje,na ty dvě nemají.

*Oprava 11.5
Nakonec to dávám na 4/5*,když teda zakryju oči.Přemýšlela jsem o tom,četla se krásně.Ty pisničky,ale stejně hlavní hrdinka mi nebyla sympatická.

subisi

Četla se jedním dechem! Krásný, romantický příběh.

PaniJani

Pěkná, milá knížka při níž jsem měla pocit, že jsem se vrátila v čase tak o deset let zpět. Je to spíše young adult literatura, takže nic moc pro mě, ale i tak se to přečíst dalo a četla jsem to s chutí. Ačkoliv má knížka téměř 400 stran, čte se velmi rychle a to i díky textovým konverzacím mezi postavami.

jluky

Pekná, milá, romantická ....

Abnička

Pokud chcete neoficiálně vydané pokračování - koukněte na Wattpad na účet Colleen a ta píše “Maybe Now” i v češtině.
Píše to opravdu ona