Možná jednou

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337291/mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4.5446

Maybe Someday (1.)

Maybe Someday (2014)

Vydáno:, Yoli

Nikoll2
předevčírem

Knížku jsem přečetla jedním dechem!
Sice jsem byla zpočátku zaražena počtem stran, protože klasické milostné příběhy nebývají takto dlouhé. Dva mladí lidé se zamilují, potká je nějaký problém, pobrečí si a nakonec skončí opět spolu.
Tento příběh nabídl však mnohem více. Ukázal lásku mladých lidí opět z jiného pohledu a poukázal na krásy, které se v ní (i v té nejisté) ukrývají. Dokonce jsem se u knihy několikrát upřímně zasmála.
Určitě knihu doporučuji.:)

amanek
předevčírem

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Knižku jsem viděla v knihovně a věděla jsem, že tady ma vysokė hodnoceni. Číst ji před 20 lety, tak by se mi utcitě líbila víc. Prostě červená knihovna.

Mikako

Ze začátku se mi kniha líbila moc, nemohla jsem se odtrhnout. Ale postupně jsem si říkala, že je to vlastně hrozná blbost.

Menší spoilery
Neslyšící, co hraje na kytaru? No dobře, je pár takových, kteří hrají na nějaký nástroj..
Neslyšící, co skládá sám hudbu? No to teda nevím...
Od narození neslyšící, který bezchybně čte a píše, včetně čárek ve větách? Jako fakt?
Během knihy se několikrát stalo, že autorka zapomněla na to, že je Ridge neslyšící a nemluví. Ridge potom něco řekl a samotného ho šokoval důraz v jeho hlase? Aha...
A hlavně! Hlavně se tam pořád koulejí slzy po tvářích! Tohle spojení, spolu s tlačením se slz z očí, je tam tak často, že vás to začne opravdu prudit. Přemýšlela jsem, že si to věčné bulení začnu čárkovat.

Kdyby Ridge byl reálnější postava, kdyby Sydney pořád nebulela a kdyby ten konec nebyl taaak dlouhý a sladký, tak by se mi kniha líbila moc.

Jo! A já měla radši Meggie ;-)

HoneyBunny

Už jsem se lekla, že stárnu (popisy "milostných scén" jsem znuděně přeskakovala) ale pak jsem si vzpomněla, jak jsem hltala Ugly love a došlo mi, že mi zkrátka hlavní hrdinové této knihy tolik nepřirostli k srdci. Příběh byl jinak zajímavej ale zbytečně taaaaaaak zdlouhavej.....

Sophie22

Knihu jsem přečetla skoro za den. Příběh je docela originální a také se mi líbilo, že je doprovázený písničkami. Děj byl emočně náročnější, ale propracovaný. Už mám koupenou další knihu od spisovatelky a ráda si jí přečtu.

Danca196

Asi zatím nejslabší kniha od této autorky. Sice nejsem cílovou skupinou, pro kterou je kniha určená, ale tak protahovaný závěr nemůže bavit ani puberťáky.

nelaargi

Krásné čtení, vřele doporučuji.

Jass

Knížku jsem četla už podruhé (poprvé ještě před vydáním v amatérském překladu....) a musím říct, že v mojí momentální mizérii to bylo přesně to, co jsem potřebovala. Navíc jsem si tentokrát zážitek posílila o to, že jsem připojené album poslouchala přímo při četbě a musím říct... to bylo vážně moc. Samozřejmě, že to bylo předvídatelné, ale to k tomuhle žánru prostě patří a popravdě, kvůli tomu ty knížky čtu...
Kdo neposlouchal album, tak ať si pustí alespoň tuhle písničku, protože ta je dokonalá...
P.S. Tohle je jedna z knížek, u které si myslím, že by film mohl být naprosto dokonalý...

evelýny

Tak tato knika mě zklamala.
Příběh z mého pohledu naivní, předvídatelný.
Nemám nic proti jakémukoli fyzickému i psychickému handicapu, ale v tomto příběhu jsem nevěřila nic. Možná proto, že jsem již dávno překročila věkovou katergoii čtenářů YA literatury, kam tento příběh bezesporu patří a možná proto, že jsem právě dočetla ,,Hanu" a ,,Sůl moře", takže mé žebříčky hodnot jsou momentálně někde jinde.
Respektuji 90% v hodnocení a knihu s díky vracím.

P.S: Ke knize se nevrátím ani možná jednou ...

natali.s

Tak tohle jsem nečekala. Kamarádka mi knihu doporučila, ale nebyla jsme si jistá, že to je úplně kniha pro mě, ale po nějakém čas ejsme na ni natrefila v knihkupectví a rozhodla si ji koupit. Ještě nějakou dobu, mi doma ležela na poličce a pak jsem se rozhodla proto, že si ji zkusím přečíst. A vůbec toho nelituji! Kniha je krásně napsaná z pohledů obou hlavních hrdinů a je doprovázena nádherným soundtrackem :-). Ti kteří si nechtějí přečíst obyčejnou romantickou knihu, ale chtějí i poutavý příběh, tak je to kniha doslova pro ně.

jastr

Krásné čtení, do knihy jsem se hned zamilovala. Příběh Ridge a Sydney dokonalý. Písně úžasný. Doporučuji!

Leanis

Spojit dohromady dvě nejoblíbenější věci v mým životě - knížky a hudbu - za to budu muset pravděpodobně Colleen Hoover poslat děkovný dopis. Nemám páru, jak ji to napadlo, ale jakoby to byla nejpřirozenější věc na světě.
Celý příběh byl neskutečně příjemný na čtení a zároveň s hrozně smutným podtónem. Ne, nejsem holka, která brečí u smutných pasáží. Jsem holka, která brečí, když to dobře dopadne. A tady jsem brečela jako už dlouho ne.
Celá myšlenka s Ridgem a jeho hluchotou, a s tím, jak se kvůli svému postižení ani na okamžik nelitoval, to mě připomnělo si jeho charakter zamilovat. Jeho neuvěřitelná radost do života, láska k hudbě, láska v podstatě ke všemu, co viděl. A to dokonce i jistým způsobem k Bridgette :-). Protože tu já bych v jeho kůži ve svým bytě nerozdýchala.
Taky musím dodat, že to byla snad první knížka, ve které mi nevadil milostný trojúhelník. Protože byl naprosto přirozený a ani z jedné z hlavních postav neudělal natvrdlého idiota. A vyřešil se opravdu elegantně, i když by mě fakt zajímal nějaký epilog, třeba co se děje po pár letech, nebo něco tak. Ale, budu muset nechat zapracovat svojí fantazii.
Za mě rozhodně 5*. Budu každý den netrpělivě koukat, kdy vyjde další knížka od Colleen a přitom si pouštět soundtrack k této knize. :-)

patty64

Opět brilántně napsaná kniha, ale podle mě od této autorky nemůžeme čekat ani nic jiného.
Doporučuji!

lukyli154

Na čtení jsem bohužel neměla čas a tak mi čtení trvalo dlouho. Možná proto jsem se nemohla do příběhu pořádně vcítit. Sydney byla hrozně ufňukaná a samotný příběh mi místy přišel nereálný. Písničky byly super.A celá knížka se četla moc dobře.

salča

Po přečtení knihy Bez naděje,která byla naprosto skvělá,jsem opět sáhla po Colleen.
Trochu jsem ale čekala víc.Příběh hezký, nádherné texty písní,ale něco mi tam scházelo.Taková poklidná romantika.

TerkaM

Tahle kniha mě vlastně docela zklamala. Po tom, jak jsem byla nadšená z knihy Odvrácená tvář lásky, mě mrzí, že ten děj neodsýpal obdobně a celkem se to táhlo. Hlavně také proto, že jsem čekala, kdy se stane to, co jsem již předem očekávala. A jasně, jde o romantiku, klišé bych měla očekávat a jo, za určitých okolností by mi ani nevadilo, ale zde tomu tak bohužel nebylo.

Navíc jsem se nedokázala srovnat s představou, že je Ridge hluchý a ne, nemám nic proti jakkoli postiženým lidem, jen mi to prostě v příběhu jaksi překáželo. A to, že se neuměl rozhodnout, koho teda miluje? To jsem také neshledávala moc přitažlivým.

Krom toho mi už od začátku vadilo, že se Maggie snažil říct co má dělat a to je prostě, podle mého názoru, ve vztahu vždy cesta do pekel. Kontrola toho druhého. A i když chápu, proč to dělal, za sebe by mě otravovalo, kdyby mi můj (budoucí) přítel takhle neustále omílal dokola, že se mu nelíbí, co dělám. Na tohle už mám trochu alergii.

Eeli

Můj názor se sice liší od většinového, ale kniha mě zkrátka nijak nezaujala, což je možná tím, že už (bohužel) nepatřím do YA skupiny :). Celý příběh na mě působil tak nějak ufňukaně, přespříliš dojemně a místy pak přeslazeně. Navíc kapitoly psané z pohledu Ridgeho (CHLAPA!!!) byly velice nevěrohodné, protože pochybuji, že takhle citlivě a zženštile nějaký muž myslí (omlouvám se, hoši, pokud se pletu) - prostě příliš přeidealizované :). Jinak musím uznat, že na romantický příběh je to dílko poměrně originální a vlastní skutečný soundtrack je velmi dobrý, nápaditý tah, který zpestří četbu a dá jí zcela nový rozměr.

Matulka66

Jedním slovem nádhera, smála jsem se i plakala, prostě není co vytknout této autorce. :)

Lokina

Možná jednou je příjemnou oddychovkou a mě bavila. Příběh obsahově není zrovna jeden z nejsilnějších, který jsem četla, ale něco dobrého na něm je.
Sydney mě chvílemi vytáčela, pořád fňukala, že Ridge chce a za chvíli zase, že s ním nemůže být.
Ridge byl milý a veselý a i když byl handicapovaný, nebránilo mu to, dělat to, co ho baví, tedy skládat písně (s tím jsem měla problém, tomu uvěřit). Než poznal Sydney, ani by ho nenapadlo, že by mohl cítit něco víc k další osobě. A když už se to stalo, srdce měl rozpolcené a musel se rozhodnout správně. Chtěl jednat podle zdravého úsudku, ale srdce ho volalo jinam. A jak už to bývá, happyend nastal.
Konec byl ale trochu utahaný a rozvleklý, klidně by neuškodilo pár stránek ubrat. Jinak ale kniha byla líbivá a fajnová. Plusem byly písně, které doprovázely příběh, více umocnily romantickou atmosféru.

Maggie168

Nádherný, silný a strhující příběh lásky! To si musíte přečíst a prožít s nimi!

sarka4699

Absolutně nádherná romantická kniha! Nabízí pohled na romantický příběh zase z jiné stránky, nechci nic prozrazovat proto jen rozhodně doporučuji. Nádherný pocit po přečtení této knihy zůstává dlouho :).

Allka

Colleen mám ráda. Její knihy sice nepatří úplně mezi moje nej, ale na druhou stranu jsou pro mě sázkou na jistotu, když chci nějakou knížku, která mě vtáhne, bude mě bavit a slupnu ji za pár dní. Navíc musím ocenit autorčinu nápaditost, protože vždycky stvoří velmi zajímavé postavy, které vrhá do originálních, a přitom stále uvěřitelných, životních situací.
Čtivé a s netuctovými hrdiny je i Možná jednou, v téhle oblasti se opravdu nedá nic vytknout. Příběh rozhodně zabaví a dokáže chytit za srdce, a to především díky neslyšícímu muzikantovi Ridgovi, který je prostě super a zabouchla by se do něj každá holka - včetně mě. :) Vedlejší postavy byly taky výrazné a skvělé (Warren :*) a, bohužel, kolikrát zastínily i samotnou Sydney, která byla na můj vkus trošku nemastná-neslaná. Jenže to nebyla tak úplně její chyba. Ta holka totiž v podstatě nedostala šanci ukázat nám, jaká - sama za sebe - vlastně je. Což je jedna ze dvou věcí, jež chci knize vytknout. U Sydney jsem měla pocit, jako kdyby žila ve vzduchoprázdnu. Jako kdyby v podstatě neexistovalo nic vně jejího vztahu s Ridgem, jako kdyby její život netvořilo, nedefinovalo, nic víc než milostné trápení. Sydney se v knize ani jednou nevyskytuje ve škole nebo na brigádě, není v kontaktu s rodinou, nemá kamarády a její zorné pole se zužuje pouze a jenom na Ridgův byt, kde se odehrává drtivá většina příběhu. Je to rozhodně škoda, věřím, že kdybychom se dozvěděli např. něco více o jejím studiu, její charakter by byl zajímavější a snáz uchopitelný. Mimochodem - naprosto stejný problém jsem měla už u Odvrácené tváře lásky a jsem zvědavá, jak to bude v dalších knihách.
Druhá moje výtka bude patřit zbytečně rozvleklé a rozpitvané poslední části knihy. Nemusím přílišné rýpání se v pocitech a tady jsem se ho přímo přejedla.
Jinak ale hodnotím veskrze pozitivně. Možná jednou rozhodně není špatná kniha a já od ní dostala přesně to, co jsem očekávala. Doporučuju ji k oddechu, relaxaci a trošce toho fantazírování, pokud nebudete vyžadovat o moc víc, určitě nebudete zklamaní.
P. S.: Mám ráda, když autor dodá knize nějaký další rozměr. Možná jednou má speciální playlist s písněmi vytvořenými pouze pro tento příběh. Všechny jsou nádherné a krásně dokreslí děj, určitě si je poslechněte. :)

silvinka12
31.12.2017

Zklamání. Po tom co jsem kdysi četla Život jedna báseň, která se mi šíleně líbila, jsem si knihu koupila s velkým očekáváním. Anotace mě ani moc nezaujala, ale jelikož v obchodě kde jsem ji koupila byla jediná kterou jsem asi znala tak jsem si ji koupila jenom kvůli tomu, že to napsala Coollen Hooverová a její styl psaní mi sedl a tak jsem si ji koupila. Prvních sto stran jsem měla přečteno za chvilku a nechtěla jsem knihu odložit, ale postupně mě příběh omrzel. Hlavně za tím stojí, že Sydney hlavní hrdinka neustále brečí. Že začátku, že ztratila přítele Huntera a kamarádku Tori a pak vzlyká zase že Miluje Ridge ale že to není spravne. Ke konci se to točí pořád do kola.

Knize dávám čtyři hvězdy, protože byla čtivá a rychle ubíhala, ale mínus je ten příběh, který by mohl být nějak jinak upraven a nemorální se děj pořád dokola.

Denisa153
31.12.2017

Knížka je pro mě obrovské zklamání. Autorku mám ráda, ale hluchý kluk co skládá písně a hraje? A ještě ke všemu může poslouchá jak se zpívají? Ne že by se to nedalo přečíst, ale děj je předvídatelný a nějak celkově mě toto téma moc neoslovilo. Asi ji znovu číst nebudu a nebo možná jednou...

PetraBery
31.12.2017

Další podařený počin oblíbené autorky. Příběh mě vtáhl ihned a četla jsem každou volnou chvíli. Vyprávění dvou hlavních hrdinů - neslyšící Ridge a zklamaná Sydney, ústřední dvojice, která se vznikající lásce mezi nimi brání za každou cenu. Nesedělo mi, jak Syd opravdu hodně brečela, co se mi zase hodně líbilo, bylo propojení knihy a hudby. Pro mě krásné zakončení roku co se týče knih.

MichaelaLucie
28.12.2017

Nemůžu si pomoct, ale mě na téhle knížce nesedla hlavní hrdinka - Sydney, která celou knížku neustále brečí. Jinak příběh je zvláštní tím, že hlavní hrdnina neslyší a i to spojení s hudbou se mi líbí, ale to nestálé brečení Sydney jsem ke konci už nemohla snést.

Red-haired
28.12.2017

Kniha od Colleen Hoover je jako vždy čtivá a přečtená za jeden den. Do příběhu jsem se dostala téměř okamžitě, pár výhrad bych ale měla, a takovou hlavní je fakt, že hlavní hrdinka neustále brečí, ale opravdu neustále! Ke konci už se děj opravdu točil dokolečka a kromě dalších padesáti způsobů pláče tam nic nového nevznikalo, ale nemůžu popřít, že ta první polovina za to stála, a byla to moc pěkná oddechovka.

Brunnetka
26.12.2017

Páni. Knížka se čte sama, po poslední stránce jsem jen hledala zbytek :-D Naprosto super, nikdy jsem nepřemýšlela, jak moc to mají neslyšící komplikovaný...jako je podle mě lepší být hluchá než slepá, ale stejně je to handicap, je úžasný, že i přes tuto překážku hlavní hrdina skládá hudbu, že si našel způsob jak ji "slyšet".
Můžu jenom doporučit :-)

Adi.h
20.12.2017

Asi jsem od knihy čekala trochu víc. Ze začátku mě bavila, ale asi po sto stránkách se to pořád opakovalo a zdálo se mi, že se neodehrává nic zajímavého. Dalo by se to napsat na pár stránek. Za pár dnů nebudu vědět, že jsem nějakou knihu četla. Takže docela zklamání.

Terka18
10.12.2017

Autorka umí moc krásně psát. Knížka nádherná, postavy byly super, úplně všichni, jen bych byla trošku ráda, kdyby tam byl Brennan více, ale to je pouze maličkost. Knížka se čte sama, nemám žádnou výtku, další moje oblíbená knížka, ke které se budu strašně ráda vracet. Neváhejte čtěte.