Možná jednou

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337291/mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4.5374

Maybe Someday (1.)

Maybe Someday (2014)

Vydáno:, Euromedia

Terka18
10. prosince

Autorka umí moc krásně psát. Knížka nádherná, postavy byly super, úplně všichni, jen bych byla trošku ráda, kdyby tam byl Brennan více, ale to je pouze maličkost. Knížka se čte sama, nemám žádnou výtku, další moje oblíbená knížka, ke které se budu strašně ráda vracet. Neváhejte čtěte.

Beky
09. prosince

Colleen mne nikdy svými díly nezklamala ani tentokrát. Úžasný příběh, dokonalá myšlenka, hlavní postavy sympaťaci ... Super!!!

Suza
08. prosince

Vůbec nevím, jak hodnotit. Kniha mi nesedla, kdyby nebyla moje a nepotřebovala jsem ji do výzvy, asi bych ji nedočítala. Musela jsem se do čtení občas vyloženě nutit. Nedá se říct, že by byla špatně napsaná, ale tak nějak příliš užvaněná - vše až příliš obšírně popisované, nelíbila se mi ani hlavní zápletka. Podruhé ji číst nebudu.

Nessa
05. prosince

Skvělé! Nic podobného sem ještě nečetla. Proto to bylo tak.. osvěžující. Prostě nečekané a překvapivé.. :D Jediné co vytknu, autorka mohla trochu víc rozvést tu situaci s rozchodem mezi Sydney a jejím přítelem. Ale to je asi to jediné. Taky oceňuji střídání kapitol mezi hlavními hrdiny...
P.S.: Když sem poprvé četla anotace knihy, upřímně moc se mi do čtení nechtělo, ale nakonec jsem ráda že jsem to riskla. Stojí za to. :(

MonaKusa
05. prosince

Páni! Já brečela.. Ale já brečím u všeho. :) Krásně popsané a ten děj. Krása! Úplný opak mé předchozí čtené knihy Osm. Tahle je tak optimistická!

nomarket
03. prosince

Přečteno za jeden den.. :)

xindl007
30. listopadu

K této knize se budu ráda vracet. Má v sobě krásné kouzlo. Kluk, který neslyší a dívka po rozchodu s přítelem, oba spojuje láska k hudbě. I tu hudbu si můžete přehrát a více vás to vtáhne do děje. Doporučuji.

Dandy1
26. listopadu

*Lidi si nevybírají do koho se zamilují. Vybírají si jen to, s kým v životě budou.*

Tuhle knihu jsem si opravdu užila. Colleen Hoover umí dokonale popsat co člověk cítí. Ať je to muž či žena.

Peace
20. listopadu

"Život v průměrnosti je promarněným životem."

Další z řady oddechových a sladkých příběhů. Velké plus vidím v propojení hudby s knihou, to je moc milé oživení. Také se mi líbilo věrohodné popsání sluchového postižení.

xSimaix
14. listopadu

Nádhera. Nemám slov.
Nemohu uvěřit, že jsem došla na konec cesty Ridge a Sydney. Cítím se rozpolceně, jelikož jsem si přála dojít k jejich šťastnému konci, no zároveň jsem tam dojít nechtěla, abych se s nimi nemusela loučit.
Všechny postavy v knize mi přirostly k srdci za nesmírně krátkou dobu. Zbožňuji je, do jednoho, hlavní dva hrdiny obzvlášť.
Příběh, který vypadá tak "tuctově", tak jednoduše a přece jen je nádherný a osvěžující. Něco, co je mnoha lidmi bráno jako špatné (milovat dvě osoby) je zde prezentováno jako krásné. Místo toho, aby se člověk na Ridge zlobil, miluje ho. Ve knize je ukázáno tolik oddanosti, tolik boje se sebou samým, tolik boje s city, které hlavní postavy prožívají...Coleen to vše napsala krásně, živě, emocionálně a za to se jí klaním.
Ke knize patří i vlastní "playlist" a mohu říci, že to nasadilo celému emocionálnímu zážitku z knihy korunu. Číst si texty poskládané hlavními hrdiny a poslouchat do toho tu píseň doopravdy zážitek neuvěřitelně posílilo. Sama jsem si připadala, jako bych vedle nich seděla a prožívala jejich emoce a pocity vkládané do hudby spolu s nimi (samotné písně jsou také vážně krásné a rozhodně se k nim budu vracet i mimo knihy).
Po přečtení knihy se má člověk chuť zamyslet a opět začít o trochu více věřit na šťastné konce v tomto prohnilém světě...
DOPORUČUJI! ♥

MMacicekk
06. listopadu

Úžasně silná kniha plná krásných myšlenek a nádherných hudebních textů. Jelikož se jedná o romantickou knihu, je každému čtenáři hned na začátku jasné, kterým směrem se kniha bude ubírat a k jakému spěje konci. Hrdinové tady budou muset překonat hned několik překážek a cesta přes ně nebude vůbec jednoduchá. Kladně hodnotím střídání vypravěčů, čímž nám kniha ukazuje zápletku z více rozměrů. Sydney byla holka od rány (a to doslova), i když na můj vkus i dost ubrečená a celkově se v knize prolijí potoky slz. Mě tedy neukápla ani jedna, ač situace k tomu kolikrát směřovaly. Čím to bylo, netuším :-) Na druhou stranu jsem si v knize užila i dost srandy a bavily mě vtípky, které si spolubydlící na sebe vymýšleli. Knize dávám plný počet hvězdiček a doporučuji všem romantickým duším.

bajinecka
03. listopadu

Mam rada, kdyz jde knizka rovnou k veci a hlavnimu deji, zadne okecavacky okolo. Spisovatelka takto pise, takze parada. Jenze pak ji vetsinou v pulce "dochazi dech" a knizka se uz jen tahne. Coz je bohuzel tento pripad. Ocenuji originalni napad (pozor SPOILERy) propojeni hlucheho kluka, city vyjadrovane pisnickami a k tomu soundtrack-spolupraci s pisnickarem. Prvni pulka byla vazne dobra, ani mi neprisla preslazena jako od young adult, ale druha cast byla uz jen o tom, co, proc a jak si rekli a jak si vylivali sva srdicka... Konec se dal cekat, ale posledni kapitolu si spisovatelka mohla odpustit (popis prvniho spolecneho sexu). Za me slabsi 3,5*, presto jako potrebnou romantiku doporucuji (patri to k te lepsi urovni).

Tejezka
01. listopadu

Opět skvělý, silný příběh od mé oblíbené spisovatelky. Sice si myslím, že, knížku Bez naděje už ničím nepřekoná. To je prostě TOP č.1.
Je neskutečné, jak jsou její příběhy čtivé. Pokaždé mám problémy odtrhnout se od čtení. Prostě to nejde. Doporučuji.

Luucie
01. listopadu

Když jsem začínala číst tuhle knížku, říkala jsem si, proč ty knížky od Hoover tak rychle plynou? Proč jsou tak skvěle čtivé a mám je za chvíli přečtené?
Téma mě opět chytlo, bavilo, ale s blížícím se koncem mi to najednou přišlo strašně táhlé a vleklé.
Co bylo opravdu příjemným zpestřením byly odkazy na písničky, člověk si ihned mohl představit tu atmosféru. To bylo fajn.

Ale určitě se to nevyrovnalo knížkám Hopeless...

Culie

Už je to pár dní, co jsem tuto knížku dočetla a pořád se k ní v mysli vracím. Písničky se mi tak moc zalíbily, že je pořád poslouchám a i příběh mě velmi zaujal. I když bylo od začátku předvídatelné jak knížka dopadne, tak ta cesta k tomu očekávanému konci se mi velmi líbila a chvilkami dost překvapovala. U knížky jsem se dost nasmála, poučila, byla jsem v šoku a i má ženská duše se dočkala romantických vyznání. Určitě si ráda knížku jednou zase přečtu.

Schu

Nečekala jsem, že mě knížka takhle chytne, ale nakonec jsem ji nemohla přestat číst. Nádherný příběh, úžasný konec. Doporučuji. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

sonča94

Od autorky Collen Hooverové jsem četla už několik knih. A jako ty přechozí, i tuhle hodnotím kladně. Kniha mě moc bavila, byla napínavá a nejvíce se mi líbily ty písničky k tomu. Hodně dobrý nápad.

Nixa

Rozhodně jsem nečekala, že se mi tahle kniha bude tak líbit. Opravdu nádherný příběh o lásce. A to spojení s hudbou? Skvělý nápad, protože tak se mi příběh zaryl ještě více do paměti. Tohle bylo první setkání s autorkou, ale určitě ne poslední. Pokud hledáte nenáročnou, ale přesto krásnou oddechovku, určitě po téhle knize sáhněte.

ThePeace135

Knihy tohoto typu, tedy žánr young adult a podobné, mě moc neberou a proto se podobným sekcím povětšinou vyhýbám... Potřebovala jsem si ale trochu "odpočinout" a tak mi nějaká "youngadultovka" přišla jako dobrá volba. Jednou možná mě zaujalo především propojením s hudbou. Hudba je nedílnou součástí mého života a je i nedílnou součástí této knihy. Obsahuje totiž originální soundtrack, který si při čtení můžete pouštět a navodit si tak autentickou atmosféru. Pravda, děj je sice tuctový - zakázaná láska, kdy se pořád dokola ona i on snaží odolávat, celý děj se až na pár výjimek odehrává mezi zdmi jednoho bytu a ten soundtrack mě taky až tak moc nenadchnul (výjimkou je stejnojmenný song Maybe Someday), ale zcela to splnilo svůj účel. Krásně si u toho člověk odpočine, příběh je takový milý, dobře se to čte, místy je to záživnější místy méně. Každopádně se mi líbí originální nápad s hudbou i to, že hlavní hrdina - muzikant - je vlastně neslyšící, protože to, jak autorka popisuje, jak dokáže vnímat hudbu a "slyšet" něčí zpět bylo dokonalé.

Tery702

Tuhle autorku mám opravdu ráda a myslím si, že tenhle příběh ve mě určitě něco zanechal :) Doporučuji k přečtení!!!

zdazilek

No já nevím, dlouho jsem po přečtení přemýšlela jak tuhle knihu hodnotit. Rozhodně je za mě asi nejslabší co jsem od autorky četla. Čekala jsem spád. přišlo mi, že se kniha točí pořád kolem jedné věci a nic nového se neděje. Konec už jsem se nutila číst, protože nerada nechávám knihu nedočtenou. Ten byl na ,¨můj vkus hodně přeslazený.

Papina1256

Kniha velmi čtivá, ale občas velmi zbytečně dlouhé plácání na jednom místě.

boxas

Moderní verze Červené knihovny. Dobře řemeslně zvládnuto, tím pádem se to také dobře čte, ale to je vše. Neuvěřitelné charaktery, lehce předvídatelný děj, stejně jako přeslazený závěr. Jediným plus je propojení s hudbou.

Zama

Colleen Hooverová je moje nejoblíbenější spisovatelka. Četla jsem od ní Bez naděje, Ztracená naděje, Život jedna báseň. A všechny knihy byli dokonalé! ♥ Přečtené během chviličky. Od jejích knih se nemůžu nikdy odtrhnout. Určitě doporučuji! ♥

Gabi90

Toto bola jedna z tých kníh z ktorých sa musím najprv spamätať,než začnem čítať niečo ďalšie. Mala som pocit ako keby som bola súčasťou príbehu, ako keby som Sydney aj Ridge-ho poznala osobne a cítila všetko to krásne aj smutné s nimi.

Nikyna8

Jedním slovem nádherné.

hlina

Dobře napsaná romantika.

Anezimm

Chválím za úžasný nápad propojit hudbu s příběhem. Celou dobu jsem si myslela, ze nejsem na romantické knihy, ale tahle mě vážně pohltila. Má v sobě něco víc..

JannieH

Nemám slov... krásný a dojemný příběh, který byl doplněný hudbou a ta tomu dodala kouzlo.

telileov

Znáte ten pocit, kdy si po dočtení knížky uvědomíte, jak moc jste ji potřebovali? Zrovna v tu chvíli, zrovna tahle přesná slova, zrovna ty pocity. Po takových okamžicích vždy cítím obrovskou vděčnost k autorce, že mi ta slova dala. Protože jsem je fakt potřebovala číst.