Motýlí pokoj

Motýlí pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455605/bmid_motyli-pokoj-a5A-455605.jpg 5 177 65

Elegantní a půvabné Posy Montagueové, která je posledním potomkem starého anglického rodu, se už blíží sedmdesátka, ale duši má stále mladou. Žije v nádherném venkovském sídle svých předků v Suffolku, kde prožila idylické dětství s milovaným tatínkem, jehož vášní byli motýli. Později tam jako mladá vdova sama vychovala dva syny. Navzdory silnému poutu, které ji s Admirálovým domem spojuje, však nemá na vybranou. Historické sídlo chátrá a Posy už nemá ani sílu, ani prostředky na jeho záchranu. Bolestné rozhodnutí Admirálův dům prodat však uvolní lavinu událostí, která hrozí zničit nejen Posy, ale i její dva dospělé syny, jejich partnerky a rodiny. Události, jejichž kořeny sahají do víc než půl století dávné minulosti, z níž se náhle vynoří nejen Posyina první láska Freddie, ale i stíny dopadající na životy všech jejích blízkých. A také jedno staré temné tajemství pohřbené pod nánosem lží a polopravd, jemuž náhle musí čelit… Strhující, barvitá a dojemná rodinná sága sepsaná mistrovskou vypravěčkou Lucindou Riley patří k autorčiným nejlepším dílům, v nichž se proplétá minulost s přítomností a v nichž hlavní roli nakonec sehrávají různé podoby lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Butterfly Room , 2019

raty
30.10.2022 5 z 5

Lucinda Riley dokázala neuvěřitelně splétat vlákna příběhů postav ve svých knihách. Tato se nedala téměř odložit.
Rozsáhlá rodinná sága se dvěma časovými linkami je naplněná emocemi až po okraj. Tentokrát musím říci, že současná linka byla napínavější a zajímavější než ta z minulosti. Hlavní hrdinka Posy je opravdu zajímavá a i když toho na ní autorka naložila opravdu hodně, neztratila optimismus. Ostatní členové rodiny a další důležití lidé v jejich životech naplnili knihu svými až neuvěřitelnými ale velmi lidskými osudy. Děkuji za pěkné čtení.

petrulkaa
03.10.2022 5 z 5

Moc hezká oddychovka, ve které nechybělo napětí od začátku až do konce. Autorka bezvadné série Sedm sester mě opět nezklamala. Obdivuji, jak bravurně líčí příběh dvou časových linií. Už se moc těším na další její knihu.

MartinaP1984
06.09.2022 5 z 5

Bohužel poslední kniha, která mi od Lucindy ještě chyběla. Je nádherná, jako ty předchozí. A je mi opravdu moc smutno, že už od ní nový příběh nepřidám :( Bylo mi opravdu ctí, paní Spisovatelko. Posílám tam nahoru velké poděkování za všechny ty krásné příběhy, které jste stvořila.

Jirinamac
05.08.2022 5 z 5

Knížku jsem četla dost dlouho, protože jsem jí měla v papírové podobě a ta zrovna není moc vhodná do kabelky na cestování.
Další rodový příběh, který místy překvapí, ale spíš je to takové poklidnější čtení, kde se střídá minulost a současnost. Posy jako mladé děvče, které se nedozví pravdu v mládí, ale v pozdějším věku bude pravdou zasažena.

Irsaf
27.07.2022 4 z 5

Moje první kniha od Lucindy a určitě ne poslední…
Četlo se to moc hezky…
Sice to bylo dost předvídatelný, přesto se mi to líbilo a Posy si člověk musí oblíbit…
Doporučuji…

Mandlevest
25.07.2022 5 z 5

Je to vcelku banální příběh, navíc ani nejsem moc vděčný čtenář romantické literatury, ale já četla do hluboké horké noci. Jsou jen dvě autorky tohoto žánru , které mě nikdy nezklamaly a jednou z nich je Lucinda Riley (a tou druhou Jojo Moyes). Příběh svérázné Posy a její rodiny jsem přečetla jedním dechem. A fandila a smutnila a mračila se a potom se zase usmívala, no, emoce pracovaly na 100%. Díky, Lucindo, za tyto rodinné příběhy, plné lásky k životu. K životu takovému, jaký je. Ne vždy je k nám spravedlivý, o to více je nutné prožít ho naplno. Krásná, odpočinková kniha, která se Vám bude líbit.

Renike
30.06.2022 5 z 5

To byla moc hezká kniha. Baví mě číst současnost a minulost střídavě. Takové knihy i hodně vyhledávám. Lucinda mě nemůže zklamat, píše nádherně.
Jediná věc co mě vadila v příběhu byla ani ne to množství vína, ale že po pití alkoholu pořád každý řídil auto. To jako vážně??

milena8281
29.06.2022 4 z 5

Knihy Lucindy Riley čtu velmi ráda. Tentokrát mě ale nebavilo střídání časových linek. Přesněji řečeno, byla jsem tak strašně netrpělivá se dozvědět, co se tenkrát stalo, že mě současná linka zdržovala a znervózňovala. Ale teď, když už všechno vím, tak můžu říct, že to byl opět luxusní zážitek :D Způsob, kterým autorka propojila jednotlivé postavy, byl prostě parádní. A ano, život je takhle škodolibý, že vám jednou rukou dokáže dávat a druhou brát. Tenhle příběh na mě působil trochu smutně, v porovnání s těmi, které už jsem od autorky četla.

archivářka115
08.06.2022 4 z 5

Knížku jsem přečetla velmi rychle. Moc se mi líbila, i když mně vadilo prolínání současnosti a minulosti. Bohužel ke konci začala být zbytečně moc nepravděpodobná. Proč Freedie tak rychle ukončil lásku s Posy a nic jí nevysvětlil.
Opravdu věřil, že by to Posy neunesla ? Také nepravděpodobný rozpad vztahu Nicka a Tammy. Mohl jí vysvětlit, že má dceru. Nebudu to dále rozebírat. Je to romantická knížka, tak musí člověk počítat i s naivním koncem.

pavlinkaa
06.05.2022 3 z 5

Hezký příběh.
Možná to působilo jenom na mě, ale nechlastalo se v tom příběhu až moc? :)

EvikU.
22.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Nádhera. Tuhle autorku já nemám nikdy na menší hodnocení. Vždycky mě její knihy pohltí, nic nedělám, jen čtu.

Zase prolínání časem minulost, přítomnost, rozdělené na části, kdy se střídají postavy. Akorát maličko mi vadilo, jakou udělala bezchybnou hlavní hrdinku Posy, od malé holky až po starou ženu bez jediné chyby. Ale proč ne, věřím že takové lidi existují, že vše hodnotí spravedlivě...

No nebudu v tom šťourat, kniha mne oslovila, byla jsem s ní ráda a doporučuji k přečtení.

Katerina015
14.04.2022 5 z 5

Prvni setkani s autorkou a rozhodne ne posledni. Moc prijemne pocteni. Rozhodne doporucuji

mončičák42
26.03.2022 5 z 5

Tato rodinná sága mi učarovala. Ústřední postava Posy na mě silně zapůsobila jako holčička, mladá žena i babička. Sledujeme životy několika lidí. Kniha ve mně vyvolala plno emocí - obdiv, radost, zvědavost, lítost, pohodu, zármutek, ale také nepochopení, zlobu až nenávist. Musím ještě vstřebat tajemství motýlího pokoje, bez kterého bych se raději obešla.

MarieVanda
16.03.2022

Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla o jaké tajemství se jedná, jinak mi nic nedala. Myšlenka byla zajímavá, ale na můj vkus velmi plytce a naivně zpracovaná. Korunu tomu nasadil překlad. Víceméně byli všichni "drahoušci", kteří se buď "chechtali nebo zachechtali ", velmi často "zatleskali, tleskali, občas i nadšeně" atd. Přitom jak bohatá a pěkná je naše mateřština!!!

Elapheg
09.03.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem chtěl vyzkoušet druhou knihu od Lucindy Riley. První byla: Milostný dopis - to byl spíše thriller řiznutý romantikou, který v Anglii nesměl dlouho vyjít. Motýlí pokoj je krásná kniha, dost romantická, kde se láska rozjíždí hned u třech párů. Nejdůležitější postavy jsou Posy Montagueová, jejíž život je v knize popisován jak v minulé, tak v přítomné lince. Posy měla v mládí velkou lásku Freddieho Lennoxe. Ti se po 50 letech opět setkají a zdá se, že je jim konečně osud nakloněn, jenže je tady jedno temné tajemství, o kterém ví Freddie, ale jeho láska Posy stále ještě ne. Admirálův dům nakonec vydá tajemství motýlího pokoje, ale unese Posy jeho tíhu, nebo bude tak temné, že Freddieho a Posy znovu rozdělí? Mezi hlavní postavy knihy patří také Posyini synové Nick a Sam, Amy, Evie, Tammy, Sebastian a Posyina vnoučata. Byla to poutavá kniha s různými druhy dramat. Takové spojení lásky, naděje, ale i životních útrap, okořeněných rodinným tajemstvím, což já mohu. Jen je škoda, ža tak krásná a slibná autorka odešla předčasně do hvězdného nebe. Dávám pět hvězd a doporučuji. :-)

sissque
11.02.2022 5 z 5

Pohlazení po duši.
Když jsem knihu začínala číst, nevěděla jsem přesně, co vše se v ní odehraje.
Čekala jsem romantický, laskavý, létem protkaný příběh.
Ach, jak jsem se nakonec mýlila.

Lucinda Riley opět dokázala mé srdce rozložit na několik kousíčků, zároveň jej ale naplnit nadějí.
Jejím knihám jsem naprosto propadla a stala se jedním z mých nejoblíbenějších autorů.
Výjimečná žena. Odešla příliš brzy.

Hlavní hrdinkou, doslova, je tady Posy Montagueová, které osud naložil ne příliš lehký život.
Tolik bolesti je na jednoho člověka příliš…
Opět, jak je u Lucindy zvykem, se děj odehrává ve dvou časových rovinách.
Sledujeme život Posy jako slečny, mladé dámy a zároveň jako téměř sedmdesátileté paní.

Posyinou velkou láskou je vila Admirál, ve které vyrostla, posléze vychovala vlastní děti a nyní cítí, že s ubývajícími silami je čas se s milovaným domem rozloučit.
Sledujeme zároveň tajemství, kterým je vila opředena a rovněž životy dalších postav.
Jejich charaktery si tady jednoduše oblíbíte.
Jsou stejné, jako my všichni.
Nejsme dokonalí, děláme chyby. Poučíme se z nich nebo naopak ne, ale nepřestáváme doufat a vzdávat se naděje na úspěch.

Za mě to byla krásná rodinná sága.
Kniha vás přenese do děje tak, že se cítíte být její součástí.

Tak vám příběh směle doporučuji a užijte si při čtení každou stránku.

broskev28
07.02.2022 4 z 5

Opět milé a pohodové čtení. Zdaleka ne všechno je bezproblémové a život rozhodně není procházka růžovým sadem, ale v podání Lucindy Riley vám i ty smutné pasáže připadají tak nějak snesitelnější.
Krásné byly scény z Posyina dětství - tatínek byl úžasný člověk a ona měla velké štěstí, že jeho rodová "větev" byla tak citlivá a empatická. Naopak nejméně čtivé a zajímavé byly pro mě pasáže s Posy v roli mladé ženy, manželky a matky. Vynahradila mi to Posy - tchyně, babička, paní domácí (pro Sebastiana). Děkuju za komentář Mlsnákočka.
Admirálův dům, ale hlavně jeho zahradu bych moc ráda navštívila.

Terka1975
25.12.2021 5 z 5

Kniha plná tajemství odehrávající se v Admirálově domě a vyprávějící příběh Posy od jejího dětství až do stáří a propletených osudů členů její rodiny. V této knize si i dost popláčete, tolik neštěstí na jednoho člověka…. Ale věříte až do konce, ze vše dobře dopadne.

knihomolka_eli
13.11.2021 5 z 5

Rovnako ako všetky ostatné knihy od Lucindy Rileyovej, aj táto bola úžasná. Bol to silný, emotívny, dojímavý príbeh plný prekvapení.

Hlavná hrdinka Posy bola jednou silnou a veľmi inteligentnou ženou. Toľko rán, čo jej život priniesol zvládla priam bravúrne a ostala tou istou Posy ako predtým. Sálala z nej láskavosť, múdrosť a dobrota. Nemala to ľahké ani čo sa týka minulosti. Našla v sebe poriadnu dávku odpustenia, mrzel ma najmä osud jej otca. Čo sa týka jej detí, Nick bol taká jej kópia. So Samom to bolo horšie. Páčilo sa mi, že nepozerala na svoje deti len cez ružové okuliare, nedržala im vždy stranu, za každých okolností bola spravodlivá. Malá Clemie bola neskutočne vyspelá a statočná na svoj vek. Freddie bol stará škola, typický džentlmen, ktorých je na svete skutočne málo. Veľmi som si obľúbila aj jej nevesty, taktiež Sebastiána.

V knihe boli momenty, ktoré som síce čakala a tušila už skôr ako nastali, aj tak mi prišlo ľúto, keď k nim naozaj došlo. Niektoré pasáže som čítala so slzami v očiach, tiež boli v knihe momenty, ktoré vo mne vyburcovali hnev, ale veľa okamihov aj radosť. Toľko emócii som nemala pri knihe už dávno. Na konci všetko do seba zapadne a spleť tajomstiev bude odhalená. Autorka brilante dokáže prechádzať kapitolami z prítomnosti a z minulosti. Postavy vždy opíše tak dokonale, že nie je šanca sa v nich stratiť.

Úžasná kniha, ku ktorej sa časom určite vrátim a radím ju medzi moje top knihy.

Marci_Vaj
12.10.2021 5 z 5

Krásná kniha, opravdu jedna z nej :) Můžu jen doporučit...