Motýlí pokoj

Motýlí pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455605/bmid_motyli-pokoj-a5A-455605.jpg 5 177 65

Elegantní a půvabné Posy Montagueové, která je posledním potomkem starého anglického rodu, se už blíží sedmdesátka, ale duši má stále mladou. Žije v nádherném venkovském sídle svých předků v Suffolku, kde prožila idylické dětství s milovaným tatínkem, jehož vášní byli motýli. Později tam jako mladá vdova sama vychovala dva syny. Navzdory silnému poutu, které ji s Admirálovým domem spojuje, však nemá na vybranou. Historické sídlo chátrá a Posy už nemá ani sílu, ani prostředky na jeho záchranu. Bolestné rozhodnutí Admirálův dům prodat však uvolní lavinu událostí, která hrozí zničit nejen Posy, ale i její dva dospělé syny, jejich partnerky a rodiny. Události, jejichž kořeny sahají do víc než půl století dávné minulosti, z níž se náhle vynoří nejen Posyina první láska Freddie, ale i stíny dopadající na životy všech jejích blízkých. A také jedno staré temné tajemství pohřbené pod nánosem lží a polopravd, jemuž náhle musí čelit… Strhující, barvitá a dojemná rodinná sága sepsaná mistrovskou vypravěčkou Lucindou Riley patří k autorčiným nejlepším dílům, v nichž se proplétá minulost s přítomností a v nichž hlavní roli nakonec sehrávají různé podoby lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Butterfly Room , 2019

zuzana2599
30.12.2020 5 z 5

Prastarý pokoj se sbírkou motýlů nám ke konci příběhu odhalí své temné tajemství.
Psst, je tiše seďte a čtěte, tato nová kniha Lucindy Riley je opět fantastická, skrývá v sobě nádherný, líbezný, barvitý příběh starého rodinného sídla a jeho poslední obyvatelky, dívky Posy. Snoubí se zde přítomnost s minulostí, ale opět tak jemně a nenápadně, že jen tato skvělá vypravěčka to takto umí a dokáže.
Milí přátelé, vychutnejte si i vy tento příběh o všech podobách lásky, ty chvíle s ním budou patřit k báječným a neopakovatelným !

85098211
27.12.2020 5 z 5

A zase už mne autorka dostala! ;-) Samozřejmě v pozitivním smyslu tohoto slova. Píše tak neuvěřitelně procítěně a její vyprávění je prostě nádherné. Stejně tak i tato kniha, kterou jsem jen těžko odkládala. A přitom se jedná o takový zdánlivě obyčejný příběh. Opět zde máme dvě dějové linky, které se krásně proplétají, až nakonec splynou v jednu jedinou. Ta z minulosti vypráví o dětství a mládí hlavní hrdinky Posy a ta ze současnosti zase o jejím životě dnes. Dalo by se tedy opravdu říct, že to není nic neobvyklého, ale autorka svým stylem psaní každé své knize dodá něco navíc, něco zvláštního a neobyčejného. Postavy jsou tak živé a konkrétně zde mi byla sympatická nejen Posy, do které se prostě musíte zamilovat hned na první dobrou ;-), ale také Amy, Sebastian, Freddie nebo i Nick. Na druhé straně jsem jen těžko dokázala pochopit, jak se mohl ze Sama stát tak špatný člověk, když měl tak skvělou rodinu... Kniha je výborná až do konce, proto si vysoké hodnocení právem zaslouží a já za sebe se už zase moc těším na další od této spisovatelky :-).

matula1977
03.12.2020 5 z 5

Je neuvěřitelné, jaké příběhy Lucinda Riley umí vymyslet, ať jsou to jednotlivé knihy anebo osudy Sedmi sester, na jejichž pokračování se vždy moc těším. I tato kniha byla naprosto úžasná, nemohla jsem se odtrhnout od čtení.

Ďumbierka
28.10.2020 5 z 5

Krása.
Pohladenie po duši a zvlášť v týchto zvláštnych časoch.
Na začiatku som si nebola istá čo čakať a čo mi kniha dá, ale po prečítaní cca tridsiatich strán mi to bolo vlastne úplne jedno.
Lucinda Riley ma vtiahla do svojho príbehu - ani neviem ako. A veľmi sa mi to páčilo.
Občas som mala slzy na krajíčku a občas som sa zasmiala. Kniha vás rozhodne naplní láskou a nádejou. Samozrejme, že ide o oddychovú literatúru, no témy v tejto knihe nie sú len ľahké a oddychové a autorka sa s príbehom aj jeho charakterom veru vyhrala.
Za mňa výborná kniha, ktorá mi ulahodila a hltala som stránku za stránkou.
Veľmi som si obľúbila charaktery postáv. Každá postava je iná, každá má svoje čaro aj tienisté stránky a tak je to aj v bežnom živote s ľuďmi.
Nie sme dokonalí, robíme chyby. Milujeme, občas klameme, dúfame a snažíme sa robiť veci najlepšie ako vieme...
Táto autorka je moja srdcovka. Ja môžem knihu s čistým svedomím len a len odporučiť.
Navyše prostredie knihy je čarovné. Anglicko a jeseň - teda hlavne jeseň. Ako som si na začiatku myslela, že je to skôr kniha na leto, tak si teraz, po jej prečítaní myslím, že ideálny čas je kedykoľvek, ale jeseň je jeseň.
Želám všetkým krásny deň a ak sa do knihy pustíte, užite si každú stránku.

zeytin
18.05.2020 5 z 5

Nesklamala, potešila a v závere mi bolo ľúto, že už skončila. Po prečítaní všetkých vydaných dielov série Siedmych sestier som mala veľké očakávania aj od tejto knihy a som veľmi rada, že ani v tomto prípade autorka nepodliezla vysoko nastavenú latku. V knižke sa veľmi zaujímavo rozvíja dej viacerých postáv prostredníctvom životného príbehu 70-ročnej ženy Posy. V knihe sa nachádza moje obľúbené prelínanie dejových línií z prítomnosti do minulosti. Pre mňa je dobrá kniha tá, ktorá ma prenesie do deja knihy tak, že sa cítim byť jej súčasťou. Rada túto knižku odporúčam všetkým, ktorí zvažujú jej čítanie.