Půl krále

Půl krále https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386518/bmid_pul-krale-OmZ-386518.jpg 4 396 108

Moře střepů série

Vlastní rodina ho zradila a nechala napospas smrti, ale princ Jarvi, nedobrovolný dědic rozděleného království, přísahal, že trůn, o který nikdy nestál, získá zpět. Nejprve však musi přežít kruté zacházení, okovy a hořké vody samotného Roztříštěného moře – to vše jen s jednou zdravou rukou. Do tvrdého, neúprosného světa se narodil jako nedochůdče, neumí držet štít ani se ohánět sekerou – jako smrtíci ostří mu tedy slouží vybroušená mysl. Shromáždí zvláštní společenství štvanců a zjistí, že mu mohou pomoci víc, než by dokázal kdokoli z urozených. Přesto může Jarviho cesta skončit stejně, jako začala – ve zvratech, léčkách a neštěstí...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Half a King , 2014

Dragonian
30.10.2018 5 z 5

Moje první setkání s Abercrombiem a dopadlo na jedničku. Příběh mě bavil a byl napínavý. Místy jsem byl opravdu překvapený, jak se co událo. Těším se na pokračování a určitě si přečtu další jeho knihy.

Tiny24
26.10.2018 4 z 5

Nadprůměrná fantasy (i když těch fantasy prvků zde moc nenajdeme), každopádně nechápu takový obdiv a vyzdvyhování díla, když Abercrombie napsal již více a daleko lepších věcí. Chápu však, že Půl krále si najde větší počet čtenářů, má to rychlý spád, děj a svět není nijak složitý a počet postav není tak velký. Líbivé, ale žádná revoluce. Uvidíme, jak se nám příběh dále rozvine, pokračování si nenechám ujít

Krivas
22.10.2018 5 z 5

Vůbec není potřeba cokoliv řešit... Joe Abercrombie je prostě špička. Vždy po něm sáhnu, když si chci prostě užít.

Boboking
22.10.2018 5 z 5

Nezbývá než souhlasit s ostatními... Tak skvělou fantasy jsem už dlouho nečetl. Po dlouhé době 5* bez problému. Výborný děj, ale především skvělé postavy, které nejsou "černé a bílé", ale možná kruté, ale o to více lidské. Vřele doporučuji.

Kikina182
14.10.2018 5 z 5

Od knihy Půl krále jsem toho očekávala opravdu hodně. Přeci jen ji doporučoval George R. R. Martin a jeho doporučení nevídám zrovna často. A můžu říct, že mě kniha nezklamala. Sice jsem čekala něco úplně jiného, než jsem si nakonec přečetla, ale možná právě proto byla kniha ještě lepší, než jsem čekala.

Babouš
01.10.2018 5 z 5

Čtivé, akční a plné intrik jako Hra o trůny, ale má to větší spád. Po dlouhé době fantasy, které ve mě probudilo touhu pobýt v tom světě ještě o fous dýl. Moc jsem si to užil a nedočkavě vyhlížím další díly!

Archie
29.09.2018 4 z 5

Porad je to strhujici Abercrombie, lec pro znalce Prvniho zakona muze byt odklon k primocarejsi, naivnejsi a po vsech strankach klasictejsi (spise ve smyslu - ctenari neocekavej zadne zasadni seky do tradicni vystavby dila) fantasy, ponekud zklamanim. Na druhou stranu, dalsi ironickou intrikarinou by Abercrombie navazoval nejspis dost tezkopadne, a kdyz o tom tak premyslis, nejspis by otravil i me. Pul krale je navic prvni knihou trilogie a pribeh muze dostat nakonec sirsi a vrstevnatejsi ramec. Nejsem si jist, jestli si Abercrombie za jistou neoriginalitu tu patou hvezdu zaslouzi (nakonec spise ne) - tuhle vikingskou fantasy jsem ovsem precetl za vikend, coz mluvi samo za sebe. Nekdo ten vypravecsky talent proste ma. Druhy dil ma jisteho kupce.

Airin
27.09.2018 5 z 5

Z této knížky jsem opravdu nadšená. Díky autorově stylu vyprávění a popisování jsem se dokázala velmi rychle vžít do situace hlavních postav i do nich samotných. Příběh? Dokonalý! Postavy a jejich charakter? Perfektní! Zvraty, podrazy a boje? Splněno! Prostě ať hledáte v této knize cokoliv, najdete to v ní. Od čtení jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Četla jsem všude možně, kde to jen šlo – až tak na mě ten příběh působil. U této knihy se rozhodně nudit nebudete. Příběh Půl krále je jedna velká ohromující jízda, na kterou rozhodně nezapomenu! A Vám ji vřele doporučuju :))