Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1397 283

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

antonio22
10.03.2015 1 z 5

2x jsem zkusil číst, ale to se nedá. Vždycky jsem zjistil, že ani nevím co jsem posledních 10 minut četl. Možná jako duchovní čtení ano, ale jako román NE.

Safienka
05.03.2015 5 z 5

Dílo, které obsahuje nesmírné množství pravd a zajímavých postřehů k životu. Do rukou se mi dostalo pouze díky tomu, že jsem slyšela jednu paní, která o něm vyprávěla, jaká to je pro ní bible, ke které se neustále vrací a vracet bude. Je to kniha, kterou člověk zhltne napoprvé a potom v ní hledá stále nové a nové informace, které jsou opředeny pravdou a životem sivánských mnichů.
Hlavní hrdina knihy je úspěšný právník. Jeho přítel Julián má stejnou profesi, ale jednou dostane infarkt a dá se říct, že po této události zmizí z povrchu zemského. Odebere se hledat nový život do Himalájí k mnichům, kteři se mu stávají učiteli života. Dozvídá se zde, jak zlepšit svůj život, jak ho naplno využívat, být zdravější, pln energie a hlavně šťastnější. Rozhodne se, že tyto naučené, cenné praktiky bude šířit dál. Vrací se zpět do svého starého světa, ač už jako jiný člověk. Navštěvuje našemu hrdinu - neznalce, kterému začíná svá moudra předávat.
Kniha se čte velice dobře. Doporučuji všem. Věřím, že se k ní ještě mnohokrát vrátím a zjistím, že tam je pro mě opět něco nového. Proto knihu zařazuji do své knihovny, aby byla co nejblíž k možnému nahlédnutí.

Marquis
04.03.2015 4 z 5

V podstate zjednodušená univerzálna filozofia Východu, akurát napísaná nesmierne nudne a nevtipne. Autorovi sa rozprávačský štýl nedarí a urobil by lepšie, keby toto posolstvo nepodával ako príbeh, tak, ako to písal napr. Osho - konverzačne, pútavo, s humorom. Sharmove postavy spolu hovoria ako dvaja idioti, zvlášť John neprejavuje skoro žiaden skepticizmus a je náchylný staršiemu ex-kolegovi všetko zhltnúť. Nereálne. Kvôli tomuto a absencii akejkoľvek polemiky udeľujem nižšie hodnotenie, myšlienka je napriek tomu obohacujúca.

Experiment
16.02.2015 2 z 5

Táto kniha sa za serioznu literatúru podľa mňa považovať nedá. Chápem pobúrených ľudí, ktorí očakávali viac, lebo keď od knihy naozaj očakávate hlboký duchovný prínos, tak na túto zabudnite. Na druhú stranu vidím v tom aj pozitív. Nie každý, je na takej úrovni aby vedel pochopiť autentickú knihu o východnej filozofii a toto môže byť pre niekoho ten medzikrok. A kto vie? Kedže 95% tejto planéty skutočné spirituálne knihy nepochopia, v konečnom dôsledku môže mať tento bombastický bestseller oveľa väčší pozitívny dopad na ľudstvo.(alebo aj nie)

RobertRoberts
11.02.2015 odpad!

Díky Bohu, že se mi tato kniha dostala do ruky jako půjčená od kamarádky (která zřejmě žije v domnění, že jsem po dvojité lobotomii) a nikoliv jako koupená za mé vlastní peníze, protože bych byl dlouho nasrán sám na sebe, za jaký paskvil jsem to vyhodil dvě stovky a nehodil je raději do futrálu bezdomovcům před Kauflandem! Za mě je to jednoznačně jedna z největších hovadin, která se mi dostala do ruky. Dobře, myšlenky jsou možná v jádru dobré, ale je to tak hrůzostrašně napsané a podané, až se mi z toho chtělo zvracet. Autor si snad musí myslet, že čtenář jeho knihy je dement, když tytéž věci a myšlenky v knize opakuje defakto stále dokola. Celkově jde o stylisticky uboze napsaný rozhovor dvou chlápků, kde jeden z nich prezentuje ty “duchovní“ hodnoty a ten druhý na každou jeho větu reaguje jako Horst z teleshopingu a primitivně se diví každé banalitě. Prostě stupidní až běda. Tohle není ani zdaleka literatura, tohle je sračka, která navíc nemá s východním moudrem pranic společné..

To mám zřejmě za to, že nečtu anotace: "Tato úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě."

nickym
10.02.2015 5 z 5

Zaujalo mě, že kniha je plná moudra od začátku do konce. Různé moudrosti a metody jak k nim dospět mě ovšem nezaujaly, ale celkově se mi kniha moc líbila. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, kdo chce žít plnohodnotný a naplněný život. ;)

eL13
07.01.2015

Jedná se o odpočinkové čtení po náročnější literatuře.
Na knize obdivuji hlavně pozitivitu. Některé poučky, které Sharma uvádí, jsou opravdu k zamyšlení a člověka dokáží ,,nakopnout,,. Já osobně knihu doporučuji.

Moncza
17.12.2014 2 z 5

tato kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Zdlouhavé dialogy o životě.

ládiss
18.11.2014 3 z 5

Velmi jednoduché čtení, očekával jsem od knihy tedy trochu více , ale ve své jednoduché podstatě svůj účel splnila.Kniha je psaná horkou jehlou prakticky bez známky dějě. Uznat ale musím, kniha mne dokázala zaujmout a opakovaně mne nutila se zamyslet nad životem svým a nad filozofií a životem sivanských mnichů.

elyonka9643
09.10.2014 3 z 5

Pro někoho, kdo se s tímhle typem literatury teprve seznamuje, je to do základu dobrá kniha. Najdete v ní spoustu inspirace a motivace a zajímavých myšlenek. Ovšem pro někoho, kdo již principy v ní zmíněné zná je to spíš jen takové lehké připomenutí, ale v zásadě se nic nového nedozvíte. Aneb stále ta stejná věc omílaná na tisíc způsobů.

tlllk
28.09.2014 2 z 5

pár dobrých myšlienok v hromade dobre naaranžovanej cukrovej vaty. V deji bolo podľa mňa pár logických prešľapov, ale tie 4€ za audioknihu zas tak neľutujem. Asociuje mi to jeden príbeh z Atlasu Mrakov, ten ako Maurovia stroskotali v búrke na mierumilovnom ostrove a domorodé obyvateľstvo ktoré nepoznalo násilie skončilo nakoniec v reťaziach a hrncoch...

natalie8531
25.09.2014 5 z 5

Kniha posloužila, jak měla.
Nádherně napsána. Inspirativní hlavně k tomu, aby člověk našel sebe sama a své vlastní štěstí.
Mohu jen doporučit!

Markulinka
18.09.2014 4 z 5

Tato kniha je pro mě naprostou bombou. Jde o příběh muže - mnicha, který předává své nově nabyté moudrosti svému příteli. Radí mu, jak žít a jak vzít svůj život pevně do svých rukou a nenechat si pouze proklouzávat dny. Krásné na této knížce je, že také dává konkrétní příklady, co vylepšit a jak toho dosáhnout. Styl vyprávění této knihy mi často přišel velmi jednoduchý, kdy autor se snaží v průběhu předávání svého poselství protknout rozhovor mezi dvěma muži vtipem, který není tolik zdařilý. Každopádně tady nejde tolik o styl psaní, ale zejména o poselství, které je naprosto úžasné a hodně mi dalo.

Pawlisman
04.09.2014 5 z 5

Klasický a můj první Sharma. Myslím, že užitečné čtení pro každého. Časem se zají - silně autobiografické - upracovaný bohatýr začne žít, ale i přesto v rámci příběhu bezvadně napsané. Někoho možná pak zklame vidět, jak pan Sharma vypadá ve skutečnosti. :)

LiLinka
04.08.2014 4 z 5

Pro mě velice inspirativní kniha, která mě donutila zapřemýšlet nad mým dosavadním životem. Moc nechápu jedince, kteří tu píší, jaká je tato kniha odpad. Neříkám, má své mouchy, ale to má spousta knih. Podle mě je to jedna z těch povedenějších. Četla se mi dobře a rychle, za sebe doporučuji! :)

Iva-JU-KA
10.06.2014 2 z 5

Rozporuplné dojmy.. Příběh muže je vyprávěn během jedné noci a je spíše popisem proměny, jak si obrátit život naruby a být tím "správným" člověkem se "správným" okolím a tou "správnou" společností. Spousty moudra a filosofie.
Určitě je kniha v mnohém inspirativní a poučná. Mezi řádky lze nalézt i své nešvary, které by bylo dobré změnit. Očekávala jsem však více, knihu jsem četla spíš jako učebnici ze školy - nezáživnou, i když v mnohém poučnou.

Radhus
17.05.2014 1 z 5

Chyby v gramatice. Hodne umele podavane rady do zivota. I kdyz s nimi souhlasim, bylo to naservirovano hodne jednoduse.

jana.hud
13.05.2014 5 z 5

První kniha tohoto stylu kterou jsem četla a mohu jí dál jen doporučit. Zaujala mně a určitě se k ní budu vracet.

Pitbullka
22.03.2014 2 z 5

Knihu jsem ani ne v polovině odložila. Příběh pro mě absolutně nezajímavý a navíc napsaný celkem nudným stylem. Od knihy jsem čekala podstatně více na to, jak byla propagovaná.

Elberet
03.03.2014

Knihu jsem nedočetla, protože se jedná o jakýsi návod k různým meditačním technikám zabalený do nepřesvědčivého příběhu.