Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1397 283

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

dennie3
25.12.2015 5 z 5

Tahle kniha mi nabídla spoustu možností, jak udělat svůj život lepším. A přitom je to tak jednoduché.

Belfi
13.11.2015 3 z 5

No jak to říct ... jistě poučná, ale jinak nudná a nezáživná. Nemohla jsem se začíst. Kniha obsahuje spoustu informací a mouder. Bohužel je napsána tak, že se jen těšíte aby byl konec.

bazyk
26.10.2015 5 z 5

velice dobrá kniha... DOPORUČUJI VŠEM

bookgover
05.10.2015 1 z 5

Musím říci, že tohle byla zatím ta nejhorší "duchovní" kniha, co mám za sebou. Mluvím samozřejmě o formě. Celou dobu jsem si připadal, že sedím v nějaké zasedací místnosti a poslouchám motivační kecy nějakého manažera - ála "Partners", "Broker Consulting" a další. Těšil jsem se na "pohádkový" příběh mnicha, který opravdu prodal své ferrari - nebo na trochu těžší rozhovory učitel & žák. Co jsem dostal? Naprosto krkolomné a bohužel i hloupé dialogy o ničem - nad některými hloupými dialogy se vám opravdu budou ježit chlupy hrůzou!

bzung
03.10.2015 odpad!

Tak tohle mě opravdu neoslovilo. Rád čtu knihy s podobným obsahem, jistě i zde jsou hodnotné myšlenky, nicméně tohle mi prijde jako by psal o meditaci člověk, který si o tom něco přečetl, ale nikdy nepraktikoval.
Julián je geniální právník sociopat. Šlehne to s ním, jede do Himalájí a vrátí se osvícený člověk, tryskající studna moudrosti. U jeho výlevu mu sekunduje jeho koncipient. Ano Juliáne? Máš pravdu, Juliáne. Jak jsi to dokázal Juliáne? Když se nad tím zamyslím, je opravdu tak jednoduché a úžasné, Juliáne. Jako špatný sitcom. Ba co hůř, jako bych četl scénář k teleshoppingu s Horstem Fuchsem.

cielle
03.09.2015 4 z 5

V knize je spoustu výstižných momentů a myšlenek, které opravdu mohou a měly by ovlivnit náš přístup k životu.

bluemoon_
16.08.2015 2 z 5

Čtení pro nenáročného čtenáře, řekl bych. Kniha jistě obsahuje užitečná moudra, ale podává je jak mrkový salát ve školní jídelně.

teacup
16.08.2015 odpad!

Toto ne. Chcete-li opravdu pozitivní motivaci nebo rady, jak na šťastný život, zkuste něco jiného. Sharma je recyklátor myšlenek, které zřejmě našel na internetu a posbíral a teď je ústy bývalého workoholika, nyní mnicha, káže. Ale káže nudně k uzoufání. Český překlad knihy je příšerný a plný gramatických chyb.

LolaSta
09.08.2015

Moje první kniha od tohoto autora a vůbec new age. Knížka se mi líbila, i když žádné světoborné novinky jsem se nedozvěděla. Je ale psaná velmi čtivě a pro mě záživně. Líbila se mi, ale věřím, že chlapi (většinu) asi neosloví.

Betyty
06.08.2015 3 z 5

Kniha je hezky napsaná. Ovšem s realitou se velmi rozchází. Mniši odněkud ze Sivany jsou toho příkladem. Ale číst se dá.

aktijnov
24.07.2015 2 z 5

Kniha mě nezaujala.

Paja.T
09.07.2015 3 z 5

Ač je v knize spousta moudrých myšlenek, příběh pokulhává, spousta věcí se neustále opakuje a koncept knihy mi přijde jako pseudospojení, které ve výsledku moc nefunguje. I když některým čtenářům celkové pojetí možná vyhovuje, já bych uvítala buď silnější příběh, nebo vyloženě "rady a návod na život".

pobijecmuch
02.07.2015 odpad!

Okomentuji tuto publikaci asi takto - blbost, hovadina nebo brak - každý ať si vybere slovo, které se mu líbí. Prostě věc (schválně nepíšu kniha) které se udělala velká reklama a to je tak všechno. Správně to pojmenoval uživatel elcapitano, že je to jak teleshoping. Zavřete oči a hned vám naskočí vlezlý Němec Horst Fuchs, s tou jeho náušnicí v uchu. Jak říká klasik Cimrman - "A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí".

Kulhavá
18.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, čtivá a hlavně velmi poučná. Mohu porovnat s knihou Moc podvědomí, tato je rozhodně čtivější. Ke knize se budu často vracet, stejně jako k Moci podvědomí :-) Pro mě rozhodně kniha, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně, pomůže pochopit i otevřít mysl :-)

elcapitano
17.06.2015 odpad!

To se nedá, to je opravdu brak. Už to tu přede mnou někdo trefně psal, že to je psané jazykem jak z teleshopingu. To je přesné! Celou dobu, co jsem to louskal (asi do půlky) jsem měl dojem, že na mne někde vybafne, abych začal s Herbalifem nebo Amway nebo tak něco.
A teď ti Johne řeknu tu největší pravdu, musíš se snažit myslet pozitivně. Opravdu Juliáne, to je ta nejkásnější věc, co jsi mi mohl sdělit v tom svém sametovém nádherném rouchu. Johne tvoje ryzí nadšení ve mě rozvíjí energii..... blal bla bla
Je to opravdu ubohé.
..aha autor: www.robinsharma.com..hm, tak to je jasné, to opravdu není "literatura" určená pro mne.

maara
01.06.2015 odpad!

Myslenka dobra, provedeni uz ne. Nelibi se me hlavne styl, ahoj bobe ahoj tome, tak si to zrekapitulujeme co jsi me rekl :-) vyborne bobe a jak to bylo dal, ano tome uz povidam :-)

LenZa28
28.05.2015 3 z 5

Četla jsem ji na nadšené doporučení kamarádky a za mne asi tak: kdyby byla první knihou tohoto žánru, co jsem četla, tak jsem asi nadšená.. Ale není a byť plná mouder, za mne už čtených v jiných knihách.. Jak přepsaná seminárka. Docela mi na chvilku znechutila toto téma jako takové. Souhlasím se Sláča.

Sláča
17.05.2015 odpad!

Povrchní, plytká kniha opsaných mouder z jiných (opravdu kvalitních) knih, jakoby autor říkal, "Pojďte, budeme si hrát na budhisty, ukážu Vám pravdu"....... Poctivě jsem se jí snažila dočíst, ale opravdu to nešlo. Po Alchymistovy, Milarepovi, Zasvěcení a jiných skvostech pro mě škvár, ve kterém jsou nahuštěné úžasné myšlenky a pravdy opsané z jiných knih (alespoň dle mého názoru).

motolka
30.04.2015 5 z 5

Nádherná knížka, plná pravdy.
Určitě si jí časem ještě přečtu několikrát.
Doporučuji všem, kteří chtějí něco udělat se svým životem.

momo01
24.04.2015 odpad!

Tohle taky vážně nedám: Příliš mnoho patosu, změť životních mouder, která se opakují a všichni alespoň intuitivně známe. Na beletrii nuda, na duchovní literaturu plytkost, na odbornou literaturu nepravdy a povrchnost.