Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23638/bmid_mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-rvP-23638.jpg 4 1397 283

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

attila1
29.06.2018 3 z 5

Sice jsem jí dočetla do konce,ale musela se do toho nutit. Přišlo mi to pořád dokola to samé. Za mě nuda.

vladimir0235
18.06.2018 odpad!

Stějně jako veškeré náboženské knihy i tohle je snůška keců. Všichni tihle motivační speakeři každou vodu a pijí víno a toto není výjimkou.

chandel
16.06.2018 4 z 5

Krásná knížka, co věta, to poučení. Věřím, že tolik mouder o tom, jak žít, může být nekomu nepříjemné, protože knížka skoro žádný děj nemá, ale já jsem s ní naprosto spokojená a určitě se k ní vrátím! :) moc mi pomohla!

spilina
01.06.2018 1 z 5

Nejsem ten správný typ na motivační knížky :D Snůška neustále se opakovaných "mouder"

kilometr
16.05.2018 2 z 5

Další z mnoha návodů,jak prožít plnohodnotný život.Častokrát napsáno mnohem lépe.Jdu prodat svůj ojetý vůz a vydám se do hor!30%.

Abia
23.04.2018 3 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Je to na mě moc poučné, čekala jsem víc příběh. Moc z toho kouká "osobnostní rozvoj". Pořád mi to nedocházelo, říkala jsem si, tohle všechno bylo řečeno už tolikrát a pak jsem se podívala, kdy byla kniha vydaná. Číst jí před 20 lety, to bych se na to dívala jinak. Ale dnes už je to trochu nuda a podobných knížek je hodně.

StihOMam
16.04.2018 3 z 5

Rozsahle popsaný návod na stesti?!? Na papire usporadane myslenky, s nimiz se kazdy se zajmem o toto tema jiz setkal a z nichz nektere uz pravdepodobne zcela prirozene aplikuje. Trochu mi nesedlo vypraveni formou dialogu, protoze Julianovy poznamky mi pripadaly tupe a narusovaly plynulost.
Jinak prijemne podane celozivotni pravdy a moudra.

zdendaz
09.04.2018 4 z 5

Tato kniha je celkem zbytečně roztahaná, hlavní hrdina je chytrý, ale občas neuvěřitelně hloupý (ptá se na naprosto zřejmé věci), nicméně toto nemá být literatura faktu, je to spíše pohádka. Pohádka pro dospělé a mladistvé, kteří se točí v kruhu a hledají cestu k úspěchu. Zda jim pomůže nebo ne, záleží na nich. Tento typ literatury jim může pomoci udržet si motivaci, ale ne dosáhnout úspěchu jen slepým následováním toho, co je psáno. Ono to není potřeba následovat vůbec, jde v podstatě jen o motivaci samotnou.

Já jsem se do ní pustil proto, že jsem potřeboval oddych po třech knihách o kvantové fyzice. A na to zafungovala výborně.

Pokud hledáte oddychovou literaturu, pak je toto celkem dobrá volba.

pucii
26.03.2018 4 z 5

Knížka může pomoci člověku zamyslet se nad dosavadním životem z jiné stránky a třeba mu i dodat radost a pokoj do života, nebo jeho smysl. A třeba tak i nevědomě pomoci jiným. Asi je více podobných knih, ale člověk nikdy neví, co koho kdy osloví.

Mé poznámky :-) :

Neustálým honem za úspěchem míjíme ty správné hodnoty.

Jak se chceš postarat o druhé, když se nedokážeš postarat sám o sebe?
Jak máš mít rád druhé, když nemáš rád sám sebe?
Jak máš být dobrotivým, když se sám necítíš dobře a pohrdáš sebou?

Jedna z mála věcí, které můžeme ovládat, je naše vědomí.
To, co je pro jedny tragédií, pro ostatní je příležitost. Záleží na interpretaci. V každém nezdaru je zárodek příležitosti, dar. Ať nás potká cokoli, je jen na nás, jak budeme reagovat. Vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa. Neexistuje negativní zkušenost, ale pouze možnost k růstu. Bolest je učitelem. Jak mohu vědět, co je radost, když nezažju smutek? Abychom si mohli vážit dobrého, musíme zažít špatné. Ve všem, co prožijeme, je skrytá lekce, bez které bychom již nerostli. Bez bolesti bychom se v životě neposunuli. Zavřou se jedny dvěře a otevřeou se jiné.

Začni žít ze své představivosti, ne ze svých vzpomínek. Vše, co kdo vytvořil ve vnějším světě, začalo v jeho nitru, někde v plánu. Jsi více, než součet okolností.

hany77
19.03.2018 5 z 5

Při čtení této knihy jsem nabrala takovou dávku životní síly a energie, cítila jsem, že překonám všechny překážky a vkročím směle do nové kapitoly svého života...taková síla to je. Co věta, to velké moudro a hloubka slov, která se dotkne až dřeně samotného člověka. Přečtěte si ji také....nebudete litovat! Můžete jen získat....

Peyka
15.03.2018 2 z 5

Na to, jak je kniha hodnocená a celosvětově proslulá, jsem byla zklamaná. V době, kdy byla poprvé vydaná (1997), což máme přes dvacet let, byla považovaná za něco zcela nového a nevýdaného. I dnes je kniha populární, ale styl, jakým je napsaná, mě nenadchl. Strašně zdlouhavý a víceméně nudně podaný příběh čtenáře moc neuchvátí. Určitě si ale z knihy odnesete pár dobrých tipů a rad do života. :) na mě až příliš filozofické dílo. Znám lepší, čtivější tituly, co se týče duchovní literatury, které nesou stejné myšlenky. ;)

studienka
07.03.2018 3 z 5

Podla recenzii som ocakavala trochu viacej. Aj napriek tomu som si z toho vzala, to ci som potrebovala

Katte192
12.01.2018 5 z 5

Všechny myšlenky už byly řečeny, nebo napsány. Na nás je jen najít je v takové podobě a jazyku, abychom jim porozuměli. Tato kniha je jednou z "mnoha" a přesto je něčím "jiná" - neslibujeme prázdné zázraky na počkání, ale nabízí celoživotní práci, učení se a hledání. Štěstí je rozhodnutí. Nic víc. Miliony malých detailů, tvořící pevný základ pro osobní Tádž Mahal. A víte co? Kdo chce najít odpovědi, kdo se chce učit, kdo se chce mít lépe, kdo zkrátka chce, cestu si vždy najde. I skrze tuhle knihu? Proč ne? :) doporučila bych ji? Rozhodně ano. Dá se bez ní žít? Rozhodně ano. To už je ale každého volba :)

Konycek
07.01.2018 5 z 5

Skvělá motivační kniha která mi rozšířila obzory a vlídnou cestou mě přiměla zamyslet se nad způsobem života a nad tím, že vše je jen v hlavě (což jsem samozřejmě tušila). Měla jsem jí půjčenou a určitě má místo v naší knihovně.

Janca13
30.12.2017 5 z 5

Za mě úžasná kniha. Přinutila mě zamyslet se nad svým životem, nad hospodařením s časem. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale koupím si ji a určitě se k ní budu vracet.

PavlínaAlžběta
16.12.2017 5 z 5

Knihu jsem z půlky poslouchala jako audioknihu, jelikož jsem nemohla a ani nesměla číst a druhou půli si dočetla půjčenou. Audiokniha mě zatáhla do děje mnohem více, hlas herce p. Dvořáka mě strhnul sebou a fantazie pracovala. Příběh působí svým způsobem jako každá motivační kniha, kterých jsou stovky. Zde jsem ale měla pocit jak u poslechu, tak i při čtení jiný mnohem příjemnější, zajímavější a když čtete knihu v nemoci, věřte, že to s myšlením udělá mnoho. Pro mě kniha byla více přínosnější než kterákoliv jiná tohoto žánru. Hodně se člověk může zamyslet, pokud není úplně slepý a skeptický a může získat to co hmatatelné není, ale pro život důležité je.

skableska
10.12.2017 4 z 5

V knize jsou klasické myšlenky, které jsou v nejrůznějších jiných motivačních knihách, ale jsou psané hodně čtivě, je tam příběh. Tím je kniha jedinečná.

martin8738
06.12.2017 odpad!

S nadšením jsem si knihu koupil a těšil se na dobré čtení. Čekání bylo marné. Pro mne, který tento druh literatury čte, je kniha klubkem již dávno vyřčených věcí a to v mnohem pohodlnější formě, než je předkládán v této knize. Tohle je výkřik do tmy. Pokud tohle někdo prodává, tak já asi začnu psát knihy :-))) Směsice plytkých "mouder", posbíraných ze širokého světa, vklíněná do jakéhosi příběhu, který nikam nevede. Julian pomalu v pozici Budhy a jeho kolega, hlatající slepě každé jeho slovo. Nepoužitelné. Ale chápu, že někomu by se mohl tento styl podání mouder líbit. Za mě však velké NE.

Shindo
04.12.2017 odpad!

Zlepenec vecí, ktoré boli už dávno popísané v iných knihách a ktorý človeku dá v podstate to isté, čo predošlé knihy, akurát v inom, príťažlivejšom kabáte. Obyčajná vykrádačka. Autorova fotografia cez pol strany len umocnuje falošný dojem, že ide o prelomový bestseller, aký tu ešte nikdy nebol. Ale bol. Mnohokrát.

MagicM
02.12.2017 5 z 5

Krasna kniha, ktera muze otevrit oci. Doporucuju!