Mluvící balík

Mluvící balík https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441203/bmid_mluvici-balik-M15-441203.jpg 5 332 68

Prázdniny v Řecku právě začínají! Penelopka, Petr a Šimon si hrají na pláži, ale náhle se k nim po vlnách přiblíží velký balík, z něhož se ozývají záhadné hlasy... To vzdělaný papoušek Papouš a jeho zpívající pavoučice Dulcibela připluli hledat pomoc pro zemi Mytologii, kterou ovládli krutí baziliškové. Děti se s nimi vydávají na fantastickou pouť za laskavým čarodějem H. H., ješitnými jednorožci, bezcharakterními ropušáky a snobskými mořskými pannami. Podaří se jim získat zpátky ukradené mluvící knihy a svrhnout bazilišky? Půvabný pohádkový příběh pro děti z pera autora oblíbených příběhů o zvířatech je určen čtenářům od 8 let.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

The Talking Parcel , 1974

vojtěch p.
18.03.2014 5 z 5

Není nic lepšího než bláznivé světy plné bazilišků a fénixů .

Finskej
07.02.2014 5 z 5

V jisté fázi své spisovatelské dráhy se Durell kromě zábavných popisů cest za zvířaty pustil i do pohádek. A světlo světa spatřil Mluvící balík. Durellova vlastní pohádková říše je ovšem tak nápaditá a osobitá, že se pobaví i dospělí, zkrátka čtenáři bez rozdílu věku. Nestačí vědět, co je mrkev a mléko - musíte vědět i, co je čaromrkev a čaromléko. A se zvyšujícím věkem projevíte rovněž naprosté pochopení pro trampoty kouzelníka trpícího sklerózou.

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Super knížka . : ) Přečetla jsem jí na jeden nádech . : ) A komu se to nelíbí ( nic proti ) je podle mě blázen , blázen a ještě jednou blázen ! : )

janha
31.10.2012 5 z 5

Těším se, až si tu knížku zase přečtu s dcerou :-)

Vojslava
03.02.2012 5 z 5

Vůbec mi nevadilo, že jsem to prvně četla až v hluboké dospělosti právě teď - myslím, že je to skvělá knížka pro všechny věkové kategorie... :-)

sesen
30.10.2011

Když mi bylo 11 dostala jsem ji k svátku.Dneska je mi 38 a pořád si čas od času ráda znovu přečtu o Papoušovi. Znám to už nazpaměť a tak se směju dopředu.Skvělá knížka!!!!

mumin63
01.02.2011 5 z 5

Tuhle knížku mám od dětství, ale stále se k ní ráda vracím, je úžasná

fanny
30.11.-0001

JE TO ÚŽASNÁ KNÍŽKA, KTEROU JSEM SI V OSMI LETECH ČETLA A BYLA TO JEDNA Z MÁLA KNÍŽEK, KTERÉ MĚ OSLOVILY. DOUFÁM, ŽE I DALŠÍ DĚTI V NÍ NAJDOU ZALÍBENÍ. FANNY