Mléko a med

Mléko a med https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353613/mid_mleko-a-med-waJ-353613.png 4 1538 373

Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Omega

Milk and Honey , 2015

Tynulda
28.03.2019 4 z 5

Četla jsem v angličtině, nicméně pro porovnání a lepší porozumění se chystám číst i v našem jazyce. Autorka se mi trefila do vkusu jak stylizací textu, tak i mnohými myšlenkami. Bavilo mě číst stránku po stránce a bloumat, 'co tím chce básník říci'. Jsem zastánce toho, že obyčejné věci udělají neobyčejný zážitek. A zážitek ze čtení se dostavil též. Jednoduché ilustrace, černo-bílá vizuální stránka. Těším se, až se dostanu ke druhé (již vydané) autorčině knize.

Sylvanas
27.03.2019 3 z 5

Ty básničky byly zajímavě napsané, ale možná že to bylo jen způsobené překladem, nevím. Celkově to nebylo nějaké extra čtení, ale rozhodně to mělo něco do sebe. Taková oddechovka pro volné odpoledne.

AlčaH
24.03.2019 4 z 5

Čtení knihy jsem si užívala. Nepospíchala jsem, i když vzhledem k délce básní by se knížka dala zhltnout vcelku rychle, ale já chtěla nad jednotlivými básněmi přemýšlet a hledat v nich i věci skryté mezi řádky. Některé texty mě samozřejmě zaujaly méně, ale jiné mě naopak trefily přímo do srdce. Našla jsem v knize zajímavé myšlenky. V určitých básních jsem našla i kus svého příběhu. Nejvíce se mi líbila poslední část. :)

tereza0684
16.03.2019 4 z 5

Stránky buď celé popsané, nebo jsou na ní jen dvě slova. Autorka jako by mi mluvila z a do duše. Zvláštní vylíčení některých situací, přesto supr

Šmoulinka1980
16.03.2019 2 z 5

Za mě bohužel velké NE! Nelíbilo, nezaujalo, nepotěšilo, nevyvolalo (ty správné emoce), zkrátka a dobře nesedlo. Naprosto souhlasím se slovy Nikky níže - toto není ani podle mě poezie, ale pouze slova položená na papír. Básně přece musí vyvolat nějakou emoci! Je jedno jestli pohladit nebo rozplakat, ale NĚCO! A u této knihy se alespoň u mě nekonalo nic! Přečetla jsem ji za půl hodiny jako příbalový leták u léku :-(. Hvězdičky jsou za pěknou obálku a za bolavá témata, o kterých se určitě nesmí mlčet. Ale jinak to prostě můj šálek čaje nebyl, škoda.

sgjoli
15.03.2019 5 z 5

Tak tohle bylo super, stejně jako Amanda Lovelace, kterou jsem četla před časem. "Mléko a med" a "O princezně, která se zachránila sama" si jsou v některých ohledech trochu podobné, ale obojí je super a moc doporučuju! Já se zase v některých textech našla....

vera4669
14.03.2019 5 z 5

Čtivé, dojemné, smutné ... úplně jsem jí propadla..některé pasáže mám v sobě do teď, ráda si koupím druhou knihu autorky

Jana283
13.03.2019 4 z 5

Objeveno díky DK. Nelituji. Dotkne se srdce.

lovemanner
06.03.2019 5 z 5

Miluju!

kristyn3833
02.03.2019 3 z 5

Upřímně? Čekala jsem mnohem víc, ale i přes to jsem ráda za zkušenost si poezii přečíst.
Celkově hodnotím knihu kladně, je velice dobrá zkušenost si knihu pročíst, ale podle toho, že to byl světový fenomén, nebo stále je jsem očekávala od knihy mnohem více.

Áňa 998
02.03.2019 5 z 5

Poslední dobou se ke mně dostalo několik sbírek, a tahle patří rozhodně k těm nejlepším. Nemůžu se dočkat pokračování - Květy slunce, určitě to bude pecka, jako Mléko a med.

Pajulma
25.02.2019 3 z 5

První co mě u této knihy po pár stránkách napadlo bylo proč se tak plýtvá papírem.
Byla to moje první poezie. Druhá půlka byla pro mě lepší. Za mě z knihy nejlepší ilustrace. Zkusím se po čase ke knize zase vrátit.

Krystanela
25.02.2019 3 z 5

Mléko a med je příšerně intimní a nesnestelně ženská sbírka básní. Snad se jakési poetično ztratilo v překladu, nevím, nedolehla na mne jakási tíha pocitů, kvůli které bych jednotlivé kapitoly potřebovala trávit delší dobu a vše jsem projela naráz během hodiny. Rupi nabízí verše a metafory, kterým porozumí snad úplně každý a snad ženě se zlomeným srdcem může ulevit, na mne to však celé bylo.. takové nějaké moc sentimentální a prostě...sladké jako mléko s medem. Umím si téma sexuality, ženskosti, opuštěnosti a bolesti představit zpracované... hlouběji. Tak tíživé téma a čte se s takovou lehkostí? Někdy je ale asi jednoduchosti třeba. Nemohu doporučit, nemohu odsoudit.

,,co říci o psaní

co svlékám a přitom
zapomínám
jemné detaily tvé tváře
svlékám
a je to to nejpříjemnější
a zároveň nejsmutnější
co jsem kdy poznala"

Akléda_
20.02.2019 3 z 5

Za mě průměr. Druhá polovina byla o hodně lepší ale asi jsem čekala větší bombu, no.

Veru.Viti
19.02.2019 2 z 5

Tak tohle evidentně nebylo pro mě. Očekávala jsem, že se při jednotlivých stránkách zamyslím, něco mi to předá a já nezvládnu přečíst celou knihu na jeden nádech, protože to bude prostě silný. A ono vůbec. V podstatě to obsahovalo jen různé metafory pro sexuální praktiky a všude kolem spoustu chlupů. Krom pár "básní", které jsem si označila mi to celkově přišlo jako zbytečná kniha.

Knihanka
15.02.2019 3 z 5

Působivá poezie ženských témat lásky. Rozdělená do 4 částí. Nejlépe ji charakterizuje báseň:
tohle je způsob
opouštění
odpouštění

v.r.b.o.v.a
13.02.2019 4 z 5

Knihu jsem pochopila a soucítila s autorkou

xena_petra
12.02.2019 2 z 5

Hezké, ale na souvislé čtení to neni.

lucy.sankova
10.02.2019 4 z 5

Zajímavé rozdělení do čtyř velkých kapitol. Mne samotnou zaujala kapitola "odpouštějící". ;)

pivatko
01.02.2019 2 z 5

nebyla špatná, ale jako básně mi to tedy moc nepřipadalo, zbytečné plýtvání papírem, menší formát by byl lepší a hezčí