Mléko a med

Mléko a med https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353613/mid_mleko-a-med-waJ-353613.png 4 1542 1542

Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Omega

Milk and Honey , 2015

bellinkabell
05.10.2019 4 z 5

Kniha je za mě super nápad. Vždy, když mám volnou chvíli, čtu si básně a vciťuji se do veršů. Musím říci, že v originálu je více k pochopení.

LucySmile
27.09.2019 5 z 5

Skvělý. Doporučuji ale přečíst v originále, tak to vyzní mnohem lépe.

Steiniglovka
25.09.2019 3 z 5

Hluboké myšlenky vyjádřené krátkými větami. Pochopila jsem, co autorka chtěla říct a líbilo se mi to.
Smutek, deprese, traumata, zneužívání, sebepřijetí, odpuštění...to vše v jednom balíčku. Kniha mi svým způsobem pomohla pochopit,že umění každý chápeme individuálně a i když prožijeme něco zlého, můžeme (musíme) to proměnit v něco moc pěkného..

Ametymka
16.09.2019 5 z 5

Přišla v pravou chvíli-spolu s Květy slunce. Tak hezky se mi vzájemně prolínaly-snad aby mohly léčit zlomený srdce i duši❤️.
A to mě ničím moc nezaujala, když jsem jí před rokem listovala v obchodě.

Misalina
09.09.2019 4 z 5

Tři slova - to bylo něco.

Vakalik
06.09.2019 5 z 5

Že jde o poezii jsem zjistila, až když jsem knihu otevřela. Moderní poezie se mi líbí. Je otevřená, kousavá, občas lehce erotická, vtipná. Za mě velké plus.

Margie94
03.09.2019 4 z 5

Po Princezně, která se zachránila sama jsem se v opojení rovnou vrhla do Mléka a medu. Oproti princezně musím říct, že je to takové dospělejší a témata jdou více do hloubky. Setkáme se zde se surovostí, lehkou erotičností, zármutkem, depresí, které pramení z traumat o kterých autorka mluví. Musím říct, že se mi to líbilo víc, než princezna, ale na 5* to nevidím. Každopádně Květy slunce si v budoucnu určitě nenechám ujít.

Roscata
28.08.2019 5 z 5

Další kniha moderní poezie která mi zabrnkala na tu správnou notu. Líbila se mi autorčina otevřenost s jakou psala o ženských problémech, což je i dnes, v 21. století, docela velké tabu.
Kniha má samozřejmě i spousty odpůrců ale to k umění podle mě patří. Umění má především vyvolávat emoce a to tato sbírka básní splnila.

Lutzka
26.08.2019 4 z 5

Nevedela jsem, do ceho jdu, a knija prijemne prekvapila :-)

jiri77
30.07.2019 4 z 5

Milé překvapení,kniha určená spíše pro ženy ale najde se v ní hodně veršů popisující životní postřehy k zamyšlení.

domino1701
29.07.2019 4 z 5

Básně byly krásné a k zamyšlení. Kresby úžasné. Přesto jsem od takové velké propagace čekala od knihy maličko víc...

medialstar
28.07.2019 3 z 5

Možná bych měla oprášit můj starý pubertální deníček, třeba by to taky byl trhák. Spíše než básně to působí jako momentální vypisování bolavé duše. Chválím kresby, několik "básní" mnou rezonovalo, ale zbytek byl pro mě spíš soubor již slyšených mouder a bolístek mladé slečny. Věřím však, že kdybych si tohle přečetla v pubertě, tak je to můj favorit. Protože se s většinou může ztotožnit naprosto každý a promítnout si to na sebe. Záleží, v jakém rozpoložení knihu čtete. Může dodat naději ale i posunout blíže ke srázu. Stála za přečtení, ale zázrak se nekonal.

Castiel
28.07.2019 5 z 5

Tuhle knihu tak miluji že jsem ji právě dočetl už po několikáté

Kačí96
28.07.2019 3 z 5

Pro velkou propagaci knihy jsem čekala trošku více, avšak přínosná pro mě byla.

Pavlína79
24.07.2019 3 z 5

... musela jsem odejít
už mě unavovalo
být jen napůl
sama sebou ...

imaginace díky těmto básním je úžasná, každému zrcadlí "to jeho"

Theresa.2679
23.07.2019 2 z 5

Čekala jsem po tom ohlase daleko více, nic pro mne

Evelyn2
16.07.2019 5 z 5

Vidi do me...do nas...kdo umi doporucuju precist v anglictine

Safinka
15.07.2019 5 z 5

Velmi dobre se čte a je zajímavá

Nikola_
13.07.2019 4 z 5

Jako básně mi to zrovna moc nepřišlo.. knihu jsem měla přečtenou za půl hodiny.. jsem ráda, že jsem si ji nekoupila a jen půjčila, znovu bych ji číst nemusela..

Nikča1236
03.07.2019 2 z 5

Současná poezie asi opravdu není pro každého. Od knihy jsem čekala víc. Metafory byly spíše věčné a uvítala bych daleko více imaginace. Básně byly však občas tak krátké, že pro nějakou obrazotvornost nebylo ani místo. Chápu, že určitá sorta čtenářů se dokáže do autorky vcítit (možná vlivem podobných životních zkušeností) a kniha je pro ně pak onou knihou života, ale pro nás ostatní je sbírka básní Mléko a med možná až příliš osobní a věčné opakování témat nás neosloví tak moc a nepřinese nic, co bychom si v předešlých básních už nepřečetli.
Přesto je tato sbírka, i když se to nemusí líbit, jistým odrazem proměny poezie a určitě se tak stává reprezentantem toho, co dnes za poezii můžeme považovat.