Mléko a med

Mléko a med https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353613/mid_mleko-a-med-waJ-353613.png 4 1537 373

Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Omega

Milk and Honey , 2015

1Booklover
10.02.2020 5 z 5

Tato kniha byla první, co se poezie týče.
Četla jsem ji v angličtině a musím říct že byla skvělá.
Verše měly hloubku a v každé jsem si našla určitou myšlenku. Dost často jsem souzněla s tím, co autorka napsala a do knihy vložila.
Určitě, až nastane nějaký vhodný okamžik, vezmu knihu opět do ruky, budu si v ní listovat a číst to, co právě v dané situaci buud potřebovat.

izfnp
09.02.2020 4 z 5

Moja prvá zbierka poézie, ktorú som si prečítala šťastnou náhodou a na moje veľké potešenie v angličtine. Musím povedať, že ma autorkine verše dostali. Koncept, ako je kniha poskladaná, vývoj, ktorý s autorkou prežívame a emócie, ktoré zo stránok a ilustrácií plynú, to všetko robia z Mlieka a medu veľmi silný zážitok.

PetraBery
04.02.2020 3 z 5

Sbírka básní mladé autorky je vyjádřením její životní cesty. Básně, někdy spíše myšlenky, jsou krátké, přesto obsažné a dokáží vyjádřit, co nám autorka chtěla sdělit. Hodně intimní zpověď nejen o lásce a naději, ale i bolesti. Možná je dle mého přeceňovaná, vzhledem ke všemu co se o knize dá dohledat. Zvláštní, ale přečtení nelituji.

hajrys
04.02.2020

Tak asi tak. Především se tato sbírka nedá číst jako kniha. Proto věřím, že se mnohým nelíbila. Je určená k listování a čtení v okamžicích, kdy má člověk nějaké trápení nebo naopak radost. V těch okamžicích se čtenář ve verších najde sám. První část jsme přeskočila, na to opravdu nemám žaludek. Ale bohužel ne vždy je život spravedlivý. Pokud je to z autorčiny zkušenosti, pak je mi jí opravdu líto. Nehodnotím, protože hloubka veršů je v hloubce osobního prožitku.

Alseri
03.02.2020 5 z 5

V tejto zbierke buráca ženská duša. Jej slová sa valia cez útes ako morské vlny, stekajú po tvári sveta ako dážď. A keď sa pred jej vnútorným zrakom otvára zasľúbená zem z medu a mlieka, hrá všetkým farbami svetla. Tak, ako letné lúče na hladine vody. Naturalistické a úprimné.

Knižní střípky
02.02.2020 2 z 5

Věděla jsem o této knize již dlouho, ale pořád mě nějak míjela. Chtěla jsem si ji přečíst, jelikož kdysi dávno v pravěku jsem na básničkách ujížděla, chtěla jsem si na vlastní kůži vyzkoušet, jak na mě zapůsobí současná poezie.

Nu, tentokráte asi mé podvědomé oddalování četby bylo na místě. Většina kniha mě nijak neoslovila. Ze všech čtyř úseků se mi asi nejvíce líbila část poslední - ODPOUŠTĚJÍCÍ.

Vůbec si netroufám tvrdit, že by to bylo špatné, vím, že spousta čtenářů byla nadšená, jen prostě mě se to nijak výrazně nedotklo, místy mi dokonce některé pasáže byly až nepříjemné.

Eeli
01.02.2020 2 z 5

Věřím, že pro některé ženy může mít kniha velký význam, mohou se s ní ztotožnit, najít v ní pochopení, útěchu, sílu. Někteří ji však mohou vnímat jako snůšku cizích myšlenek, které jim nejsou nijak blízké a nemají pro ně žádnou hodnotu.

eliifa
26.01.2020 3 z 5

zajímavé, ale dost přeceňované

WowKokinko
23.01.2020 2 z 5

Bohužel mě to nezasáhlo a nebavilo, knihu jsem přečetla ale určitě se k ní nevrátím :) asi nejsem na poezii dělaná

Nikkaa
21.01.2020 3 z 5

No ta první část jak je uvedeno podemnou se mi taky dělalo zle... Ale jako celek nepůsobí tak zle... Ale lepší motivací je pro mě rozhodně jiná kniha

linda2125
21.01.2020 2 z 5

Z první části "zraňovaná" se mi dělalo až fyzicky zle. Nakonec jsem ale ráda, že jsem knihu neodložila nedočtenou.

Bustedka
16.01.2020 3 z 5

Jako první jsem četla Květy slunce a byla jsem nadšená. Nadšená proto, protože jsem se dokázala s velkou části ztotožnit. Tady to tak už není a to je asi to gró, které plno lidí postrádá.
Mléko a med je kniha, kterou napsala ta mladší Rupi. A je krásně vidět ve srovnání obou titulů ten vývoj.

Mléko a med je o sexu a o živočišné lásce i znásilnění.a to prostě pro každého není

s1ombrehimawari
12.01.2020 2 z 5

Nešikovné. Moderní básně mě prostě nebaví. Celkově je to docela dost přeceňované.

EvikU.
07.01.2020 3 z 5

Něco byly básně, něco spíš jen myšlenky. Něco bylo vyprávění o jejím životě a její bolesti. Byla docela hezká, ale ne se vším jsem byla za jedno. Což je normální. Ale celkově dobrá. Hlavní myšlenka co teda alespoň mě utkvěla je, že ma mít člověk rád sebe takový jaký je a pak může naučit ostatní, aby měli rádi jeho. A nebát se prožít bolest, zas přijde něco jiného a krásného. Neztrácet naději. A za to autorce patří velký dík.

Tardisek
05.01.2020 3 z 5

Velmi krásná sbírka básní. Autorka na vás umí dobře přenést své pocity, které občas nejsou úplně příjemné. Kniha je rozčleněná do částí, ve kterých se prolíná emoční vývoj autorky, až bych to přirovnala k deníku, jen napsaného ve formě poezie.

anez66
01.01.2020 5 z 5

dotkl ses mě
a nepotřeboval jsi
k tomu dotek

Přesně takhle bych knihu popsala já.

Iamdreamer
25.12.2019 3 z 5

moc nemusim terajsich autorov poezie no autorka akoby rozpravala pribeh, zdvoverovala sa s tajomstvom. a kresby na kazdych par srankach tiez neboli uplne odveci. knizku som nakoniec kupila aj kamaratke na vianoce.

pavla.ba
22.12.2019 2 z 5

V něčem v této knize jsem se našla, ale zbytek času ve mně vzbuzovala zvláštní skoro až nepříjemné pocity.

Venny345
20.12.2019 1 z 5

Můj smysl pro poezii asi není dostatečný, neb jsem nemohla najít prvky poezie... "básně" v knize mi přišly jako směs srdceryvných citátů z Instagramu, k tomu nějaká ta feministická myšlenka a navrch nezapomeňme zmínit, že autorka neměla lehký dosavadní život (Jako by byla jediná), to bylo tím pravým kořením autorky... tyto ingredience dávají dohromady recept na knihu zprofanovaného typu jako je Mléko a med.
Nic jsem si z knihy neodnesla, jedna hvězda je za obálku, díky které jsem po knize sáhla.

simona5r
15.12.2019 2 z 5

Poezii jsem četla naposledy jako povinnou literaturu, a proto se moc necítím na hodnocení knihy. Ale úpřimně mě moc nezaujala, měla jsem jí sice rychle přečtenou, ale moc dojmu ve mě bohužel nezanechala.