Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 432

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Adri235
11.07.2020 5 z 5

Netřeba slov. Jedna z mých nejoblíbenějších knih a to jsem celkem náročná na to, aby se mi knížka natolik líbila.

Robin.Mooshabr
09.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Jako nebylo to úplně hrozný.... Konec mě překvapil..... ale i nasral! To jako vážně někdo z vás půjde do domu ženy, jejíž manžel šustí vaší ženu.... a budete ji ohrožovat nožem???? Psychoterapeut???? A tahle žena... špindíra jedna.... která svého muže tolik miluje... !!!!!! TOLIK!!!!!!..... Že se najednou rozhodne (během několika minut)..... že mu ustřelí hlavu????????? Cože?????????? !!!!!!!!! A pak byla ve vězení... u soudu... atd.... A ten deník měla celou dobu u sebe....???? A vůůůbec nikdo ho nechtěl vidět.....!!!!!???? Nééé... žádná osobní prohlídka.... NIC!!!! Klidně u sebe mohla nosit žiletky..... :-D Takže.... Dá se to přečíst.... Ale je to HOVADINA!

Warty
07.07.2020 2 z 5

Od této knihy jsem rozhodně čekala víc. I když byl závěr zcela nečekaný, celkový dojem nijak nezlepšil. Za mě lehký podprůměr.

Monika164
07.07.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, dala jsem jí za jeden den, přesto mne trochu zklamala... Bylo to až dost neuvěřitelné, prostě taková oddechovka, nic víc....

Knižní střípky
06.07.2020 3 z 5

V prvé řadě bych chtěla vyzdvihnout čtivost knihy, mně osobně se četla velice dobře, nenudila jsem se u ní, protože mám knihy z tohoto prostředí, jak jsem psala výše, ráda. Ale je fakt, že nebýt konce, který knihu vyzdvihl o level výše, řekla bych, nic extra, takový průměr, za čas zapadne v mé mysli. V řadě druhé musím říci, že konec byl šokující. Jak příběh skončí, jsem opravdu neodhalila a na konci kapitoly, kde se to zlomí, mi zůstala pusa dokořán. Takže díky skvělému konci jsem v celkovém souhrnu s knihou spokojená.

Mabie
06.07.2020 4 z 5

Téma je originální, ale kniha je zpočátku hodně utahaná. Minimálně do poloviny je to skoro jen o psychoterapeutovi Theovi, ale na konci se vysvětlí, že to bylo důležité. Považuji to za hodně povedenou prvotinu - zápletka je výborná, dobře vykreslené postavy, velice pěkný popis psychiatrické léčebny a praktik, které tam obvykle vládnou ...a opravdu skvělé rozuzlení. Konec jsem nečekala, což se mi stává zřídka.
Plný počet hvězdiček nedávám, protože znám lepší thrillery, ale 4 hvězdičky jsou zasloužené.

RADOST
04.07.2020 3 z 5

Nesdílím všeobecné nadšení, kniha mě ničím neoslnila. I když ráda čtu o psychických traumatech a problémech, toto dílo se mi zdálo jaksi zdlouhavé, uměle natahované. A ani ten opěvovaný konečný efekt nebyl tak překvapivý, dal se předpokládat.

slaska77
03.07.2020 4 z 5

Mlčící pacientka v sobě kloubí vše, co mám na knihách ráda - zajímavě prokreslené postavy, tajemství, krimi linku a hru s časovou rovinou, kniha má spád a dalo by se říct, že je napsána moderně, čte se rychle. Jak uspěje dlouhodobě, to ukáže až čas. (červenec 288 str.)

haWranka
03.07.2020 3 z 5

Dost těžko se mi to hodnotí. Knihu jsem zhltla na dvě posezení, byla velmi čtivá. Celou dobu mě zajímalo, jak to tedy bylo, bude, která z postav je vlastně ta dobrá a která špatná. Konec byl pro mě překvapivý, opravdu jsem to neprokoukla. Přesto se mě příběh nijak výrazněji nedotkl a myslím, že zanedlouho zapomenu, že jsem knihu četla. Proto hodnotím, jak hodnotím.

Magdyla.8
02.07.2020 3 z 5

Vůbec netuším, jak tuhle knihu popsat. To byl zmatek. Na jednu stranu odhadnete konec příběhu, ale ikdyz přijde rozuzlení tak je to stejně úplně přitažené za vlasy.. no hlavní postava tady byl jen Theo a to mě mrzelo.. jeho myšlenky v hlavě mě místy nezajímaly. Alicie by byla zajímavější.

Maus
30.06.2020 5 z 5

Úžasná knížka.. Překvapila mě a takový konec jsem vážně nečekala... Doufám, že autor brzy napíše něco dalšího.

Pine
29.06.2020 4 z 5

Tohle není knížka, u které by se vám zavařily mozkové závity, čte se dobře, řádky ubíhají a tak ji za dvě odpoledne na dece u vody slupnete jako malinu. Přestože mi žádný z protagonistů nebyl extra sympatický a nehty jsem si neokousala hrůzou (thriller totiž vypadá jinak), něco mě nutilo číst dál. Závěrečný zvrat je bezva, neumím si představit, že by jej mohl nějaký čtenář předem tušit. Hodně věcí do sebe skvěle zapadlo, ale jedna otázka mi v hlavě víří: *SPOILER* Proč chtěl Theo Alicii rozmluvit, jaký měl důvod? Že pouze on věděl, jak jí pomoci? Proč ale zbytečně dal všanc kvalitu vlastního života?

Zaboracka
29.06.2020 4 z 5

Na začátku mě příběh tak hezky lehce a přirozeně plynul. Postupně se děj urychloval a zhruba od poloviny začalo stoupat napětí, jak to celé bylo. Konec byl nečekaný, překvapil a stál za to!

Mojepočteníčko
24.06.2020 3 z 5

Mlčící pacientka měla spoustu pozitivních ohlasů. A popravdě řečeno – i mě svou anotací nalákala. Jde o prvotinu spisovatele Alexe Michaelidese a měla jsem možnost přečíst si ji ve společném čtení s IG parťačkou Aničkou.

Alicie Berensonová, slavná malířka, zabila svého manžela. Nikdo neví, co se přesně stalo, protože od té doby nepromluvila ani slovo. Jedinou výpovědí je obraz, který měla možnost nějaký čas po incidentu namalovat.
Theo Faber její případ už dlouhou dobu sleduje. Je jím natolik uchvácen, že odchází z původní pracovní pozice, aby jako psychoterapeut získal místo v Grove, kde je Alicia kvůli svým psychickým poruchám umístěna. A tak se po několika letech od tragické události setkávají na půdě léčebny dva napohled odlišní lidé…

No, přiznávám, že jsem se nejspíš zase nechala unést a nalákat davem. Na druhou stranu bych lhala, kdybych autorovu prvotinu označila za vyloženě špatnou. Mezi přednosti tohoto příběhu rozhodně patří fakt, že je velmi dobře napsaný a čtivý. Lze ho přečíst během jednoho, dvou dní. A užijete si ho. Líbila se mi i zápletka, kterou jsem na první pohled neodhalila, i když jsem své podezření měla. Závěr měl přiměřenou dynamiku, autor se na konci vyhnul sáhodlouhým popisům událostí, které následovaly po rozuzlení a vyhnul se i velkému happy endu.
Na druhou stranu se u mě nekonalo žádné WOW. Chyběla mi thrillerová dávka napětí a něco, čím by se příběh od ostatních odlišoval.

Knihu hodnotím spíše pozitivně. Věřím, že si najde mnoho svých čtenářů a já osobně určitě vyzkouším další autorovu tvorbu, abych se podívala, kam se s dalším příběhem dokázal posunout.

Mišák240
22.06.2020 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, je to spíše taková oddychovka, ale s překvapivým koncem.

eva3433
21.06.2020

Očekávání byla vyšší než realita-četlo se rychle, hezky, ale velký dojem na mě neudělalo.

MarkétaI.
20.06.2020 4 z 5

Kniha se velmi dobře a rychle čte. V průběhu čtení jsem se sice nenudila, ale nic extra se nekonalo. Dávám čtyři hvězdičky. To kvůli konci, který jsem vůbec nečekala. A dost se mi líbil.

Smonca
19.06.2020 4 z 5

Povedená detektivka, která se pěkně četla a na rozdíl od většiny dnešních thrillerů či detektivních příběhů nebyla na každé stránce mrtvola. Není to kniha, ze které by mi spadla čelist, ale jako knížka na lehátko k vodě ideální.

RonnieSmithx
17.06.2020 3 z 5

Kniha je čtivá a čte se rychle. Zajímavý závěr, ale stejně bych spíše přilnula k třem hvězdičkám a půl než čtyřem, protože mi tam prostě něco nesedělo. Přijde mi, že jakmile je nějaká kniha hodně propagovaná, tak s sebou nese takové stigma. Thriller ale pěkný, knížku doporučuji přečíst.

VIVINKAR
16.06.2020 4 z 5

Na příběh jsem se velmi těšila a musím říct, že jsem trochu zklamaná. Chybělo mi napětí, mrazení, což bych od thrilleru očekávala. Četla jsem jí s velkým očekáváním, kdy přijde to dechberoucí, strašidelné...konec mě překvapil, i když jsem sázela na něco jiného. Při pohledu zpět mi přišli podezřelí všichni, takže si se mnou autor pěkně pohrál. Ale přesto jsem asi rozmazlená jinými spisovateli :D

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977