Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 432

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

petaSk
10.08.2020 3 z 5

Thriller plný přemrštěných citů, jak z telenovely. Bambulovitý hrdina a jeho mlčící femme fatale, aspoň se to tak ze začátků zdá. Rozuzlení příjemně překvapilo, ale z průměru knihu už nevytáhlo.

LaBella
10.08.2020 4 z 5

Psychothriller se mi líbil i když někdy jsem měla chuť některé odstavce přeskočit. Závěr mě překvapil a s odstupem času hodnotím jako velmi povedený a napínavý příběh.

Safrika
08.08.2020 3 z 5

Cetla se dobre, konec me neprekvapil, jak bych cekala. Mohlo to mit vetsi spad, ale jinak pohodovka.

Bishi
06.08.2020 4 z 5

Zajímavé, originální, místy malinko utahanější, ale konec to dorovnal, takže celkový pocit z knihy - jo, stojí za přečtení :)

ivousekk
03.08.2020 1 z 5

Zařazuji do nedočtených. Dala jsem tomu šanci přes padesát stran a nic. Nuda, vůbec nic se nedělo. Po 20 % knihy mám stále stejnou informaci - pacientka nemluví, psychoterapeut Theo je rozhodnutý ji pomoci. Takto si thriller nepředstavuji, a že už jsem jich pár skvělých přečetla. Za sebe nemohu doporučit.

Špekyn
03.08.2020 4 z 5

Docela fajn thriller. Hodně o psychoterapii, o psychice hlavní hrdinky a jejího terapeuta-vypravěče. Jakoby nezáživné, nudné, zdlouhavé. Ale je tam přítomno napětí, co se za tím vším skrývá.
Jen je divné a chtělo by to víc domyslet, že nikdo předtím ty roky Aliciin deník nenašel, když ho přitom musela mít v ústavu s sebou... Taky bych víc rozvedla info o Christianovi alias doktoru Westovi.
Závěr je pak velmi nečekaný. Opravdu wow. To vás vůbec nenapadne. Autor si vlastně celou dobu se čtenářem hraje...

LeSk
02.08.2020 3 z 5

Ale jako joooo, nebylo to špatné, ale rozhodně jsem čekala, dle velkeho haló, víc. Upřímně mě bavilo jen posledních 30 stránek, které byly velmi překvapující, do té doby celkem nuda... I přesto doporučuji k přečtení, i když bych knihu do vysokých hodnot rozhodně nezařazovala.

Petrasuvicka
01.08.2020 4 z 5

Čtivé, rychlé, a to i v místech, kde se zrovna nic převratného neděje. Nutí vás to číst pořád a pořád dál. Co se týká deníku, tak autor jeho zjevení podcenil a nedomyslel, ale když nebudete moc hloubat nad logikou tohohle prvku, tak si knížku užijete. V posledních 10-15 stránkách opravdu nečekaný zvrat! Ačkoli mám dost načteno a mám ve zvyku odhalit pachatele dřív, tak tohle by mě nenapadlo.

Lenka0007
28.07.2020 3 z 5

Zajímavý rozjezd, pak trochu tápání a závěr, který překvapil, ale náročného čtenáře neuspokojí.

Janule809
26.07.2020 5 z 5

Já si to moc užila..

Opatov
26.07.2020 2 z 5

Naprosté zklamání. Divná zápletka. Divné postavy. Zdlouhavý děj. Knize nepomohlo ani trochu překvapivé vyústění úplně nakonec. Je to snad nejslabší detektivka poslední doby. Nepomohlo ani audio.

Veveruška320
26.07.2020 3 z 5

Na tuto knihu,jsem se velice těšila....pořád jsem s napětím čekala,jak to dopadne,konec mě tedy rozhodně překvapil....:o)Kniha se mi líbila,ale přesto jsem očekávala víc.

Sasha001
24.07.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla. Měla spád, zápletka mě bavila a ten konec byl super a pro mě docela překvapením.

terinkha
22.07.2020 3 z 5

Nepřijde vám, že všechny tyhle nový thrillery z edice Světový bestseller jsou na jedno brdo?
Četla jsem hlavně proto, abych zjistila, jestli se Alicia rozmluví nebo ne. Zápletka mě vlastně trochu zklamala a když jsem dočetla, zůstala akorát hořká pachuť.
Očividně jsou blázni úplně všichni, což není, jak už asi postý opakuju, můj šálek čaje.
Pro mě dost průměrná kniha, celý nadšení kolem ní mi přijde jako velkej hype.

Lenka51
20.07.2020 5 z 5

Tak tohle jsem si opravdu užila!
Nechybělo napětí, překvapení a zvrat. Musím tedy přiznat, že jsem měla takové tušení, čím to zavání, ale že až takhle.. no, nebudu prozrazovat O:)
Pro mě, jako pro nenáročného čtenáře, kniha naprosto splnila očekávání a bavila mě. Jednoduchý styl, jednoduchý děj. Neurazí, přesto nadchne. Nebudu tvrdit, že ve mne zanechala kniha hlubokou stopu a že na ni budu ještě dlouho vzpomínat, to ne, ale příjemné čtení na pár večerů.

Miluna40
19.07.2020 1 z 5

Zklamani. Cekala jsem napeti,rozbor postav... Pusobilo to na mne plose,zdlouhave.... Co bylo usmevne,ze psychickynarusene vypadali temer vsichni.

Peggy2711
19.07.2020 3 z 5

Četlo se to dobře, pořád mě zajímalo jak to tedy bylo, jestli se rozmluví a pokud ano, co mu řekne. Bavil mě i příběh o životě Tea, ale ten konec a to rozuzlení mě neuspokojilo, spíše naopak, je tam spousta otázek proč?

ctenarkaEva
17.07.2020 2 z 5

Divný příběh. Top thriller si představuji úplně jinak. Příběh mě moc nezaujal, sice jsem dočetla, ale okamžitě vypouštím z hlavy.

tittanie
17.07.2020

Zajímavé. Celou knížku mi nedošlo, co se vlastně děje, až nakonec. Takže tohle je fajn. Postavy trochu kostrbaté, asi dost nereálné. I když nevíme, co se lidem může dít v hlavě.

tanecnica
11.07.2020 3 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst, zaujala mě až tak zhruba od poloviny. Nebylo to špatné čtení, ale taky žádný zázrak. Za mě je to takový průměr. Občas mi některé pasáže a vysvětlení připadaly přitažené za vlasy, občas to bylo čitelné velmi. Ale podle mě TOP Thriller vypadá jinak.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977