Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 432

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Dela111
09.09.2020 3 z 5

Thrillerů vychází čím dál tím víc a zdaleka ne všechny si zaslouží nejvyšší hodnocení. U tohoto příběhu bych to řekla asi takto - psát thriller s tímto námětem spisovatel, který je mistr svého žánru, mohla to být pecka. Bohužel ani sebelepší námět zpracovaný velmi jednoduše, bez napětí a spádu, které má thriller mít, trhák neudělá. Začátek byl celkem nadějný, ale brzy to ztrácelo na přitažlivosti a působilo to na mě tak nějak hodně jednoduše.
Přečíst se to dá, ale thrillerové nadšení se u mě nekonalo, vlastně bych to ani jako thriller neoznačila. Je to napsáno spíš jako psychologicky laděný jednoduchý příběh s detektivní zápletkou. Slabší průměr.

tera.mrak
06.09.2020 4 z 5

líbí se mi

clarkens
03.09.2020 3 z 5

Za mě fajn čtení, i když se začátek dost vlekl, tak ten konec byl překvapivý. Čekala jsem od toho ale trošku víc

Januli
01.09.2020 4 z 5

Závěr knihy jsem ani trošku netušila, takže pro mě byl příjemným překvapením a vyzdvihl knihu o hvězdičku výše. Možná bych malinko uvítala nějaký epilog, ale tak zapojil fantazii a domyslim si. Jo fajn poctenicko.

ennlady
01.09.2020 4 z 5

Začátek mě taky moc nebavil, přišel mi vleklý a říkala jsem si: uf, zase jeden nudný psychothriller. Pak se to ale začalo rozbíhat - a konec? Pro mě šok. Nejdřív mi to připadalo jako padlé na hlavu (no, maličko to bylo, ale zajímavě), ale pak jsem si všechno dala dohromady - a jinak to prostě být nemohlo.

majík1
01.09.2020 3 z 5

Začátek nic moc, teprve od půlky napínavé a zajímavé a konec velmi dobrý.Knihu bych jako BEST ale nedala.Četla jsem mnohem lepší.

Kočička911
31.08.2020 3 z 5

Nebylo to špatný, ale bylo to nějaký moc utahaný.
Dá se říct že to trochu zachránil ten konec

Pavlnka
29.08.2020 3 z 5

Téma dobré, zápletka skvělá, ale bohužel mě kniha nějak neoslovila, četla jsem docela dlouho. Možná jsem se na ni moc těšila.

BrozikCZ
26.08.2020 3 z 5

Snadno se cte, zajimavy pribeh, ale nijak zavratny konec.

VéjaTarabová
25.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Příběh jsem si poslechla ve formě audioknihy a musím říct, že mě to moc bavilo. Oba vypravěči tomu přispěli jen tím nejlepším a velmi dobře se to poslouchalo. Postavy tak dostali hlubší význam. Co se týče příběhu - nejvíc oceňuji úplný konec. Naprosto skvělé rozuzlení, které jsem vůbec nečekala. Za celou dobu mě ani jednou nenapadlo, že by to mohl spáchat právě Theo. Postup děje ale také není k zahození. Objevování nových informací mě bavilo V tomto případě mi ani nevadilo se vracet do minulosti, v audio verzi to bylo hezky oddělené.

+nečekané rozuzlení
+skvělá audioverze

kaja77
23.08.2020 4 z 5

Autor mně ošálil...tipovala jsem jiného vrahouna. Každopádně tu zápletku vymyslel fikaně...místy mi příběh přišel zdlouhavý... ale bylo to celkem čtivé.

6Nikki6
23.08.2020 2 z 5

Že začátku mě vůbec nebavila. Později mě děj trochu chytil a konec byl skvělý :) celkově ale u mě kniha spíše průměrná

amanek
21.08.2020 5 z 5

Opravdu nečekaný konec. To mě fakt vůbec nenapadlo.

janina66
20.08.2020 5 z 5

Výborný a čtivý příběh, psychologicky laděný. Musím říci, že jsem z knihy mile překvapená. Postupně vše ústí do velmi nečekaného konce, který mi vyrazil dech. Ale má to logické rozuzlení a nakonec vše do sebe zapadne. Přečteno za den.

VěraČamková
19.08.2020 5 z 5

velmi zajímavá kniha s překvapivým koncem, četlo se skvěle

hannina
17.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Ona malířka, on psychoterapeut. Dohromady je svede to, že je jejich partneři zradili. Oba jsou vrazi i oběti...... Doporučuji.

sonkovaj
13.08.2020 4 z 5

Pěkná detektivka s překvapivým koncem. Tak nějak všechno, co lidi od detektivky očekávají. Deníkové záznamy, nečekané zvraty... Dobře se četla.

tereza8
12.08.2020 5 z 5

Dokonale promyšlený, psychologicky laděný příběh. Závěr mi vyrazil dech.

Angelicca
11.08.2020 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Slaboučká kniha, přečtená za dva dny. Příběh byl zajímavý a moc mě to bavilo. Vřele doporučuji k přečtení.

anca_h
10.08.2020 4 z 5

Anotace knihy dle mého názoru slibuje od děje hodně. Nedá se říci, že bych byla obsahem zklamaná, ale i na to, jaké kolem ní bylo haló, jsem toho od ní čekala trošku více.
Byla čtivá, ale zase ne natolik, abyste se od děje nedokázali odtrhnout (to se u mě dostavilo až na posledních stránkách). Nicméně skvělý nápad, i bych řekla, že velmi dobře zpracované, napsané, promyšlené. Za mě super, určitě doporučuji.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977