Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 432

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Helenka657
14.01.2021 4 z 5

“V poho “detektivka .. vic se k tomu asi rict neda :-)

uminaa
13.01.2021 4 z 5

Kniha sa mi jednoducho páčila. Dej bol zaujímavý, napínavý, čítal sa veľmi rýchlo a plynulo. Koniec bol pre mňa prekvapením, pretože sa úplne nezhodoval ani s jedným z mojich piatich variantov rozuzlenia, ktoré som si vymyslela ja. Takže som spokojná :)

ava.s
12.01.2021 1 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila, hned jak jsem ji viděla v brožurce vydavatelství. Zajímavá anotace, to bude dobré, říkala jsem si. Víc mýlit jsem se už nemohla.

Máma byla rychlejší, je knihomolka, čte knihu obvykle dva až tři dny. U této mi říkala, jak bojuje, že ji kniha neskutečně uspává, trápila se s knihou víc než týden. Dost mě to odrazovalo, ale teď jsem si řekla, uvidím a sáhla jsem po knize také.

První zhruba 3 kapitoly, jsem si říkala ok, nečte se to zas tak zle, ale pak jsem začala mít stejné problémy....Kniha mě neskutečně uspávala, nebyla jsem schopná udržet pozornost ani stránku, dvě. Některé odstavce jsem musela číst dvakrát. Jedno souvětí jsem četla dvacetkrát a pak mi došlo, že ve větě chybí předmět.
Celá kniha je psána takovou zvláštní až divnou (ne v pozitivním slova smyslu), popisnou formou, velice nezáživný text, který se nečte zle, ale u kterého je těžké udržet pozornost a vlastně i neusnout. Děj prakticky není žádný. 3/4 knihy se nic nestalo.
Celá kniha je o Theovi. Theo, mi byl nesympatický od první stránky. Narcista, nemocný člověk, sociopat, byl na ránu pěstí, podle toho vypadaly všechny rozhovory i vnitřní monology (absurdní). Samotný konec zůstal otevřený!
Všichni, co se tu rozplývají nad koncem, by se měli zamyslet - zvrat (rozuzlení) totiž není to samé jako konec knihy! Kniha není ukončená ve smyslu "co se s nimi stalo po tom "úžasném" zvratu..."

Kniha měla obrovský potenciál, který autor nenaplnil. Už jen za tu formu bych nemohla dát víc než 3 hvězdičky, bohužel děj taky slabší. Absolutně nevěřím, že by někdo byl schopný knihu přečíst jedním dechem. Těm, co dali 5 hvězdiček a knihu pouze poslouchali bych doporučila, sáhnout po nějaké psané formě a přečíst si pár kapitol. Myslím, že nadšení by vyprchalo rychle.

Když vidím ty oslavné komentáře, mám pocit, že jsem četla jinou knihu, než všichni ostatní. Sama jsem přemýšlela, zda dát odpad nebo 1 hvězdičku. Knihu jsem dočetla, ale byl to boj a obrovské zklamání. Vůbec nechápu ty nadšené ohlasy, když jde spíš opravdu o odpad. Nic co stojí za přečtení...Nechci být moc zla, nerada dávám odpad, tak nakonec hodnotím jednou hvězdičkou (zaslouží si ji?), protože kniha na týden krásně uspávala. Nepřečetla jsem ani kapitolu a už jsem spala jako zabitá, ani silné léky na spaní nemají takto pozitivní účinky. Pokud máte problémy s usínáním vřele tuto knihu doporučuji...

soupik2012
10.01.2021 5 z 5

V téměř komorním prostředí se odehrává psychologická hra, mezi psychoterapeutem a jeho pacientkou, která po prožitém traumatu přestala mluvit. Kdo, ale ve skutečnosti potřebuje větší pomoc? Dvě dějové linky nám postupně tuto otázku poodhalují, až do samotného, bohužel dost předvídatelného finále. Moc mě to mrzí, že nemohu pět na tuto knihu jenom chválu, ale ten strašně předvídatelný závěr to celé pokazil. Navíc je v knize několik nevěrohodných pasáží. Přesto dávám plný počet, protože kniha není tuctová, je svým způsobem originální. Audioknihu čtou: Lucie Štěpánková jako pacientka a čte naprosto fantasticky. Petr Stach se chopil partu psychoterapeuta a za svojí narátorskou kolegyní hodně zaostal.

Littlemonday
06.01.2021 4 z 5

Konec me velmi prekvapil, kazdopadne bych cekala, ze pribeh bude jeste o neco hlubsi. S postavou Alicie bych si asi umela predstavit “vic srandy” a zvratu. Kazdopadne se mi knizka cetla dobre, styl psani mi sedel a navic se mi knizka hodi do ctenarske vyzvy! :)

zelenoockaa
03.01.2021 5 z 5

Velice čtivá kniha, konec mě dost překvapil.

ladyka
02.01.2021 3 z 5

Budu-li zcela upřímná: kdyby autor "mlčel" a tento počin nenapsal, nic by se nestalo...Kniha mě bohužel ničím nenadchla a vlastně ani neoslovila,přes slibný začátek jsem se dostala k již trochu vleklému středu,jež vyústil v možná překvapivý,leč pro mě nezáživný konec. Jediné plus je to,že si knihu můžu zařadit do ČV 2021 jako "prostředí, v němž bych se nechtěla ocitnout" - a to platí jak pro psychiatr.léčebnu, tak společnost všech postav či jejich vztahy (manželské ,rodinné i pracovní). Ve všem jsem cítila negativní energii až temnotu. Takže hodnotím průměrnými 3 hvězdami a dodávám, že thriller roku si představuji jinak :(

Mi--LADA
02.01.2021 4 z 5

Psycho psychothriller, v kterém je snad každá postava trochu mimo. Četlo se to beztak dobře. Někdy se vyplatí dát na doporučení druhých, ale úplná pecka to teda taky nebyla. V té psychologii bych šla víc do hloubky.

nicole1990
01.01.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem přesně typ knížek, co mám ráda napínavé od začátku do konce. Fakt za mě super. A konec ten teda hodně překvapil.

Toňula
30.12.2020 4 z 5

Zpočátku jsem byla trochu na rozpacích, proč všichni knihu tak opěvují,ale vyprávění začalo pěkně gradovat a postupně mě pohltilo a nutilo rychle dočíst až k nečekanému rozuzlení.

Martina_K
30.12.2020 3 z 5

Knihu som dostala ako dar i keď veľmi neholdujem psychotrilerom. Ale vraj malo ísť o detektívku, preto ten výber. Mne to prišlo skôr ako riadne psycho s jemnými náznakmi pátrania. Rýchlo sa čítala, to je fakt. Najpodstatnejší zvrat som napodiv odhalila zopár strán dopredu, čo obvykle nezvyknem. Škoda, že takmer všetci pôsobili ako psychicky narušení a človek skončil četbu dosť vystresovaný a s obavami, či sa v prípade akýchkoľvek psychických problémov vôbec niekomu zveriť do rúk : )

Zesamsun
28.12.2020 5 z 5

Precizně propracovaný příběh s překvapujícím koncem. Rozhodně mohu tohle dílo doporučit každému, kdo má rád příběhy, u nichž se nedá předem předvídat konec.

Jurkyns
26.12.2020 5 z 5

Supr knížka. Musím říct, ze konec mě překvapil. Celou dobu jsem nečekala, ze to dopadne takto. Za mě určitě doporučuji!

KatyM.
25.12.2020 4 z 5

Výborná kniha, konec jsem nečekala. Doporučuji.

kulatina
22.12.2020 4 z 5

Dobře vymyšlený příběh, který udržuje čtenáře celou dobu v napětí. Trochu jsem se otřásla ke konci, když byl prozrazen viník toho všeho, dokonce jsem si chvíli pohrávala s myšlenkou, že je to blbost, ale stejně jsem četla dál a zpětně hodnotila autorovy myšlenky, jak nás už v průběhu tohoto schizofrenního děje na tuto variantu připravoval.. Tedy nakonec oceňuji kombinační schopnosti autora, mě tedy zmátl dokonale. :-)

adel_pe
09.12.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, co jsem letos četla, super promyšlený děj, rozuzlení mě překvapilo a bylo do detailu dotáhlé, pecka.

martin3554
07.12.2020 4 z 5

Velmi napínavý příběh, vyprávěný fyzioterapeutem Theem Faberem, který nastoupí do Grove, aby tam léčil promrominetní pacientku Alicii Berensenovou, slavná malířka byla odsouzena za vraždu svého manžela Gabriela, od té doby však nepromluvila ani jedno slovo, pomůže jí Theo znovu promluvit? část knihy mapuje osobní deník Alicii, závěr knihy přináší nečekaný zvrat.

Arsi007
03.12.2020 3 z 5

Pointu jsem zde tušila až někdy od poslední třetiny, i když styl psaní mi napověděl, kam asi příběh směřuje. Na druhou stranu nedalo se předpokládat úplně všechno. A kniha mě bavila moc. Z velké části proto, že má jen 288 stran, není uměle natahovaná, ale je svižná a bez zbytečných odboček a sáhodlouhých popisů.

Jde o velice svěží prvotinu autora, kterého budu určitě dál po očku sledovat a těšit se na jeho další počin.

IG: @hanybooks

lucieseb
22.11.2020 2 z 5

Těšila jsem se na zajímavý příběh a zatím celkem zklamání. Kniha mě celkem bavila do té doby, než vyšlo najevo jak to všechno bylo. Pak už mi to prišla hrozna blbost. I když takový konec jsem teda nečekala. Ani mě moc nenadchl styl psaní tohoto autora. Takže za mě, četla jsem hodně zajímavých a napínavých trihllerů ale tento mezi ně nepatří.

michalka S.
11.11.2020 3 z 5

Zajimava kniha ...Theo byl neskutečný........

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977