Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 432

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

_YUNYbeam_
19.02.2021 5 z 5

Pro mě osobně tahle kniha představovala celkem výzvu. Moc psychologické thrillery nečtu a tím pádem mi trvalo trochu déle, než jsem se začetla, ale ani to mi nezabránilo přečíst tuto knihu za dva dny, protože byla napsána velmi čtivě a působila na mě tak, jak by správná kniha s hlavním hrdinou psychiatrem asi měla působit. (DÁLE MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY) Co mě ale opravdu dostalo, tak to byl ten konec. Přiznám se, že jsem to vůbec nečekala a docela mě to dostalo :), protože takovýto konec jsem ještě v žádné knize nečetla. (Samozřejmě je to jen můj dojem, jak už jsem zmiňovala, tak tento žánr moc nečtu :)) (KONEC SPOILERU)
Na závěr bych tedy chtěla říct: Rozhodně čtěte, protože zažijete něco neuvěřitelného !

PeŠou
15.02.2021 2 z 5

Nepříliš poutavě napsané, hlavni postava nevzbuzuje sympatie, zaver knihy sice překvapivý, ale prilis vykonstruovany

monika_v_trapu
09.02.2021 3 z 5

Tuto knihu mi doporučovala kamarádka, která z ní byla nadšená. Já sem k ní přistupovala trochu skepticky a moc se mi do ní nechtělo, ale zvědavost zvítězila.
Začetla jsem se v podstatě okamžitě. Autor píše velmi čtivě a krátké kapitolu té čtivosti ještě napomáhají. Je to napínavé a vy prostě chcete vědět víc. Příběh je navíc doplněn deníkovými zápisky naší mlčící pacientky. Musím říct, že mě to chytlo a jo, líbilo se mi to. nečekala jsem žádný zázrak takže ve výsledku jsem byla nakonec i docela příjemně překvapená. Ten ''velký zvrat'', který má na konci přijít a na který nás autor celou dobu připravuje a příběh graduje, sem odhalila asi deset stran před tím ''bum''. A vlastně to víc než bum bylo spíše takové pokrčení ramen ve smyslu: ok, proč ne, dobrý.
Za mě nic převratného, ale jako oddechová nenáročná a čtivá záležitost účel splní.

adlapadla
09.02.2021 4 z 5

Příběh mě pohltil od samého začátku, nedokázala jsem knihu odložit. Napětí je vybudované nenápadně a postupně, což člověka nutí číst další a další kapitoly.
Jak je zde řečeno v mnoha komentářích, Theo je nesympatická postava (Alicia na tom není o moc líp), ale z nějakého podivného důvodu jsem zažívala chvíle, kdy jsem s ním silně soucítila (což možná vypovídá i něco o mně, ale co už). I když byl očividně v nepořádku, jeho vnitřní svět je až děsivě reálný.
Konkrétně bych chtěla zmínit jeho rozhovor s Ruth po tom, co se dozví, že ho Kathy podvádí. Vše, co v této pasáži bylo řečeno, se mnou rezonovalo, a mě napadlo "Kolik lidí si musí tímhle procházet?". Samozřejmě, ne u každého se to projeví tak jako u Thea, ale ta podstata jeho problému je dle mého častá.
Konec mě z nějakého nepochopitelného důvodu zklamal. Nevím, co jsem čekala, tohle to rozhodně nebylo. I přes to mě to nenaplnilo tím uspokojivým dojmem, který pociťuji vždy, když na konci detektivky/thrilleru dojde k rozuzlení.
Každopádně knihu doporučuji! Je to čtivé, napínavé, a především oči otevírající, poněvadž poskytuje přesvědčivé nahlédnutí do mysli dvou mentálně narušených osob.

Pianistka
08.02.2021 5 z 5

Přes značné neohlasy na DK se mi kniha líbila. Mám ráda kyperskou literaturu a kulturu. Dílo pro mě bylo dynamické, čtivé, oddechové, závěr mě vskutku překvapil.

Kanimůra2
07.02.2021 4 z 5

do knihy jsem se nějak nemohla začíst. Jako bych četla dva příběhy. Asi od poloviny mě to chytlo a už jsem se nemohla odtrhnout. Krásný závěr. Za ten bych ráda dala 5 bodů, ale za ten začátek nakonec "pouhé" 4. Těším se na další knihy.

lucifess
05.02.2021 3 z 5

Nečekala jsem nic, takže jsem byla celkem příjemně překvapená. Ničím mi kniha úplně nevynikala, ale ani nevadila. Závěr pro mě byl velmi překvapivý a skoro mě takový až mrzel. Představovala jsem si různé možnosti konce, takový mě ale nenapadl a možná by se dalo říct, že až zklamal.

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Tak toto bola iná nálož napätia, ledva som dýchala... :-O
Napriek skvelým recenziám som ju začala čítať s rezervou, ale vôbec som nemusela. Príbeh ma strhol od úplného začiatku. Okrem hlavnej zápletky a tajomna okolo hlavnej postavy, boli skvele opísané aj životy postáv a to prispelo k skvelému zážitku. Príbeh o tom čo sa môže stať ak sa človek dostane na úplne dno. Niekedy nás oči jednoducho klamú.
Za mňa určite ZELENÁ :-)

lagareta
05.02.2021 3 z 5

Tak já nevím, knihu jsem měla hrozně dlouho zamluvenou v knihovně, než mne přišla řada. Přečetla jsem jí během dvou dnů,ale... něco mi tam vadí...Theo? Alicia? Žádný hrdina není sympatický, člověk nějak nemá komu fandit, o koho se bát. Spousta věcí je nedovysvětlená, jenom nakousnutá... není to špatná knížka,ale je tu prostě to ALE

mystar
03.02.2021 4 z 5

Thriller se mi libil. Bylo to ctive, tajemne az chvilema temne. Konec byl prekvapivy. Ja si vzdycky myslela, ze psychoterapeuti jsou divni...obcas se moc nelisi od svych pacientu.

jupiterovka
03.02.2021 5 z 5

Moc hezky se četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnou.

IvetKl
30.01.2021 2 z 5

Děj byl hrozně zdlouhavý. Stále se nic nedělo. Když přicházelo rozuzlení, byla jsem fakt překvapená, ale spíš nemile. Theo mi byl od začátku nesympatický, už jen tím, že šel studovat psychiatrii, aby si dal dohromady svůj život. Opravdu může nemocný léčit nemocné.

vendy5326
26.01.2021 5 z 5

Přečtené za dva večery. Napínavé čtení, u kterého jsem se nutila knížku zavřít a jít spát.

kristyna.havlov
25.01.2021 4 z 5

Kniha napínavá, čte se snadno, čtenář se nemůže odtrhnout. Není to můj žánr knih, který bych četla, ale vzhledem ke čtenářské výzvě jsem se to pokusila na velmi dobré hodnocení risknout. Nelituji. Ale není to asi nic, co bych si chtěla přečíst znova. A ano - konec byl i pro mě velice překvapující. Zvlášťní.

Acnaj
22.01.2021 5 z 5

Luxusní čtení z psychiatrické léčebny... Přečetla jsem ji snad jedním dechem a ten závěr... ten m dostal...

Martiiiik
21.01.2021 4 z 5

Mě se kniha docela líbila, jen ten konec jsem malinko nečekala.. vlastně jsem si představovala spoustu scénářů, jak to nakonec dopadne a vůbec jsem se netrefila :-D ale četlo se to dobře, krátká oddechovka :-)

pat4157
19.01.2021 5 z 5

Knihu jsem si koupila, protože ji doporučil někdo, kdo má výborný vkus na knihy. Potom jsem si přečetla hodnocení tady na databázi a říkala jsem si, že to asi nebyl zas tak dobrý kup, ale byl. Nemohla jsem knihu odložit, tak mě pohltila, že jsem přečetla během necelých 2 dní. Konec velmi překvapivý. Super kniha, vážně.

zimolka
19.01.2021 4 z 5

Tak ten konec mě tedy opravdu překvapil.To mě vůbec nenapadlo.Kniha je velmi čtivá.

deny_ba
18.01.2021 5 z 5

Knihu jsem přelouskala za dva dny. Nejraději bych napsala takovou recenzi, na kterou by snad ani nestačily řádky. Po přečtení mě napadla věta - "No ty vole!" Celou dobu jsem si totiž říkala, jak to sakra celé bylo a o to překvapivější byl pro mě konec, nad kterým mi doslova spadla brada. Pro mě osobně je to jeden z nejzajímavějších, nejlepších a nejnečekanějších příběhů, co jsem četla. Kniha je čtivá od začátku do konce, těšila jsem se na každou další stránku.

Kristulda
14.01.2021 4 z 5

Četla se dobře, takové rozuzlení jsem nečekala, v hlavě jsem měla více variant, ale tato mě nenapadla. Takže za mě doporučuji.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977