Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 432

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Krchnaida
03.06.2020 5 z 5

Skvěle napsáno, poutavé čtení, super. :-)

alnahu
01.06.2020 5 z 5

Tento thriller není ani tak napínavý ,ale i tak vás to nutí číst dál ,jak příběh dopadne proč zabila Alicia svého milovaného manžela.Zajímavou a skoro hlavní postavou v tomto příběhu je její psychoterapeut Theo ,který je sám labilní a řeší v svůj osobní život.Je to příběh je o vztazích a jejich komplikovanosti ,Kniha je napsána velice čtivě.

MichaelaS081
01.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila a měla nečekaný konec.

Katania
31.05.2020 4 z 5

Musím říct, že mě kniha mile překvapila! Přečteno za den a konec jsem opravdu nečekala.

Denisa232623
30.05.2020 3 z 5

Musím uznat že kniha je to čtivá, ale jako celek průměr. Těšila jsem se na to, až se mi tahle kniha dostane do rukou a já si z ní sednu na p***l.. Ale kromě té čtivosti se nic nedělo. Určitě jsem čekala více.
A taky hlavní postava Alicie mi byla dost nesympatická..

pavlinka0250
30.05.2020 4 z 5

Napínavá, čtivá kniha se zajímavou zápletkou a s překvapivým koncem.
****

karbulka
30.05.2020 5 z 5

Wau, ten konec....

Illyria88
28.05.2020 2 z 5

Čekala jsem od toho tedy něco mnohem víc. Podle zdejších komentářů to mělo být prostě "Wauuu" a "Pecka!" ale já jsem po dočtení knížku zaklapla se slovy: "Větší volovinu jsem nečetla ani nepamatuji."

Abych ale nebyla jen negativní. Knížka je hezky a čtivě napsaná, i když mi (se přiznám) trvalo do ní začíst. Od nějaké stránky 50 to ale šlo jako když batole slintá. Zkrátka jedním dechem. Jenže pár stránek před rozuzlením jsem už věděla, respektive tušila, jaký bude konec. A vůbec se mi nelíbil.

Dvě hvězdičky dávám pouze za styl psaní.

koki.veru
28.05.2020 5 z 5

Wauuu, super knížka. Četla se velice dobře a hlavně konec byl suprový, velice překvapivý a nečekaný. Miluju tyhle knížky, kde se ke konci dozvím nějakou pořádnou pecku a přestanu samým šokem číst :D

milena8281
28.05.2020 4 z 5

Bavilo mě to od první stránky až do konce. Jistě - závěr byl trochu šok - takové to POČKAT - COŽE???? A pak už jsem pusu nezaklapla. A začaly naskakovat otázky - PROČ tohle takhle a tamto tak, koho jaké důvody vedly k takovému kroku a jak to, že tohle neskončilo jinak? Jako jednoznačně nejjasnější vycházejí motivy Alicie. Nejspíš mi bude pár dnů doznívat v hlavě.

danielosbourne
27.05.2020 3 z 5

Tak trochu se odlišuji od většiny názorů tady. Zatímco se čtenářům líbila druhá polovina knihy, já jsem si spíš užíval první polovinu. Kniha byla velice čtivá, ale dojem z knihy mi zkazil závěr. Nelíbil se mi závěrečný zvrat, protože mám v sobě takový pocit, že ne vše sedělo. Jakoby na příběhu něco skřípalo a já se s tím nemůžu smířit. Čím déle jsem knihu četl, tím více jsem neměl rád postavy Alicie a Thea. Obě postavy mi postupně začaly lézt na nervy. Nebyla to špatné, ale četl jsem mnohem lepší psychologické thrillery, které na sobě nenesly označení TOP Thriller.

Borboleta
27.05.2020 3 z 5

Ještě třicet stránek před koncem jsem si říkala, že přestože jde o knihu extrémě čtivou, tak se vlastně úplně nepovedla, avšak konec mě přinutil přidat jednu hvězdu navíc. I tak si ale myslím, že jde vlastně o docela průměrný příběh, který trpí tím, že pan Michaelides nechtěl nebo nemohl domyslet všechny detaily a celé to tak nějak dotáhnout.

true.penny
27.05.2020 5 z 5

Skvělé napsané, napínavé od začátku až do konce a perfektní závěr. Jedna z nejlepších knih, jaké jsem za poslední dobu četla.

mirunda
26.05.2020 5 z 5

Prvně mi přišlo, že se v knize vůbec nic neděje, ale od druhé půlky knihy už jsem se nemohla odtrhnout a hltala stránku za stránkou. A ten konec?

cleopatra11
26.05.2020 5 z 5

Velmi dobrá kniha, dobře zpracované a zajímavý příběh..Napsáno tak, že tipujete plno lidí kolem, ale........ale už budu mlčet)))
Líbila se mi, doporučuji.

zuzana2599
25.05.2020 5 z 5

Mně se tento autorův debut hodně líbil. Bavila jsem se od první do poslední stránky, i když mě konec přece jen zaskočil a dosti překvapil.. Ještě teď mám toho povedeného Thea plnou hlavu a naskočila mi z něj husí kůže...
Je to svižné a osvěživé čtení, neboť Mlčící pacientka dodala svěží a čerstvý vánek spoustě současných thrillerů! Přečtěte si, je to určitě PECKA !

astra3
23.05.2020 2 z 5

Tak tohle mě nebavilo.

Gilnien
21.05.2020 5 z 5

Dost dobrá kniha. Posledních 100 stran jsem zhltla na jeden zátah.

jasmína
20.05.2020 5 z 5

Překvapivý konec, napínavý děj, mě kniha nezklamala vůbec

martini.ce
19.05.2020 3 z 5

Četla se dobře. Ke konci jsem si říkala, že se ty dva pohledy nějak prolínají... Ale překvapená jsem byla.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977