Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 432

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Purina.pashmina
19.05.2020 5 z 5

Wow!

V některých komentářích jsem se dočetla, že se začáek pomalu táhne, ale já tento názor rozhodně nesdílím. Každá pasáž mi přijde odůvodněná a ani chvíli jsem se nenudila. Rozuzlení zápletky naprostý vrchol románu.

Kniha mě opravdu mile překvapila!

Milena1967
18.05.2020 4 z 5

Říkala jsem si - divná kniha, divný hlavní hrdina na kterém mne od začátku něco nesedělo, ovšem konec byl dobrý.

veselaa
17.05.2020 3 z 5

Z knihy jsem kapku rozpačitá. Začátek takový pomalý a nudný, nevěděla jsem zda pokračovat dál.Ale musím říct, že závěr knihy překvapení z rozuzlení zápletky.
Konec se mi líbil a byl zajímavý,proto bych dala hodnocení kniky tři plus.

klarinka9974
17.05.2020 5 z 5

I když je pravda, že začátek měl horší rozjezd ale zase konec, měl rychlý dojezd. Vážně musím říct, že se mi kniha dobře četla, pořád jsem čekala na to, až přijde odhalení nebo Alacie promluví. Když jsem se dostala k tomu jistému odhalení, byla jsem dost v šoku a vážně jsem musela přestat číst a jen přemýšlet. To bylo dost promyšlené, skvěle vysvětlené a prostě pecka. Můžu jen doporučit.

zbožňuju_knihy
17.05.2020 5 z 5

Kniha přečtena za dva dny, označila bych spíše za psychologický román, který tíhne k detektivce :-): pro někoho, kdo hledá vyloženě thriller, bude kniha nudná. Četla se pěkně, konec jsem vytušila asi až ve 3/4. Jeden velký SPOILER: hlavou mi pořád jel film Prokletý ostrov :-D a daleko od tématu to tedy nebylo. Dávám 5*, prže se mi četla sama.

Baru7
15.05.2020 1 z 5

Už dlouho jsem nečetla něco tak nudného.
Podle recenzí jsem čekala víc.
Má konci jsem byla velmi zmatená, ty časové přechody jsem moc nepochopila.

karel.kral
15.05.2020 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu bavila. Dobře napsané, psychologicky živé, uvěřitelné chování postav. Vtáhlo mě to. Závěrečný zvrat byl trochu neuvěřitelný, ale co... Doporučuji.

Akireee
15.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Vše se perfektně propojilo ve skvělém závěru. Za mě je 5 hvězd málo.

Terrez93
15.05.2020 5 z 5

Za mě super, bylo to čtivé, kapitoly utíkaly a pořád se dělo něco nepředvídatelného. Sedlo mi to.. a konec jsem vůbec netušila :)

Jirulka
14.05.2020 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale věděla jsem jak je hodnocená a že zápletka stojí za to, tak jsem vydržela a zhruba od půlky už nešlo odložit. A rozuzlení?! Tak to jsem teda nečekala! Otevřená pusa a kdybych neležela, tak by mě to posadilo na zadek :)

m_martina
13.05.2020 5 z 5

Začátek mě moc nebavil, i když příběh stál za to a taky konec byl super. Celkově jsem byla ale hodně spokojená, proto dávám pět hvězd.

plamínek21
12.05.2020 4 z 5

Zdařilý debut. Neotřelý a zajímavý námět, čtivě napsáno.
A to rozuzlení - napadala mne řada variant, ale tahle fakt ne :-).
Pro ty, co mají zlozvyk listovat na konec, tak tentokrát doporučuji si to odpustit, překvápko za to stojí :-)

Petula.N
12.05.2020 3 z 5

No chvílemi mě to bavilo a chvílemi ne, ale konec byl pecka, to zase joo :)

allfonsa
09.05.2020 4 z 5

Nečekaný konec.

Grety
09.05.2020 3 z 5

Některé postavy mi lezly krkem, hlavní hrdina taky zrovna není sympatak. Kdo z postav je větší blázen, těžko říct..

Market.maky
08.05.2020 5 z 5

Velice zajímavé napsané, hlavně má strhující konec.

artlucie
07.05.2020 4 z 5

Ve své podstatě ohromující dílo. Ve chvíli, kdy mě ten příběh začal ztrácet.. na chvíli jsem si vážně myslela, že je to kravina.. tak 'bam' a karty se obrátily. Chytlo mě to zpátky a to je dost ojedinělý jev. Neříkám, že to sedělo všechno, některé postavy se mi zdály nadbytečné, některé situace přitažené za vlasy.. ale jinak se to četlo samo. Dostalo mě to.

mysterygirl
05.05.2020 4 z 5

Pomalý zacatek, ale ten konec.. To jsem Teda byla překvapená..

alilunka
05.05.2020 4 z 5

Nebylo to vůbec zlý. Četla se dobře, sice mě v průběhu napadlo, jak by se knížka mohla vyvinout a nakonec to tak i bylo, ale rozhodně doporučuju přečíst.

Dandy1
05.05.2020 3 z 5

Zvrat na konci knihy je nečekaný. Ale mám pocit, že popírá logiku v knize. Alice nemá důvod mlčet a terapeut nemá důvod ji rozmluvit.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977